reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polacy
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
drwal13
Go
PostWysany: 5 Kwi 2006, 10:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil Nie[b] pomagaj dziadowi , bo jak dziad odżyje to Cię torbą zabije...nigdy to przynosi efektu.Jeszcze człowieka obgadają i pieniędzy nie oddają .Tak było z nami.kumpel dzwonił,błagał o jakąkolwiek /za każde pieniądze/ pracę w Polsce.Pojechał na gotowe sponsorowany-Norweskie przypadki.Nigdy nie dam już cynku nawet przyjacielowi , bo mnie normalnie oszuka...jak to robaki spod kamienia. Embarassed Droga nauka ale dostałem w xxxxę i jestem bogatszy o doświadczenie ...niejedno z polakami.
Powrt do gry
Krakau75

Doczy: 10 Lut 2006
Posty: 25
Skd: Cracow
PostWysany: 5 Kwi 2006, 11:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drwal13 napisa:
Twisted Evil Nie[b] pomagaj dziadowi , bo jak dziad odżyje to Cię torbą zabije...nigdy to przynosi efektu.Jeszcze człowieka obgadają i pieniędzy nie oddają .Tak było z nami.kumpel dzwonił,błagał o jakąkolwiek /za każde pieniądze/ pracę w Polsce.Pojechał na gotowe sponsorowany-Norweskie przypadki.Nigdy nie dam już cynku nawet przyjacielowi , bo mnie normalnie oszuka...jak to robaki spod kamienia. Embarassed Droga nauka ale dostałem w xxxxę i jestem bogatszy o doświadczenie ...niejedno z polakami.


Dodam że na szczęscie nie wszyscy są tacy jak piszesz.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 7 Kwi 2006, 7:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W sprawie Polakow ciag dalszy: zalogowany wczoraj osobnik zostawil mi na PW wiadomosc. Wiadomosc, dodajmy, mocno nieuprzejma. Jako reakcje na to, ze napisalam mu o przeniesieniu jego watku w inne miejsce i poprosilam o niedublowanie Rolling Eyes . Coz, widac inaczej sie nie da.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 7 Kwi 2006, 7:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja rozumiem, ze Polacy w ojczyznie mają cieżko i szukają pomocy w znalezieniu lepszej pracy. Ale jeśli nie podoba im się postępowanie admonistratorów tego Forum, to niech szukają nnych dróg do lepszej pracy. Nikt ich nie zmusza, żeby odwiedzali te stronę. Po co atakować osoby , które Wam nic złego nie zrobiły!!! O ile wiem to jest wątek poświecony wlasnie Wam. "ogloszenia poszukujących pracy" Malo? Sami załóżcie swoje forum i piszczie jak chcecie i ile chcecie. Zobaczycie wtedy jak to wyglada z drugiej strony. Ktoś tam pisał o wdzieczności. Odpuść sobie te gadki. Ja jeżeli komuś pomagam to raczej nigdy nie licze na wdzięczność . I wiesz co ? Żadko kiedy się mylę. Ja jakoś do tej pory nie przeczytałam , ani jednego pozwu z podziekowaniami od osoby, tórej forum pomoglo w znalezieniu pracy. I wątpię, że kiedyś to nastąpi. Ale wy wykładajcie pieniądze, poświecajcie czas, czytajcie krytykę i szukajcie dla nas pracy, bo...... my tak chcemy. Sami jesteście egoistami z tego wniosek!!!!!!!! kłótnia
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Krakau75

Doczy: 10 Lut 2006
Posty: 25
Skd: Cracow
PostWysany: 7 Kwi 2006, 10:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Grazyna napisa:
Ja jakoś do tej pory nie przeczytałam , ani jednego pozwu z podziekowaniami od osoby, tórej forum pomoglo w znalezieniu pracy. I wątpię, że kiedyś to nastąpi.


Wobec tego ja będe pierwszy jeśli znajde prace Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 7 Kwi 2006, 11:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze - sporo osób znalazło tutaj wiele ciekawych kontaktów, które pomogły im znaleźć pracę. Na ICELAND.PL nie zamieszcza się ogłoszeń od pracodwaców, więc trudno jest oczekiwać, że ktoś wejdzie, przejrzy forum w 5 minut i wyjdzie z nową pracą. Są biura pośrednictwa pracy, w których można to załatwić. Dla osób z konkretnymi zawodami jest wiele szans na pracę na Islandii. Wystarczy umiejętnie choćby poszukać w google. Tylko trzeba do tego podejść logicznie.

Rozumiem też czemu osoby mieszkające na Islandii sceptycznie podchodzą do pomagania w znajdowaniu pracy. To wcale nie musi wynikać z żadnej zawiści czy niechęci do większej ilości Polaków na wyspie.
Pamiętam przypadek jednego z forumowiczów, który zalogował się na forum i po 7 godzinach inny użytkownik przesłał jego dane do działu kadrowego. Chodziło o pracę operatora żurawia. Okazało się, iż ta osoba ukryła, że ma wadę wzroku uniemożliwiającą prace na wysokościach i nie może wykonywać swojego zawodu. Została zwolniona i miała pretensję i w ogóle nie czuła się odpowiedzialna, że na takim stanowisku problemy ze wzrokiem stanowią olbrzymie zagrożenie dla otoczenia. To oczywiście tylko jeden przykład, który mi się akurat przypomniał. Użytkownik, o którym mówię został zbanowany, ponieważ jego zachowanie potem na forum było delikatnie mówiąc "skandaliczne".
Więc może po prostu ludzie mieszkający na Islandii najzwyczajniej w świecie mogli się zrazić? Potem w końcu trzeba świecić oczami za osobę, którą się poleciło swojemu pracodawcy bądź znajomemu.

Nie można oczekiwać, że wystarczy wejść na forum (nie poświęcone pracy) i dostanie się super płatną pracę na Islandii. Nie można też potem mieć do nikogo pretensji. Są różne sposoby szukania pracy i trzeba z nich korzystać.
Założyłem temat, gdzie forumowicze mogą zamieszczać swoje ogłoszenia. Zrobiłem to, bo denerwują mnie ciągle zakładane tematy, czy jest praca dla piekarza, kucharza, ślusarza, fryzjerki etc. Czasem jak je czytam to się zastanawiam - po co w ogóle ktoś je tu zamieścił. Jaki jest właściwie sens zamieszczenia ogłoszenia na polskiej stronie, po polsku? Dziwią mnie też e-maile, które przychodza do nas. Ludzie przysyłają bez słowa komentarza w dużych ilościach swoje CV. Oczywiście też po polsku. I co my mielibyśmy z nimi zrobić? Nawet gdybyśmy słyszeli akurat o jakieś pracy, to mamy to CV temu komuś przetłumaczyć? Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 7 Kwi 2006, 14:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Więc może po prostu ludzie mieszkający na Islandii najzwyczajniej w świecie mogli się zrazić? Potem w końcu trzeba świecić oczami za osobę, którą się poleciło swojemu pracodawcy bądź znajomemu.


Jak moge polecić kogoś do pracy, kogo nigdy nie widziałem, nie wiem jakim jest pracownikiem etc etc.
Usiłuje to czasami tłumaczyć tym co mi wysyłaja wiadomości na priv. Ale to ich nie przekonuje. Potem na forum jestem dla nich cwaniakiem, egoistą etc etc.
Pamietam jedną wiadomość w której jakiś gościu wysyła mi CV, mówi że mam przetłumaczyć /nie prosi, każe/ potem złożyc w kilku firmach i podać na siebie namiary bo on nie zna języka. Wszystkie odpowiedzi mam tłumaczyć i mu odsyłać. A on sobie wybierze najlepszą oferte.
Ręce opadają.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lenny

Doczy: 15 Mar 2005
Posty: 216
Skd: Keflavik/Reykjavik
PostWysany: 10 Kwi 2006, 20:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Basia napisa:
Porady z gatunku jak znalezc prace przewijaja sie na forum ciagle, nikt nie jest w stanie wymyslec nic nowego. Jesli ktos by mi powiedzial, ze szuka pracownikow z Polski, a wiedzialabym ze gra jest warta swieczki, to rzucilabym temat na forum. Ostatnio znajoma firma szukala kierownika duzego projektu. I tu wyjatkowo nie moglam wspomoc sie forum, bo osoba musiala byc mi znana, w pewnym sensie to ja mialam ja wybrac - wiec szukalam wsrod osob mi znanych. Ale tez znanych mi z forum (pisalam np. do udzielajacego sie tu kiedys Lenny'ego...). W koncu chetny czlowiek sie znalazl, spodobal sie, pracuje, poki co - podoba mu sie. I super!

No wlasnie, tutaj chcialbym pocieszyc aro1, nie zawsze Polak Polakowi wilkiem, czego najlepszym przykladem jest Basia.... Wink Pracujemy w tej samej branzy, w Islandii, znamy sie tylko z kilku postow na forum, a jednak Basia proponowala mi prace w jednej ze znajomych firm.....Jak widac sa tez Polacy, stanowiacy wyjatek od powszechnie przyjetej reguly....oby takich wiecej Wink Aro1, moja rada nie zniechecaj sie tak szybko...

PS. Basiu, raz jeszcze dziekuje za propozycje i przepraszam ze nie moglem skorzystac
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aro1

Doczy: 06 Mar 2006
Posty: 6
Skd: Hobro
PostWysany: 13 Kwi 2006, 21:42    Temat postu: Basia Odpowiedz z cytatem

Dzięki Lenny za otuchę.Wcale nie jestem zniechęcony i myślę,że jak już poukładam sobie sprawy w kraju,zwłaszcza rodzinne to dotrę na wyspę.
na razie mam co robić,ale jak ktoś zaproponuje pomoc to bez wątpliwości porozmawiamy gdzieś przy kufelku wikinga.Po 1 maja i tak będzie prościej nawet dla mnie leśnika,tylko z angielskim słabo a zamiast uczyć się to przez 3 godz.meilowałem z Niemcem na temat leśny i łowiecki oczywiście w niem.języku.
DZIĘKUJĘ I WSZYSTKIM FORUMOWICZOM
ŻYCZĘ ZDROWYCH,POGODNYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH i oczywiście mokrego dyngusa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mietek

Doczy: 28 Lut 2006
Posty: 5
Skd: śląsk
PostWysany: 14 Kwi 2006, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po przeczytaniu tego forum co niektóre wypowiedzi szczerze mówiac przeraziły mnie .Sam jestem zainteresowany praca w islandii , ale z tego co tu piszecie to co nie którzy myślą o nas szukających pracy jako o cwaniakach , czychających na oferte pracy bez żadnego wysiłku .
Tu w polsce pracuje jako kierowca komunikacji miejskiej na ślasku więc o ludziach i ich zachowaniu mam pewne wyobrazenie .
Każdego dnia mam stycznosc ze setkami osób.
I jak bym jedną miarą brał kazdą osobe to bym mógł napisac tylko same epitety na ten temat .
A nie jest to prawdą bo tak naprawde ci którzy nam upijaja krwi jest nie wielu a reszta ludzi jest naprawde w porzadku .
Wierze ze cieżko zaufac osobie nieznajomej . Ale czy naprawde jest tak ze straciliśmy poczucie solidarnosci i kazdy z nas patrzy tylko swojego końca nosa ?. Mysle ze nie . Pozdrawiam Was Życze Zdrowych Wesołych Świąt Wielkanocnych oraz Mokrego Dyngusa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 1 Maj 2006, 16:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Polacy na Islandii, historie zaslyszane i zaobserwowane -- szkic z czterech czesci zlozony.
1. Melduje sie w hostelu w Njadrviku, rozmawiam z pania, po jakis 15 minutach pani mowi: Ojej, ale ty dobrze mowisz po angielsku, bo niektorzy to... (tu wymowny gest reka).
2. Islandczyk spotkany na ulicy w Keflaviku, widzac moj plecak, cielecy wzrok i glupawy usmiech szczescia pyta, czy ja turystka i skad. Dostawszy odpowiedz mowi: Pplacy musza bardzo lubic moj kraj, bo jest tu ich calkiem sporo. Ja: Nie chcialabym rozwiewac zludzen, ale wydaje mi sie, ze ich tu przywiodla nie milosc do kraju, a raczej praca, ktorej nie ma w Polsce. On: Mozliwe. Ale jestescie znakomitymi, solidnymi i efektywnymi pracownikami!
3. Pan rybak, wracajac rankiem z polowu, wrecza pani w recepcji wielkiego halibuta w prezencie wiedzac, ze pani owa ryby bardzo lubi. Pani wyraznie wruszona mowi: Oni tak czesto robia i nigdy nie chca pieniedzy...
4. Kolacja w hostelowej kuchni, siedza sobie Polacy, gadaja o xxxxxxx w stylu dziewczyny, przygody ze stopem itp; gadka przechodzi na Islandie i sie zaczyna:
-- A wiedzieliscie, ze oni kiedys byli przez pare lat pod panowaniem Dunczykow?
-- Co ty? Serio?
-- No. W pracy mi powiedzieli. Dunczycy jeszcze maja Grenlandie i Wyspy Owcze.

Dam sobie glowe uciac, ze przed dostaniem kontraktu zaden z nich nie mial nawet pojecia o tym, gdzie lezy Islandia. Rolling Eyes
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lucyfer1234

Doczy: 01 Maj 2006
Posty: 6
PostWysany: 1 Maj 2006, 17:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

CHĘTNIE SPOTKAM SIE Z POLAKAMI W ISLANDII PO 10 MAJA,W CELU UZYSKANIA JAKIS INFORMACJI NA TEMAT TEGO CIEKAWEGO KRAJU MIESZKAC I PRACOWAC BEDE W KEFLAVIKU
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
KiMCIO
Go
PostWysany: 17 Maj 2006, 14:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Polacy na Islandii, historie zaslyszane i zaobserwowane -- szkic z czterech czesci zlozony.
1. Melduje sie w hostelu w Njadrviku, rozmawiam z pania, po jakis 15 minutach pani mowi: Ojej, ale ty dobrze mowisz po angielsku, bo niektorzy to... (tu wymowny gest reka).
2. Islandczyk spotkany na ulicy w Keflaviku, widzac moj plecak, cielecy wzrok i glupawy usmiech szczescia pyta, czy ja turystka i skad. Dostawszy odpowiedz mowi: Pplacy musza bardzo lubic moj kraj, bo jest tu ich calkiem sporo. Ja: Nie chcialabym rozwiewac zludzen, ale wydaje mi sie, ze ich tu przywiodla nie milosc do kraju, a raczej praca, ktorej nie ma w Polsce. On: Mozliwe. Ale jestescie znakomitymi, solidnymi i efektywnymi pracownikami!
3. Pan rybak, wracajac rankiem z polowu, wrecza pani w recepcji wielkiego halibuta w prezencie wiedzac, ze pani owa ryby bardzo lubi. Pani wyraznie wruszona mowi: Oni tak czesto robia i nigdy nie chca pieniedzy...
4. Kolacja w hostelowej kuchni, siedza sobie Polacy, gadaja o xxxxxxx w stylu dziewczyny, przygody ze stopem itp; gadka przechodzi na Islandie i sie zaczyna:
-- A wiedzieliscie, ze oni kiedys byli przez pare lat pod panowaniem Dunczykow?
-- Co ty? Serio?
-- No. W pracy mi powiedzieli. Dunczycy jeszcze maja Grenlandie i Wyspy Owcze.

Dam sobie glowe uciac, ze przed dostaniem kontraktu zaden z nich nie mial nawet pojecia o tym, gdzie lezy Islandia. Rolling Eyes



no to czuje sie rozbity...nigdy nie bylem w islandii, jezyka nie znam...jedynie tyle co z neta ten kraj znam...troche tego troche owego...zdjecia etc...ale pod panowaniem danii byl kiedys spory kawalek swiatka Smile

ja wiem ze teraz to maly kraj, ale bardzo sympatyczny...ale fotki z islandii mi sie podobaja....


a co do polakow na obczyznie.....sa ludzie i swinie...poprostu...nieraz niewarto spotykac ludzi na obczyznie, nieraz lepiej sie trzymac od niech z daleka....no tak...te zle doswiadczenia moje i mojej rodziny....ale jednak jak moge to ludziom pomagam, zalatwilem znajomym prace tutaj na miejscu, fakt ze ciulowa placa, ale zawsze lepszy rydz jak nic....no i znajomemu pomoglem do GB pojechac...teraz sam znajomka sie pytalem czy by mi nie pomogl....w razie moja firma sie rozleci (a na to sie zanosi)...moze sam gdzies wybede...moze wlasnie do was:P bede robil wam konkurencje...heheh..tylko nie wiem w jakim zawodzie język po administracji język


oj chyba tylko proste prace bez kwalifikacji mi zostaja :/



Pozdrawiam serdecznie wszystkich, takze Vikinga ktorego nikt ponoc nie lubi, ale mi sie wydaje ze to spoko czlowiek Smile
Powrt do gry
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 7 Lis 2006, 16:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

poniewaz nie chce otwierac nowego tematu,pytam mieszkajacych a Akranesie -tylko bez pajacowania i glupich odpowiedzi.Dzis na stronie visir w forum dyskusyjnym przeczytalam ze w Akranes jakas firma budowlna zwolnila 20 osob -Islandczykow aby przyjac Polakow za polowe stawki/300kr/.Czy to jest wymysl osoby tam piszacej czy to prawda.Jedyne na co trafilam na oficlanych stronach informacyjnych to ze osobom tym wypowiedziano prace bez podania przyczyny i teraz zajmuja sie tym zwiazki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mazury
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Doczy: 08 Wrz 2006
Posty: 116
PostWysany: 7 Lis 2006, 19:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

300 koron?

to nawet placa minimalna nie wyjdzie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron