reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
Dorota9397

Do潮czy: 18 Lis 2008
Posty: 22
PostWys砤ny: 30 Mar 2011, 19:29    Temat postu: Emolium krem Odpowiedz z cytatem

Kupie jak w temacie, najchetniej krem do twarzy, ale rowniez do ciala, czy olejek do kapieli.
Moze, ktoras z mam ma za duze zapasy? Jade w lipcu do Polski, moge tez odkupic i przywiezc na Islandie.
Kontakt na priv. Dziekuje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Ewcia

Do潮czy: 10 Sty 2008
Posty: 141
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 31 Mar 2011, 10:58    Temat postu: Re: Konkurs Odpowiedz z cytatem

BubblesNFun napisa:
Drogie Mamusie, 艣licznie prosimy o g艂osy:)
http://pl.lennylamb.com/#chusty_do_noszenia_dzieci/konkurs/2961

dzis taz glos oddany Smile powodzenia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
BubblesNFun

Do潮czy: 05 Sty 2011
Posty: 13
PostWys砤ny: 1 Kwi 2011, 16:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mateuszek dzi臋kuje 艣licznie za g艂osy:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
wojtekszelma

Do潮czy: 03 Sty 2011
Posty: 39
PostWys砤ny: 4 Kwi 2011, 19:29    Temat postu: mam pytanie ???prosze o szybka odpowied偶 Odpowiedz z cytatem

czy kobieta w pierwszym miesi膮cu ciazy ...gdyby przyjecha艂膮 na islandie i zacze艂a pracowac to czy dosta艂a by jakis zasi艂ek po 6 miesiacach gdy urodzi艂aby og贸lnie jaka by艂a by pomoc socialna na dziecko ....i czy wog贸le by by ja zatrudnili ..w sumiue 1 miesiac nie widac ciazy hehe jesli sa to jakies zasi艂ki macierzynskie prosze o kwoty mniej wiecej
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gar艂oc

Do潮czy: 26 Wrz 2010
Posty: 100
Sk眃: Innri Njardvik
PostWys砤ny: 4 Kwi 2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

odpisa艂am Ci na pv

Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 9 Kwi 2011, 21:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej mamulki kochane:)
Tu ostatnio cichutko bardzo,a i ja rzadko wchodz臋,s艂aba ostatnio jestem troszk臋,ale dzi艣 wpadam z pytaniem,bo strasznie mi to chodzi po g艂owie,mianowicie martwi臋 si臋,偶e nie mam robionych bada艅 na paciorkowca,a to badanie jest obowiazkowe w Polsce w ci膮偶y 33-37 tyg i pono膰 szanse na zara偶enie si臋 t膮 bakteri膮 wynosi a偶 50%. Nie jest ona gro藕na dla matki ale dla dziecka bardzo,wi臋c chcia艂abym mie膰 pewno艣膰 ,偶e jej nie mam,bad藕 je艣li mam to mie膰 szanse na leczenie. Czy wiecie co艣 na temat podej艣cia tutaj po艂oznych ,lekarzy do tego tematu? Mo偶e kt贸ra艣 z Was mia艂a wykonywane badanie na paciorkowca w ci膮偶y???

Pozdrawiam cieplutko,mi艂ego weekendu 偶ycz臋Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
keseni

Do潮czy: 07 Cze 2010
Posty: 31
PostWys砤ny: 14 Kwi 2011, 22:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja my艣l臋, 偶e wystarczy je艣li powiesz, 偶e chcia艂aby艣 mie膰 badanie na to przeprowadzone i lekarz Ci je zleci.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 15 Kwi 2011, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

keseni napisa:
Ja my艣l臋, 偶e wystarczy je艣li powiesz, 偶e chcia艂aby艣 mie膰 badanie na to przeprowadzone i lekarz Ci je zleci.


Zgadza si臋 . Poprosi艂am i skierowanie dosta艂am:) Troszke mnie zdziwi艂o 偶e badanie by艂o wykonane z moczu,ale tak te偶 pono膰 mo偶na,wi臋c ok Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 17 Kwi 2011, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam weekendowo:)
Strasznie tu pu艣ciutko ostatnio,mamusie pewnie zajete male艅stwami:)
Mi jeszcze troszk臋 zosta艂o,ale strasznie ju偶 zm臋czona jestem.
Ja jak zawsze po pomoc to do Was,wiem ,偶e mog臋 na Was liczy膰. Powt贸rz臋 sie z pytaniem za co z g贸ry przepraszam,ale szukam i znale藕膰 w ca艂o艣ci odpowiedzi nie mog臋,du偶o tu zapisane,a ja tak jak pisa艂am s艂aba jestem,ci臋偶ko mi d艂u偶ej siedzie膰 i szuka膰,b贸le krzy偶owe mam ogromne i spa艂abym non stop. No ale do rzeczy. Mianowicie chodzi mi o to co za艂atwi膰 u po艂o偶nej 偶eby stara膰 si臋 w Polsce o becikowe. Wiem,偶e kart臋 ci膮偶y (po艂o偶na powiedzia艂a ,偶e mi j膮 odda po porodzie) i to o艣wiadczenie ,偶e od 10 tyg by艂am pod opieka lekarza. I tu pojawiaja si臋 schody,jak za艂atwi艂y艣cie to o艣wiadczenie? Czy co艣 jeszcze potrzebuj臋? Z g贸ry Wam dziekuj臋 za pomoc.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
@ni@

Do潮czy: 16 Sie 2008
Posty: 326
PostWys砤ny: 17 Kwi 2011, 18:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kochane znalaz艂am cos takiego: " „Becikowe” nie przys艂uguje, je偶eli rodzic odbiera 艣wiadczenie za granic膮 (chyba 偶e co innego wynika z um贸w mi臋dzynarodowych) ".
Ciekawe czy nie bedzie w Polsce problemu z otrzymaniem tego偶 becikowego,bo ja nie mam pomys艂u na to w jaki spos贸b udowodni膰 ,偶e tego偶 艣wiadczenia w Islandii nie otrzyma艂am Confused
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
MARCINIS1

Do潮czy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Sk眃: husavik
PostWys砤ny: 17 Kwi 2011, 19:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@ni@ napisa:
Witam weekendowo:)
Strasznie tu pu艣ciutko ostatnio,mamusie pewnie zajete male艅stwami:)
Mi jeszcze troszk臋 zosta艂o,ale strasznie ju偶 zm臋czona jestem.
Ja jak zawsze po pomoc to do Was,wiem ,偶e mog臋 na Was liczy膰. Powt贸rz臋 sie z pytaniem za co z g贸ry przepraszam,ale szukam i znale藕膰 w ca艂o艣ci odpowiedzi nie mog臋,du偶o tu zapisane,a ja tak jak pisa艂am s艂aba jestem,ci臋偶ko mi d艂u偶ej siedzie膰 i szuka膰,b贸le krzy偶owe mam ogromne i spa艂abym non stop. No ale do rzeczy. Mianowicie chodzi mi o to co za艂atwi膰 u po艂o偶nej 偶eby stara膰 si臋 w Polsce o becikowe. Wiem,偶e kart臋 ci膮偶y (po艂o偶na powiedzia艂a ,偶e mi j膮 odda po porodzie) i to o艣wiadczenie ,偶e od 10 tyg by艂am pod opieka lekarza. I tu pojawiaja si臋 schody,jak za艂atwi艂y艣cie to o艣wiadczenie? Czy co艣 jeszcze potrzebuj臋? Z g贸ry Wam dziekuj臋 za pomoc.
Pozdrawiam

ja sci膮gn臋艂am takowe o艣wiadczenie ze strony becikowe com, mi nic o tym nie wiadomo ze nie przys艂uguje my dostali艣my normalnie
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
ania12345

Do潮czy: 16 Lis 2008
Posty: 50
PostWys砤ny: 17 Kwi 2011, 19:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez teraz chcialam sie starac w Polsce o becikowe,ale w urzedzie gdzie sie to zalatwia powiedzieli,ze od 2010 marca becikowe nie przysluguje juz kobietom, ktore rodzily byly pod opieka lekarza w innym kraju
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sasetka29

Do潮czy: 10 Sty 2011
Posty: 34
PostWys砤ny: 17 Kwi 2011, 20:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ania12345 napisa:
ja tez teraz chcialam sie starac w Polsce o becikowe,ale w urzedzie gdzie sie to zalatwia powiedzieli,ze od 2010 marca becikowe nie przysluguje juz kobietom, ktore rodzily byly pod opieka lekarza w innym kraju


Ja dzwoni艂am do MOPS-u w Polsce w zesz艂ym tygodniu i powiedzieli, 偶e nie b臋dzie problemu z otrzymaniem 艣wiadczenia. Nie ma takiego przepisu m贸wi膮cego, 偶e nie dostaniesz, bo urodzi艂a艣 za granic膮!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gwiazda

Do潮czy: 31 Mar 2009
Posty: 17
PostWys砤ny: 17 Kwi 2011, 21:31    Temat postu: becikowe Odpowiedz z cytatem

dobry wieczor:)chcialam Was poinformowac ze jest to klamstwo ze od 2010 roku wszedl jakis przepis.moja coreczka urodzila sie w polowie roku 2010 i dostalam becikowe.dokumentem ktory byl mi potrzebny w Polsce to napisana przez polozna kartka ze bylam na 3 wizytach, czyli pierwsza, ostatnia przed porodem a pozniej data porodu...tak to wygladalo.nastepnym krokiem w Polsce bylo udanie sie do urzedu jakiegos tam:)juz nie pamietam i przetlumaczenie tego dokumentu na polski bo pani w tym biurze nie rozumiala -brak znajomosci angielskiego...dostalam decyzje i becikowe bez problemu wplynelo na moje konto po jakichs dwoch tygodniach
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
MARCINIS1

Do潮czy: 26 Cze 2009
Posty: 153
Sk眃: husavik
PostWys砤ny: 17 Kwi 2011, 22:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ania12345 napisa:
ja tez teraz chcialam sie starac w Polsce o becikowe,ale w urzedzie gdzie sie to zalatwia powiedzieli,ze od 2010 marca becikowe nie przysluguje juz kobietom, ktore rodzily byly pod opieka lekarza w innym kraju

bzdura ja urodzilam w sierpniu 2010 a w pazdzierniku staralam sie o becikowe
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
gwiazdeczka

Do潮czy: 27 Lut 2010
Posty: 148
PostWys砤ny: 18 Kwi 2011, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hmmm no ja jak mia艂am gdzie艣 w po艂owie ci膮偶y wizyt臋 u po艂o偶nej to zapyta艂am czy wystawi mi jakie艣 za艣wiadczenie, a ona powiedzia艂a, 偶e chodz膮 do niej polki i 偶adna takiego czego艣 nie chcia艂a, zdziwiona by艂a, spyta艂a o jakie za艣wiadczenie chodzi, dok艂adnie nie wiedzia艂am wtedy co ma by膰 napisane i tak to si臋 sko艅czy艂o. Teraz ju偶 urodzi艂am i pewnie gdybym chcia艂a si臋 z ni膮 um贸wi膰 to bym musia艂a za wizyt臋 zap艂aci膰 i mo偶e za wystawienie papierka co? Sama nie wiem czy si臋 do niej wybra膰.....
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lampeczka

Do潮czy: 25 Sty 2009
Posty: 517
PostWys砤ny: 18 Kwi 2011, 7:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gwiazdeczka napisa:
Hmmm no ja jak mia艂am gdzie艣 w po艂owie ci膮偶y wizyt臋 u po艂o偶nej to zapyta艂am czy wystawi mi jakie艣 za艣wiadczenie, a ona powiedzia艂a, 偶e chodz膮 do niej polki i 偶adna takiego czego艣 nie chcia艂a, zdziwiona by艂a, spyta艂a o jakie za艣wiadczenie chodzi, dok艂adnie nie wiedzia艂am wtedy co ma by膰 napisane i tak to si臋 sko艅czy艂o. Teraz ju偶 urodzi艂am i pewnie gdybym chcia艂a si臋 z ni膮 um贸wi膰 to bym musia艂a za wizyt臋 zap艂aci膰 i mo偶e za wystawienie papierka co? Sama nie wiem czy si臋 do niej wybra膰.....

my艣l臋 偶e warto....bo becikowe w Polsce si臋 WAM rodz膮cym za granic膮 nale偶y.....chyba 偶e becikowe wzi臋艂y艣cie tu co jest niemo偶liwe bo tu nie ma czego艣 takiego.a rodzinne to inna sprawa.ja w 2009r.dosta艂am 1000z艂 na konto te艣ciowej:)(odda艂a co do grosza hahah)si臋 przydadz膮 pieni膮偶ki.pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gwiazda

Do潮czy: 31 Mar 2009
Posty: 17
PostWys砤ny: 18 Kwi 2011, 8:28    Temat postu: becikowe Odpowiedz z cytatem

nie jest to zadna bzdura...a jezeli ktos nie wie to niech nie pisze.dowiedzialam sie jak ma wygladac to zaswiadczenie i polozna sie dostosowala, chociaz musze powiedziec ze niedowierzala ze cos takiego jest potrzebne.w moim przypadku bylo podobnie.pozlona powiedziala mi ze nigdy takiego papierka nie wypisywala dla zadnej Polki.powiedzialam jej co ma sie znajdowac i wystawila mi taki jaki potrzebowalam.ja urodzilam dziecko w maju dokladnie w polowie a o becikowe staralam sie w sierpniu wiec nie wiem gdzie jest BZDURA!!!!nikt w biurze w ktorym bylam nie robil mi zadnego problemu, mieszkam w wojewodztwie podlaskim.wiec jak ktos sie nie orientuje to niech nie pisze...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gwiazda

Do潮czy: 31 Mar 2009
Posty: 17
PostWys砤ny: 18 Kwi 2011, 8:33    Temat postu: becikowe Odpowiedz z cytatem

Gwiazdeczko nie martw sie.ja poszlam do poloznej po porodzie i powiedzialam ze jest mi to potrzebne.nie umawialam sie na zadna wizyte.spytalam czy dzisiaj pracuje i czy nie jest zajeta.powiedzialam o co chodzi i bez problemu na drugi dzien mialam papier w recepcji poniewaz musiala sie zastanowic jak go napisac dobrze po angielsku tylko to bylo problemem i w zadnym wypadku za to nie placisz....nie jest to jakies pismo urzedowe ani nic takiego tak ona mi powiedziala.poprosilam ja jeszcze zeby podsteplowala te karte i tyle.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
sasetka29

Do潮czy: 10 Sty 2011
Posty: 34
PostWys砤ny: 18 Kwi 2011, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gwiazdo mo偶e warto by艂oby to sprawdzi膰 jeszcze raz,
skoro inni nie maj膮 problemu z uzyskaniem tego 艣wiadczenia.
Mi powiedziano, 偶e absolutnie si臋 nale偶y. Wystarcz膮 tylko wnioski z becikowe.com potwierdzaj膮ce wizyt臋.
Wprowadzono Ci臋 w b艂膮d, bo niemo偶liwe, 偶eby tylko w wojew贸dztwie podlaskim nie dawali Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 271, 272, 273 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 272 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron