reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

W CIEMNO
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 12 Wrz 2006, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

galmira napisa:

SWIAT NALEZY DO ODWAZNYCH

Na przykład "Łowca Krokodyli" był odważny [*]
Ale był (czas przeszły)
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 13 Wrz 2006, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Powiem tak: DZIAŁANIA ODWAŻNE NIE MYL Z GŁUPIMI I RYZYKOWNYMI.
A dziewczynom sie udało , to niech się cieszą. I niech teraz chłopakowi prace załatwią, a nie gruszki na wierzbie obiecują.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 13 Wrz 2006, 8:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
... nie gruszki na wierzbie obiecują.

Taki był sens mojej wypowiedzi.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 13 Wrz 2006, 10:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wiec sam nie wiem co mam robic!!!
Ale troche przestraszyliscie mnie zta pogoda.
Mam 10 msc.i jak znajde cos przez neta to super,a jak nie to chyba "na krzywy ryj"tam pojade......
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 13 Wrz 2006, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

galmira napisa:

aha i w razie klopotow pisz do nas galmira@tlen.pl

napisz do tych dziewczyn może naprawdę mogą Ci pomóc
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 13 Wrz 2006, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie chcę Ciebie zniechęcać. Tylko nie lubię ludzi, którzy robia nadzieje, a potem powiedzą radż sobie sam. Na pewno uda Ci się znaleśc coś przez internet. Wielu sie to udało.Trzymam za Ciebie kciuki.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 13 Wrz 2006, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Tylko nie lubię ludzi, którzy robia nadzieje, a potem powiedzą radż sobie sam.


W pełni zgadzam się z Grażyną, to naprawdę głos rozsądku na forum.
Byc może Galmira ma jak najlepsze chęci, nie neguje tego, ale nie mozna generalizować, że skoro jej się udało to uda się każdemu- bo przecież takie jest przesłanie tego posta.
Czy Galmiro weźmiesz na siebie odpowiedzialność za ludzi którzy zachęceni twoim postem zjawią się tam tłumnie z namiotami i palnikami.
Z Twojego posta wynika, że praca czeka na kazdego kto zna angielski i nawet nie za bardzo będzie szukał (niemalże sama go znajdzie)
Moim zdaniem ten post był nieodpowiedzialny i tyle.
Dzięki Karkuto za opisanie aktualnych warunków pogodowych może to pomoze wielu ludziom w podjęciu trafnej decyzji.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 13 Wrz 2006, 14:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze dziewczyna napisala swoja historie i tyle.
A czy kogos zacheci do wyujazdu to juz inna sprawa.Kazdy ma swoj rozum i niech decyduje co chce robic......
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 13 Wrz 2006, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ciemno?!!!!
... namiot?....
palniki?....

teraz?!!! to jakaś pomyka.
W Islandzkim lecie, to jeszcze bym się zgodził,ale kasy trzeba brać dużo bo tu bardzo drogo.

w internecie można znaleźć robote.Ale skoro nie potrafisz ,a chcesz tu pracowac to byc może będziesz skazany na biwak.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 13 Wrz 2006, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mazury napisa:
w ciemno?!!!!
... namiot?....
palniki?....

teraz?!!! to jakaś pomyka.
W Islandzkim lecie, to jeszcze bym się zgodził,ale kasy trzeba brać dużo bo tu bardzo drogo.

w internecie można znaleźć robote.Ale skoro nie potrafisz ,a chcesz tu pracowac to byc może będziesz skazany na biwak.


Nie tym tonem, troszke pokory:). Wiem że masz problemy zdrowotne ale to nie powód żeby na człowieku się odreagować. Szybkiego powrotu do zdrowia.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 13 Wrz 2006, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mazury napisal tylko prawde.A to ze jest drogo to chyba nie trzeba nikogo przekonywac.Dzis podano w tv ze zywnosc bardzo drozeje ,niektore wyroby mleczne nawet o 19-40 % .Do tego mamy rekordowe "rozbalansowanie " eksport-import.Importujemy wciaz za duzo .Benzyna droga ,banki winduja %.Dlatego kazdy kto chce przyjechac powinien dobrze zaplanowac podroz i pobyt a szczegolnie w okresie jesienno-zimowo-wiosennym.latem mozna pod namiotem ,ale lato trwa 3 mies.Potem pozostaje wynajmowanie drogich ,czesto bardzo drogich mieszkan.W moich okolicach wynajm wzrosl o okolo 25 % od maja.I nikt wam naprawde zle nie zyczy ,bo i tak nic nie powstrzyma tych ktorzy chca i musza wyjedzac na emigracje.To sa tylko rady,kto chce niech slucha...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 14 Wrz 2006, 9:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak.....a myslisz ze w Angli mieszkania i jedzenie za darmo rozdaja Polakom...????
Anglia tez nie jest tanim krajem!!!!
Wszystko jest drozsze bo wiecej zarabiasz,proste jak slonce!!!!!!
Tydzien w Angli pracuje na oplacenie mieszkania i rachonkow
2 tycdien na jedzenie i wiodomo jakas rozrywka i ciochy.
chodze na lekcje angielskiego prywatnie no i tez kasa leci.
Ale tu w angli za mni.stawke moge spokojnie zyc stac mnie na nowe buty,dobre buty,wyjscie do pabu,restauracji.
W styczniu planuje wakacje w jwkims egzotycznym kraju.
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 14 Wrz 2006, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Teraz przegiołeś!!!!!! Zachowujesz się jak ...... Po tym co napisałeś widać , że Tobie nigdzie dobrze nie bedzie. Zachowujesz sie całkowicie niedojrzale. Ktoś Ci radzi z dobrego serca, a Ty napadasz.A leć na tą Islandię i rób co chcesz, tylko nie rozumiem po co szukasz tu odpowiedzi na załozonym przez Ciebie samego temat, a potem tak się zachowujesz. Ty się zastanów najpierw sam nad sobą!!!! A do reszty formułowiczów apeluje : dajmy mu spokój. Przez trzy strony piszemy do niego , a on takie teksty pisze!!!!!
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 14 Wrz 2006, 11:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Teraz przegiołeś!!!!!! .................... Przez trzy strony piszemy do niego , a on takie teksty pisze!!!!!

Kurcze jakoś ja odbieram to jakoś inaczej ,facet po prostu podaje informacje jak jest w Anglii, już bardziej Twój post Grażyno jest atakiem na całkowicie niewinnego forumowicza.
Za duże ciśnienie w tym poście.
Nie wiem jak wygląda sprawa pracy w Reykjaviku ,ale wiem jak jest na Zachodnich Fjordach , przyleciało do mnie w sumie trzech kolegów którzy pracy szukali tutaj na miejscu i w każdym przypadku poszukiwanie pracy trwało około tygodnia , pracy jest mnóstwo ...
Ja również obawiam się napływu masy naszych rodaków na Wyspę i wcale mi nie leży ,że co druga osoba będzie mówić po polsku , dlatego nie reklamuję Islandii jako raju dla szukających pracy , ale również bezpodstawnie nie rozwiewam ich nadziei.
Powrt do gry
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 14 Wrz 2006, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Teraz przegiołeś!!!!!!


Nie rozumiem tego wybuchu, podzielam pogląd CHRISTCRUSHER'a.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 14 Wrz 2006, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grażynko daj spokój.
Nie ma sensu odpisywać na żadne tematy związane z pracą. Wszyscy Ci którzy sie pytają i tak nie słuchają co się do nich mówi i pisze. Oni mają swój rozum. A Ty nie zależnie co byś odpisała to i tak bedzie źle.
A niech przyjeżdzaja w ciemno, niech koczują pod namiotami w taką pogode jak jest dzisiaj, niech śmierdzą na ulicy bo nie bardzo gdzie mają się umyć.
Grażynko życie jest zbyt krótkie żeby się tym przejmować...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 14 Wrz 2006, 18:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akurat zdania nie zmienię!!!!!!!!!!!! Każdy ma prawo wyrażać swoją opinię na dany temat. Czy ja kogoś obraziłam? Odebralam jego post, że my mu za wszelką cenę Islandie obrzydzamy, a on i tak zrobi jak chce. To niech robi!!! Ma w końcu wolną wolę. Tylko po co nam glowę ciągle tym samym zawraca?
Dobrze więc chcecie szczerze to Wam powiem. Ja w swojej miejscowości jestem bardzo lubiana i szanowana. Wielu Islandczyków się przekonało, że Polacy zasługują na szacunek. Nie tylko zresztą dzięki mnie. I co dzisiaj widzę w pracy, przychodzi jakaś dziewucha, byle jak ubrana roczochcrana, z jakimś workiem na plecach i pyta się o pracę. O mało nie padłam!!!!!. Wyobracie sobie ludzie, którzy tu przyjezdzacie i łazicie jak dziady , ze przynosicie nam wstyd!!!! Broń Boże nie mówię, że wszyscy tu przyjezdżający przedstawiają im taki widok Polaków. Ale zanim zaczniecie krytykować nas, którzy zdążyli się już tu zakorzenić popatrzcie również obiektywne na siebie. Jak Wam tu się nie spodoba, to sobie pojedziecie dalej w świat, a my bedziemy za takich koczowników " oczami świecić".
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 14 Wrz 2006, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
. Ja w swojej miejscowości jestem bardzo lubiana i szanowana. ........ I co dzisiaj widzę w pracy, przychodzi jakaś dziewucha, byle jak ubrana roczochcrana, z jakimś workiem na plecach i pyta się o pracę. O mało nie padłam!!!!!. Wyobracie sobie ludzie, którzy tu przyjezdzacie i łazicie jak dziady , ze przynosicie nam wstyd!!!! Broń Boże nie mówię, że wszyscy tu przyjezdżający przedstawiają im taki widok Polaków. Ale zanim zaczniecie krytykować nas, którzy zdążyli się już tu zakorzenić popatrzcie również obiektywne na siebie. Jak Wam tu się nie spodoba, to sobie pojedziecie dalej w świat, a my bedziemy za takich koczowników " oczami świecić".


Tak chamskiej wypowiedzi dawno nie czytałem. Jakby to delikatnie powiedziec Grażynko... słoma Ci z butów wychodzi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 14 Wrz 2006, 19:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To twoje zdanie. Ale ja mam prawo powiedzieć, co naprawde myślę. Wcale nie miałam na myśli, że wszyscy nowi tak się zachowują. W mojej miejscowości jest wielu świeżo przybyłych i słowa złego na nich nie powiem.Opisałam tylko osobę, która wywarła na mnie złe wrażenie. A co do słomy w butach, to znam wielu ludzi ze wsi , od których życzliwości i kutury osobistej inteligencja w miastach może sie uczyć. A pozatym bardzo mi zależy, aby Islandczycy widzieli w Polakach przyzwoitych i kulturalnych ludzi. Tu nawet nie chodzi o moją osobę, tylko przemawia przeze mnie patriotyzm. Słyszałeś o czymś takim? Być może użyłam zbyt dosadnych sformułowań i w tym akurat mogę się z Tobą zgodzić.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 14 Wrz 2006, 19:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też Cię chce przeprosić za sformułowanie pod Twoim adresem, ale z tego wynika że każdemu będziesz odradzała przyjazd do Islandii bo pózniej może być Ci wstyd gdy takowy nowo przyjezdny zjawi sie u Ciebie w pracy. Czyli na każdy post odnośnie szans na "nowe życie" będziesz negowała itd. Nie pomyslalas że kiedys byłas na naszym miejscu? Udało Ci się, zdobyłaś szacunek i uznanie. I zapewniam Cię, że zdecydowanej większości z nas chodzi o to samo - o normalne życie. Wiadomo, że zdarzają sie czarne owce ale nie tylko wśród Polaków. Nie powinnaś raczej tej "rozczochranej" dziewczynie udzielić kilku rad odnośnie szukania pracy i Jej wyglądu?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 2 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron