reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Sj贸mannaafslattur

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
gladiator

Do潮czy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 5 Mar 2011, 11:08    Temat postu: Sj贸mannaafslattur Odpowiedz z cytatem

Zauwazylem na wyplacie zmniejszenie dodatku marynarskiego o 20%,czy ktos wie cos na ten temat ?.Na moje pytanie szef odpowiedzial ze wyszla taka ustawa ale nigdzie nie znalazlem wzmianki na ten temat.Czy to nadgorliwosc szefa ,czy tez faktycznie po cichu odjeto czesc dodatku ?.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ksiegowa

Do潮czy: 15 Lut 2011
Posty: 14
Sk眃: Islandia
PostWys砤ny: 6 Mar 2011, 20:40    Temat postu: Sj贸mannaafsl谩ttur Odpowiedz z cytatem

Twoj pracodawca mowi prawde , sj贸mannaafsl谩ttur w tym roku (2011 wynosi 740 kr dziennie gdy w latach 2010 i 2009 wynosil 989 kr. z akazdy dzien.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
esmerka31

Do潮czy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWys砤ny: 6 Mar 2011, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://rsk.is/einstakl/abf/sjomanna
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gladiator

Do潮czy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 6 Mar 2011, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za odpowiedz
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kryspingdynia
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWys砤ny: 7 Mar 2011, 15:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak ktos nie wie jak ten diabel sie nazywa, to podpowiem S O C J A L I Z M, czyli lupienie kazdej dzialalnosci a szczegolnie tej realnej, gdzie sie naprawde pracuje i naprawde zarabia, czyli wszedzie tam, gdzie ludzie tego naprawde potrzebuja i chca naprawde za to placic.
Oczywiscie w dluzszym okresie czasu, kazdy socjalizm bankrutuje.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gladiator

Do潮czy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 7 Mar 2011, 17:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wed艂ug mojego szefa 7 tys to nie tak wiele bo podobno dobrze zarabiamy,dodac ze swojego co pa艅stwo zabra艂o nie zamierza to chyba jednak kapitalizm jest Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kryspingdynia
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWys砤ny: 7 Mar 2011, 18:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gladiator napisa:
Wed艂ug mojego szefa 7 tys to nie tak wiele bo podobno dobrze zarabiamy,dodac ze swojego co pa艅stwo zabra艂o nie zamierza to chyba jednak kapitalizm jest Smile


Smile pozostaje sie tylko posmiac, jedynie to pozostanie, bedzie golo i wesolo. Niestety kapitalizm skoczczyl sie juz przeszlo wiek temu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
foo

Do潮czy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWys砤ny: 7 Mar 2011, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to jest "dodatek marynarski"? Kto to wyp艂aca? Bo je偶eli "pa艅stwo", to dopiero jest socjalizm.

pzdr.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kryspingdynia
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWys砤ny: 7 Mar 2011, 19:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

foo napisa:
Co to jest "dodatek marynarski"? Kto to wyp艂aca? Bo je偶eli "pa艅stwo", to dopiero jest socjalizm.

pzdr.


Nie pracuej na morzu, ale nawet na slepo patrzac jest tak, ze wyplacaja z twojej pensji, jak wszystko co robi skarbowka Smile zabieraja teraz wiecej niz wczesniej brali, ale jak to w socmowie musi sie inaczej nazywac niz jest wiec sie nazywa dodatek
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gladiator

Do潮czy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 9 Mar 2011, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakiekolwiek dodatki zawsze wzbudza艂y kontrowersje(szkodliwe,roz艂膮kowe itp).Ka偶da praca ma jednak inn膮 specyfike i panuja w niej inne prawa.Na wi臋kszo艣ci statk贸w nie p艂ac膮 za chorobowe,jeste艣 chory nie zarabiasz.Zapis taki wymuszaj膮 pracodawcy ,jesli nie podpiszesz fora ze dwora.Kiedy艣 na kutrach p艂ywali sami islandczycy ,sporadycznie trafia艂 sie obcokrajowiec .Teraz sytuacja jest odwrotna.Kapitan ,mechanik tubylec reszta wyrobnik贸w z Polski.Dodatki jak sadze szybko pozabieraja, ale zeby nie bylo krzyku po troszeczku utna 20% kazdego roku.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kryspingdynia
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 22 Lip 2007
Posty: 274
PostWys砤ny: 9 Mar 2011, 12:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czyli ten "dodatek" jest wyjety z upozazenia pracownika przekierowany cos w rodzaju fundusz np. chorobowy z limitem a placone ryczaltem.

Mam pytanie odnosnie innej sprawy. Jak to jest z cenami skupu i sprzedazy ryb. Bylem w Polsce i widzialem sledzie w platach, wieksze opakowanie, gdzie masa wlasciwa kosztowala 7.60 zl za kg. i nie byla to promocja, hala Makro, polow gdzies pomiedzy norwegia a grenlandia. Nie wiem dokladnie ile jest skup na Islandii, przypuszczam ze pomiedzy 200-250 kr. wiec jak sie nalozy koszty przetworstwa i odliczy odpady to nie wiem jak to moze konkurowac na swiecie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
princepolo
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 23 Gru 2006
Posty: 53
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 9 Mar 2011, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kryspingdynia napisa:
Czyli ten "dodatek" jest wyjety z upozazenia pracownika przekierowany cos w rodzaju fundusz np. chorobowy z limitem a placone ryczaltem.

Mam pytanie odnosnie innej sprawy. Jak to jest z cenami skupu i sprzedazy ryb. Bylem w Polsce i widzialem sledzie w platach, wieksze opakowanie, gdzie masa wlasciwa kosztowala 7.60 zl za kg. i nie byla to promocja, hala Makro, polow gdzies pomiedzy norwegia a grenlandia. Nie wiem dokladnie ile jest skup na Islandii, przypuszczam ze pomiedzy 200-250 kr. wiec jak sie nalozy koszty przetworstwa i odliczy odpady to nie wiem jak to moze konkurowac na swiecie.


tu jest stona marketu na IS moze tam cos znajdziesz na temat cen surowcow morskich Smile http://rsf.is/
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gladiator

Do潮czy: 16 Wrz 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 9 Mar 2011, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kutry 艂owi膮ce pod fabryke oddaja rybe wed艂ug wczesniejszej ceny umownej,nieraz du偶o taniej od ceny zakupu w markecie.Market ustala cene na zasadzie popyt - poda偶.A wracaj膮c do dodatku jest od juz od ponad 20 lat ale dok艂adnie nie wiem z jakiego jest tytu艂u.Zawsze jednak m贸wiono 偶e jest to ulga podatkowa od pa艅stwa ze wzgledu na niebezpieczn膮 prace i brak chorobowego
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron