reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Jakie są zarobki (płaca) na Islandii?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Wrz 2006, 15:14    Temat postu: Weterani Odpowiedz z cytatem

Ludzie!

Opanujcie się! Niektórzy to robią z siebie od razu jakieś ofiary i płaczą jakie to zło jest na świecie.
Po co się wdawać w w rozważania typu "nie odpowiadają bo pewnie to są wredni ludzie".
Jeżeli będziesz tutaj deklarował takie poglądy, to porozmawiam z głównym Adminem, by wprowadzić punkt do regulaminu zabraniający bezpodstawnego obrażania większości Forumowiczów. To, że nikt nie odpowiada, nie znaczy, że jest zły. Nie masz takiej pewności.
Po prostu większość ludzi pracujących na Islandii interesuje się swoimi zarobkami a nie pensją minimalną. W Polsce też mało ludzi wie ile dokładnie wynosi pensja minimalna... A w dodatku mamy wakacje...

Proszę nie atakować całych grup użytkowników. Jeżeli ktoś jeden odpowiedział niegrzecznie, to można z nim dyskutować i oceniać jego zachowanie.

Ty icelandofil, to mam wrażenie, że chesz stworzyć swoją jakąś martyrologię... Z jednej strony przechwalasz się swoją wyjątkowo piękną kobietą (mam wrażenie, że poza urodą nie dostrzegasz w Niej nic więcej).
A z drugiej strony, użalasz się nad sobą, że nikt nie chce Ci pomóc. I robisz to w taki sposób, że obrażasz całe grono islandofilów, którzy od początku tego Forum pomagali takim jak Ty niewdzięcznikom, pisząc tu mnóstwo informacji przydatnych przy szukaniu pracy...
Nie wiem skąd w Tobie taki egocentryzm i agresja wobec wszystkich dookoła?
Proponuje więcej uśmiechu, radości z życia... Ciesz się pięknem swej dziewczyny, póki to piękno nie przeminie...

A na Forum staraj się być życzliwy i miły. Nawet jak podejrzewasz wrogość, to napisz "dziękuję".
Atakując wszystkich jak popadnie i węsząc spiski, stajesz się dokładnie takim samym "Polaczkiem" jakich podobno nie lubisz.
Uważaj byś nie stał się typem żołdaka, który najpierw żali się, że trafił na zjawisko fali w wojsku, ale gdy sam jest starszym żołnierzem, to daje wycisk młodym, bo przecież "sam się nacierpiał, więc ma prawo".

I taki sposób myślenia przedstawiają niektórzy ludzie: "skoro mi nikt nie pomógł to ja też nie pomogę".
Mam nadzieję jednak, że Ty Icelandofil taki nie będziesz. Jak nie chesz znaleźć się po stronie "tych złych", to po prostu bądź dobry.
Olej "tych złych" i rób swoje. Użalanie się i obrażanie tych złych nie da rezultatu, bo przecież ludzie źli leją na twoją opinię.
A z narzekactwa na innych Polaków to można by już pomnik tu postawić na Forum...
Dajcie więc spokój wrednym, a zajmijcie się wychwalaniem tych dobrych, którzy pomagają... Jedno słowo DZIĘKUJĘ czasem zdopinguje tych dobrych do dalszej pomocy.
(Przepraszam za długi post - nie piszcie na ten temat).
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Wrz 2006, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja myśle że to jest celowe działanie.
Jest to celowe przemysłane działanie elity czy jak ich tam nazwać.
Wink Wink Wink
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Wrz 2006, 18:25    Temat postu: Elity Odpowiedz z cytatem

O którym działaniu mówisz? O Icelandofilu? Czy też o tych, którzy pracując na Islandii nie zawsze szybko odpowiedzą?

Przenieśmy dyskusję o "elitach" o "polaczkach" itp. do innego tematu, bo tu zaśmiecamy tylko...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
icelandofil
Go
PostWysany: 2 Wrz 2006, 18:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

POST ZOSTAŁ ZMIENIONY PRZEZ ADMINA

odżarej egzgeta, karuta, wiking BAUHAHAhahahhahaha POLACZKI CO SIE W GłOWCE xxxxxxx NA WSZYSTKO MAJA ODPOWIEDZ BEZ POKRYCIA... WYSSANE Z PALCA... I JESZCE JAK SIE WZBURZYLI.... A TYLKO WINNI SIE TLUMACZA, PO CO WOGóLE SIE TLUMACZICIE INTELIGENTNE.... OHOHOHO.....

oDżAREJ BURAKU JAK TY MI SIE ZALILES NA PW ZE JESTES SAM JAK PALEC TO JA TEGO TU NIE PRZYTACZALEM , A NA MARGINESIE TO SIE NIE CHWALILEM CI SWOJA KOCHANA DZIEWCZYNA TYLKO CI TUMOKU MOWILEM ZE JA PRZYNAJMNIEJ MAM PIEKNA DZIEWCZYNE ALE TY WSZEDZIE WSZYSTKO TAK PRZEDSTAWISZ ZEBY ZGNOIC DRUGA OSOBE. JESTES NAJWIEKSZYM SMIECIEM DLA MNIE ROZJEBAL BYM CI LEP GDYBYM CIE TYLKO SPOTKAL. STARA CIE NIE KOCHA A OJCIEC TYLKO W NOCY, SIEDZ W SWOICH KSIAZKACH PEWNIE MASZ SOCZEWKI 100 PRYSZCZE I SMIERDZI CI Z MORDY BO NIE MASZ PO CO KOMU JEJ MYC ANI CZASU BO SIEDZISZ CIAGLE W łAJNIE
ZEBY CI STARA NA RAKA PADLA
Powrt do gry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 2 Wrz 2006, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo madra i przemyslana wypowiedź.
Musze przyznać że właśnie pokazałeś obraz Polaka za granicą.
Jesteś ignorantem jakich mało świat nosi na tym świecie.
Nie potrafisz nawet poprawnie przepisać słowa.
Viking buraku a nie Wiking!!!
Ale ty to przeciesz wiesz bo taki jesteś mądry...

A tak na serio to zmień lekarza bo ten Cię okłamuje...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
icelandofil
Go
PostWysany: 2 Wrz 2006, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te co sie uwaza za wikinga bueheuhe
Powrt do gry
icelandofil
Go
PostWysany: 2 Wrz 2006, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polaczku ty pospolity
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 2 Wrz 2006, 20:52    Temat postu: Zbanowanie Odpowiedz z cytatem

UWAGA! Powyższe posty zostaną skasowane, a użytkownik icelandofil został zbanowany.
Nie tolerujemy chamstwa na tym Forum.
W imieniu własnym przepraszam wszystkich, których obraził swoim postem icelandofil.
Wystrzegajcie się takich ludzi, ale nie przestawajcie pomagać, bo tacy chorzy ludzie powinni być leczeni, ale jest ich mniej niż normalnych i poczciwych, którzy często dziękują za okazaną pomoc i potem sami pomagają następnym potrzebującym.
Nie dajmy się zastraszyć chamstwu.

A icelandofil nawet czytać nie umie, bo napisałem mu na PW, że być może mam harem kobiet, a może jestem sam jak palec. Widocznie czyta co drugie zdanie. Stąd wniosek, że jego inteligencja również może być połowiczna Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Navijka

Doczy: 02 Wrz 2005
Posty: 39
Skd: 110 Rvk
PostWysany: 3 Wrz 2006, 5:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No tak...Pieknie...Koncza ci sie argumenty icelandofil?

Jestes zalosny.

Wstyd mi za Ciebie i za obraz rodakow jaki mozna wywnioskowac na Twoim przykladzie.

WSTYD WSTYD WSTYD


O jakze niewdzieczny ten temat (i co poniektorzy - ci co poswiecaja czas by ci podac linka gdy nie chce ci sie szukac i ci co odpowiadaja nawet jesli nie do konca na temat i ci co porzadku pilnuja o ja p!"@le ludzie co wy w glowach macie Question Exclamation Question Exclamation ) O ironio losu...

We lbie sie nie chce zmiescic i nie zmiesci Exclamation Wlos sie jezy...

NO MORE COMMENTS... Exclamation

eeeehhhhh
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 3 Wrz 2006, 8:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Prawdziwe polskie piekiełko. Ja zastanawiam sie tylko, po co bylo z nim dyskutowac, skoro bylo do przewidzenia do czego dąży.Chłop mial doła i chyba cos mu na tej Islandi nie wychodzi za bardzo. Ot i cala prawda. A tu wojna z tego wyszla. Wiec i ja dorzuce kamyczek. Odwiedzam inne fora i tam nie ma takich spiec i glupich dyskusji.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 3 Wrz 2006, 11:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Prawdziwe polskie piekiełko.


Popieram w całości.
LUDZIE CO Z WAMI Question
Każdy może się zdenerwować (znam to z autopsji) ale brnąć w to, zachwując się z coraz większym chamstwem to nie jest w porządku.
Dlatego moja prośba jeżeli już musicie się obrażać wzajemnie róbcie to na priva. Ale może lepiej w pewnym momencie powiedzieć STOP zastanowić się i zdać sobie sprawę że to całe zamieszanie niczemu nie służy, powiedzieć "mea culpa" i przeprosić.
Kiedy ktoś łamie regulamin z lenistwa (tak było w moim wypadku- nie przeczytałem regulaminu a potem miałem pretensje do całego świata za zablokowanie posta) można jeszcze wybaczyć ale chamstwa nie da rady.
To że nikt nie odpowiada na post nie stanowi podstawy do obrażania całego forum. Wszyscy tutaj zamieszczamy informacje dobrowolnie i nikt nie może wymagać aby na każdy post była odpowiedź.
Brawo dla adminów za zbanowanie icelandofila.
Tak trzymać.
Z drugiej strony byłem bardzo "napalony" na przeprowadzenie się na Islandię ale czytając takie posty zaczynam mieć wątpliwości. Boję się że niedługo na Islandii zacznie obowiązywać stereotyp Polaka , podobny do tego z Berlina, Londynu czy Paryża.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 3 Wrz 2006, 11:32    Temat postu: Spięcia Odpowiedz z cytatem

Grażyno! Dziękuję za twe uwagi; odpowiedź na twój post zamieściłem w "iceland.pl", tutaj masz link: http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?t=1598
Tam kontynuujmy dyskusję o tym jak walczyć z chamstwem.

Tutaj dajmy się wypowiadać ludziom, którzy chcą pomagać rodakom w kwestiach wysokości płac na Islandii.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
tadzio
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 27 Sie 2006
Posty: 3
Skd: konin
PostWysany: 3 Wrz 2006, 14:57    Temat postu: czesc Odpowiedz z cytatem

bo to jest tak ze niektore osobniki chcialy by miec prace zalatwiona i se jada na gotowe tak najlepiej tez bym tak chcial ale zycie to nie bajka trzeba samemu wszystko wywalczyc no moze tam nieraz jakas pomoc. pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG Tlen WP Kontakt
Kamiś

Doczy: 01 Wrz 2006
Posty: 20
Skd: Kraków
PostWysany: 3 Wrz 2006, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Navijka napisa:
Po pierwsze nie zwrot tylko ulga, lub znizka w podatku.

Po drugie nie 22 tys. tylko 29 z groszami.

Po trzecie nie 120 tys pensji podstawowej, bo taka jest w placowkach panstwowych na najnizszych stanowiskach.W wielu miejscach dalej wychodzi te 590 isk a nawt mniej brutto...

A po czwarte nie podoba mi sie pretensjonalny ton tego tematu, bo zamiast podziekowc ze ktos szuka informacji robicie TRZODE w stylu nie powiem bo rodacy najada itp.

Jestem zdegustowana...


oczywiscie zapewne masz racje,dlatego uzywalem sformuowania najprawdopodobniej. Bylem tam za krotko (2 miesiace,wlasnie wrocilem) by miec wszystko rozkminione , szczegolnie ze interesowalem sie tylko swoim porfelem.

Ponadto polecam odwiedziny w zwiazkach zawodowych,dla mnie odzyskuja obecnie pieniadze od nieuczciwego pracodowcy mimo iz pracowalem na czarno.Ciekawe

Pozdrawiam serdecznie

a co do Klotni o nic to walnijcie sie w leb zeby mieszac do tego Polske jako kraj narod czy kij wie co.Normalna sprzeczka z jakims durniem a tutaj zaraz wyskakuja hasla patryjotyzm <chryste nie wiem czy tak to sie pisze:Smile>, Polskość a nawet cos o Piekle przyuwazylem !!!Smile tak sie tworza stereotypy ktore przeszkadzaja w zyciu - nieprawdziwy mit niekolozenskiego Polaka za granica z ktorym trzeba walczyc. Przepraszam ze chaotyczny ten post ale leb mnie boli. Jeszcze raz pozdrawiam i zycze wiecej słońca ! Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
bisiek
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 26 Lut 2006
Posty: 67
PostWysany: 3 Wrz 2006, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Prawdziwe polskie piekiełko. Ja zastanawiam sie tylko, po co bylo z nim dyskutowac, skoro bylo do przewidzenia do czego dąży.Chłop mial doła i chyba cos mu na tej Islandi nie wychodzi za bardzo. Ot i cala prawda. A tu wojna z tego wyszla. Wiec i ja dorzuce kamyczek. Odwiedzam inne fora i tam nie ma takich spiec i glupich dyskusji.


PIEKIELKO?.....banda malolatow dorwala sie do internetu i uwaza sie za wszystkowiedzacych......
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 4 Wrz 2006, 7:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wszyscy młodzi ludzie lubią robić zadymę. Są także tacy , od ktorych dorośli mogli by się wiele nauczyć np. kultury.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 4 Wrz 2006, 11:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Nie wszyscy młodzi ludzie lubią robić zadymę. Są także tacy , od ktorych dorośli mogli by się wiele nauczyć np. kultury.
Święta racja. Była już o tym kiedyś dyskusja i nie można generalizować.
Rozmawiajmy tu jednak o zarobkach a nie o młodzieży. Tematy "inne" proszę realizować w off-topiku. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
krzys

Doczy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skd: Gdańsk
PostWysany: 4 Wrz 2006, 22:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś się orientuje i ma rozeznanie jakie są przeciętnie zarobki pracowników socjalnych na Islandii? Czy jest w ogóle zapotrzebowanie na takich pracowników, czy dosyć często pojawiają się oferty pracy? Czy zawód pracownika socjalnego jest szanowany w przeciwieństwie do Polski? Czy dosyć często można się spotkać z pracownikiem socjalnym czy jest to raczej niszowy zawód? Zdaję sobie sprawę, że w tym zawodzie konieczna jest znajomość języka islandzkiego, ale tak z ciekawości pytam... Wink
_________________
Fyrir þér er einn dagur sem þúsund ár, og þúsund ár dagur, ei meir...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 5 Wrz 2006, 7:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jeśli skończyłeś rzeczywiście Szkołę Pracowników Służb Społecznych to wiesz, ze tak. Nawet w Polsce zawód ten nie ogranicza się jedynie do pracownika socjalnego. Oczywite jest, że musi taka osoba posługiwać się ich językiem . Osoba o takich kwalifikacjach ma duże uznanie wśród islandczyków, ale najważniejsze są predyspozycje jakie posiada do pracy z ludżmi. Jeśli chodzi o zarobki to różnie z tym bywa.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
krzys

Doczy: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skd: Gdańsk
PostWysany: 5 Wrz 2006, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jestem jeszcze w trakcie kształcenia - ja z tego młodszego pokolenia więc Szkoła Policealna Pracowników Służb Społecznych mnie nie objęła w związku ze zmianą ustawy... Studiuję pedagogikę, specjalność praca socjalna oraz kształcę się w Kolegium Pracowników Służb Społecznych i jednocześnie pracuję w MOPSie...

Miłe to co napisałaś, że takie osoby mają duże uznanie wśród islandczyków... Wink

Więc jedyne co mi teraz pozostaje to rozpocząć intensywną naukę islandzkiego! Wink Tylko gdzie i jak? Sad
_________________
Fyrir þér er einn dagur sem þúsund ár, og þúsund ár dagur, ei meir...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 29, 30, 31  Nastpny
Strona 2 z 31

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron