reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Warunki pracy kelnerów i barmanów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
maestro67

PostWysłany: 24 Sie 2007, 20:12    Temat postu: Warunki pracy kelnerów i barmanów Odpowiedz z cytatem

Witam,
Od jakiegos czasu interesuje mnie Islandia i wzwiazku z tym mam pytanie: czy jest tam zapotrzebowanie na pracownikow typu kelner lub barman?
Znacie moze kogos kto ma tam taka prace? Jak mniej wiecej wygladaja warunki?
Bede wdzieczny za jakiekolwiek informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zyzak
Gość
PostWysłany: 25 Sie 2007, 0:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapotrzebowanie jest
Powrót do góry
kandydat65

PostWysłany: 6 Paź 2007, 14:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Ja na przyszły rok też wybrałbym się do Islandii i poszukał pracy jako kelner.
Pracowałem już jako kelner w hotelu 5 gwiazdkowym w Grecji.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Tomek_krk

PostWysłany: 6 Paź 2007, 15:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

potrzebuja.
zima wydaje mi sie ze wiecej barmanow, latem zas jest bardzo duze zapotrzebowanie na kelnerow - wszedzie, nie tylko w Reykjaviku (choc najwiecej lokali jest skupionych w samym centrum miasta)

ogolnie jak ktos zna angielski i ma doswiadczenie nie powinien sie zgadzac na stawke ponizej 1000 ISK na godzine.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 6 Paź 2007, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
potrzebuja.
zima wydaje mi sie ze wiecej barmanow, latem zas jest bardzo duze zapotrzebowanie na kelnerow - wszedzie, nie tylko w Reykjaviku (choc najwiecej lokali jest skupionych w samym centrum miasta)

ogolnie jak ktos zna angielski i ma doswiadczenie nie powinien sie zgadzac na stawke ponizej 1000 ISK na godzine.

stawka jest raczej nizsza niz 1k/h. & to moze byc nawet 500-600isk. dorabiasz napiwkami.
Powrót do góry
Tomek_krk

PostWysłany: 6 Paź 2007, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie spotkalem sie z taka stawka, przewaznie byla ona wieksza niz 1 tys isk na godzine, wiec jak ktos zarabia mniej niz 1 tys isk jako kelner powinien szybko zmienic prace gdyz jest po prostu wykorzystywany.

napiwkami nie za bardzo dorobisz bo ceny w restauracjach sa tak wysokie ze malo kto chetnie zostawia napiwki, moze pomijajac amerykanow
Powrót do góry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
PostWysłany: 6 Paź 2007, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tomek_krk napisał:
nie spotkalem sie z taka stawka, przewaznie byla ona wieksza niz 1 tys isk na godzine, wiec jak ktos zarabia mniej niz 1 tys isk jako kelner powinien szybko zmienic prace gdyz jest po prostu wykorzystywany.

moze nie wykorzystywany a po prostu slabiej oplacany. poza reykjavikiem stawki w granicach 650isk/h sa chyba.

Tomek_krk napisał:
napiwkami nie za bardzo dorobisz bo ceny w restauracjach sa tak wysokie ze malo kto chetnie zostawia napiwki, moze pomijajac amerykanow

no niestety tak. jednak plusem pracy kelnera jest na ogol tanie zakwaterowanie bedace dodatkiem do pensji + darmowe wyzywienie. wiec nie jest az tak zle. ;]
Powrót do góry
martin7708

PostWysłany: 19 Lut 2011, 16:47    Temat postu: zamknięta fabryka na 3miesiące Odpowiedz z cytatem

witam.
nie dawno dowiedziałem się,że fabryka w której pracuję(przetwórnia ryb) może latem zostać zamknięta na 3 miesiące.mamy od wypłaty odciągany orlof i wiem,że to jest na miesięczny urlop.czy mogę liczyć na jakiś zasiłek na reszte tego czasu?
Powrót do góry
WielkiBialyKrolik

PostWysłany: 19 Lut 2011, 17:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

fabryka? masz na mysli klub Factory? tam robisz za barmana?
MARCINIS1

PostWysłany: 19 Lut 2011, 21:21    Temat postu: Re: zamknięta fabryka na 3miesiące Odpowiedz z cytatem

martin7708 napisał:
witam.
nie dawno dowiedziałem się,że fabryka w której pracuję(przetwórnia ryb) może latem zostać zamknięta na 3 miesiące.mamy od wypłaty odciągany orlof i wiem,że to jest na miesięczny urlop.czy mogę liczyć na jakiś zasiłek na reszte tego czasu?

oczywiscie mozesz isc do urzedu pracy zarejesstrowac sie jako bezrobotny i dostawac zasilek , jedyna taka rzecz no ewentualnie znalezc sobie prace na wakacje
Powrót do góry
fini

PostWysłany: 21 Lut 2011, 10:57    Temat postu: Proszę o pomoc w ocenie oferty pracy Odpowiedz z cytatem

Witam mam jakieś 24 godziny na przyjecie albo odrzucenie oferty (zmywak na rok) , którą wklejam poniżej , mugłbym prosić o opinie czy warto jest z niej skorzystać i ile mogę realnie zaoszczędzić ( i czy ciężko jest znaleźć dodatkową robotę). Praca jest w stolicy, jeden tydzień 2 dni po 12 godz, drugi 5 dni po 12 godz, szczegóły wyglądają tak:
The starting salary after taxes are ca. 150-170.000 ISK per month in the beginning, can be more depending on how many overtime you do.
The regular work hours are 173,33 hours per month. You can expect overtime. The salary pr. day hour is ca. 940 ISK, which makes 162.975 ISK as a monthly payment. Work after 17:00 is paid with 33% on top of day hour payment and weekend work is paid with 45% on top of day hour payment. Overtime payment is1695 ISK per hour. You will also get paid 10,17% vacation money on top of the monthly salary. You will get food while you are at work, but when you are not working you will take care of your own meals. An accommodation (a room) will be provided for you in a walking distance. You are responsible for the rent which I suppose can be around 40.000 ISK or 45.000 ISK. The company will pay your return flight ticket up to max. 30.000 ISK as a bonus for a good work in end of the year.

Pozdr
Powrót do góry
fini

PostWysłany: 21 Lut 2011, 10:58    Temat postu: Re: Proszę o pomoc w ocenie oferty pracy Odpowiedz z cytatem

sorki za mugłbym lol
Powrót do góry
MARCINIS1

PostWysłany: 21 Lut 2011, 11:43    Temat postu: Re: Proszę o pomoc w ocenie oferty pracy Odpowiedz z cytatem

stawki wahaja sie juz powyzej tysiaca koron w stolicy znalezc pokoj raczej latwo na dodatkowa prace nie licz bo juz w tej bedziesz pewnie robil ile sie da , ja w wakacje w hotelu niedaleko akureyri wyciagam 300 tysiecy z czego mieszkanie i jedzenie kosztuje mnie 20 tysiecy i
Powrót do góry
fini

PostWysłany: 21 Lut 2011, 12:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybką odpowiedź,
Chodzi mi o możliwe określenie zarobków w jak najdokładniejszym przybliżeniu czyli:
The regular work hours are 173,33 hours per month czyli standardowo 173,33 godz/miesiąc
The salary pr. day hour is ca. 940 ISK to pr. znaczy że średnia czy podstawowa 940 ISK? 173,33 x 940=wychodzi 162930 ISK / miesięcznie
przy czym po 17 jest 33% do ilości przepracowanych godzin, a w weekend 45% (czy dobrze rozumiem)
Do tego nadgodziny 1695 IsK/godzinę z tego co pisze to mogę ich oczekiwać ale ile nie wiem
get paid 10,17% vacation money on top of the monthly salary co to vacation money, to jest miesięczny dodatek wakacyny od zarobków miesięcznych (te 10,17%)?
nio i wydatki- mieszkanie ok 40-45 tys ISK i żarcie (poza pracą)
i zwrot do 30 tys ISK (wow do 738 złSmile za bilet na koniec roku(jeśli będą zadowoleni)
Dlatego pytam ile realnie mogę odłożyć i czy warto wyjeżdżać.

A piszę dlatego ,iż w następnym roku chciałbym rozpocząć drugie studia.
I potrzebuje jak najwięcej kasy na wydatki i na inwestycję w biznes (pszczelarstwo), który pozwoli mi na utrzymanie się podczas przynajmniej 5-6 lat studiów. Myślę,że tak min ok 50 tys PLN. I czekam na ciekawą ofertę pracy. Myślałem że wrócę na ok rok do Irlandii (pracowałem tam 2,5 roku przy zarobkach ok 2,2 tys euro/mies, sam zaoszczędził bym min 1,5 tys euro/mies, w Irlandii płaciłem przy tych zarobkach 0 podatku! a do tego płacili rodzinne ok 150 euro na dziecko ),ale narazie moja była firma nie przyjmuje (co może się zmienić w ciągu kilku miesięcy). Dlatego nie chcę się uwiązać kontraktem na rok. A poza tym wysłałem CV do kilku różnych firm min Norwegia, Irlandia i mam nadzieję że coś się w końcu wyklaruje. A widzę,że tyle co w Irlandii to nie da rady tam zaoszczędzić a do tego te podatki. Serdecznie dziękuję za wszelkie podpowiedzi i pozdrawiam.
Powrót do góry
MARCINIS1

PostWysłany: 21 Lut 2011, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="fini"]Dzięki za szybką odpowiedź,
Chodzi mi o możliwe określenie zarobków w jak najdokładniejszym przybliżeniu czyli:
The regular work hours are 173,33 hours per month czyli standardowo 173,33 godz/miesiąc
The salary pr. day hour is ca. 940 ISK to pr. znaczy że średnia czy podstawowa 940 ISK? 173,33 x 940=wychodzi 162930 ISK / miesięcznie
przy czym po 17 jest 33% do ilości przepracowanych godzin, a w weekend 45% (czy dobrze rozumiem)
Do tego nadgodziny 1695 IsK/godzinę z tego co pisze to mogę ich oczekiwać ale ile nie wiem
get paid 10,17% vacation money on top of the monthly salary co to vacation money, to jest miesięczny dodatek wakacyny od zarobków miesięcznych (te 10,17%)?
nio i wydatki- mieszkanie ok 40-45 tys ISK i żarcie (poza pracą)
i zwrot do 30 tys ISK (wow do 738 złSmile za bilet na koniec roku(jeśli będą zadowoleni)
Dlatego pytam ile realnie mogę odłożyć i czy warto wyjeżdżać.

realnie jezeli jestes zyla mozna odlozyc wszystko no drobne wydatki ale to nie koniecznie natomiast jezeli nie chcesz jesc w dni wolne skrzydelek z bonusa siedziec non stop w domu mysle ze realna cena jest 700 euro no w wakacje przy lepszych zarobkach do 1000 , decyzja nalezy do ciebie ja osobiscie jestem tu juz cztery lata i nie mam ochoty wracac do polski dwa razy zmienialem prace z roku na rok lepsza teraz w fabrykach rybnych dostajesz na start 1000 koron takze decyzja nalezy do ciebie
Powrót do góry
fini

PostWysłany: 21 Lut 2011, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli widzę z tego że na Islandii zarobki wcale nie powalają na kolana.700 euro hmm? no to bardzo mało (przynajmniej x2 jest ok), czyli będę szukał dalej, w Ire miałem takich współpracowników co przy zarobkach 2,2 tys euro odkładali 2 tys euro Smile to się nazywa oszczędność. Pozdro i dz
Powrót do góry
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: