reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Szukanie prayc nie jkest takie trudne :)

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sajkli
Gość
PostWysłany: 3 Sie 2004, 20:53    Temat postu: Szukanie prayc nie jkest takie trudne :) Odpowiedz z cytatem

czesc wszytskm, osttanio pislaem ze znalazlem prace, jednak okazalo sie ze to zwykly oszust!!!! Polecam go i jesli ktos jest jkamikadze to zapraszam www.adam.i s- to ten hotelik w centrum reykjaviku!!! Pan Ragnar wszytskich przyjmie Smile chce 10h/ dzien, bez wyzywenia, zakwaterowania itp - za 900usd/m-c !!!! Rekorrd!!!!!
Ale co tam chcialem wam napisac ze znalezienie prayc nie jest takie trudne bo sam sie wzielem (nie napsize w jaki sposob) i obecnie mam 3 propozycje pozytywne wiec "moge wybierac" , radze Wam, sprezcie sie i szukajcie i nie wiezcie w mity ze ciekoz o prace, praca jest wszedzie, nawet w Reyjakviku !!!!!!!!!!!!1
P.S Prace znalazlem wraz zmoja narzecozna iwec bedizmey praocwac razem Smile
Powrót do góry
Cookie Monster
Gość
PostWysłany: 5 Sie 2004, 10:51    Temat postu: Re: Szukanie prayc nie jkest takie trudne :) Odpowiedz z cytatem

Sajkli napisał:
Prace znalazlem wraz zmoja narzecozna iwec bedizmey praocwac razem Smile


gratulacje
powodzenia
Powrót do góry
Sajkli
Gość
PostWysłany: 7 Sie 2004, 19:54    Temat postu: dziekuje Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za dobre slowo, ktore tak rzadko sie zdarza wsrod rodakow...nie wiem dlaczego ale Polacy na emigracji nie sa przyjazni...czyzby dlatego ze im sie udalo ?
Wiele juz razy sporkalem sie ze zlosica i niehcecia....
no coz chyba tacy jestesmy......
Dzieki jednak za dobre slowo.
Sajkli
Powrót do góry
Cookie Monster
Gość
PostWysłany: 9 Sie 2004, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

widac masz podobne doswiadczenie z polakami spotkanymi za granicą. swego czasu jadac autostopem do amsterdamu utknelismy ze znajomymi na stacji benzynowej w raine(ostatnia stacja po stronie niemieckiej). siedzielismy tam 2 dni. polacy odnosili sie do nas z niechecia, a wydostac sie pomogła nam przemiła rosjanka(mówiaca po polsku) i równie miły brazylijczyk(zamiast tuż za granicę holenderską postanowił zawiesc nas do samego amsterdamu).
a tak na marginesie to czy ktos miał okazje jeżdzić stopem po islandii? czytałem tylko w pismie "praca i nauka za granicą" że islandczycy chętnie zabieraja autostopowiczów
Powrót do góry
johanna

Dołączył: 08 Lut 2004
Posty: 515
Skąd: Kielce
PostWysłany: 9 Sie 2004, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
a tak na marginesie to czy ktos miał okazje jeżdzić stopem po islandii? czytałem tylko w pismie "praca i nauka za granicą" że islandczycy chętnie zabieraja autostopowiczów

W najnowszym biuletynie Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Islandzkiej jest zamieszczony pamietnik z podrozowania stopem po Islandii pt. "pamietnik z jeeplandii". Wkrótce powinien się ukazać na www.tppi.org.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 10 Sie 2004, 14:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

plotki glosza ze nie jest trudno, ale wrocic z centrum do Kopavogur o 5 czy 6 rano stopem jest chyba niemozliwe Wink probowalysmy w deszczu i wietrze, ale sie nie dalo... wiec teraz juz nawet nie probujemy i wracamy na piechote...
ale jak raz kiedys zgubilam sie po drodze do znajomego (pozniej okazalo sie ze wyladowalam w zupelnie nie tej czesci Reykjaviku) i pytalam ludzi, ktorzy siedzieli w swych ogrodkach i pili kawe, to w koncu jedna pani na mnie popatrzyla, popatrzyla i stwierdzila, ze mnie odwiezie Wink no i odwiozla...
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Cookie Monster
Gość
PostWysłany: 10 Sie 2004, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

johanna napisał:

W najnowszym biuletynie Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Islandzkiej jest zamieszczony pamietnik z podrozowania stopem po Islandii pt. "pamietnik z jeeplandii". Wkrótce powinien się ukazać na www.tppi.org.pl

wielkie dzięki johanna, napewno przeczytam
Powrót do góry
Sajkli
Gość
PostWysłany: 17 Sie 2004, 17:12    Temat postu: co do polakow... Odpowiedz z cytatem

To jest tragedia ale trzeba z tym zyc, w sumie nie jest zle najwyzej jaksi rodak za peic zlotych wbije Ci noz w plecy...bo i tacy sie zdarzaja, o zlosliwosic, zadufaniu, i zgryzliwosci jzu nei wspomne....
Powrót do góry
Sebastian
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2004, 17:52    Temat postu: Re: co do polakow... Odpowiedz z cytatem

Sajkli napisał:
To jest tragedia ale trzeba z tym zyc, w sumie nie jest zle najwyzej jaksi rodak za peic zlotych wbije Ci noz w plecy...bo i tacy sie zdarzaja, o zlosliwosic, zadufaniu, i zgryzliwosci jzu nei wspomne....

Pomieszkaj troszke za granica a sam sie przekonasz. Najlepsze jest chwalenie wszystkich poza Polakami bo podejrzewam ze nie znasz wielu innych obcokrajowcow. Bedac tu przekonasz sie ze nie tylko Polacy sa tacy jak to napisales, kiedy skonczy sie traktowanie cie jak turyste, czyli kogos przyjezdzajacego wydac pieniadze, a zacznie traktowanie jako czlowieka nizszego rzedu, taniej sily roboczej, bezsilnego obcokrajowca, ktory nic nie wie i mozna mu wszystko wcisnac. Gdy bedziesz slyszal "- po co tu przyjechales, czemu zabierasz miejscowym prace?" i beda ci udowadniac jacy to oni sa madrzy a ty glupi a bedziesz swiadomy ze za wynagrodzenie, za ktore pracujesz nikt z miejscowych nie podejmie sie tego co ty bo dla nich to za malo i za ciezko.
A ty pewnie nadal bedziesz narzekal tylko na Polakow. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Sajkli
Gość
PostWysłany: 1 Wrz 2004, 18:14    Temat postu: nie nie nie Odpowiedz z cytatem

WItam serdecznie widze ze z Twoich ust bije takze mala nuta pesymizmu Sad
Wiesz od narzekan to ja jestem daleki bo nie mam tendencji do tego typu działań i w zyciu staram sie dzialac a nie anrzekac, wisz rozumiem Twoje doswiadczenia z Polakami i powiem Ci tyle ze ja osobisci enie bede jakos zabiegal o znajomosci z nimi, o ile beda to normalni ludzi to owszem ale jesli mowa o toksycznych znajomych to poprostu z daleka od nich sie bede trzymal.
Pozdrawiam cie i mysle ze po moim przyjezdzie spotkamy sie i jakso po staropolsku spedzimy dlugi ciemny wiczorek...
Powrót do góry
ice
Gość
PostWysłany: 13 Paź 2004, 19:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hahahah sebastian masz racje ale........moim zdaniem nie powinien sie nikt tym przejmowac co oni mowia i z moich doswiadczen wiem ze to islandczykom brakuje pewnych ludzkich cech takich jak kultura itp a od polakow to moga sie tylko uczyc
Powrót do góry
Sebastian
Gość
PostWysłany: 13 Paź 2004, 20:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ice mysle ze napewno mogliby sie wiele od nas nauczyc ale nie zaprzeczam ze to dziala w obie strony. Polacy mogliby sie nauczyc od nich wiecej uprzejmosci dla siebie nawzajem. Ja nauczylem sie takze kilku innych rzeczy od nich. Teraz na przykladna wszystko zawsze mam czas, czyli zasada: "Co masz zrobic dzis zrob za 6 dni bedziesz mial wolny cały tydzien" lol
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron