reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wyprawy po Islandii - pytania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Monty

Dołączył: 02 Sty 2011
Posty: 7
Skąd: Irlandia
PostWysłany: 24 Sty 2011, 1:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak to jest samolotem do Akureyri, inaczej nie ma mowy o dniu. Dokładnie tak jak piszesz - chcę liznąć klimatu i zobaczyć najważniejsze miejsca, a że Islandia rożni się znacznie od wszystkich krajów w jakich dotychczas byłem, to mimo takiego szybkiego zwiedzania myślę, że nie będę żałował. A może kiedyś... Wink Dzięki za zainteresowanie i pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 24 Sty 2011, 13:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie

Jak większość trafiłem na forum w celu pozyskania jak największej ilości informacji o IS - jestem pod wrażeniem jak dużo można się dowiedzieć - poczytałem już sporo

trochę o mnie możecie znależć na blogu
http://okiemsuma.blox.pl/html

na początku czerwca wybieram się promem z samochodem [jeep grand cherokee - samochód nie motany ale nowy Wink]

na początek mam pytania:

Askja , Herdubreid
boję się F88 [że za głęboki bród ten pierwszy będzie] - zwłaszcza,że to początek czerwca a podobno ją dopiero 1 lipca otwierają [7 06 rano startuje z portu]
będę chciał podjechać od 931 do Hengifoss potem dalej przez F910 do celu

czy znacie brody na F910 ?
czy faktycznie jest tam stacja paliw na F910 ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
issobel

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 14
PostWysłany: 4 Lut 2011, 11:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, w połowie lutego wylatuję na Islandię (1 raz). Mój narzeczony ma do mnie dotrzeć gdzieś w marcu (też 1 raz). Wybiera się samochodem Range Roverem - mógłby wziąć więcej rzeczy np. komputer, kołdrę itd...

Mam kilka pytań, jeśli ktoś zechciałby się podzielić wiedzą - będę bardzo wdzięczna.

1.Słyszałam, że promy pływają tylko w jakimś okresie- czy to prawda ? jaki to okres ? czy pod koniec marca można się tam dostać promem ?
2.Czy bardzo niebezpieczna jest podróż w pojedynkę ? (różnie słyszałam)
3.Jak długo trwa taka podróż autem ?
4.Macie może jakieś wskazówki dotyczące tej podróży ?
Serdecznie dziękuję za odpowiedź - z góry. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 4 Lut 2011, 13:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

1. odpowiedĹş masz na stronie
http://www.smyrilline.com/Frontpage.aspx
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
misza.82

Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 24
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 15 Lut 2011, 4:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wracając jeszcze do tanich wypożyczalni to znalazłem coś takiego

http://www.rentalcargroup.com/aboutus.htm i Polski odpowiednik: http://www.tania-wypozyczalnia.pl/

cena za 12 dni to ok. 1300 zł za jakieś małe autko, z tego co widzę to co ważne to bez limitu kilometrów. Chyba trudno byłoby się wyrobić robiąc objazd dookoła wyspy w 100 km/dzień
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ola.P

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 4
Skąd: Cambridge UK
PostWysłany: 16 Lut 2011, 23:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy ktos juz wyporzyczal autko z
http://www.rentalcargroup.com/aboutus.htm i mógłby polecić ta wypożyczalnie lub nie?

Ja jeszcze rozważam firmę http://www.travelcarsiceland.com/. Ceny tez nie są zbyt wygórowane.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 24 Maj 2011, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

niedługo wyjeżdżam samochodem - 6 czerwca będę zaczynał przygodę z Islandią - jadę Jeepem Grand Cherokee

mam pytanie odnośnie dróg
tu widzę ich stan
http://www.vegagerdin.is/english/road-conditions-and-weather/the-entire-country/island1e.html

ale jak będę już tam u Was to nie będę miał dostępu do netu
Proszę o info jak jest oznaczona droga zamknięta częściowo - jest jakiś znak - coś a`la polskiego znaku zakazu wjazdu ?

np. F35 - czy będę widział do którego momentu jest otwarta a odkąd jest zamknięta ?

i pytanie - czy mieć nadzieję, że F35, F26 otworzą do 10 czerwca ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rokfor32

Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 65
PostWysłany: 24 Maj 2011, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj jest ustawiony "płotek" - i jeżeli napis głosi "LOKAD", oznacza że droga jest nieprzejezdna, i wjazd na własne ryzyko. Jeżeli jest znak zakazu ruchu (identyczny jak u nas) i napis "ALLUR AKSTUR BANNADUR" oznacza że jest zakaz wjazdu czymkolwiek, pod karą mandatu. O tej porze roku jest praktycznie tylko ta druga opcja.

Zapisz sobie po prostu telefon do vegagerdin - dogadasz się bez problemu po angielsku, a zawsze uzyskasz świeże informacje na temat miejsca gdzie chcesz wjechać. Na większych stacjach bywają też terminale z dostępem do netu lub otwarte sieci wifi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 24 Maj 2011, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 26 Maj 2011, 20:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam jeszcze pytanie do tych co płynęli smyril line - w jednej z relacji wyczytałem, że prom ma własny przekaźnik GSM i działa normalny telefon w ciągu całej podróży.
dodatkowo ktoś pisał, że na promie jest internet ale akurat jak płynął to była awaria.

Czy wie ktoś z autopsji jak to wygląda [GSM i net] i ew. jak z opłatami za neta - czy jest w cenie biletu czy dodatkowo płatny i ile oraz jaka jest faktyczna prędkość ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 26 Maj 2011, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie mogę edytować - koszty netu znam
http://www.smyril-line.dk/Admin/Public/DWSDownload.aspx?File=%2fFiles%2fFiler%2fPDF%2fWirelessInternet.pdf

czyli interesuje mnie prędkość i GSM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciejza

Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 12
PostWysłany: 26 Maj 2011, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

o kurcze, az sie zakrztusilem ...
ciekawe jak koszty GPRS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 26 Maj 2011, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maciek - net 120 zł za 2 dni to naprawdę dobra cena - we Włoszech w hotelach potrafi być 5 euro za 1 h i bez rabatów za dłuższe okresy

PS. GPRS nawet nie próbuj - mi kiedyś ze Słowacji za ~ 5 Mb przyszedł rachunek ok 300 zł więc jak już to prom lepszy Wink
niestety UE nie ustaliła jeszcze cen maksymalnych na neta w roamingu a chyba czas najwyższy bo walą takie, że aż się odechciewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
maciejza

Dołączył: 26 Gru 2010
Posty: 12
PostWysłany: 26 Maj 2011, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to lipa, moja nawigacja GPS wspomaga sie kilkoma bajtami pobranymi z neta. Nie mówiąc już o wyslaniu MMSa z pozdrowieniami ... bedzie bolec.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sum

Dołączył: 18 Sty 2011
Posty: 21
Skąd: Włocławek
PostWysłany: 27 Maj 2011, 4:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maćku - propozycja - za kaucją mogę Ci pożyczyć 60 CSX z uchwytem i ładowarką
przemyśl - dogadamy jak wrócę szczegóły
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kojotluki

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 9 Lip 2011, 10:47    Temat postu: Podroz do Islandii na 7 czy 10 dni - prosba o porade Odpowiedz z cytatem

czesc
Chcialbym prosic o Wasza opinie w kwestii organizacji wyjazdu. Pomysl narodzil sie niedawno i stad mam kilka bardzo podstawowych pytan.
Planujemy wyjazd 4 -6 sierpnia , czas pobytu na miejscu ok 7-10 dni. Najpierw planowalismy wyjazd na 7 dni, teraz czytajac rozne posty dochodze do wniosku ze to moze byc za malo nawet na podstawowy program i zobaczenie najwazniejszych atrakcji.
Czy macie doswiadczenia z organziacji tak krotkiego wyjazdu ?
Co powinnismy w pierwszej kolejnosci wpisac na liste miejsc do odwiedzenia, a co jest nierealne przy tak krotkim pobycie?
Ile orientacyjnie moze kosztowac wyjazd dla 4 osob - bez kosztow biletu lotniczego oczywiscie? Czy ktos z Was moze sie ze mna podzielic takimi informacjami? Pytam o szacunki - w kalkulacji bede uwzglednial wynajecie samochodu 4x4, benzyne, noclegi - o ile to mozliwe nie pod namiotem, i inne wydatki (jedzenie, parkingi, wstepy etc). Widzialem kilka bardzo optymistycznych planow gdzie na glowe wychodzilo ok 1000zl - wydaje mi sie ze to zdecydowanie za malo. Nie mam jednak wystarczajacej wiedzy na ten temat dlatego pytam na forum. W miedzyczasie bede szukal dalszych informacji samodzielnie niemniej na dzis bardzo malo wiem i dlatego prosze o wyrozumialosc Smile jesli powtarzam pytania, na ktore mozna znalezc odpowiedzi we wczesniejszych watkach. dziekuje
pozdrawiam
Lukasz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osrodek

Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 3
PostWysłany: 13 Lip 2011, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W Islandi można zorganizować nie złeimprezy integracyjne. Aha właśnie ale to nie tylko....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osrodek

Dołączył: 13 Lip 2011
Posty: 3
PostWysłany: 13 Lip 2011, 12:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

osrodek napisał:
W Islandi można zorganizować nie złe imprezy integracyjne. Aha właśnie ale to nie tylko....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carmela

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 34
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 13 Lip 2011, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej kojotluki! Wycieczka po Islandii to fajna sprawa ale kosztowna, musicie nastawic sie na spore wydatki.
Na dzien dzisiejszy 1 euro kosztuje 162 korony (zalezy tez w ktorym banku, ale roznice sa niewielkie), litr benzyny 237 koron (z lotniska w Keflaviku jest ok 50 km do Reykjaviku). Obowiazkowo musicie odwiedzic Blue Lagoon-wstep 4500isk, Geysir, Gulfoss. Wiecej dowiecie sie z przewodnikow dostepnych na lotnisku czy w informacji turystycznej.
Wypozyczenie samochodu 4x4 to ok 30 tys isk za dzien (ok 700zl). Samochod mozecie sobie zarezerwowac w: hertz.is, holdur.is, avis.is, budget.is, radze tez wziac dodatkowe ubezpieczenie bo kazda rysa na lakierze czy szybie bedzie Was duzo kosztowac.
Puszka piwa kosztuje ok 8 zl (350isk), papierosy 20 zl (900isk), litr wodki ok 160 zl (7000isk). Nie wiem jakie sa ceny w hotelach ale taniej bedzie w hostelu i warunki sa bardzo dobre. Nie wiem czy bedziecie kupowac jedzenie w spozywczym czy po prostu gdzies na miescie zamierzacie sie stolowac. Najtanszy jest Bonus cos jak Biedronka czy Tesco. Pelno jest tez knajp z fast foodem, hamburger i frytki ok 1000isk.
Jak cos jeszcze to pisz! pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Lip 2011, 17:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

carmela napisał:

Wypozyczenie samochodu 4x4 to ok 30 tys isk za dzien (ok 700zl). .


ja polecam Route1, www.route1.is, tel 565-3615,
-Suzuki Vitara (2005) , cena za dzien 16.900isk, pow 7 dni cena za dzien 14.900isk
-Suzuki Grand (2008), cena za dzien 24.000isk, pow 7 dni cena za dzien 16.000isk
-Toyota Rav4 (2008), cena za dzien 26.000isk, pow 7 dni cena za dzien 20.000isk
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 6 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron