reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Zrzuta na kredytowc贸w

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
g6

Do潮czy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWys砤ny: 1 Maj 2011, 12:35    Temat postu: Zrzuta na kredytowc贸w Odpowiedz z cytatem

Kolejny genialny pomys艂 polytykier贸w
Tfu.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 1 Maj 2011, 21:48    Temat postu: Re: Zrzuta na kredytowc贸w Odpowiedz z cytatem

g6 napisa:
Kolejny genialny pomys艂 polytykier贸w
Tfu.

Dlaczego?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
g6

Do潮czy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kto wie dlaczego, chyba co艣 膰paj膮.
Mam kilka pomys艂贸w:
Zr贸bmy 艣ciepe dla wszystkich kt贸rzy maj膮 samochody z silnikiem powy偶ej 5l, przecie偶 paliwo jest takie drogie teraz.
I jeszcze dodatkowo dla tych kt贸rzy maj膮 wi臋cej ni偶 dwa samochody.
Oczywi艣cie te偶 dla posiadaczy kilku nieruchomo艣ci.
Wiadomo, 偶e bezrobotni maj膮 ci臋偶ko - im te偶 po milionie.

Jak by na to wyszytko zabrak艂o kasy, to koniecznie trzeba podnie艣膰 podatki, najlepiej do 100%. Politycy na pewno lepiej ode mnie zagospodaruj膮 moje pieni膮dze. Ups przepraszam, u偶y艂em okropnego s艂owa "moje", jak mog艂o przyj艣膰 mi do g艂owy, 偶eby za w艂asn膮 prac臋 chcie膰 co艣 dla siebie. Kolektywizm FTW!

Tfu^2
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
WielkiBialyKrolik

Do潮czy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 5:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

se jed藕 do Afryki, tam zamiast przed podatkami to przed lampartami bedziesz ucieka艂
_________________
"Najcz臋艣ciej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet maj膮 膰wokowate oblechy. "
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
princepolo
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 23 Gru 2006
Posty: 53
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 8:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapewne bulwersuja sie osoby ktore wynajmuja mieszkania i otrzymuja dotacje z Urzedu Miasta - to jest OK .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 10:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jednak pozyczki na mieszkania sa najwieksze i nieraz maja wplyw na cale zycie. Masa ludzi ugrzezla w tych pozyczkach wiec politycy chca im troche pomoc albo przynajmniej udawac ze pomagaja.

W bardzo wielu krajach jest specjalne traktowanie pozyczek mieszkaniowych bo sa one bardzo duze a dotycza podstawowej potrzeby zyciowej. Nie mozna tego porownac z pozyczka na auto czy tv.

Pytanie wiec czy ta pomoc cos realnie zmieni/pomoze czy to tylko gra polityczna.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
g6

Do潮czy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 10:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

princepolo napisa:
zapewne bulwersuja sie osoby ktore wynajmuja mieszkania i otrzymuja dotacje z Urzedu Miasta - to jest OK .

Mo偶e i si臋 bulwersuj膮, ale w tym w膮tku na razie siedz膮 cicho.
Ja dosta艂em razem z 偶on膮 80000 z okazji kredytu mieszkaniowego.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
g6

Do潮czy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 10:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="zatroskany"]Jednak pozyczki na mieszkania sa najwieksze i nieraz maja wplyw na cale zycie. Masa ludzi ugrzezla w tych pozyczkach wiec politycy chca im troche pomoc albo przynajmniej udawac ze pomagaja.[quote]

Ale oni im nie pomagaj膮, oni zmuszaj膮 reszt臋, 偶eby im pomog艂a.
Je偶eli politycy chcieli by pom贸c to by zmniejszyli podatki, wszystkim.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
robsikg
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 19 Sie 2008
Posty: 8
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 13:01    Temat postu: cdn Odpowiedz z cytatem

ja dostalem jakies 8000
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
maestro
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 25 Pa 2010
Posty: 71
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Gdyby te pieni膮dze wzi臋li politycy to by by艂 szum, 偶e dostali Ci, kt贸rzy tego nie potrzebuj膮. Ja osobiscie nie mam kredytu na mieszkanie i na pocz膮tku te偶 si臋 zbulwersowa艂am, ale chwilk臋 potem pomy艣la艂am. Ludzie p艂acili miesiecznie po 80 000 za mieszkanie z kredytem, teraz np. p艂ac膮 115 000 wi臋c nawet je艣li dwa razy w roku dotan膮 te 80 000 czy nawet i 200 000 to i tak nie zrekompensuje to strat jakie ponosz膮 w zwi膮zku z kryzysem. Ja zawsze powtarzam, 偶e raz dostanie kto艣 , a drugi raz dostaniesz ty. Gdyby dawali tym, kt贸rzy nie maj膮 kredytu to ja bym si臋 cieszy艂a, a 偶e dostali Ci co maj膮 te kredyty to ciesz膮 si臋 oni. Wed艂ug mnie nie ma co robi膰 afery. WI臋kszo艣膰 ludzi ma kredyty. Nikt nikomu nie zabrania wzi膮膰 tego kredytu na mieszkanie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
g6

Do潮czy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 20:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

maestro napisa:
Gdyby te pieni膮dze wzi臋li politycy to by by艂 szum, 偶e dostali Ci, kt贸rzy tego nie potrzebuj膮.
Te偶 wzieli(je偶eli mieli kredyty)
Cytat:
Ja osobiscie nie mam kredytu na mieszkanie i na pocz膮tku te偶 si臋 zbulwersowa艂am, ale chwilk臋 potem pomy艣la艂am.

Ja mam nawet dwa, i bulwersuje mnie fakt, 偶e p艂ac膮 na to inni.
Cytat:
Ludzie p艂acili miesiecznie po 80 000 za mieszkanie z kredytem, teraz np. p艂ac膮 115 000 wi臋c nawet je艣li dwa razy w roku dotan膮 te 80 000 czy nawet i 200 000 to i tak nie zrekompensuje to strat jakie ponosz膮 w zwi膮zku z kryzysem.

P艂ac臋 kredyt贸w mieszkaniowych 220 miesi臋cznie, mimo to nie uwa偶am, 偶e m贸j s膮siad powinien mi do tego dok艂ada膰.

Cytat:
Ja zawsze powtarzam, 偶e raz dostanie kto艣 , a drugi raz dostaniesz ty.

Ale spr贸buj dostrzec, 偶e ten tok rozumowania to troch臋 zaje偶dza mentalno艣ci膮 niewolnika. Regularnie p艂aci膰 olbrzymie kwoty na "pa艅stwo" i cieszy膰 si臋 jak 艂ysy do sera jak "pa艅stwo" Ci "da" jaki艣 och艂ap od czasu do czasu.
Cytat:
Gdyby dawali tym, kt贸rzy nie maj膮 kredytu to ja bym si臋 cieszy艂a, a 偶e dostali Ci co maj膮 te kredyty to ciesz膮 si臋 oni.

Ani troch臋 si臋 nie ciesz臋, przecie偶 偶eby pa艅stwo mog艂o da膰 "raz komu艣 a drugi raz Tobie" to najpierw regularnie zabiera nam, i to coraz wi臋cej.
Gdyby pa艅stwo chcia艂o na prawd臋 pom贸c to powinno zmniejszy膰 podatki, wszystkim, a nie zabra膰 wszystkim, potem rozda膰 wybranym, a jak zabraknie to znowu zabra膰 wi臋cej.
Mnie krew zalewa jak musz臋 co miesi膮c zap艂aci膰 prawie po艂ow臋 zarobionych pieni臋dzy, a z tych co mi zostan膮 prawie 1/4 znowu oddam w podatkach p艂ac膮c za cokolwiek. Potem 艂askawie dostan臋 dodatek, bo mam kredyty mieszkaniowe. 艁a艂, dzi臋ki, pa艅stwo uratowa艂o mnie od n臋dzy, dosta艂em 80k ISK!, to nic, 偶e za rok znowu podnios膮 mi podatek, to nic, 偶e rocznie p艂ac臋 kilka milion贸w, dosta艂em 80.000!

Cytat:
Wed艂ug mnie nie ma co robi膰 afery. WI臋kszo艣膰 ludzi ma kredyty. Nikt nikomu nie zabrania wzi膮膰 tego kredytu na mieszkanie.

Ale ja sobie lubi臋 ponarzeka膰 na socjalizm, takie moje ma艂e zboczenie ;-)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 2 Maj 2011, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

g6 napisa:
Ale oni im nie pomagaj膮, oni zmuszaj膮 reszt臋, 偶eby im pomog艂a.
Je偶eli politycy chcieli by pom贸c to by zmniejszyli podatki, wszystkim.


Tu pachnie demagogia. Zacznijmy od ulg podatkowych na zwykle kredyty mieszkaniowe. Sa one zorientowane na ludzi mlodych kupujacych pierwsze mieszkanie. Tym ludziom pomagaja wszyscy ale w zalozeniu wszyscy przez to przejda wiec nie mozna powiedziec ze jedni dostaja to na koszt innych. Kazdy dostanie raz w zyciu.

Co do obecnych ulg czy dofinansowania to jest tez sytuacja nadzwyczajna po finansowym tsunami. Pomoc jest w ramach solidarnosci spolecznej. Nie mozna wiec walic haslami typu "to socjalizm" bo ci ludzie maja dramat ktory moze im wisiec do konca zycia.
Pytanie jest tylko na ile ta pomoc jest skuteczna i jakie sa szanse ze ci ludzie wyjda z tego bagna.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ahmed
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 09 Gru 2009
Posty: 4
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 5 Maj 2011, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to niedorzeczne!!!!!!!!!!!!
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 5 Maj 2011, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ahmed napisa:
to niedorzeczne!!!!!!!!!!!!
Co?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
g6

Do潮czy: 05 Kwi 2011
Posty: 192
PostWys砤ny: 5 Maj 2011, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zatroskany napisa:

Co do obecnych ulg czy dofinansowania to jest tez sytuacja nadzwyczajna po finansowym tsunami. Pomoc jest w ramach solidarnosci spolecznej. Nie mozna wiec walic haslami typu "to socjalizm" bo ci ludzie maja dramat ktory moze im wisiec do konca zycia.

Prawdziwy dramat to maj膮 ludzie w niekt贸rych krajach afryka艅skich, gdzie umieraj膮 z g艂odu.
Zgodnie z Twoja logik膮 powinni艣my obowi膮zkowo robi膰 zrzut臋 na nich.
"Solidarno艣膰 spo艂eczna" to jest jak p贸jd臋 i wp艂ac臋 na konto jakiej艣 charytatywnej organizacji. Nie jak mi si臋 odejmuje od wyp艂aty.
Twoja wersja "solidarno艣ci spo艂ecznej" jest jak "prace spo艂eczne" kilkadziesi膮t lat temu w Polsce.

Howgh
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zatroskany
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 2
Do潮czy: 09 Pa 2008
Posty: 1220
PostWys砤ny: 8 Maj 2011, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

g6 napisa:
Prawdziwy dramat to maj膮 ludzie w niekt贸rych krajach afryka艅skich, gdzie umieraj膮 z g艂odu.
Zgodnie z Twoja logik膮 powinni艣my obowi膮zkowo robi膰 zrzut臋 na nich.
"Solidarno艣膰 spo艂eczna" to jest jak p贸jd臋 i wp艂ac臋 na konto jakiej艣 charytatywnej organizacji. Nie jak mi si臋 odejmuje od wyp艂aty.
Twoja wersja "solidarno艣ci spo艂ecznej" jest jak "prace spo艂eczne" kilkadziesi膮t lat temu w Polsce.

Howgh


Z dramatami w krajach afrykanskich jest tak ze co prawda umieraja z glodu ale jest tam bardzo malo problemow z psychika. W krajach rozwinietych na odwrot. Dlatego niemoznosc splaty pozyczki to dramat bo ludzie sa zdolowani.

Mylisz sie tez co do solidarnosci spolecznej. Normalnie jest ona (prawie) niepotrzebna ale w sytuacjach wyjatkowych konieczna. Na przyklad w Niemczech po zjednoczeniu wprowadzono specjalny podatek zeby pomoc rodakom z Niemiec Wschodnich, w Japonii po tsunami mysli sie o wprowadzeniu specjalnego podatku.

Tak samo w Islandii to jest wyjatkowa sytuacja wiec nie chce sie zostawiac ludzi samym sobie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron