reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Islandofilu - kim naprawd臋 jeste艣?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
rodzynka

Do潮czy: 23 Maj 2006
Posty: 12
PostWys砤ny: 13 Lip 2006, 16:04    Temat postu: od czegos trzeba zaczac Odpowiedz z cytatem

Ja zaczelam od biletu na Islandie. Moje wczesniejsze zainteresowania Islandia ograniczaly sie do spraw zawodowych - tamtejszego rynku pracy, warunkow zycia itp. Forum sledze od ponad roku, kiedy to zaczelam pracowac dla gazety, ktora zajmuje sie europejskim rynkiem pracy. Musze przyznac, ze zdjecia na tym forum (i nie tylko na tym forum, zdjecia Islandii w ogole) wywieraly na mnie ogromne wrazenie. Tak duze, ze nawet nie zaglebialam sie w tematyke Wyspy, poniewaz balam sie, ze zachwyce sie miejscem dla mnie nieosiagalnym i bede chciala tam byc.
I nagle dostalam bilet (oczywiscie, tak z nieba to on nie spadl, musialam troche powiercic dziure w calym Wink ).
Jestem islandofilem poczatkujacym. Mam problemy z wymowieniem nazw miast, regionow geograficznych, o imionach i nazwiskach nie wspominajac. Lece na Islandie 3 sierpnia, na niecaly tydzien. Moim zadaniem jest przedstawienie moim czytelnikom (a jest ich ok. 30 tys co 2 tygodnie) Islandii. Dostalam sygnaly, ze przylatuja tam zupelnie w ciemno, bez znajomosci angielskiego, z paroma euro w kieszeni. I jest problem. NIe maja pracy, nie maja gdzie mieszkac, nie maja pieniedzy. Bardzo chcialabym spotkac sie i porozmawiac z Polakami, ktorzy tam s膮 od niedawna, a takze z takimi, ktorzy mieszkaj膮 w Islandii wiele lat. Interesuje mnie zycie na Wyspie. Nie wyobrazam sobie kraju o takiej powierzchnii, ktorego populacja zmiescilaby sie w Bialymstoku! Jestem ciekawa wszystkiego co ma zwiazek z Islandia. Odkad dostalam bilet siedze i szukam informacji o Islandii. Zlapa艂am bakcyla Smile Chlone informacje i im bardziej wydaje mi sie ze cos wiem, tym wieksze pole niewiedzy sie przede mna roztacza Confused

Pocz膮tkuj膮cy islandofil Smile

ps. szukam kontaktu z Polakami, kt贸rzy chcieliby opowiedziec mi o swoich doswiadczeniach z Islandia. O tym, jak ich przyjela, jak sie tam zyje, o wszystkim co Wyspy dotyczy Smile
No i jaka jest pogoda? Co ze soba zabrac? Wybieram sie do stolicy, ale tez w okolice huty,a na mapie tamte rejony sa lekko sniegiem pokryte Smile Ide szukac miejsc,gdzie te pytania beda na miejscu Smile

Jeszcze ingorantka, ale podekscytowana Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
RudaOlcia

Do潮czy: 12 Lip 2006
Posty: 5
PostWys砤ny: 17 Lip 2006, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja tez chcialam sie grzecznie przywitac:) mam na imie Ola i mieszkam w Szkocji,ale planuje w przyszlosci przeniesc sie do kraju o ostrzejszym klimacie:)Islandia to marzenie,ktore wiem,ze sie spelni!!!
pozdrawiam wszystkich bardzo goraco,ktorzy zachorowali na Islandie;)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Patja

Do潮czy: 17 Lip 2006
Posty: 3
Sk眃: Koszalin
PostWys砤ny: 18 Lip 2006, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich zwariowanych na punkcie Islandii!
Dopiero przedwczoraj znalaz艂am ten rewelacyjny portal i z wypiekami na twarzy poznaj臋 jego zawarto艣膰 i mo偶liwo艣ci Smile
Zaskoczy艂o mnie, ze tyle ludzi dzieli m贸j ob艂臋d, ja spotyka艂am do tej pory raczej istoty ciep艂olubne, kt贸re na wie艣膰 o mojej t臋sknocie podbiegunowej stuka艂y si臋 w czo艂a, pytaj膮c"a ty wiesz, jak tam zimno jest"?
NO w艂a艣nie, a ja nie lubi臋 ciep艂a, lato i upa艂y mnie wyka艅czaj膮, nienawidz臋 si臋 opala膰 (i tego oczywi艣cie nie robi臋 lol ) poza tym dla mnie ISlandia jest synonimem krainy prawie nie tkni臋tej ludzk膮 r臋k膮, tam jeszcze jest dziko, tam cz艂owiek moze naprawd臋 偶y膰 w harmonii ze wszech艣wiatem i ca艂膮 przyrod膮, tam jest m贸j raj na ziemi!!!!! Exclamation
Ju偶 nawet nie pami臋tam od kiedy zacz臋艂o si臋 to szale艅stwo-mo偶e i faktycznie przyczyni艂a si臋 do tego MArgit Sandemo, bo i NOrwegia ci膮gnie, i Finlandia, ale nie tak mocno, jak ISlandia!!! Oczywi艣cie uwielbiam Bjork i Sigur Ros, tylko 偶e w moim przypadku to by艂a pasja wt贸rna-kocham Islandi臋, a poniewa偶 oni s膮 z ISlandii, jak mog艂abym nie kocha膰 r贸wnie偶 ich Wink
MOje muzyczne zainteresowania s膮 rozleg艂e, rozros艂y si臋 od czasu, kiedy s艂ucha艂am tylko death metalu (tak by艂o Very Happy ) wi臋c ci臋偶ko napisa膰 co dok艂adnie lubi臋....Oczywi艣cie HIM :jezyk: i to nie tylko ze wzgl臋du na Ville Valo Wink (stwierdzi艂am nawet, ze HIM to muzyka dla egzaltowanych nastolatek i sfrustrowanych m臋偶atek - i prosz臋 si臋 tu na to stwierdzenie nie obra偶a膰, bo to nie mia艂a by膰 z艂o艣liwo艣膰! Very Happy jeszcze Dead can dance, LOreena McKennitt, Varttina, Hedningarna, Rammstein, Einsturzende Neubauten, NIck Cave, Radiohead, ........i na razie wystarczy Rolling Eyes
Uwielbiam czyta膰 fantastyk臋, zw艂aszcza Zimmer-Bradley, LAwheada, Dicka.....ale nie pogardz臋 te偶 MArquezem i Umberto Eco.....Dobra, starczy tego, bo ju偶 sama mam siebie dosy膰.NO i w dodatku zapomnia艂am si臋 przedstawi膰 Wink Patja, lat 31 , przyk艂adna 偶ona i matka Polka 23-miesi臋cznej A., chora na Islandofili臋 od dawien dawna , namawiaj膮ca m臋偶a na wyjazd . Chcia艂abym pojecha膰 tam na d艂u偶ej, nawet na zawsze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 21 Lip 2006, 11:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

"kt贸re na wie艣膰 o mojej t臋sknocie podbiegunowej stuka艂y si臋 w czo艂a, pytaj膮c - a ty wiesz, jak tam zimno jest? "

Sk膮d Ja to znam Cool
Prawda (chocia偶 ka偶dy ma inne zdanie) jest taka, 偶e na Islandii pogoda jest optymalna. Cieplejsze zimy ni偶 w Polsce, za to brak upa艂贸w (do 15 © max)
W sierpniu wybije dwa lata od kiedy jestem tutaj na forum, aczkolwiek islandofili膮 zarazi艂em si臋z 7 lat temu, to te偶 zaskoczy艂o mnie 偶e w og贸le s膮 ludzie ekscytuj膮cy si臋 takim samym "oszo艂omstwem" jak Ja Cool
Wtedy by艂em 146 u偶ytkownikiem na forum dopiero...

Podobnie nie znosz臋 upa艂贸w, szczeg贸lnie w mie艣cie Sad je艣li ju偶 to gdzie艣 nad wod膮... s艂o艅ca te偶 raczej unikam chocia偶 czasami si臋 przysma偶e na s艂oneczku.

Najwa偶niejsze :
Cytat:
tam cz艂owiek moze naprawd臋 偶y膰 w harmonii ze wszech艣wiatem i ca艂膮 przyrod膮, tam jest m贸j raj na ziemi!!!!!

I o to chodzi... RAJ na ziemi.

Witaj w gronie zara偶onych na islandofili臋 !
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Patja

Do潮czy: 17 Lip 2006
Posty: 3
Sk眃: Koszalin
PostWys砤ny: 21 Lip 2006, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋ki, Peterans lol
MI臋dzy innymi ten brak upa艂贸w na Islandii czyni j膮 tak poci膮gaj膮c膮.....
I nie trac臋 nadziei, 偶e w ko艅cu uda mi si臋 tam zamieszka膰- nawet zacz臋艂am si臋 uczy膰 islandzkiego...... Shocked pierwsza lekcja z kursu on-line przerabiana w niesko艅czono艣膰-艂atwo nie jest............
Pozdrowienia dla wszystkich Islandofil贸w Exclamation
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 21 Lip 2006, 16:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A z kt贸rego korzystasz ?

Nie pozostaje mi nic innego jak ... vilja 泞ig afrakstur i膽nn谩m Cool
Pzdr.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Patja

Do潮czy: 17 Lip 2006
Posty: 3
Sk眃: Koszalin
PostWys砤ny: 23 Lip 2006, 13:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

KOrzystam z tego na http://icelandic.hi.is ,tkwi臋 przy Eg heiti, hann heitir itd.
Brakuje mi po prostu kogo艣 lub czego艣, fizycznie namacalnego podr臋cznika najch臋tniej lol w kt贸rym mia艂abym prosto wy艂o偶one zasady.....Bo takie t艂umaczenie z angielskiego na polski to troch臋 uczenie si臋 na o艣lep, na wyczucie...Ale i tak jestem zdeterminowana!!!
A tak poza tym to mam wra偶enie,偶e chyba odbiegli艣my od tematu mruga wi臋c pozostaje mi napisa膰 besta kvethjur, przeprosi膰 za brak islandzkiej czcionki i przyzna膰, 偶e nie zrozumia艂am Twoich 偶ycze艅 Embarassed
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Peterans

Do潮czy: 28 Sie 2004
Posty: 367
Sk眃: Warszawa
PostWys砤ny: 24 Lip 2006, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To si臋 domy艣l o czym one "m贸wi膮" ! Cool

Konkretnie brakuje podr臋cznika Pol-Isl ... chyba ka偶demu pocz膮tkuj膮cemu kt贸ry chce si臋 nauczy膰 islandzkiego.

I dlatego np. u mnie nie wiele rozwija si臋 j臋zyk isl.
Chocia偶 przy Eg heiti tkwi艂em maj膮c 12 lat lol a teraz wiem tylko troszk臋 wi臋cej Sad Smile wi臋c nie mam si臋 czym chwali膰...

Wsz臋dzie kursy takie, siakie - no a pomarzy膰 sobie mo偶na, bo co艣 w rodzaju korepetycji z islandzkiego ... ahhh jak to brzmi - BY SI臉 PRZYDA艁Y !

Powodzenia Ci 偶ycz臋, sobie te偶 偶ycz臋... powodzenia :\
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
katherine

Do潮czy: 20 Lut 2004
Posty: 10
Sk眃: Londyn, Edynburg
PostWys砤ny: 4 Wrz 2006, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dawno mnie tutaj nie bylo z Wami, pozdrawiam wszystkich i przy okazji dziekuje tym osobom ktorzy przyslali mi piekne fotki dla projektu, aczkolwiek musze przyznac ze troszke za malo ich mialam do zrealizowania pomyslu. Tak czy inaczej dziekuje za pomoc, to bardzo mile...
Katherine
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Szwed_17

Do潮czy: 05 Wrz 2006
Posty: 1
Sk眃: PL / S
PostWys砤ny: 27 Wrz 2006, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam Was baardzo serdecznie!

Nazywam si臋 Witek i jestem uczniem LO. Mam 17 lat. Interesuj臋 si臋 Skandynawi膮 oraz Estoni膮 (poniewa偶 jest spokrewniona ze skandynawsk膮 Finlandi膮 :-) Do tej pory nie by艂em jeszcze na Islandii ale mam nadziej臋, 偶e kiedy艣 si臋 tam wybior臋! Kocham szczeg贸lnie Szwecj臋, gdy偶 by艂em w tym kraju i znam ten j臋zyk na poziomie komunikatywnym. Co mnie urzek艂o w Skandynawii? Ot贸偶 przede wszystkim krajobrazy i przyroda! To co艣 wspania艂ego! Tak偶e ludzie- s膮 przesympatyczni, cz臋sto bardzo zabawni, dbaj膮 o obyczaje i tradycyjne obrz臋dy. Ceni臋 ich r贸wnie偶 za ogromny patriotyzm (powinni by膰 dla Nas wzorem) oraz za to, i偶 cz臋sto s膮 doskonale wykszta艂ceni i piastuj膮 wa偶ne stanowiska- ale nie wywy偶szaj膮 si臋 ponad rozm贸wc臋, b臋d膮c przy tym skromnym i niezwykle mi艂ym! Uwielbiam te偶 ich zahartowanie oraz prostot臋- nie s膮 osobami rozpaskudzonymi, s膮 racjonalistami i wiedz膮, 偶e nale偶y powa偶nie podchodzi膰 do 偶ycia. To tyle z moich obserwacji.

Ciesze si臋, 偶e mog臋 pozna膰 ludzi o podobnych zainteresowaniach. Cz臋sto nie mam z kim porozmawia膰 o tym kr臋gu kulturowym- chyba, 偶e z moim Profesorem od szwedzkiego. Naprawd臋 bardzo mi艂o mi WAS pozna膰!!! :-)

W Szwecji mam rodzin臋, co u艂atwia mi gromadzenie informacji o tym pa艅stwie oraz o zwyczajach, panuj膮cych w Skandynawii. Mog臋 wie膰 powiedzie膰, 偶e jestem szcz臋艣ciarzem. :-)

W przysz艂o艣ci chc臋 stanowczo zwi膮za膰 si臋 ze skandynawistyk膮. Obecnie gromadz臋 materia艂y j臋zykowe do j臋zyk贸w nordyckich, a tak偶e zbieram ksi膮偶ki skandynawskie w oryginale, kt贸re staram si臋 t艂umaczy膰. Je偶eli chodzi o nauk臋 szwedzkiego, to bardzo pomog艂a mi strona:

http://8sidor.lattlast.se/?page=42

Tam mo偶na czyta膰 newsy po szwedzku, oraz 艣ci膮g膮c wymow臋 tych tekst贸w, czytan膮 przez lektora- native-speakera!!!

Islandia jest dla mnie osobi艣cie kwintesencj膮 Skandynawii i uwa偶am, 偶e rozmiar tego kraju, kultura, a tak偶e wyj膮tkowo艣膰 j臋zyka tylko pot臋guj膮 wra偶enie tajemniczo艣膰i i swoistego "p贸艂nocnego" klimatu. My艣l臋, 偶e zrozumiecie, co mam na my艣li! Jeszcze raz chc臋 WAS gor膮co pozdrowi膰!!! KOCHAM SKANDYNAWI臉 PONAD WSZYSTKO I JEST TO SENS MEGO 呕YCIA!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
Teraz przywitam si臋 z Wami po szwedzku:

V盲lkomna! Jag heter Witek och jag 盲r 17. Jag 盲lskar mycket Sverige- s盲rskilt m盲nniskor och livet, som 盲r d盲r! I den h盲r år, under min sommersemester, har jag varit i Sverige, I Halmstad (Det 盲r i Halland, mellan Malm枚 och G枚teborg). Jag har varit också i Danmark, i Kobenhavn. Det 盲r också mycket skont Landet och finaste stadt i n盲rhet! Nu 盲r jag hemma igen! Men tror jag, att efter ett månad kan jag att s盲ga: Sverige 盲r mitt andra hus!!! Jag 盲lskar svensk språket!!! :-)

,a teraz po fi艅sku:

Hyv盲盲 p盲iv盲盲! Tervetuloa l盲mmint盲! Min盲 olen Magnus Anderson. Min盲 olen seitsem盲ntoisa vuotta vanha! Hei yst盲v盲in!!! Min盲 olen kanssa Ruotsa- "Sverige", mutta rakasten Suomi!!!!!! Min盲 puhuen ruotsalainen! Terve l盲mmint盲! Suukko!!!!!

Na koniec mo偶e jedno islandzkie zdanie:

Eigðu g贸ðan dag og sj谩umst hress Very Happy


Ca艂uj臋 WAS; Adj枚! Pa Pa!!! ;-) ;-) ;-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
konrath

Do潮czy: 24 Lip 2006
Posty: 127
Sk眃: Kopavogi
PostWys砤ny: 27 Wrz 2006, 21:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie藕le. Pozdrawiam.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Scissor_Sisters

Do潮czy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Sk眃: Olsztyn
PostWys砤ny: 5 Lis 2006, 13:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich forumowicz贸w natym 艣wietnym miejscu do wypowiadania si臋 o przecudnym Kraju - Islandii. Moim marzeniem jest znale偶膰 si臋 tam, by膰 mo偶e zamieszka膰 na sta艂e. Ale zacznijmy od pocz膮tku.
Mam 17 lat, a w lutym ko艅cz臋 18. Chodze do 2 klasy Liceum(zosta艂 mi jeszcze rok). ucz臋 si臋 j臋zyka angielskiego. mam dwie siostry za granic膮 - W Niemczech i Anglii i bez problemu po szkole m贸g艂bym tam pojecha膰 w poszukiwaniu lepszej ,,kasy''. Ale mi nie tylko o kas臋 chodzi. Wed艂ug mnie z 偶ycia trzeba by膰 zadowolonym, a ja czuje, czuj臋 偶e Islandia to jest ten kraj, gdzie m贸g艂bym mieszka膰. Du偶o czyta艂em te forum zanim zaznaczy艂em dzisiaj tu swoj膮 obecno艣膰 i wszystko co tu czytam, czy to o wadach czy o zaletach przekonuje mnie jeszcze bardziej do tego 偶eby pojecha膰 i zamieszka膰 na tej wyspie. Najprawdopodobniej w okolicach Rejkiaviku( mo偶e Hafnarfjordur?). Zbieram potrzebne informacje. ostatnio pozna艂em przez neta go艣cia, kt贸ry roznosi gazety w stolicy Islandii i jest zadowolony z 偶ycia tam. On zdoby艂 prac臋 poprzez bi贸ro po艣rednicz膮ce - progress. By膰 mo偶e ja tez skorzystam z takowego. Prawdopodobnie tak, bo w ciemno nie zamierzam jecha膰. je偶eli nie uda mi si臋 za艂atwi膰 ni偶 oporzez polak贸w to spr贸buje skorzysta膰 z zagranicznych pomocy. Zbieram pieni膮dze na wyjazd(pierwsze tygodnie to pewnie same wydatki). Mam ju偶 ok 2000 euro. Myslicie, ze to na pocz膮tek wystarczy? Planuje jecha膰 jeszcze z kilkoma osobami. Wiem, ze po Liceum nie mam teoretycznie 偶adnego zawodu, ale prawda jest taka, 偶e potrafi臋 dobrzez spawa膰 oraz znam si臋 na budownictwie. Czy jest zapotrzebowanie na takich pracownik贸w na Islandii? czy je偶eli zg艂osisz si臋 do pracy to oni patrz膮 na to jakie masz papiery czy na to jak potrafisz robi膰 robote? No oczywiscie jezeli nie znajde pracy w budownictwie to jakies zmywanie czy skrobanie ryb mi pozostaje. Ale przecie偶 trzeba od czegos zacz膮膰. Powiedzcie mi(zwracam si臋 do ludzi, kt贸rzy mieszkaj膮/ mieszkali d艂u偶szy okres czasu na wyspie.) do czego by艂o wam si臋 najtrudniej dostosowac po przybyciu na wyspe? jak wy znale偶liscie prac臋? gdzie mieszkacie?
Powiedzcie mi czy na Islandii jest miejsce dla tak m艂odego cz艂owieka jak ja.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tonkpils

Do潮czy: 25 Lis 2006
Posty: 27
Sk眃: Akranes Westcoast
PostWys砤ny: 26 Lis 2006, 1:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam

1 Je艣li masz 18 lat to gdzie ty sie dobrze nauczy艂e艣 spawa膰? Dobre spawanie to nie smarkanie elektrod膮 by trzyma艂o. Budownictwo na islandii to te偶 nie lekki kawa艂ek chleba. Je艣li nie boisz si臋 ci臋偶kiej pracy to napewno ci si臋 powiedzie. Nie obra藕 si臋 na to co napisa艂em ale spawaczem jestem z zawodu od pi臋knych paru lat i wiem 偶e na kursie spawalniczym ucz膮 jak zrobi膰 dobre pr贸bki na egzamin. Je艣li jeste艣 samoukiem to troche gorzej bo bez certyfikatu spawalniczego nikt ci nie uwierzy na pi臋kne oczy.

2 Znajomo艣膰 j臋zyka angielskiego jest niebywale potrzebna by m贸c porusza膰 si臋 po tym kraju w poszukiwaniu pracy. Pracy w budownictwie nie brakuje. Co chwila rusza nowa budowa na wyspie. Mo偶e zima nie jest najlepszym okresem na prac臋 o takim charakterze ale jak to kto艣 m膮dry powiedzia艂 "co nas nie zabije nas umocni". Zaopatrz si臋 tylko w majtki z golfem i do boju.

3 Miasta (raczej miasteczka) na Islandii poza dwoma najwi臋kszymi (wiadomo jakimi) s膮 razcej ma艂e i nie oferuj膮 zbytnich atrakcji dla cz艂owieka kt贸ry ca艂e 偶ycie mieszka艂 w du偶ym miescie w Polsce. Napewno lepiej zacz膮膰 w wi臋kszym mie艣cie, bo to rozwi膮za艂oby problem braku posiadania auta, a niestety na prowincji z dala od stolicy bez auta ani rusz.

4 Solidny pracodawca sprawdza zar贸wno twoje papiery (dobrze by by艂o je wcze艣niej przet艂umaczy膰 na j臋zyk polski) jak i umiej臋tno艣ci. Nie zdziw si臋 jak po paru mi臋sci膮cach od z艂o偶enia CV zadzwoni do ciebie pracodawca, o kt贸rym dawno zapomniale艣 i spyta si臋 ciebie czy nadal potrzebujesz pracy.

5 Nie b臋d臋 si臋 tu rozpisywa艂 bo tego si臋 po prostu nieda opisa膰. Naj艂atwiej po prostu przyjecha膰 tu do kogo艣 by jako艣 z pomoc膮 wystartowa膰. Ale musisz pami臋ta膰 o jednym za granic膮 krajan krajanowi wilkiem.

Dobrze zaplanuj wszystko. I uzbroj si臋 w cierpliwo艣膰 jak kiedy艣 zawitasz na t膮 wysp臋, i jak to m贸wi m贸j kolega przyjaciel wszystkich litwin贸w

SAUDUS A MORGUn Smile[/url]
_________________
Sometimes i think i'm crazy. Other times i know i'm not...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Scissor_Sisters

Do潮czy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Sk眃: Olsztyn
PostWys砤ny: 14 Sty 2007, 16:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Planuje zrobi膰 ten kurs w wakacje(spawania), ostatnio wzi膮艂em sie za islandzki(ale g艂贸wnie skupiam si臋 na angielskim), a islandzki to straasznie ci臋zki j臋zyk;) Zrobie zaw贸d, poznam dobrze j臋zyk(ang) i spr贸buje.
Pozdro i dzi臋ki za odpowied藕
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elloth

Do潮czy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWys砤ny: 14 Sty 2007, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mala uwaga do Scissors Sister:
To 艣wietnie, 偶e masz plany 偶yciowe i cel w swoim 偶yciu. Chc臋 tylko przypomnie膰, 偶e 偶ycie na emigracji to czasem ci臋偶ki kawa艂ek chleba. W obcym kraju mo偶na naprawd臋 czu膰 si臋 samotnym ( i uwierz, jest to - moim zdaniem - inne uczucie samotno艣ci, ni偶 to, kt贸re czasem odczuwasz w Polsce). Wiem co艣 o tym - zawsze chcia艂em studiowa膰 i mieszka膰 w Irlandii (wlasciwie od czasu, kiedy jeszcze ma艂o Polak贸w Irlandi臋 odwiedza艂o i kiedy spotkanie Polaka na tej wyspie by艂o bardzo trudne) i moje plany si臋 zrealizowa艂y.. Jednak ka偶dy kraj ma swoje zalety i wady... a i r贸偶nice kulturowe cz臋sto bywaj膮 przeszkodami.

Ale - powodzenia 偶ycz臋!
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwo艣ci zawsze znajduje si臋 w odpowiednich r臋kach"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ashamed

Do潮czy: 16 Mar 2007
Posty: 2
Sk眃: Katowice
PostWys砤ny: 18 Mar 2007, 11:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to m贸j pierwszy post na forum wi臋c faktycznie wypada艂oby cop艣 napisa膰 o sobie.

Martyna si臋 zw臋 i mieszkam w Katowicach. W Islandii zakocha艂am si臋 jako艣 8 lat temu, bo jak by艂am ma艂a to non stop oglada艂am National Geographic {takie dziwne zboczenie... kt贸re zreszt膮 mi zosta艂o} i natkne艂am si臋 na program o Islandii w艂asnie. Oczywi艣nie planuje tam zamieszka膰. I mam nadzieje 偶e na planach si臋 nie sko艅czy. S艂ucham Placebo, Sigur R贸s, Muse i Radiohead ;>
I tyle chyba starczy, czy偶 nie? ;d
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
little_fluffy
Alpha Team
Do潮czy: 16 Kwi 2006
Posty: 46
PostWys砤ny: 22 Kwi 2007, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cze艣膰. Za rad膮 administratora - co艣 o sobie jako cz艂onek forum. Mam na imi臋 Justyna, mam 30 lat, jestem anglistk膮 i sp臋dzi艂am na Islandii 2 letnie miesi膮ce w zesz艂ym roku. Mia艂am przyjemno艣膰 pracowa膰 w hotelu niedaleko Selfoss, w pobli偶u elektrowni Nesjavellir i jeziora Thingvallavatn. Krajem zainteresowa艂 mnie kilka lat temu znajomy ze Stokkseyri, o kt贸rym swojego czasu wspomina艂o nawet Iceland.pl Wink kiedy otwar艂 w Stokkseyri niewielkie zoo Smile Mam nadziej臋, 偶e jeszcze kiedy艣 b臋d臋 mia艂a okazj臋 odwiedzi膰 wysp臋.
Pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Urodzony_13_w_piatek

Do潮czy: 20 Kwi 2005
Posty: 277
Sk眃: nibylandia
PostWys砤ny: 1 Maj 2007, 13:57    Temat postu: moja oaza spokoju Odpowiedz z cytatem

no i w ko艅cu czas na mnie..
dopiero po 2 latach mego zycia na forum, a 26 na tym swiecie, uda艂o mi sie napisac pierwszego posta z islandi..
op艂aca艂o sie byc cierpliwym..
moze napisze o sobie z punktu widzenia osob trzecich..
micha艂, smiejemy sie z niego ze teraz wszedzie chodzi z cyfr贸wk膮, im bardziej wieje tym wieksze prawdopodobienstwo ze zobaczymy go nad oceanem jak "wyczekuje" na sztorm, micha艂 kt贸ry nie umie usiedziec na miescu i po najwieksza bzdure idzie do sklepu ot tak by tylko sie przej艣膰, micha艂 kt贸ry w towarzystwie s艂yszy "ty wiesz, jemu sie podoba islandia" lol
podoba ?? ma艂o powiedziane..

pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
behemot

Do潮czy: 16 Mar 2007
Posty: 8
PostWys砤ny: 25 Maj 2007, 17:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pawel, 28 lat, Krakus z wyboru, z Islandia zwiazany, powiedzmy zawodowo. Od 4 lat pracuje nad doktoratem z geografii fizycznej (lodowce itp.). Dwa razy na Islandii, 1,5 i 9 miesiecy, jeden opublikowany artykul, 2 slajdowiska. Trzeci raz na lodowej wyspie bede w lipcu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Tomek_krk

Do潮czy: 02 Lis 2006
Posty: 176
Sk眃: Krak贸w
PostWys砤ny: 5 Cze 2007, 3:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam,
Tomek, 24 lata, po studiach na UJ (turystyka, zostala mi tylko obrona pracy - i jej napisanie j臋zyk). Na Islandie dostalem sie przez przypadek, choc juz wczesniej myslalem by odwiedzic, ten jak sie okaza艂o, piekny kraj. Podczas 3 tygodniowego wyjazdu, okrazylem z przyjacielem wyspe autostopem, przy okazji zdobywajac Hekle. Z racji tego ze kocham gory do zdobycia zostal nam: Snefesjokul i Hvannadalshnukur. Planuje tez zobaczyc Askje, oraz przejsc pieszo szlak Porsmork-Landmannalaugar. Islandia jest piekna, choc surowa. Zdumiewajace jest to ze krajobraz zosta艂 stworzony praktycznie tylko przez wulkany i lodowce, a jest tak zroznicowany kartograficznie. Mimo dezczu, chlodu i wiatru goraco polecam wyspe!

Ca艂e moje 偶ycie po艣wiecam podr贸偶owaniu i narazie chce by tak pozosta艂o. My艣le, 偶e po pracy na Islandii pojade do Nowej Zelandii na pare miesi臋cy, przy okazji zwiedzajac Azje i Australie po drodze. Poza podr贸偶ami uwialbiam robi膰 zdjecia. Dobry film, muzyka, piwo i impreza rowniez wskazane a wrecz mile widziane:)

Na Islandie wrocilem do pracy, po tym jak znudzil mi sie Dublin Smile
mysle ze na gora 3 miesiace, potem pewnie praca w Hiszpanii - jedno miejsce szybko mi sie nudzi:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> R贸偶no艣ci dla Islandofil贸w Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Nast阷ny
Strona 8 z 11

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron