reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

W CIEMNO
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 14 Wrz 2006, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Grazyna napisa:
. Ja w swojej miejscowości jestem bardzo lubiana i szanowana. ........ I co dzisiaj widzę w pracy, przychodzi jakaś dziewucha, byle jak ubrana roczochcrana, z jakimś workiem na plecach i pyta się o pracę. O mało nie padłam!!!!!. Wyobracie sobie ludzie, którzy tu przyjezdzacie i łazicie jak dziady , ze przynosicie nam wstyd!!!! Broń Boże nie mówię, że wszyscy tu przyjezdżający przedstawiają im taki widok Polaków. Ale zanim zaczniecie krytykować nas, którzy zdążyli się już tu zakorzenić popatrzcie również obiektywne na siebie. Jak Wam tu się nie spodoba, to sobie pojedziecie da,ale klasy kobieto nie maszlej w świat, a my bedziemy za takich koczowników " oczami świecić".


Tak chamskiej wypowiedzi dawno nie czytałem. Jakby to delikatnie powiedziec Grażynko... słoma Ci z butów wychodzi.

zdecydowanie podpisuję sie pod przedmówcą ,...i nie tylko słoma ale klasy kobieto nie masz...popracuj nad sobą
Powrt do gry
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 14 Wrz 2006, 21:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To że mam swój własny stosunek do pewnego typu ludzi przekreśla mnie.
Ja uważam, że każdy ma prawo mieć swoje zdanie na dany temat. A kto tego nie umie uszanowac nie świadczy najlepiej o nim samym i te denne epitety.... bez komentarza. Jeśli chcie wiedzieć to wielu Polakom pomogłam w załatwieniu pracy na Islandii i ciągle jesteśmy w przyjacielskich kontaktach, a mój mąż który dobrze zna islandzki niejednokrotnie pomagał rodakom w trudnych sytuacjach jeśli ktokolwiek go o to poprosił. A Wy co mnie tak oceniacie to mi żal Was. Bo nie rozumiecie co piszę po polsku , a co dopiero w innym języku. Powiem inaczej, jezeli kogoś stać na nienajtańszy bilet lotniczy do Islandii to niech zada sobie trochę trudu i poszuka pracy na Islandii np. prze internet lub znajomych itd itd. A nie tu z Polaków koczowników robią. Wielu z nas tu dba o dobre imie Polski i trudno mi zrozumieć innych, skoro jedyne na co ich stać, to obrzucanie mnie głupimi epitetami.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 14 Wrz 2006, 21:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kazdy z Was ma racje. Przestańce już do Siebie warczeć i pomagajmy rodakom w potrzeie! lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 14 Wrz 2006, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Powiem inaczej, jezeli kogoś stać na nienajtańszy bilet lotniczy do Islandii to niech zada sobie trochę trudu i poszuka pracy na Islandii np. prze internet lub znajomych itd itd.


Cześć Grażynko,

Zgadzam się z Tobą w zupełności.......

Ten Pan, Christi-coś tam za długo siedzi na północy i stolicy dawno nie widział - byłem w ostatnią niedzielę z kolegą i powiem wprost, po przejściu 100 metrów w down-town zaczęliśmy rozmawiać po angielsku, po polsku to prostu wstyd! Banda zapijaczonych, obrzępolonych na łyso rzezimieszków to w Reykjaviku juz standard....

Dzisiaj na WP był piękny artykuł o Irlandii, podstawowe zarobki podobne (8-12 Euro/h), podatek znacznie mniejszy bo 20% a nie 37% (i to jeszcze z możliwością ulg)...... Koszty podrózy żenująco niskie....... Pogoda w porównaniu z Islandią - rewelacja!

Na co nam niewykształcona, niewyspecjalizowana "utlanda"?

Dlaczego nie pojedzie tam gdzie lepiej?

Chyba tylko po to, że Islandia jest krajem ludzi uczciwych i lekko naiwnych, takich których uda się oszukać co do języka, umiejętności, kwalifikacji (czy nawet kwestii niekaralności) - czego już w Irlandii nie ma...

Old Star
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 14 Wrz 2006, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uważam temat za zamknięty. Ja osobiście nie obraziłam się na nikogo. Czasami lepiej powiedzieć wprost całą prawdę. Teraz każdy z nas wie o innych wiecej. Idę słomę wyciągać lol .
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 14 Wrz 2006, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:

Dlaczego nie pojedzie tam gdzie lepiej?

Chyba tylko po to, że Islandia jest krajem ludzi uczciwych i lekko naiwnych, takich których uda się oszukać co do języka, umiejętności, kwalifikacji (czy nawet kwestii niekaralności) - czego już w Irlandii nie ma...

Old Star


Nie tylko po to. Jak zapewne zauwazyłeś większość tutaj obecnych należy do grona icelandofilów. A czy kogoś sie da oszukać co do kwalifikacji, języka itd - chyba nie, gdyż to w praniu wyjdzie? A skoro tak dobrze w Irlandii to przeciez zawsze możesz sam pojechać.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 14 Wrz 2006, 23:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
Jak zapewne zauwazyłeś większość tutaj obecnych należy do grona icelandofilów.


Znam to forum dłużej niż Ci się wydaje i jeśłi wierzysz, że szukają tutaj pracy lub info o niej wyłącznie "islandofile" (jak to określiłeś - tego słowa brakuje w słowniku języka polsiego), to chyba czas wrócić do oglądania dobranocki....

Old Star
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 14 Wrz 2006, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Użyłem słowa "większość" a nie "wyłącznie" a to różnica, prawda?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 14 Wrz 2006, 23:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
A czy kogoś sie da oszukać co do kwalifikacji, języka itd - chyba nie, gdyż to w praniu wyjdzie?


Naprawdę to w praniu wyjdzie?

To chyba istotnie nie znasz Islandii, znam gości co deski w życiu nie widzieli a są w Islandii szacownymi stolarzami....

Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 14 Wrz 2006, 23:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Old Star"]
FilipR79 napisa:
To chyba istotnie nie znasz Islandii, znam gości co deski w życiu nie widzieli a są w Islandii szacownymi stolarzami....

Pozdrawiam


A to podobnie jak w Polsce, są ludzie którzy amortyzacji od inwentaryzacji nie odróżniali a są ... księgowymi (z protekcji)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 14 Wrz 2006, 23:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

FilipR79 napisa:
A skoro tak dobrze w Irlandii to przeciez zawsze możesz sam pojechać.


To tyle, bo z kolegą Filipem to można dyskutować, ohoho Smile

Dlatego nie pojadę do Irlandii, ponieważ podobnie, jak w stosunku do Grażyny, Islandczycy nie czują w sobie, że jestem Polakiem (nawet widząc tych obecnych), traktują mnie normalnie i szanują moje kwalifikacje....

Zdaje się, że temat dyskusji był wyraźnie opisany "W CIEMNO" i my, Polacy mieszkający od pewnego czasu na Islandii, bylismy proszeni o radę - ja więc takiej udzieliłem rady....

Gdybym mógł cofnąć czas, może i pojechałbym do Irlandii.....

Tyle na temat.

Ja też już kończę dyskusję - każdy ma swój rozum.......

OS
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 15 Wrz 2006, 8:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam ale się zagubiłem , po co tak kłótnia??

Przecież reasumując wszyscy macie rację.

Grażyna słusznie napisała że wstydziła się za tą brudną dziewczynę (kto by się nie wstydził i chciał mieć więcej takich doświadczeń) i jednocześnie przyznała że jest wielu porządnych Polaków tam gdzie mieszka. Nie ma się co dziwić że jeżeli zrobiła Polakom dobrą opinię to chce żeby tak zostało. I nie rozumiem dlaczego stwierdzenie tego niezaprzeczalnego faktu miałoby oznaczać "wychodzącą z butów słomę".
Czy to zła rada żeby szukać pracy przez internet a nie na miejscu chodząc brudny i śmierdzący . Przecież tak wyglądają realia. I nie ma się co obrażać jeżeli ktoś powiedział o tym wprost nie"owijając w bawełnę".
Ja bronię części Polaków którzy wyjechali w ciemno ( ludzi zdesperowanych) ale błąd wybaczyć można głupoty nigdy.

Moje obserwacje z podróży po Europie:
1.Grecja centrum Aten- tabliczka po polsku "Zakaz kąpieli w fontannie" ( Polacy w centrum, kąpali się w w fontannie -pełny luksus- mydełko, szamponik)
2. Francja - Plac Republik- na pomniku Marianny Polacy wywiesili swoje pranie, w ogrodach pod Luwrem łowią ryby w sadzawkach, pod polskim kościołem na schodach pijaństwo i żebractwo.
3. Francja -Paryż cały- powstały "Restauracje Serca" (darmowe obiady dla bezdomnych- 95% klientów Polacy), ponadto kradną, i stoja "na rączkę" czyli żebrzą.
4.Niemcy - cały kraj Polacy kradną co i gdzie się da.
5. Londyn - ci co tam są opiszą to jeszcze lepiej
Jeżeli choć raz skłamałem to proszę powiedzieć gdzie. takie są fakty

Oczywiście nie generalizuję pokazuję fakty.
Ale chodzi o to że Polaków którzy pracują, żyją uczciwie nie widzi przeciętny mieszkaniec danego kraju i opinię wyrabia sobie na podstawie tego marginesu.
Przecież my Polacy postępujemy dokładnie tak samo z Rumunami - wyrabiamy sobie opinię o całym narodzie na podstawie małego procenta ludności (w dodatku narodowości romskiej a nie rumuńskiej).

Ale podsumowywując:
Można przyjechać na Islandię i szukać pracy w ciemno jeżeli ma się bardzo dobre zaplecze finansowe, zna język angielski przynajmniej w stopniu komunikatywnym i w miarę poszukiwany zawód. W innym wypadku lepiej ten czas przeznaczyć na szukanie pracy przez internet.(ale sie powtarzam)
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 15 Wrz 2006, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak.....taka sama sytuacje mialem przd rokiem.
Dzwonie do kolegi w Angli pytam sie o prace,On odpowiada ze nie ma pracy za duzo ludzi,mieszkania tez nie ma dla mnie......podziekowalem i za 3 tygodnie przyjechalem w ciemno,mieszkanie znalazlem tego samego dnia,praca po 2 tygodniach,potem nastepna po nastepnych 2.
A kolego mowil nic tu niem w tej Angli i najlepiej nie przyjezdzaj!!!
Na Islandi to co niektorzy sa tez moimi "kolegami"....
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 15 Wrz 2006, 9:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ggg66 napisa:
Tak.....taka sama sytuacje mialem przd rokiem.


Po co zaczynasz temat jezeli nikogo nie słuchasz i znasz wszystkie odpowiedzi.
ja podobnie jak Grażyna uważam temat za zakończony.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
ggg66

Doczy: 06 Wrz 2006
Posty: 15
Skd: Anglia
PostWysany: 15 Wrz 2006, 9:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Slucham i widze ze duza czesc Polakow najlepiej chcialaby zamkniecia granic ludzi ktorzy planuja wyjazd na Islandie.W szczegolnosci dla rodakow.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Slawomir 70

Doczy: 23 Sie 2006
Posty: 43
PostWysany: 15 Wrz 2006, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ggg66 napisa:
Slucham i widze ze duza czesc Polakow najlepiej chcialaby zamkniecia granic ludzi ktorzy planuja wyjazd na Islandie.W szczegolnosci dla rodakow.


Zanim coś napiszesz przeczytaj posty.
Grażyna miała rację wałkujemy temat a ty cały czas swoje.
Zaczynam rozumieć twoich kolegów z Angli i Islandi, że nie chcą cię widzieć.
Równie dobrze jak z tobą mógłbym rozmawiać z radiem PA Pa .
Powodzenia na Islandii.
I tak wyjedziesz i tak więc po co ta dyskusja , ja zegnam.
_________________
Sławek

Być może nigdy nie wyjadę na wyspę, ale jeżeli nie spróbuję to wiem, że całe życie będę żałował.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 15 Wrz 2006, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ggg ale Ty gupi jesteś...
Albo masz problemy ze zrozumieniem czytanego tekstu...

Cytat:
Tak.....taka sama sytuacje mialem przd rokiem.
Dzwonie do kolegi w Angli pytam sie o prace,On odpowiada ze nie ma pracy za duzo ludzi,mieszkania tez nie ma dla mnie......podziekowalem i za 3 tygodnie przyjechalem w ciemno,mieszkanie znalazlem tego samego dnia,praca po 2 tygodniach,potem nastepna po nastepnych 2.
A kolego mowil nic tu niem w tej Angli i najlepiej nie przyjezdzaj!!!
Na Islandi to co niektorzy sa tez moimi "kolegami"....
Pozdrawiam


Ale na Islandii też znajdziesz mieszkanie w 1 góra 2 dni.
Ale ciekawi mnie czy masz na 3 miesięczna kaucie, która zostanie Ci zwrócona dopiero w chwili rezygnacji z mieszkania. Czyli na poczatek potrzebujesz od 150-200 tyś. a gdzie jedzenie.
No chyba że jak większość polaków tak zdesperowanych i mówiących jacy to my polacy mieszkajacy na Islandii jestesmy źli i odradzamy wam przyjazd, znajdziesz mieszkanie w jakims baraku z łazienka dla 15 osób, bedziesz jadł zupki chińskie przegryzając suchym chlebem. będziesz dzwonił do Polski i opowiadał w jakich to luksusach zyjesz i jak tu jest fajnie i super. To przyjeżdżaj w ciemno.
Zapraszam...
Ja już się przyzwyczaiłem to widoku polaków i ich min w sklepie jak patrzą na wózki co ludzie kupują. A unich chleb, zupki i 3 ziemniaki...
Grazynko i wszyscy którzy starają się wytlumaczyc żę przyjazd w ciemno jest zlym rozwiązanie, dajcie spokój...
Do nich i tak nic nie przemówi...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 16 Wrz 2006, 23:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:


Ale na Islandii też znajdziesz mieszkanie w 1 góra 2 dni.
Ale ciekawi mnie czy masz na 3 miesięczna kaucie, która zostanie Ci zwrócona dopiero w chwili rezygnacji z mieszkania. Czyli na poczatek potrzebujesz od 150-200 tyś. a gdzie jedzenie.


Sorry Viking ale nie strasz tak kolesia tym mieszkaniem, może sobie pokój w guest house wynająć i żadnej kaucji płacić nie będzie jakieś 30.000 - 35.000 miesięcznie wystarczy, za jedynke bez problemów.

Jak zaoszczędzi kaskę na wyjazd i zna angielski da sobie rade, ja raczej odradzam przyjazd ludziom którzy po pierwsze nie mają wogóle kasy, planują spać pod namiotem i jeszcze nie znają języka.

pozdrówka seba
BTW dziś byłem w górach i mam super fotki hardcor-owe wejscie zboczem na 800m górę ale warto było, jeszcze jestem pod wrazeniem Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 16 Wrz 2006, 23:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Siewa, zgadza się, ja już sie nie wypowiadam w tym temacie bo starzy "Icelanderzy" piszą głupoty żeby tylko nam "śmierdzącym, rozczochranym Polaczkom z workiem na plecach"obrzydzić wyjazd. Jak ktoś jest tak głupi żeby uwierzyć w te brednie jakich to niby pieniędzy wymaga sam "start" to niech wierzy.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 17 Wrz 2006, 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ludzie !!!! pracy jest bardzo duzo wstarczy poszukac w necie.
Po groma jechac w ciemno? jesli znasz jezyk angielski to bardzo szybko znajdziesz prace przez neta a i nardzo czeto tak jest ze pracodawca zalatwi tez lokum.Po co tracic kase na przyjazd w ciemno i poszukiwania pracy?!!!!



FilipR79 ja jestem Icelandofil ale troche inny niz Ci o ktorych piszesz.
Nie jestem tez zawistnym polakiem, nie mam w rubryce "skad" wpisaneo jakieos islandzkiego miasta,nie mam tez islandzkieo obrazka.Jestem dalej Polakiem i kasa nie zrobila mi papu z mego mózgu . Kocham Moje mazury ,kocham tez Islandię .Nie wrzucaj wszystkich "Islanderów" do jednego worka!
Cieszę się ,że coraz więcej rodaków emigruje na Islandię ,cieszą się też z Nas Islandczycy.

FilipR79 muszę się z Tobą zgodzić ze coponiektóre posty odradzające przyjazd na Islandię to poprostu bzdur.To czysta Polska zawiść poczęta za czasów komuny.

Jak ktos jest zainteresowany to moge dac adres e-mail do pracodawcy ,pisal do mnie wczoraj czy nadal jestem zanteresowany praca (wegetablefarm) na Iceland.Jednak ja juz tu jestem i pracuje i moge dac komus ten adres, ktos moze do niego napisac bo on szuka rąk do pracy.

PO CO JECHAC W CEIMNO?????????????????????????
Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Nastpny
Strona 3 z 8

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron