reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kurs islandzkiego, duĹźo materialu
Idź do strony 1, 2  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
binaural

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 5
Skąd: POLSKA [Lubuskie]
PostWysłany: 8 Mar 2006, 20:57    Temat postu: Kurs islandzkiego, duĹźo materialu Odpowiedz z cytatem

Kurs islandzkiego, duzo materialu (Chcialbym wam pomoc)

Ucze sie tego jezyka, szukam i znajduje duzo materialu w internecie.
Nie kazdy moze sobie pozwolic na kursy, slowniki itp. do studiowania tego jezyka. Dlatego bede tu zamieszczac dla wszystkich zainteresowanych na tym forum odnosniki do stron ktore pomoga wam nauczyc sie tego jezyka.
Tak samo skutecznie jak na t/t kursach, szkoleniach.

Polecam serdecznie i zapraszam!


Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
binaural

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 5
Skąd: POLSKA [Lubuskie]
PostWysłany: 8 Mar 2006, 21:03    Temat postu: Gramatyka islandzkiego jezyka Odpowiedz z cytatem

Gramatyka islandzkiego jezyka

Kurs islandzkiego jezyka - http://icelandic.hi.is/
Pelny kurs islandzkiej gramatyki - http://www.samkoma.com/mimir/mimir.htm
Trzy lekcji gramatyki islandzkiego jezyka - http://www.conterra.com/egill/isl/lesson1.html
Gramatyka z cwiczeniami w islandzkim jezyku - http://www2.hu-berlin.de/bragi/b0/b0_malfraedi.htm
Ogolne podstawy is. gramatyki - http://www.hum.uit.no/a/svenonius/lingua/flow/li/minig/enmini_is.html
Popularne gry - praktyka jezyka - http://www.mylanguageexchange.com/HmanList.asp?x3=56
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
binaural

Dołączył: 19 Lut 2006
Posty: 5
Skąd: POLSKA [Lubuskie]
PostWysłany: 8 Mar 2006, 21:17    Temat postu: dość spory stos linkow do nauki islandzkiego Odpowiedz z cytatem

Tresc pochodzi z postu: dość spory stos linkow do nauki islandzkiego (Wysłany: 6 Mar 2006, 11:22)

Po kilku dniowym poszukiwaniu w Internecie materiałów do nauki j. islandzkiego znalezlem dość spory stos linkow.
Dziele sie ze wszystkimi i życzę milej, przyjemnej nauki tak wspaniałego języka.

Wszystko dostepne bezplatnie z serweru franklang:

Gramatyka, leksyka i wymowa islandzkiego jezyka:
Gramatyka islandzkiego jezyka (w jezyku angielskim) (*zip, 68 Кb)
An Icelandic Primer (podrecznik islandzkiego w j. ang.) (*zip, 238 Кb)
An Icelandic Primer (podrecznik islandzkiego w j. ang.) (*zip, pdf, 394 Кb)
Easy Readings In Old Icelandic
Old Norse For Beginners Web Site
The Old Norse Language
Beginners Course In Reading Rune Inscriptions
Old Icelandic Course Material

(islandzko-angielski) (*zip, 355 Кb)
mini słownik rosyjsko-islandzki (*zip, 31 Кb)
Islandzko-angieslki i angielsko-islandzki (Freelang) (5 001 slow i 5 008 slow) (128 Кb) + program Dictionary (276 Кb)
ZoĂŤga's A Concise Dictionary of Old Icelandic
Dictionary of Old Icelandic

Teksty i ksiazki w islandzkim jezyku z tlumaczeniem:

Saga o N'jale (w islandzkim i angielskim jezykach) (*zip, 538 Кb)
Heimskringla - Kronika krolow Norwegii (islandzki i angielski) (*zip, 649 Кb)

2 sagi w j. islandzkim bez tlumaczenia

1 (*zip, 1,03 Мb)
2 (*zip, 974 Кb)

tu mozna se poczytac
BIBLIOTEKA ON-LINE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG WP Kontakt
Madziarka
Gość
PostWysłany: 27 Kwi 2006, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety nauka jezyka i to islandzkiego przez komputer bez osluchania sie z jego brzmieniem malo jest przydatne! Mieszkam na Islandii juz 3 lata i ciagle sie go ucze! Jest to bardrzo trudny jezyk!!! Uwazam ze tylko obcujac wlasnie z Islandczykami mozna liczyc na osiagniecie sukcesu w poznaniu ich jezyka!!! Pozdrawiam wszystkich mieszkajacych na Islandii! Pa
Powrót do góry
fiolki
Gość
PostWysłany: 4 Maj 2006, 19:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej Madziarka ! a zabierzesz mnie na Islandię? a tak w ogóle to może wiecie co oznacza staXfesta neftang?
Powrót do góry
kevin

Dołączył: 26 Lip 2006
Posty: 6
Skąd: DG / Katowice
PostWysłany: 26 Lip 2006, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madziarka napisał:
Niestety nauka jezyka i to islandzkiego przez komputer bez osluchania sie z jego brzmieniem malo jest przydatne! Mieszkam na Islandii juz 3 lata i ciagle sie go ucze! Jest to bardrzo trudny jezyk!!! Uwazam ze tylko obcujac wlasnie z Islandczykami mozna liczyc na osiagniecie sukcesu w poznaniu ich jezyka!!! Pozdrawiam wszystkich mieszkajacych na Islandii! Pa

wszystko święta prawda, ale jeśli ktoś naprawdę jest uparty to za radą Very F. Birkenbihl (książka 'Siano w głowie') polecam słuchać dużo islandzkich stacji radiowych przez internet, nawet gdy praktycznie nic się nie rozumie. zawsze jakieś podstawowe słowa wpadną, a język mówiony powoli przestaje być jedną niezrozumiałą masą. zaczyna rozróżniać się poszczególne słowa, nawet gdy nie wiadomo jeszcze co znaczą. zawsze to jakaś inwestycja na przyszłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sebastiano

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 7
Skąd: Sosnowiec
PostWysłany: 27 Lip 2006, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kevin napisał:
polecam słuchać dużo islandzkich stacji radiowych przez internet, nawet gdy praktycznie nic się nie rozumie. zawsze jakieś podstawowe słowa wpadną, a język mówiony powoli przestaje być jedną niezrozumiałą masą. zaczyna rozróżniać się poszczególne słowa, nawet gdy nie wiadomo jeszcze co znaczą. zawsze to jakaś inwestycja na przyszłość.


Dokładnie tak jest.
Świetny pomysł z tym radiem. Dopiero od kilku tygodni słucham, prawie codziennie radia (Létt FM ). Co prawda nie wiem o czym się tam mówi, ale na razie mi się podoba. Łapę słówka i staram się je zapamiętywać, ale jest bardzo trudno. Mam nadzieję jak mówisz, że będzie to inwestycja na przyszłość.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Martina

Dołączył: 02 Sie 2005
Posty: 2
PostWysłany: 27 Lip 2006, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można się nauczyć języka przez internet, sama to zrobiłam Smile Tylko, że nie z islandzkim. Polecam słuchać piosenek w tym języku, oglądać TV- jeśli jest w Internecie. Przydatny jest mp3 player, który pozwala słuchać islandzkiego bez komputera.
Mam kilka stron do polecenia
Arrow http://home.unilang.org/main/forum/viewforum.php?f=31
Arrow http://home.unilang.org/main/resources.php
Arrow http://home.unilang.org/main/phrasebook.php?book=unilang&sourcelang=pl&targetlang=is
Arrow http://pl.wiktionary.org/wiki/Kategoria:islandzki_%28indeks%29
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 3 Sie 2006, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja jestem w trakcie nauki islandzkiego jezyka. Niestety moja bolaczka sa podreczniki w jezyku angielskim do nauki tego pieknego jezyka.Niestety nawet ich prosty jezyk czasami stanowi dla mnie bariere nie dopokonaniatj. slabo umiem angielski. Rolling Eyes Mam duzo swoich ulubionych islandzkich zwrotow i wyrazow, ktore mnie poprostu oczarowaly. Wlasciwie w mojej pracy moge poslugiwac sie jedynie tym jezykiem , wiec powinnam miec doskolnale warunki do nauki. Jednak denerwuje mnie to, ze wiele rzeczy musze uczyc sie na intucjie i wyczucie. Czasami z tego wynikaja smieszne sytuacje. Bardzo bym chciala nawiazac z kims kontakt, kto moglby mi przyblizyc czasami ich zagmatwana gramatyke, a ja w zamian odwdzieczylabym sie ich ulubionymi powiedzonkami i potocznym slownictwem. Czekam na odpowiedz od zainteresowanych.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 2 Wrz 2006, 16:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos wie co sie dzieje z iceland on- line? Kiedys bez problemu moglam pouczyc sie z komputerem a teraz jakies cuda niewidy. Niech mi ktos wyjasni dokladnie o co chodzi, bede wdzieczna. Moj angielski jest dosyc kiepski, ale zrozumialam tyle tylko ze teraz jest odplatny.To smutne. Crying or Very sad
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
dottir

Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 12
PostWysłany: 3 Wrz 2006, 9:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie jest odpłatny, napisano w ramce obok okna logowania, że "using Icelandic Online remains free for everybody".
Trzeba się tylko zarejestrować - na dole okna jest przycisk "Sign up as a new user", wystarczy podać wymagane informacje i już, dostęp (za darmo) gotowy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 3 Wrz 2006, 10:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo Ci dziekuję. Zaraz spróbuje przebrgnąć przez tą rejestrację. Życzę miłego dnia gdziekolwiek jesteś.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
tlesna

Dołączył: 12 Wrz 2006
Posty: 4
PostWysłany: 17 Wrz 2006, 8:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, zatrzymałem się na drugiej lekcji icelandic online:)przy próbie przejścia do kolejnej system automatycznie mnie wylogowuje.nie mogę też korzystać z pomocy po lewej stronie.czy ktoś miał podobne problemy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 6 Paź 2006, 18:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześc jestem tu nowy i tak sie podniecam tym forum ze ostanio północy czytałem stare tematy Smile Wogóle to chciałbym sie przedstawić, isteresuje sie krajami skandynawskimi a szczególnie islandzkim i fińskim(wiem wiem on nie jest zupełni taki skandynawski) i kiedyś chciałbym wyjechać na stałe na Islandie. Z tego powodu zaczynam sie z ciekawosci uczyc Islandzkiego już umiem pokracznie liczyc do 10 i powiedziec "kocham Cię". Bardzo fajnie sie uczy z www.islandzki.blog.onet.pl szkoda, że autorprzestał go pisać Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
soley

Dołączył: 16 Kwi 2005
Posty: 226
Skąd: HFJ
PostWysłany: 6 Paź 2006, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ObsikanyRekin napisał:
Cię". Bardzo fajnie sie uczy z www.islandzki.blog.onet.pl szkoda, że autorprzestał go pisać Sad

Bardzo fajna stronka , niestety znalazlam wiele bledow w tlumaczeniu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
bebak

Dołączył: 06 Paź 2006
Posty: 12
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 6 Paź 2006, 20:51    Temat postu: sagi islandzkie Odpowiedz z cytatem

w książce Helen Dewitt-,,Siódmy samuraj"-jest również wzmianka o sagach islandzkich-jest jeden bardzo ładnie przetłumaczona część Sagi o Njalu.Chętnie bym przytoczyła tekst,ale nie wiem jak tu na forum wprowadzic czcionkę islandzką.jak ktos mógłby pomóc, z góry dziękuję.Niedowiarkom i stałym bywalom powiem tylko tyle ,że jestem tu od niedawna i jeszcze sie ze wszystkim nie zaznajomiłam. Shocked Idea1 Question Very Happy [/code]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 6 Paź 2006, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety tym sie musze zadowolić narazie i tego sie nauczyć, a potem bede korygował. Szkoda, że nie ma takiego pełnego kursu islandzkiego po polsku. Bo islandzki z tego co widze nie jest trudny, ale wymowa czasami jest bardzo cięzka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
daavith

Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 6
PostWysłany: 16 Paź 2006, 13:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie wie ktos cos sie stalo ze strona www.icelandic.hi.is ? bo nagle zniknela Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 17 Paź 2006, 9:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wszystko z nia wporzadku. Muszisz sie jedynie zarejestrowac. Ja tez mialam ten problem.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
daavith

Dołączył: 16 Paź 2006
Posty: 6
PostWysłany: 19 Paź 2006, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no juz wszystko w porzadku, przez dwa dni nie moglem sie dostac na strone Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron