reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jakie są zarobki (płaca) na Islandii?
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 5 Wrz 2006, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I tu się zaczynają schody. W Polsce są duże trudności z nauką tego języka.Poczytaj na forum.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
krzys

Dołączył: 07 Maj 2005
Posty: 94
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 5 Wrz 2006, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czytałem, a nawet sam pisałem... Wink W Gdańsku chciałem zorganizować od października kurs języka islandzkiego, ale po pierwsze za mało chętnych było więc byłoby to nieopłacalne dla samych zainteresowanych, a po drugie osoba, która potencjalnie mogła/miała prowadzić zajęcia wyprowadziła się z Gdańska... Więc projekt stanął w martwym punkcie... Confused

I jak tu się nauczyć tego islandzkiego? Crying or Very sad
_________________
Fyrir þĂŠr er einn dagur sem þĂşsund ĂĄr, og þĂşsund ĂĄr dagur, ei meir...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Slawomir 70

Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysłany: 6 Wrz 2006, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Może byśmy wrócili do tematu??
Jeżeli ktoś może i chce to niech poda jak kształtują się zarobki na Islandii w poszczególnych branżach. Pomoże to wielu osobom, ponieważ osoby nowoprzyjeżdzające nie będą zaniżać stawek.
Taka informacja działa w dwie strony po pierwsze osoby przyjeżdżające będą wiedziały ile żądać za daną pracę w warunkach islandzkich, a osoby które już tam są nie będą się bały niezdrowej konkurencji (o pracy będą decydować kwalifikacje a nie stawka).
Tak przynajmniej wygląda teoria. Mam nadzieję że nikt nie wykorzysta tych informacji w innym celu ( np. aha - on pracuje za 2000 euro to ja póję za 1500 i dostanę jego posadę).
Musimy się bardziej zjednoczyć i zacząć działać jak społeczność a nie na zasadzie "każdy sobie rzepkę skrobie".
Ale decyzja o podaniu zarobków jest oczywiście suwerennym wyborem każdego z forumowiczów.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Wrz 2006, 10:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, nie moge podac moich zarobkow, odpowiednia klauzula w umowie mowiaca o ich tajnosci. Niemniej zarobki w poszczegolnych branzach sa negocjowane przez zwiazki zawodowe i z gory ustalone, tj. dla kogos z takim to a takim doswiadczeniem i taka a taka edukacja to jest tyle a tyle. Wystarczy pytac w swoich zwiazkach zawodowych.

Tu przyklad:
http://www.samidn.is/samidn/kjarasamningar/?cat_id=26502&ew_3_a_id=117659
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Wrz 2006, 10:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jeden link do zestawienia srednich zarobkow (brutto) w poszczegolnych branzach:
http://www.job.is/rettindatorg/salaryinfo.asp
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
viraptor

Dołączył: 30 Lip 2006
Posty: 29
Skąd: 600 Akureyri
PostWysłany: 6 Wrz 2006, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisał:
i jeszcze jeden link do zestawienia srednich zarobkow (brutto) w poszczegolnych branzach:
http://www.job.is/rettindatorg/salaryinfo.asp

A czy ktoś znający ten język może same główne branże przetłumaczyć? I podać w jakiej to walucie i za jaki okres są zarobki?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 6 Wrz 2006, 18:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsza czesc to specjalisci - inzynierowie budowlani, elektrycy, mechanicy, itd. druga czesc - pracownicy techniczni - ksiegowi, wyspecjalizowani sprzedawcy urzadzen technicznych, przedstawiciele handlowi, 3 czesc - pracownicy biurowi, 4 czesc - pracownicy biurowi majacy kontakt z klientem, nizszego szczebla, 5 czesc sprzedawcy/obslugujacy kasy, itp, 6 i ostatnia czesc - pracownicy niewykwalifikowani oraz wykwalifikowani robotnicy (to te najwyzsze stawki, najwiecej zarabiaja ciesle, potem elektrycy i mechanicy), stawki sa w tysiacach ISK, brutto, na miesiac. Rubryki sa 2 bo sa to chyba srednie wyliczone w rozny sposob (tak mi sie wydaje... moze ktos sprostuje, jesli jest inaczej...)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ggg66

Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skąd: Anglia
PostWysłany: 12 Wrz 2006, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jakie to forum ciezkie!!!
Proste pytanie o zarobki,a tu takie filozoficzne odpowiedzi.
Ja jaetem obecnie w Angli.Pracuje w szpitalu w Cateringu stawka za godzine 6£ pracuje 40 godzin/tygodniowo.
Mam szczescie bo pracuje dla NHS czyli panstwowa firam wiadomo soboty 50% wiecej niedziele 100% a bank holiday 300%
Do tego mam mase znizek na markowe sklepy,linie lotnicze,autobusowe....
Jak jestem chory to prze 30 dni dostaje 100% wynagrodzenia a 2 miesiac 50%.
Jak bede tam pracowal dluzej to coraz wicej dni bede mial placone w razie choroby.
A mimo to chce jechac do Islandi.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Slawomir 70

Dołączył: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysłany: 13 Wrz 2006, 12:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

BRAWO DLA GG666.
Pytanie i odpowiedź Oczywiście nikt nikogo nie zmusza.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ggg66

Dołączył: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skąd: Anglia
PostWysłany: 13 Wrz 2006, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...ale zadajac pyanie oczekuje odpowiedzi...
Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kamiś

Dołączył: 01 Wrz 2006
Posty: 20
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 15 Wrz 2006, 21:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ggg66 napisał:
...ale zadajac pyanie oczekuje odpowiedzi...
Pozdrawiam


widze ze jestes niekumaty tak samo jak ja nim przyjechalem na Islandie, jak to mawial jeden z sasiadow (rowniez Polak) to jest Polska lat 80tych.

ja moze sie "pochwale" moimi zarobkami skoro nikt nie jest sklonny - za miesiac pracy w zakladach miesnych starajac sie brac wszystkie mozliwe nadgodziny dostalem ok 130 tysiecy koron islandzkich

ale jeszcze raz ci powtarzam - chlopie to inny swiat, dla niektorych - w tym mnie - zajebisty dla niektorych nuda nieziemska.pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skąd: pUstka
PostWysłany: 16 Wrz 2006, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Heja.

Wydaje mi sie że średnia stawka w Reykjaviku za 1h to około 1000ISK za niewykwalifikowanego pracownika, nadgodziny płatne stawka podstwowa+80%, zabieraja ci z pensji:

36,72% - podatek
4% - emeryturka
1% - chyba związki zawodowe

potem jak masz kartę podatkową to masz ulge, u mnie to około 29.000 koron miesiecznie odjęte od podatku tych 36,72% zabrane od pensji, weź teraz kalkulator i przelicz sobie godziny w miesiącu i bedziesz wiedział co i jak, jeśli w pracy masz mozliwość odzin nadliczbowych to bardzo pomaga osiągnąc lepszą wypłatę

Jakieś bonusy .... w rybkach na swięta dali całkiem niezły bonus, to chyba wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG Tlen
mah

Dołączył: 10 Kwi 2006
Posty: 1
Skąd: Akranes
PostWysłany: 22 Wrz 2006, 13:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Na hucie aluminium miesieczne pensja wynosi ok. 180 tys koron, tyle co wiem z wlasnego doswiadczenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 13 Paź 2006, 1:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mah napisał:
Na hucie aluminium miesieczne pensja wynosi ok. 180 tys koron, tyle co wiem z wlasnego doswiadczenia


w hucie aluminium to mozesz tez zarabiac tylko 130tys. 180 to zarabiają ci, którzy dostaną fluorozy za jakiś czas. Huta zdaje sobie z tego sprawe i daje ochłap wiecej żeby robole sie cieszyły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 13 Paź 2006, 8:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W nowej hucie aluminium na wschodzie zarobki niewykwalifikowanego pracownika pracujacego przy produkcji beda wynosic srednio 301 tys miesiecznie BRUTTO.Taka pensje poczatkowa gwarantuje na swojej stronie Alcoa.
"Meðallaun ĂĄ mĂĄnuði eru þĂĄ um 301.000 kr., þĂł raunveruleg mĂĄnaðarlaun geti verið lægri eða hærri milli mĂĄnaða hverju sinni."
Moze sie ta suma zmieniac w gore i w dol.Na reke (na oko) 180-190 tys.PO 18-36 miesiacach podwyzki,zwiazane z uzyskanym doswiadczeniem.
http://www.alcoa.com/iceland/ic/info_page/recruitment.asp

Ps Pamietajcie ze pytajac o prace na Islandii kazdy poda wam zarobek Brutto.Zeby nie bylo rozczarowan.................
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 13 Paź 2006, 13:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Karuta ja nie znam islandzkiego. Nie musisz szpanować przede mną. Wcale mi to nie imponuje.
Pozdrawiam serdecznie Cool
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
karuta
Alpha Team
Dołączył: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysłany: 13 Paź 2006, 13:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie szpanuje,kazdy na tym forum wie ze znam islandzki ,poniewaz tlumaczylam newsy .Podalam to po islandzku ,wraz ze strona zeby mi potem ktos nie zarzucil ze z milosci do wyspy patrze na nia przez rozowe okulary i upiekszam fakty.
bez pozdrowien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 13 Paź 2006, 17:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Oj no pewnie nie kaĹźdy wie o Twoim islandzkim.... forum to nie tylko 5 osĂłb. Ale pozdrawiam serdecznie.
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
fryda3l
Gość
PostWysłany: 30 Paź 2006, 21:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja pracuje w urval eldhus - produkcja sera i sosow dla islandzkich pizzeri i restauracji (sklepy tez)

to byla reklama hehehe

nie jestem kucharzem ! a prace dostalem. pracuje z filipinczykiem. jest nas dwoch.

tylko

mieszkam tam gdzie pracuje i pracuje tam gdzie mieszkam. tzn gora moj apartament - dol kuchnia

8h dziennie + overtime jakis sie trafi bez weekendow = 130.000 isk
+ bonusy w sumie za nic i pol wyplatki wiecej na swieta i piwko co piatek hehe

nic nie place za mieszkanie za rachunki tez. tv i internet mi szef zalozyl - tez za free. nie nie jest gejem język

praca leciutka smaczna i przyjemna.
podobno zadko na islandi mozna tak trafic ;/

sam zaplacil za bilet zeby mnie tutaj scagnac.

weekendy - blue lagoon, olivier imprezki puby itd. bardzo mily szef (bo mlody) heheh

pozdrawiam Wink
Powrót do góry
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysłany: 21 Lis 2006, 6:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jaki dodatek przysluguje za prace w godzinach nocnych?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 29, 30, 31  Następny
Strona 3 z 31

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron