reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

W CIEMNO
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
ROBOL
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 02 Sie 2006
Posty: 1
Skd: Dębki
PostWysany: 5 Sie 2006, 16:09    Temat postu: W CIEMNO Odpowiedz z cytatem

Poraz kolejny proszę o pomoc,potrzebuję informacji na temat pracy w rybołówstwie i przetwórstwie ryb ,czy mam jaką kolwiek szansę na znalezienie pracy w tej branży gdy pojadę w ciemno (oczywiście z zabezpieczeniem finansowym na powrót).
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 5 Sie 2006, 18:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

TEGO NIKT NIE ZAGWARANTUJE.W mniejszych miejscowosciach mysle ze miejscowi cudzoziemcy sprowadzaja pracownikow jesli tylko potrzeba sposrod rodzin i znajomych wiec bedzie gorzej.Ale sa firmy ktore oglaszaja nabor w gazetach ,jeszcze nie tak dawno szukala fabryka z Dalviku.Praca w ciezkich warunkach ,zimno i akord ale moze sie udac bo to duza firma Samherji.
http://www.samherji.is/Islensk/Adal/frettastika/stikurfrett6.htm
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
icelandofil
Go
PostWysany: 5 Sie 2006, 20:21    Temat postu: do ROBOLA Odpowiedz z cytatem

czlowieku wiesz na czym polega potega internetu....
ja znalazlem prace przez internet i nie zamienilem ani slowa ze swoim pracodawca jak tylko email. I teraz pracuje ze swoim buziakiem na Islandii:D
Powrt do gry
DmX81
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 02 Lis 2005
Posty: 213
Skd: Z nienacka
PostWysany: 8 Sie 2006, 2:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hehe tobie to dobrze:) ale to prawda - bez znajomosci na miejscu jest dosc ciezko bo sam kombinuje:) a do tego klopot z mieszkaniem - dosc ograniczona ilosc mieszkan - dobrze najpierw sie dowiedziec o mieszkanie, dobrze je z kims dzielic - zawsze na poczatek taniej - no a jak przedmowca pisal - ofert pracy jest troche w internecie - np www.toppfiskur.is czy jakos tak to bylo bo z pamieci podaje - jest polskojezyczna:) i jest opisana praca itd - powodzenia - sam sie tez wybieram z moja polowka w pazdzierniku, chyba ze jakas okazja sie wydarzy to wczesniej. pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 9 Sie 2006, 23:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.

Jest sporo tematów jak i gdzie szukać pracy poruszanych na tym forum. Wydaje mi się jednak, że jesli nie możesz sobie tego załatwić przez neta to czy Twoim zdaniem łatwiej będzie Tobie załatwić to na miejscu? Są oczywiście takie przypadki, mam nawet znajomych którzy po tygodniu zależli prace przyjeżdzając w ciemno w maju, ale czy jest sens się tak stresować? Jeśli znasz trochę angielski, lub masz kogoś kto zna angielski proponuję wizytę na:

1) Eures http://europa.eu.int/eures/main.jsp?lang=pl&catId=482&parentId=52&acro=job

2)www.mbl.is ... na zakładce "atvinna", tutaj trzeba się bedzie wysilić tłumacząc ogłoszenia z islandzkiego na angielski a potem na Polski, ja to robiłem przez www.ordabok.is ja znalazłem pracę właśnie dzięki temu portalowi Smile

3)Polecam zbiór wieli ciekawych linków z Ahus: http://www.ahus.is/english/practical%5Finformation/work/?ew_news_onlyarea=TextArea&ew_news_onlyposition=2&cat_id=31461&ew_2_a_id=141449

4) Wiem że Firma Bylgja w Olasvik gdzie kiedyś pracowałem potrzebuje kilka kobiet do pracy (tylko kobiet !!!). Dane, aby wysłać aplikacje są na www.bylgja.is, mogę polecić tą firmę z czystym sumieniem. Stawka godzinowa to coś ponad 800ISK , dobre warunki mieszkaniowe, możliwość nadgodzin (nie zawsze ale wystarczająco często), miła atmosfera w pracy, oraz uczciwość gwarantowana.
Wysyłać najlepiej mailem, mają teraz przerwę i praca rusza pod koniec sierpnia.

Pozdrawiam Seba
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
Navijka

Doczy: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skd: 110 Rvk
PostWysany: 10 Sie 2006, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niezle, niezle...
Na stronce euersu wystarczy wybrac wszystkie zawody oraz kraj - Islandia i sypia sie oferty (sa oferty rowniez w jezyku angielskim).

Dla dociekliwych podaje sredni kurs (www.sph.is) 1 euro=90,79 ISK
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 13 Sie 2006, 9:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie, tutaj sie w ciemno nie przyjezdza!!!!!, tu nie mozna "przespac" sie pod mostem lub na jakims dworcu w razie klopotow.
To nie jest anglia czy jakas inna hiszpania.
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 13 Sie 2006, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusx oni tego nie zrozumieją.
Wystarczy przejechać sie po polach namiotowych koło Reykjaviku żeby zobaczyć jak sobie biorą do serca tego typu rady.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 7 Wrz 2006, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Mariusx oni tego nie zrozumieją.
.


"Nie sądźcie a nie będziecie sądzeni".
Ja nigdy nie zdecydowałbym się na wyjazd w ciemno, ale próbuję zrozumieć ludzi którzy tak robią. Wiele osób jest po prostu tak zdesperowanych, że muszą coś zrobic, zaryzykować (pomijam, że zazwyczaj wtedy robi się największe głupstwa). Wiem, że Polakom mieszkającym na Islandii jest wstyd kiedy widzą rodaków żyjących w takich warunkach i kiedy słyszą od islandczyków niewybredne komentarze na ten temat. Dlatego nie pisz drogi Wikingu takich rzeczy jak powyżej.
Powtarzajmy na tym forum z uporem maniaka:
b]Polacy nie wyjeżdżajcie do Islandi w ciemno, bez przynajmniej podstawowej znajomości angielskiego. Poszukajcie pracy przez internet. Mamy XXI wiek. Piszcie podania do różnych firm. Lepiej siedzieć w Polsce czekając na odpowiedź z firmy niż "koczować pod mostem"[/b]
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 7 Wrz 2006, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiele osób jest po prostu tak zdesperowanych, że muszą coś zrobic, zaryzykować


Ale ja tego nie neguje.
Ja tylko uważam że można pojechać gdzieś bliżej Polski. Bo jak jedziesz w ciemno bez pieniedzy i żadnego jezyka i nie znajdziesz pracy to zawsze można stopem wrócic do kraju.
A z Islandii popłyniesz kajakiem? A sam doskonale wiesz że Islandia nie nadaje się za bardzo do koczowania pod mostem, a nawet w namiocie czasami jest cieżko.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 7 Wrz 2006, 19:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Ja tylko uważam że można pojechać gdzieś bliżej Polski.

W tym miejscu zgadzam się z Wikingiem w 100%.
Przecież Szwecja jest "o rzut beretem" od Polski. Po co się pchać na Islandię jeżeli jedynym celem jest tylko emigracja zarobkowa.
Zasiłek dla bezrobotnego w Szwecji wynosi 160 zł dziennie (a za 40 Euro/dziennie w kazdym kraju można przeżyć bez upokorzania się, i robieniu reszcie rodaków tzw. opinii).
(Pamiętam kiedy mieszkałem w Paryżu w połowie lat 90-tych jaki wstyd mi było odezwać się po polsku w okolicach Placu Republiki, lub w pobliżu "Kościoła Polskiego".
Komplement który cesarz Napoleon powiedział o Polakach- "Pijcie jak Polacy", został zmieniony przez Francuzów na "Pijany jak Polak". Niestety trzeba Francuzom oddać słuszność, że nie zrobili tego bezpodstawnie. Na ulicach pełno było pijanych i co gorsza żebrzących i krdnących Polaków.)
Nie róbmy tego na Islandii. Zostawmy ten kraj ludziom którzy chcą tam wyemigrować nie tylko ze względu na zarobki.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 8 Wrz 2006, 9:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To odradzacie wyjazd w ciemno!
Ale ja zaryzykuje bo angielski mam nie najgorszy i tez troche pieniedzy na koncie odlozylem.I mam nadzieje ze to wystarczy na przezycie okresu kiedy bede poszukiwal pracy.
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 8 Wrz 2006, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Mariusx oni tego nie zrozumieją.


Viking wygrałeś. Confused
Rozkładam bezradnie ręce. Przed chwilą pisałem że mamy XXi wiek, jest internet, można w ten sposób znaleść pracę (zwłaszcza że ggg66 zna język angielski). Zamiast składać CV online, woli jechać w ciemno - z tym nie da się polemizować.

Jeszcze raz zastanów się ggg66, lepiej znaleść (przez internet) byle jaką pracę na początku, a potem ją zmienić, niż zaczynać od zera patrząc jak oszczędności "topnieją w oczach".
Ale cóż każdy jest kowalem swojego losu.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 9 Wrz 2006, 9:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK! Slawomir masz racje,i tak tez zrobie.Zaczne szukac pracy przez neta i jak cos bedzie to spadam z Andli na Islandie.
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 12 Wrz 2006, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tylko,ze jest taka sprawa.Szukalem pracy w polsce przez agencje i nic nie moglem znalezc,przyjechalem do Angli i tu na miejscu po 6 dniach mialem pierwsza prace.
Dlatego chcialbym jechac do Islandi i na podobnym "scenariuszu" znalezc prace.
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 12 Wrz 2006, 9:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co piszesz ggg66, to zostało Ci jeszcze dużo czasu do wyjazdu dlatego na Twoim miejscu opracowałbym jakąś strategię.
Np. szukam pracy przez internet i piszę CV do firm, jednocześnie zabezpieczam sobie odwrót do Angli gdyby coś nie wypaliło.
Ale też nie wierzę w to, że juz wykorzystałeś wszystkie mozliwości znalezienia pracy na Islandii przez internet. Troszkę cierpliwości, czasu masz jeszcze dużo. Nie przestawaj szukać. teraz idzie zima i zapotrzebowanie na pracowników na 100 % się zmiejszy ale nie wolno się zniechęcać. Ze swojej strony życzę Ci powodzenia.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 12 Wrz 2006, 9:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A Ty slawomirze jestes w Polsce czy w Islandi???
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
galmira

Doczy: 21 Cze 2006
Posty: 3
Skd: obecnie cały świat
PostWysany: 12 Wrz 2006, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jestem tu NOWA i nie chce sie narazec...ale
ja przyjechalam ´w ciemno ´ jak wy to nazywacie razem z trojka moich znajomych wszyscy znamy jezyk i wogole tez pracowalismy w anglii itd
no i ku naszemu zaskoczeniu znalezlismy prace w sumie w ciagu dwoch dni...a na prawde nie szukalismy jej jakos rozpaczliwie...
takze nie zniechecjacie nikogo jesli chlopak chce sprobowac to niech probuje ja jestem po jego stronie
SWIAT NALEZY DO ODWAZNYCH
takze odwagi i do dziela!!!
(jakby co wez palnik garki i namiot dasz rade!!!)
aha i w razie klopotow pisz do nas galmira@tlen.pl
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 12 Wrz 2006, 17:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

galmira napisa:
(jakby co wez palnik garki i namiot dasz rade!!!)


Bez komentarza.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 12 Wrz 2006, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w tej chwili leje i jest 6 stopni.leje jak z cebra ,lepiej zamow sobie pokoj w Armi Zbawienia albo jakims hoteliku.Wiatr wieje z predkoscia 20 m na sek.Naprawde szczerze nie polecam namiotu jesienia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 1 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron