reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

szukam pracy(czy oczekuję cudu?)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
miras-35
Go
PostWysany: 17 Wrz 2004, 9:09    Temat postu: szukam pracy(czy oczekuję cudu?) Odpowiedz z cytatem

Mam na imie Mirek wiek 38 lat.Doświadczenie w branży budowlanej 15 lat działalności gospodarczej w kraju.Układam glazurę terakotę,panele scienne ,podłogowe,(łazienki ,pokoje kompielowe kompleksowo,posiadam fotki swoich prac),wykonuję tynki suche (Scianki działowe,sufity podwieszane wielo poziomowe.),mokre gipsowe i tradycyjne,prace murarskie,(adaptacje strychów do celów mieszkalnych ,ocieplenie itp),wykonuję prace hydrałliczne (miedź,plastik,ocynk)i instalacyjne elektryczne.Montuję wszystkie rodzaje stolarki okiennej i drzwiowej.Jestem sumienny i odpowiedzialny,szukam uczciwej prcy i wynagrodzenia( nie koniecznie wygórowanego ),interesują mnie poważne oferty.Moje namiary to: email ; miras-35@wp.pl
tel. 48 85 502 718 878 ; gg ; 3383958
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Wrz 2004, 16:17    Temat postu: Bezrobocie Odpowiedz z cytatem

A tak z ciekawości zapytam: czy w Polsce nie ma zapotrzebowania na takich fachowców? Mam wrażenie, że w twojej branży (z takim doświadczeniem) to nie problem znaleźć klientów... hmmm
No chyba, że jesteś Islandofilem i chcesz jechać, bo kochasz Islandię Smile

W takim przypadku oprócz postu po polsku napisz po angielsku (ten język musisz znać, by móc normalnie pracować na Islandii).
Jeżeli na to forum zaglądnie ktoś z Islandii, to twoje ogłoszenie po angielsku może go zainteresować. No chyba, że znasz islandzki - wtedy to już zupełnie nie ma problemu Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
miras-35
Go
PostWysany: 17 Wrz 2004, 18:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przedewszystkim wielkie dzięki że odpisłś lub odpisąłś na mój post,,,hm co do tewgo pytania na zapotrzebowanie ,,,,no jakby Ci powiedzieć owszem jest ,no ale może nie do końca ,,,,to jest jak temat rzeka ,,,ludzie chętnie by coś robili i tej roboty jest w brud ,,sory za słownictwo ,,,,,,no ale zawsze się kończy na tym samym ludzie nie mają kasy no bo takie usługi sa jednak drogi ale to nie jest mój wymysł ze one są drogie po prostu koszty utrzymania są drogi i koło sie zamyka ,,ale to chyba już wiesz ,,,,no a co chodzi o język angielski hm,,,, to nie zabardzo nie mówiąc o Islandzkim,,,,no tak chyba za wcześnie sie urodziłem ,,,,no moż nie tylko to ale nie będę się Tobieprzecież żalił...hahahaha,,bo nie oto chodzi ,,,,i tak się ciesze że ktoś odpowiedział na mój post,,pozdrawim ,,a jak msz na imie i gdzie obecnie przebywasz? jeśli masz ochotę pogadć oczywiście??
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 17 Wrz 2004, 20:35    Temat postu: Polska Odpowiedz z cytatem

No cóż, ja jestem w Polsce (we Wrocławiu) Very Happy
A na naukę języka nigdy nie jest za późno, co udowadnia właśnie moja Teściowa, która całymi wieczorami zakuwa teraz angielski - i to nawet nie dlatego, że szuka pracy (niedługo przejdzie na emeryturę...), ale właśnie z tego powodu, że jak się jedzie za granicę i chce się z kimś pogadać to nie ma jak bez języków. Do tej pory mogła się tylko patrzyć jak my (wcale nie takie orły z angielskiego) trajkoczemy sobie z tubylcami, a ona się czuła jak niedorozwinięta, bo ktoś coś do Niej mówił, a ona się mogła tylko uśmiechnąć...
Postanowiła więc definitywnie zmienić ten stan rzeczy i nauczyć się chociaż podstaw Smile
W czym dopinguję Ją mocno i trzymam kciuki!

Niestety, jeśli jesteś super fachowcem, to nie znając języka możesz liczyć na Islandii jedynie na pracę przy rybach, w większej grupie Polaków, gdzie zwykle ktoś zna angielski lub islandzki.
Dlatego warto się zacząć uczyć języka... jeżeli nawet nie do pracy to chociaż dla podniesienia własnej samooceny i dla poczucia się mniej obco w obcym kraju (pod warunkiem, że nie jest to Francja, bo tam trzeba znać francuski - inne języki nie są tolerowane Very Happy )
Angielski wydaje się w dzisiejszych czsach językiem uniwersalnym (czasem nawet we Francji się przyda, choć strach używać), a co najważniejsze, jest to bardzo PROSTY język. Właściwie samo "wkucie" słownika daje możliwość by powiedzieć "Kali chcieć robić boazeria" Very Happy

A tak apropos twojej specjalności to wydaje mi się (ale jest to tylko mój osąd, a nie gwarancja), że na Islandii twoja specjalność byłaby mile widziana - tylko musisz się jakoś dogadać. Trudno jest ustalić zarobki, technikę wykonania, szczegóły projektu bez znajomości języka... A oni się polskiego nie nauczą już.... I tak w szkole uczyli się bodajże 3 obcych języków (duński, angielski i dowolny typu francuski, hiszpański, włoski...).
Jedyną jeszcze szansą dla Ciebie byłoby znalezienie Polaków, którzy prowadzą jakąś działalność gospodarczą na Islandii - oni mogliby może Cię zatrudnić i pośredniczyć w kontaktach z klientem.
Ale szansa na znalezienie takich Polaków jest niewielka; mimo, że Polacy stanowią największą mniejszość, to jednak jest ich tylko ok. 1800 (w tym pewnie i dzieci). Większość to pracownicy fizyczni w zakładach rybnych, choć i jest paru wybitnych specjalistów (muzycy, naukowcy, językoznawcy). Nie słyszałem, by Polacy proawdzili jakąś firmę na Islandii, poza sklepem spożywczym w Reykjaviku.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 17 Wrz 2004, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czuję się wywołana do tablicy ( to robota Odżajera :wink: ) w temacie "nauka języków" i "na naukę nigdy nie jest za póżno".TAK!!!! Podpisuję się pod tym obiema rękami.Angielski to język bez którego nie można sie ruszyć za próg własnej chałupy.Już w pierwszym lepszym sklepie napisy na towarach dają nam znać o naszym upośledzeniu.Nie wspomnę o podróżach zagranicznych, gdzie człowiek (właściwie tylko chyba ja nie znam jęz. ang)czuje się jak niemowa.Uśmiecham się na dżwięk obcych słów, bo cóz innego mam czynić? Dobrze ,że mam zazwyczaj "zaplecze językowe" w postaci osób mi towarzyszących.

Tak więc po wielu upokorzeniach i rumieńcach wstydu postanowiłam wziąć byka za rogi! Uczę się języka sama,przechodzę etapy, na przemian, wzniesień i upadków, satysfakcji i załamań, ale brnę uparcie przez dżunglę zawiłych przyimków, przedimków, zaimków, które na początku były w moim odczuciu wszystkie do siebie podobne.

W tej chwili gdy słucham gadającego po angielsku osobnika, zaczynam wyławiac juz poszczególne słowa( oczywiście niektóre tylko) ,niektóre rzeczy układają sie w jakąś logiczną masę, przez co łatwiej jest mi przyswoić wymowę lub pisownię , lub wręcz zasady gramatyki.

Jeszcze za wcześnie na "hurra", ale już zaczynam wierzyć, że mi się uda( z zasady jestem umiarkowaną optymistką). Niebagatelną rolę w tej mojej edukacji odgrywa ,nieoszacowanej wartości Super Zięć, który ,oprócz fachowej pomocy ,służy mi dopingiem tak intensywnym, że nie potrafię( i już nie chcę) z tego się wycofać ani obniżać lotów .

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów, trzymajcie za mnie kciuki .[/list]
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras-35
Go
PostWysany: 20 Wrz 2004, 18:34    Temat postu: widze ze wzbudzilem ogolne zainteresowaniem swoim tematem,,, Odpowiedz z cytatem

widze ze wzbudzilem ogolne zainteresowaniem swoim tematem,,,to mnie ciesz a moze jednak trochę ubolewam że ludzie zamiast siedzieć w kraju i spokojnie sobie żyć pracować ,,,szukają szcześcia gdzieś w swiecie i nie widzą perspektyw ,,na leprze jutro ,,,,,Mirek!
Powrt do gry
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 20 Wrz 2004, 18:40    Temat postu: lepsze jutro Odpowiedz z cytatem

A mnie cieszy, że są ludzie, którzy swojego lepszego jutra mogą szukać również poza Polską. Cieszy mnie też, że szukają go na Islandii. Z pewnością nie wszyscy od razu znajdują ale ważne że szukają. Czasami przecież nie o to chodzi by złapać króliczka ale by gonić go... :wink:
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
miras-35
Go
PostWysany: 21 Wrz 2004, 13:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nio z tym króliczkiem właśnie tak jest by go gonić,,to jest najważniejsze ,,,,a jak się dogoni to miła niespodzianka ,,,,,,ja jestem na etapie ciąglego gonienia,,,,pozdrawiam Mirek
Powrt do gry
miras-35
Go
PostWysany: 21 Wrz 2004, 14:04    Temat postu: jescze jedna sprawa Odpowiedz z cytatem

jescze jedna sprawa ,czy ktoś ma jakieś na miary na fajne stronki gdzie można zostawić ogloszenie dla szukajączych pracy ,no i oczywiście poszperać pracodawców,,,,pozdrawiam.
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron