reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Kurs języka islandzkiego w Gdańsku...
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Język
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
krzys

Doczy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skd: Gdańsk
PostWysany: 29 Lip 2006, 13:49    Temat postu: Kurs języka islandzkiego w Gdańsku... Odpowiedz z cytatem

Witajcie,

Od października tego roku planuję zorganizować w Gdańsku kurs języka islandzkiego - dla osób interesujących się językiem, krajem, chcących wyjechać do pracy w Islandii jak i też chcących pozostać w kraju i przeżyć ciekawą przygodę z tym jakże pięknym językiem... Smile

Najważniejsze, co jest mi do tego potrzebne, to osoba, która zna język, jest z Gdańska tudzież okolic i byłaby zainteresowana prowadzeniem takiego kursu.

Kolejną sprawą są sami zainteresowani czyli słuchacze. Planuję, aby to była grupa ok. 10 osób. Zajęcia miałyby odbywać się 2 razy w tygodniu po 2 godz. lekcyjne (łącznie 60 godz. w semestrze). Co do miejsca - jestem w stanie zorganizować salę wykładową w Centrum Gdańska (w budynku Szkoły Muzycznej koło CH Madison).

Sprawa odpłatności - wszystko zależy od ilości uczestników jak i wymagań płacowych lektora... Wink

Jeśli byłoby zainteresowanie, jestem w stanie zająć się utworzeniem islandzkiego koła naukowego na mojej uczelni w Gdańsku (na co Władze uczelni na pewno wyraziłyby zgodę), organizowanie spotkań dotyczących języka, kultury, muzyki i wszystkiego czego grupa by sobie życzyła... Smile

Tak więc jeśli jest jakiekolwiek zainteresowanie moim projektem to proszę o informacje na ten temat na forum tudzież kontakt poprzez prywatną wiadomość.

W pierwszej kolejności zależy mi na znalezieniu odpowiedniej osoby, lektora, która kurs by poprowadziła. Oczywiście liczę też na odpowiedzi osób zainteresowanych kursem, bo od tego zależy czy kurs w ogóle się rozpocznie...

O postępach będę informował na forum.

Pozdrawiam,
K
_________________
Fyrir þér er einn dagur sem þúsund ár, og þúsund ár dagur, ei meir...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hufupukardottir

Doczy: 30 Lip 2006
Posty: 5
Skd: Gdynia
PostWysany: 30 Lip 2006, 21:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, szukam i szukam, az nagle sie natknelam na to forum Wink. Bylabym bardzo zainteresowana, tyle, ze jestem z Gdyni.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
krzys

Doczy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skd: Gdańsk
PostWysany: 30 Lip 2006, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W takim razie grupa liczy już 2 os. Wink Czekam na informacje od kolejnych zainteresowanych osób...

Jeśli to, że zajęcia mają się odbywać w Gdańsku, nie jest dla Ciebie problemem, to serdecznie zapraszam! Miejsce, w którym chcę zorganizować kurs, mieści się 5 min. drogi od kolejki SKM Gdańsk Główny.

Znalazłem już dwie osoby z Gdańska, które znają język islandzki. Jeśli któraś z tych osób zgodzi się żeby poprowadzić zajęcia, to poinformuję na forum.
_________________
Fyrir þér er einn dagur sem þúsund ár, og þúsund ár dagur, ei meir...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Hufupukardottir

Doczy: 30 Lip 2006
Posty: 5
Skd: Gdynia
PostWysany: 1 Sie 2006, 11:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To czekamy na następnych chętnych Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Kamila

Doczy: 19 Wrz 2004
Posty: 40
PostWysany: 2 Sie 2006, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

już na tym forum było pisane o kursie na ug -> www.hoveen.com , ale nie wiem czy jest on kontynuowany. mam dużo planów na ten rok, więc nie wiem czy dałabym radę jeszcze islandzki wcisnąć. sporo zależy od ceny...muszę się zastanowić język
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
krzys

Doczy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skd: Gdańsk
PostWysany: 2 Sie 2006, 21:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hoveen znam, ale cena w Hoveen nie jest za bardzo przystępna... W związku z tym chcę zorganizować ten kurs, oczywiście mniejszym kosztem - miejmy nadzieję, że się uda! I nie zależy mi tylko i wyłącznie na samym kursie - oprócz kursu jeszcze islandzkie koło naukowe (oczywiście bezpłatne), gdzie mogłyby spotykać się osoby zainteresowane Islandią i wszystkim innym związanym z wyspą, wymieniać swoje poglądy, organizować projekcje filmów islandzkich, muzyki islandzkiej, zapraszać osoby związane z Islandią itp. Wink
_________________
Fyrir þér er einn dagur sem þúsund ár, og þúsund ár dagur, ei meir...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kamila

Doczy: 19 Wrz 2004
Posty: 40
PostWysany: 4 Sie 2006, 19:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a mógłbyś chociaż w przybliżeniu napisać jaka to by była cena? mi wychodzi, że za semestr w hoveen zapłaciłabym 430 zł i chciałbym wiedzieć co mi się bardziej opłaca na moją biedną studencką kieszeń Wink w każdym razie pomysł nauki czeskiego przepadł na rzecz islandzkiego język
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 8 Sie 2006, 18:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jesli bede kontunuowac uczenie w Hoveen to bedzie to tylko w weekendy, bo przeprowadzam sie do Warszawy.
Jesli bede w ogole uczyla islandzkiego w Gdansku, to moze byc tylko w weekendy, bo przeprowadzam sie do Warszawy.

Za to jesli sa chetni w Warszawie, to nie ma problemu ;)

rowniez - z punktu widzenia osoby uczacej - ceny w Hoveen sa bardzo przystepne.
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
krzys

Doczy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Sie 2006, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na dzień dzisiejszy uważam, że nie ma i tak sensu organizować kursu w Gdańsku, bo jednak za mało chętnych... Neutral Chyba, że tylko czytają, a na forum się nie odzywają... Wink Więc w najbliższym czasie pomysł nie zostanie zrealizowany, chyba, że z czasem pojawi się więcej chętnych to będzie można pomyśleć o kursie... Wink

Pozdrawiam!
_________________
Fyrir þér er einn dagur sem þúsund ár, og þúsund ár dagur, ei meir...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
frjals

Doczy: 02 Sty 2006
Posty: 3
Skd: Gdańsk
PostWysany: 28 Sie 2006, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Widzę, że powinnam częściej zaglądać na forum. Smile

Wstępnie byłabym zainteresowana kursem w Gdańsku. Myślałam o Hoveen ale wszystko się rozbija o kasę, wiadomo. Gdybyś był konkurencyjny cenowo to bardzo chętnie. No i czas. Musiałabym wiedzieć kiedy sa zajęcia żeby sie zdecydować.
Plan jak widzę upadł, ale na wszelki wypadek dodam siebie, może jeszcze ktoś się pojawi. Neutral
Kamila, to ciekawe, ja też myślałam (i cały czas myślę) o kursie czeskiego. Very Happy Na razie czekam czy będzie islandzki w hoveen i będę wybierać. Rolling Eyes .
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kamila

Doczy: 19 Wrz 2004
Posty: 40
PostWysany: 28 Sie 2006, 18:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

heh, czyli możliwe, że na którymś z kursów się spotkamy Wink jeśli z islandzkim nie wypali, to wrócę do pomysłu z czeskim, bo dwóch naraz raczej nie dam rady.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
helanna

Doczy: 07 Wrz 2006
Posty: 1
PostWysany: 8 Wrz 2006, 12:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich na to forum trafiłam szukając kurów islandzkiego w Gdańsku. Ja jestem bardzo chętna na takowe lekcje bo w Hoeveen naprawde przegięli z ceną. Mam nadzieję, że wrócicie do pomysłu i że znajdą się nowi chętni:)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
helgi

Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 33
Skd: Gdansk
PostWysany: 8 Wrz 2006, 22:39    Temat postu: Kurs islandzkiego poprowadzę Odpowiedz z cytatem

Na początku roku obiecałem p. Joli, że uruchomię kurs islandzkiego na iceland.pl. Właśnie opracowuję koncepcję kursu, bo nie chcę, żeby to był kurs tradycyjny. Przede wszystkim ma być darmowy, z możliwością indywidualnych lekcji przez Skype. Myślę, że pierwsze ogólnodostępne "lekcje" będą gotwe przed Świętami. Wolno to idzie, bo nie mam doświadczenia pedagogicznego, ale za to mam sporo zajęć innych. Dopiero co skończyłem autorską korektę powieści sensacyjnej Yrsy Sigurrdardóttir "Trzeci znak", która w ubiegłym roku była najpopularniejszym prezentem pod choinkę w Islandii, a u nas ukaże się pod koniec września. I zanim zacznę tłumaczyć następną ksiązkę, mam nadzieję zdążyć przygotować videokurs języka islandzkiego. Tylko bardzo chciałbym poznać Wasze oczekiwania. Czy chcecie uczyć się języka po to, by czytać w oryginale literaturę, czy po to żeby się w nim dogadywać? Czy chcecie wybrać sie do Islandii do pracy i w jakim charakterze i po to Wam znajomość islandzkiego? Nie wiem nawet ilu z Was ma ochotę uczyć się tego języka. Jeśli są na tym forum chętni, proszę o sugestie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Lauraana
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysany: 9 Wrz 2006, 3:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc wujek ;)
konkurencje mi widze robisz ;))

przywiozlam jakies ksiazki i filmy z Islandii, jesli chcialbys pozyczyc ;}
i skrabla! ;)
_________________
og ef þú vilt þá skal ég ljúga að þér...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 9 Wrz 2006, 9:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ja jestem " pierwsza w kolejce". Moje marzenie to nauka języka islandzkiego bez konieczności wykorzystania języka angielskiego i nacisk na język potoczny na chwilę obecną. Ja pracuję z dziećmi i braki językowe w mojej pracy są szczególnie widoczne i "bolesne". A z drugiej strony bardzo podoba mi się ten język. Tak bardzo różni się on od polskiego języka, że jest dla mnie osobiście intrygujący i fascynujący. Czasami łapię się na tym, że zaczynam myśleć i mówić tak jak islandczycy. Na przykład gdy sama do siebie mówię :jau, jau. ( nie mam islandzkich liter na klawiaturze).Kiedyś ktoś powiedział o nauce obcego języka, że zeby nim się wlaściwie posługiwć, to trzeba zacząć myśleć tak jak naród , który je stworzył. Więc myśle, że jestem na właściwej drodze, tylko bardzo daleko mi do celu podróży. Rolling Eyes lol
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
frjals

Doczy: 02 Sty 2006
Posty: 3
Skd: Gdańsk
PostWysany: 9 Wrz 2006, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hm, no i co teraz?
Darmowy kurs islandzkiego brzmi interesująco, pytanie tylko na ile będzie zrealizowany. Wink Nie chciałabym tracić okazji nauki czekając na coś czego być może nigdy nie zobaczę.

Próbowałam sie uczyć z internetu, ale po pierwsze to kurs po angielsku, po drugie, hm, systematyczność nie jest chyba moją najmocniejszą stroną. Jak mnie ktoś przypilnuje to owszem. lol
Bardzo mi pasuje, że w hoveen kurs jest w sobotę, bo mam zajęte wszystkie popołudnia.

Odłożyłam sobie pieniądze na hoveen, ale ceny zdążyły podskoczyć. Mam nadzieję, że uda mi się zostać klientem skm, bo w innym wypadku będzie kiepsko. Confused W sumie jak na kursy językowe to może wcale nie jest tak drogo, ciekawe tylko dlaczego akurat islandzki jest najdroższym, albo jednym z najdroższych kursów? Sad

helgi, ja chciałabym sie nauczyć właściwie z dwóch powodów. Po pierwsze żeby czytać w oryginale literaturę staroislandzką, szczególnie poezję. Po drugie żeby móc się porozumieć z ludźmi kiedy mi się już uda na tę Islandię pojechać. Kiedy to nastąpi to nie wiem, może za lat pięć, a może za dziesięć, jak mi się uda uskładać Rolling Eyes ale wierzę w to Cool.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
helgi

Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 33
Skd: Gdansk
PostWysany: 9 Wrz 2006, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lauraana napisa:
czesc wujek Wink
konkurencje mi widze robisz Wink)

przywiozlam jakies ksiazki i filmy z Islandii, jesli chcialbys pozyczyc ;}
i skrabla! Wink


Laurii, nie robię Ci kon kurencji, bo gramy w innej lidze. Ja nie mam możliwości żeby uczyć gramy, ale za to mogę się zająć poprawnością wymowy i ubogacaniem, że zacytuję kard. Glempa, języka, ucząc słówek i wymowy.
Widzimy się jutro u babci. Czyli po islanduńsku: vi ses.[/quote]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
little_fluffy
Alpha Team
Doczy: 16 Kwi 2006
Posty: 46
PostWysany: 9 Wrz 2006, 15:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Godan daginn (przepraszam za brak islandzkich znaków Wink) Ja też chętnie przyłączę się do kursu. Strasznie mało języka udało mi się nauczyć podczas pobytu na wyspie więc mam nadzieję poznać go lepiej.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Kamila

Doczy: 19 Wrz 2004
Posty: 40
PostWysany: 9 Wrz 2006, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja mogę się tylko podpisać pod tym, co napisała frjals Smile jestem leniem śmierdzącym i jeśli ktoś nie będzie nade mną czuwał, to sama z siebie fałdów nie przysiądę Wink nie chcę też tracić czasu, bo bardzo się nastawiłam na ten kurs, a jak będę to odwlekać, to się nazbiera kupa innych rzeczy i nie wiem czy się wezmę w garść. tak więc najprawdopodobniej zacznę kurs w hoveen i zostanę klientką skm przy okazji. cenowo rzeczywiście się trochę pogorszyło, ale o dziwo moja mama nie stawia oporu Wink no cóż trzeba będzie zacisnąć pasa.

a islandzkiego chcę się nauczyć, by czytać w tym języku literaturę, oglądać filmy, no i dogadać się, kiedy w końcu tam trafię (mam tam ostatecznie rodzinę i skrycie liczę, że mnie tam kiedyś zaproszą :>)

uff, no to się rozpisałam Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
frjals

Doczy: 02 Sty 2006
Posty: 3
Skd: Gdańsk
PostWysany: 11 Wrz 2006, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kamila no to rzeczywiście może się spotkamy Smile
Rodzina na Islandii to niezła rzecz Cool
Ja na razie psychicznie się nastawiam na namiot i autostop. No, ale kiedy do tego dojdzie ...lol...!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Język Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron