reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wyprawy po Islandii - pytania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Lip 2011, 17:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kojotluki napisał:
noclegi - o ile to mozliwe nie pod namiotem,

strona z kempingami w IS http://www.camping.is/Shortcuts/Campingsites/

rowniez przewodnik po noclegach (hostele, kempingi) http://www.heimur.is/world/download/?ew_news_onlyarea=&ew_news_onlyposition=2&cat_id=39143&ew_2_a_id=197086
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
carmela

Dołączył: 11 Gru 2007
Posty: 34
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 14 Lip 2011, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Froskur"]
carmela napisał:

Wypozyczenie samochodu 4x4 to ok 30 tys isk za dzien (ok 700zl). .


ja polecam Route1, www.route1.is, tel 565-3615,


Rzeczywiscie sa tansze samochody, najtanszy 4x4 w bilaleiga akureyrar kosztuje 32 tys. Tylko spieszcie sie chlopaki z rezerwacja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Froskur

Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 484
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 17 Lip 2011, 1:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

////////
_________________
Imperare sibi maximum est imperium
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kojotluki

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 2
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 21 Sie 2011, 16:25    Temat postu: dzieki za wszystkie porady przed wyjazdem!! Odpowiedz z cytatem

Bylismy na Islandii w 4 -os grupie od 4 - 13 sierpnia. Zrobilismy ponad 2 tys km wokól Islandii przy pieknej slonecznej pogodzie i trochę fajnych :-) rzeczy widzielismy , trochę niestety musielismy sobie odpuścić. Bardzo nam sie podobało i chetnie tam wrócimy !!
Przy okazji pieknie dziekuję za przydatne informacje organizacyjne wszystkim osobom na forum, a przede wszystkim tym, którzy odpowiedzieli na mój post bezpośrednio do mnie. Dzieki Wam udalo sie to nam sensownie ogarnąc i zorganizowac udany i stosunkowo tani wyjazd. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
rumcajs15

Dołączył: 29 Sie 2011
Posty: 2
PostWysłany: 29 Sie 2011, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też wybieram sią do Islandii. Chcę zobaczyć Rejkiawik, no i oczywiście te przepiękne wodospady i gajzery. Widziałem mnóstwo zdjęć i teraz chcę to wszystko zobaczyć w realu. Ma ktoś pomysł co jeszcze warto tutaj zobaczyć?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 1 Wrz 2011, 10:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

rumcajs15 napisał:
Ja też wybieram sią do Islandii. Chcę zobaczyć Rejkiawik, no i oczywiście te przepiękne wodospady i gajzery. Widziałem mnóstwo zdjęć i teraz chcę to wszystko zobaczyć w realu. Ma ktoś pomysł co jeszcze warto tutaj zobaczyć?

Duużo rzeczy. Trudno wszystkie wymienić. Wodospadów nie zabraknie, za to czynny gejzer [Strokkur] jest de facto jeden -za to względnie blisko Reykjaviku.
Sformułowałeś pytanie tak ogólnie,że nie da sie sensownie odpowiedzieć, bo atrakcji jest moc, ale różnie z dostępem i potrzebnym na nie czasem. Minimum z Twojej strony to określenie na jak długo i kiedy [pora roku chesz jechać. W tym celu:
1) kup mapę
2) dokonaj przeglądu relacji z wyjazdów na Islandię [jest tego pełno w sieci], jakiś poradników/przewodników, ew. kup papierowy przewodnik
3) na tej bazie zrób wstepny plan -zobacz na mapie gdzie co jest i jak tam dotrzeć
4) skonsultuj to tutaj na forum -będą możliwe konkretne rady [miejsca, regiony, info praktyczne] z naszej strony: co wybrać, czy dany wariant jest realny czasowo i logistycznie itp.
Parę uwag ogólnych:
-poza sezonem letnim niektóre obszary mogą być niedostepne, nawet autem 4x4, z racji zamkniecia dróg w interiorze [highlands], w tym czasie jest też problem z autostopem,
-większość typowych atrakcji jest latem dostepna autem osobowym [czyli bez wjeżdżania na drogi "Fxxx" przeznaczone tylko dla 4x4
-wypożyczenie auta jest najlepszym [zasięg i szybkość] sposobem zwiedzania wyspy, bo autobusy są drogie i jest ich b. mało; jeśli jedziesz sam możesz kombinować autostop + autobusy
-na poczatku i pod koniec sezonu jest taniej [auto, zakwaterowanie], koniec sierpnia i wrzesień dają szanse na zobaczenie zorzy polarnej; za to na początku lata właściwie nie ma nocy
Z serwisów ogólno informacyjnych stale polecam www.nat.is [zakładka TravelGuide]. Przejrzyj też stare wątki na forum w tym dziale -to też kopalnia informacji. Po odrobieniu tej małej pracy domowej wracaj z pytaniami.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Reykjavik fajne miasto, ale przyjazd na Islandię dla samego Reykjaviku to chyba lekka pomyłka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysłany: 2 Wrz 2011, 2:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jar - nie mogles zrobic tego lepiej, swietnie wszystko ująłes Very Happy
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Dempson

Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 3
PostWysłany: 30 Wrz 2011, 15:37    Temat postu: Dostepnosc miejsc na promie 2011 Odpowiedz z cytatem

Witam,
czy moglby sie ktos podzielic informacja jaka byla dostepnosc miejsc na promie w tym roku czerwiec-sierpien, wybieram sie za rok autem i chcialbym wiedziec z jakim wyprzedzeniem rezerwowac prom, dla mnie im pozniej tym lepiej poniewaz w pracy rozne rzeczy sie zdarzaja i z duzym wyprzedzeniem to dla mnie duze ryzyko
pozdrowienia,
Maciek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
seashell

Dołączył: 03 Cze 2011
Posty: 9
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 21 Paź 2011, 19:56    Temat postu: Islandia 2012 Odpowiedz z cytatem

Witam

Zastanawiam się ilu użytkowników tego forum rozważa decyzje wyprawy na Islandię w 2012 roku w okresie koniec sierpnia/początek września bądź później, a nie ma towarzysza. Mam na myśli głównie camping plus kilka dni w stolicy, łącznie okres około miesiąca. Dobrze byłoby zebrać się w małą grupę i zrealizować plany, tylko czy są tutaj ludzie chętni na taką akcje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Dempson

Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 3
PostWysłany: 1 Lis 2011, 11:31    Temat postu: Re: Islandia 2012 Odpowiedz z cytatem

seashell napisał:
Witam

Zastanawiam się ilu użytkowników tego forum rozważa decyzje wyprawy na Islandię w 2012 roku w okresie koniec sierpnia/początek września bądź później, a nie ma towarzysza. Mam na myśli głównie camping plus kilka dni w stolicy, łącznie okres około miesiąca. Dobrze byłoby zebrać się w małą grupę i zrealizować plany, tylko czy są tutaj ludzie chętni na taką akcje?


ja wlasnie o tym mysle tylko bardziej zeby pojechac autem i na miejscu miec pelna wolnosc, czas to pewnie jakies 3 tygodnie tyle ze termin bardziej myslalem o koncu czerwca + lipiec, sklad to 2 osoby + suv wiec turystycznie nie offroadowo
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
memy

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 5
PostWysłany: 6 Gru 2011, 0:10    Temat postu: KrĂłtka wycieczka na 3 dni w grudniu ?? Odpowiedz z cytatem

Witam, załapałem się na promocję i lecimy w grudniu 2os na 3 dni. Ponieważ jest to zima, nie bardzo mogę znaleźć jasne informację co zobaczyć, a co odpuścić w ciągu tych 5 godzin jaśniejszych Smile Nie zamierzamy wypożyczać samochodu (zły pomysł). Chcielibyśmy zobaczyć:
1. Gejzer
2. Lodowiec
3. Jakiś fajny wodospad
4. Zorze polarne

Co jeszcze zimą jest warte zobaczenia? W którą stronę się udać? Nocować wszystkie 3 noclegi w stolicy?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 6 Gru 2011, 2:27    Temat postu: Re: KrĂłtka wycieczka na 3 dni w grudniu ?? Odpowiedz z cytatem

memy napisał:
Witam, załapałem się na promocję i lecimy w grudniu 2os na 3 dni. Ponieważ jest to zima, nie bardzo mogę znaleźć jasne informację co zobaczyć, a co odpuścić w ciągu tych 5 godzin jaśniejszych Smile Nie zamierzamy wypożyczać samochodu (zły pomysł). Chcielibyśmy zobaczyć:
1. Gejzer
2. Lodowiec
3. Jakiś fajny wodospad
4. Zorze polarne


Hmm, a jak Wy biedni chcecie to obskoczyć bez auta? Na moje oko zupełny absurd, jedyną alternatywą będzie zatem wykupienie jakiejś płatnej wycieczki ze sztywnym programem, za ciężkie pieniądze. Mogę się oczywiście mylić, bo nie byłem na Islandii poza sezonem letnim, ale znając jakoś tam ichnie realia transportowe, to czarno widze inne opcje, zwłaszcza przy tak napiętym programie czasowym. Na efektywny [w sensie częstości kursów i ceny] transport publiczny liczyć możecie w zasadzie tylko w obrębie aglomeracji Reykjaviku i ew. tzw.Reykjanessbaer. To, co chcecie zobaczyć [1.,2.,3.] leży jednak "odrobinę" dalej, a Wy chcecie jeszcze do Reykjaviku na nocleg wracać. Mając auto, to teoretycznie bylibyście [nie biorę poprawki na zimowe warunki jazdy i rezerwy na jakąś awarię!!!] w stanie w ciągu 1-1.5 doby dojechać do Jokulsarlon [rajd ponad 400km na E z Kefaviku] i wrócić stamtąd, zwiedzając kilka fajnych rzeczy po drodze z Waszej listy, w tym skok w bok do gejzera [jest 1, słownie: jeden]. To przykład wariantu ekstremalnego. Gdybyście chcieli poruszać się [co byłoby rozsądniejsze] w obszarze ograniczonym do rejonu Reykjavik+okolice -Geysir/Gulfoss -Skogar [i to, co po drodze tam], to i tak bez auta nic nie zwojujecie. Sprawdziłem szybko rozkłady na www.nat.is i chyba poza sezonem w ogóle nie ma tam [Geysir/Gulfoss] regularnej komunikacji, choć to blisko i w rejonach dość gęsto zamieszkanych.
Co do 4. [zorza], to rzut kostką przy tak krótkim pobycie, ale szanse są.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Przemyślcie sprawę auta, bo bez tego albo klapa albo wycieczka -ta ostatnia może być jakimś wyjściem, tylko w tak krótkim czasie program będzie skrajnie wąski, sami chyba moglibyscie więcej zwojować, mając transport, mapę i przewodnik w garści
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
spinacz
User VIP
Dołączył: 22 Paź 2007
Posty: 101
Skąd: Islandia
PostWysłany: 6 Gru 2011, 7:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtaniej będzie spać w stolicy i wybrać się na jakieś wycieczki z Reykjavík Excursions http://www.re.is/

Golden Circle możecie zobaczyć za jakieś 10000 ISK od osoby.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
memy

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 5
PostWysłany: 6 Gru 2011, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki Jar i Spinacz.

Nie mając za wiele pojęcia o komunikacji w Islandii powoli dotarłem do podobnych informacji.

I teraz się waham czy:

1. Wypożyczyć najtańsze auto za 100e (wykupywać jakieś auta?) i jechać zobaczyć coś "fajnego", nie musi być to ekstremalna wyprawa. I może wówczas nocleg wcale nie w stolicy? Znajdę gdzieś po drodze bez wcześniejszej rezerwacji? Myślałem o Gullfoss, Geysir i CO JESZCZE WYBRAĆ?

2. Przylecieć, wykupić którąś z tych wycieczek, drugi dzień pospacerować po stolicy, trzeci wymoczyć się w lagunie ;-)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 6 Gru 2011, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

imo najoptymalniej bedzie auto z http://cheapjeep.is albo od wypozyczalni prowadzonej przez polakow w keflaviku (2/3x taniej niz w avisach/budgetach etc)

wycieczek nie brac - tej najtansze to zenada a ceny i tak sa takie, ze jesli wezmiecie dla 2 osob = cena wynajmu auta na 1 dzien. + spac w rvk zeby nie gonic & bardziej na luzie do wycieczki podejsc. ;]

jeden dzien golden circle - thingvellir/geysir/gulfoss - pojechac "gora" tzn prze mosfellsbaer (zahaczajac o dom/muzeum laxnessa - warto), wrocic "dolem" przez hveragerdi (wracajac z gulfoss pierwsza w lewo, na fludir zdaje sie)

2gi dzien - centrum reykjaviku, muzeum 871±2, arbaersafn (muzeum etnograficzne), wieczorem mozna skoczyc za miasto do krysuviku i przy okazji pewnie zorze zobaczyc

3ci dzien - skogar (seljalandsfoss + skogafoss + muzeum) a wieczorem blue lagoon

i styka. + zacheta do kolejnego. konkretniejszego, przyjazdu bedzie ;]
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
memy

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 5
PostWysłany: 6 Gru 2011, 14:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy najtansze auto osobowe da sobie rade?
Masz jakies namiary na ta wypozyczalnie prowadzona przez polakow?
Pozdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 6 Gru 2011, 14:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

memy napisał:
Czy najtansze auto osobowe da sobie rade?


bez problemu. + zbadaj http://road.is - warunki drogowe. najmniejsza osobowka da rade jescze na trasach oznaczonych na bialo, ewentualnie rozowo.

memy napisał:
Masz jakies namiary na ta wypozyczalnie prowadzona przez polakow?
Pozdr


podrzuce pozniej bo nie pamietam linka/nazwy
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
memy

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 5
PostWysłany: 6 Gru 2011, 14:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

białej drogi jak na lekarstwo. wlasnie nie chcialbym doplacac prawie 100e do innego auta, spojrzysz prosze na te mape?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 6 Gru 2011, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

memy napisał:
białej drogi jak na lekarstwo. wlasnie nie chcialbym doplacac prawie 100e do innego auta, spojrzysz prosze na te mape?


bez jaj - ty nie mozesz?
http://www.vegagerdin.is/english/road-conditions-and-weather/south-west-iceland/sw1.html - w lewym gornym rogu masz legende

wypozyczalnia: http://www.iceland-car-rental.com/
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 6 Gru 2011, 15:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

btw mapa jest aktualizowana na biezaco - prawie, ze w czasie rzeczywistym - wiec przed wycieczka warto sprawdzic czy przypadkiem drogi nie zasypalo.
_________________
"It's nice to be important, but it's more important to be nice", HFV, 1980-2011
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 7 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron