reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Radio Maryja - radio obiektywne?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 27 Mar 2006, 8:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nigel napisa:
co do Radia Maryja polecam źródło:

http://promyk.nuqa.net/wrm.mp3

Smile

Very Happy
Swojego czasu na polonistyce pisalam prace semstralna z jezykoznawstwa na przykladzie retoryki radiomaryjnej i naszodziennikowej dotyczacej UE. Nie odbiegala zbytnio od tego, co jest w Twoim linku, Nigel. A przekopalam sie przez stosy "ND". Oni stworzyli wlasny jezyk, ludzaco podobny do jezyka komunistycznej propagandy, wystarczy zamienic slowo "wrog klasowy" na "mason/Zyd/ Niemiec/ homoseksualista", a slowo "socjalizm" na "RM/Ojczyzna/Kosciol" Confused .
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Petraszcze
Go
PostWysany: 27 Mar 2006, 14:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak starają się,tylko dlaczego zabierają mi wolność wyboru.W taki sposób to nigdy nikt nie przejdzie na ich stronę.Sama religia katolicka w swej ideii jest dobra.Ale z tego co pamiętam jest zapis w dekalogu -będziesz miłował bliźniego jak siebie samego,niestety RM i wyznawcy ni w ząb się do tego nie stosują ,przykłady dyskryminacji innych nacji i homoseksualistów.Niszczą zło ale zło w swoim pojęciu.Wierz mi pod wpływem kapel i muzyki mniej ludzi zabiło lub zrobiło coś "złego" niż w imię wiary i pod jej wpływem szczególnie katolickiej. Państwo ma być świeckie-świeta racja!Moralność to sprawa ludzi wewnętrzna nie narzucanie woli bo tu już zaciera się granica subiektywności z obiektywnością.
Powrt do gry
Mariusz_Pabianice

Doczy: 21 Lut 2006
Posty: 472
Skd: Reykjanesbaer
PostWysany: 27 Mar 2006, 14:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
Oni stworzyli wlasny jezyk, ludzaco podobny do jezyka komunistycznej propagandy, wystarczy zamienic slowo "wrog klasowy" na "mason/Zyd/ Niemiec/ homoseksualista", a slowo "socjalizm" na "RM/Ojczyzna/Kosciol" Confused .


Można też zamienić słowo "wróg klasowy" na "Moherowe Berety/PiS/LPR/Młodzież Wszechpolska/Łukaszenko/Husejn", a słowo "socjalizm" na "demokracja/tolerancja" Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 14:47    Temat postu: Re: Katolicy Odpowiedz z cytatem

einar napisa:

A po drugie. Nawet gdyby był obowiązek nawracania u katolików, to władza nie jest katolicka tylko państwowa i ma zarządzać państwem a nie szerzyć chrześcijaństwo. Polska jest krajem świeckim i nie może nikt narzucać swoich postaw religijnych, czy to katolickich, czy muzułmańskich, żydowskich czy jakichkolwiek innych. Właśnie po to, żeby państwo było sprawiedliwe - powinno być świeckie.


Ale jeżeli już ustalimy, że jest to obowiązkiem, to prwo ludzkie jest niższe od prawa boskiego. Skoro Bóg każe zbawiać innych, to świeckość państwa nie może być przeszkodą.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 27 Mar 2006, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mariusz_Pabianice napisa:
Ireth napisa:
Oni stworzyli wlasny jezyk, ludzaco podobny do jezyka komunistycznej propagandy, wystarczy zamienic slowo "wrog klasowy" na "mason/Zyd/ Niemiec/ homoseksualista", a slowo "socjalizm" na "RM/Ojczyzna/Kosciol" Confused .


Można też zamienić słowo "wróg klasowy" na "Moherowe Berety/PiS/LPR/Młodzież Wszechpolska/Łukaszenko/Husejn", a słowo "socjalizm" na "demokracja/tolerancja" Very Happy

Moge. Ale juz nie w kontekscie Radia Maryja.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Mar 2006, 20:05    Temat postu: Re: Katolicy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ale jeżeli już ustalimy, że jest to obowiązkiem, to prwo ludzkie jest niższe od prawa boskiego. Skoro Bóg każe zbawiać innych, to świeckość państwa nie może być przeszkodą.


Prawo ludzkie w państwie świeckim jest zdecydowanie nadrzędne nad prawem Boskim. Poza tym ustaliliśmy, że Bóg nie każe nawracać innych więc po co piszesz, że każe?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 27 Mar 2006, 23:00    Temat postu: Re: Katolicy Odpowiedz z cytatem

einar napisa:
Prawo ludzkie w państwie świeckim jest zdecydowanie nadrzędne nad prawem Boskim. Poza tym ustaliliśmy, że Bóg nie każe nawracać innych więc po co piszesz, że każe?


Nic nie ustaliliśmy Smile
Sam napisałeś jako pewną opcję: "Nawet gdyby był obowiązek nawracania u katolików"; przy tym stwierdzeniu (na chwilę) zostając powiedziałem, że jakikolwiek Bóg jest wyżej od prawa stanowionego. (O ile Bóg istnieje).
Wyznawcy MUSZĄ łamać prawo ludzkie, jeżeli Bóg tego chce. Co prawda, społeczeństwo będzie ich karać, ale ewentualnie Bóg ich wynagrodzi.
Stąd islamscy samobójcy wysadzający "niewiernych"...
Dlatego Ty możesz żądać państwa świeckiego, ale twoje apele są na nic (gdy żądzą katolicy), bo musiałbyś się nazywać Jezus, aby katolicy Cię posłuchali Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 27 Mar 2006, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Żaden cywylizowany Kościół nie będzie wymagał łamania prawa państwowego w imię religijnego. I nie porównuj mi tutaj ekstremistów paraislanmskich, którzy w imię chorego rozumienia Koranu wpadają na pomysł, że ktoś taki jak Abdul Rahman zasługuje na śmierć tylko dlatego, że zmienił wiarę.
Poza tym, Ci, którzy są u władzy (np. obecnie) i do których mam pretensje o szerzenie swojej wizji państwa, powołują się na wartości chrześcijańskie, jednocześnie nawołując do wprowadzenia kary śmierci itp. Więc nie chcę słyszeć, że oni to robią bo Bóg im tak kazał. Nie widzę najmniejszego powodu, by mieszać Boga w politykę.

"Kościół ze swej strony uznaje w pełni autonomię i niezależność oraz świecki charakter instytucji publicznych i państwowych (...) >>,w społeczeństwie pluralistycznym świeckość jest przestrzenią spotkania między różnymi tradycjami duchowymi narodu<< (Przemówienie Jana Pawła II do korpusu dyplomatycznego 13.01.2004"

Fragment ten pochodzi z tekstu: "Słowo biskupów polskich z okazji przyjęcia Polski do Unii Europejskiej". 18 marca 2004 roku podpisali Kardynałowie, Arcybiskupi i Biskupi zebrani na 326. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.
Więc jeżeli Watykan, poprzez polskich biskupów, uznaje odrębność Kościoła od instytucji państwowych i uznaje ich świeckość, to moje domaganie się państwa świeckiego jest domaganiem się czegoś co teoretycznie powinno istnieć.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 28 Mar 2006, 1:11    Temat postu: Przykład Odpowiedz z cytatem

Trafny to przykład podałeś.
Jednak ci ekstremlani islamiści też wierzą w swojego Boga i to ten Bóg (teoretycznie) kieruje ich krokami.
My możemy się z tego siać lub nad tym płakac, ale tak jest...

A nie ma czegośtakiego jak "cywilizowany" kościół. Kościół jest taki jak go teoretycznie powołał do istnienia Bóg (według wyznawców tego kościoła).
Ale oczywiście z twojego punktu widzenia, jedne kościoły są bardziej a inne mniej cywilizowane Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 28 Mar 2006, 8:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To znowu ja. Co prawda obiecałam, ze nie bedę tu zagladać, ale się pokusilam. I nie mogę przejść obok tego tematu nie dodając swojej opinii. Być może narażę się tu niektórym osobom przedstawiając swoją opinię. Ja uważam , ze ojciec Rydzyk doskonale wykorzystał swoją szansę. Oto gdy okazało sie, że mit Solidarności odchodzi w niebyt, ludzie poczuli sie oszukani, zabrakło oparcia dla wiekszości ludzi. Bo walczyli o godne życie, prawo do wolności osobistej
o wolną i suwerenną ojczyznę. A co ich spotkało w realu? Sami pamietacie: afery, korupcje, przepychanki na stołkach, opluwanie niedawnych sprzymierzeńcow, Magdalenka, metoda grubej kreski i , że niewspomnę o bezrobociu i zwyczajnej nędzy wielu Polaków. Właśnie wtedy wystartowało Radio Maryja. To ono zapełniało tę pustkę, która powstala, Rydzyk powoli małymi kroczkami dążył do władzy. Sama pamietam ,jak wielu ludzi na poczatku RM utożsamiało sie z nim ( byly specjalne naklejki , ktore wszedzie mozna było zobaczyć) Potem na pocztach były specjalne informacje, jak przekazywać pieniądze na " zbożny cel" czyli na konto RM. Tego już było za wiele. Bo oto biedne staruszki tak już były wciągniete w nadrzędne cele ojca prowadzacego, że czesto cześć żalosnych emerytur przekazywały na to konto. Dla mnie to normalna manipulacja ludżmi i żerowanie na ich. Wtedy ludzie zaczeli oddalać sie od tego radia. Bo zrozumieli, że znowu staja sie marionetkami w czyjms przedstawieniu. Ale potega radia rosła w siłe dzieki przyszłym "mocherowym beretom" Nawet tam gdzie inne radia nie mialy zasiegu odbiór Radia Maryja był idealny (w każdym zakątku Polski). Teraz obserwując z boku słuchaczy tego radia widze gromadę staruszków, gotową walczyć na śmierć i życie w obronie swojego ojca prowadzacego. Dla mnie obesrwującej, to już są zaczatki normalnej sekty. Naprawde znam sie troche na tej tematyce i twierdzę obiektywnie, ze jest w tych ludziach wiele z sekt. To smutne, bo ci biedni emeryci znowu są wykorzystywani do osiagniecia przez kogos swoich dążeń. Nie znam osobiście Ojca Rydzyka, wiec nie wiem , czy po prostu sie zagalopował w swojej nienawiści, czy po prostu jest osoba , ktora jedynie sprytnie manipuluje ludżmi (czyli jest czymś w rodzaju guru). Szkoda, że inne katolickie radia nie maja tak duzej popularności jak RM. Moze wtedy nie doszło by , az do takiej sytuacji. Jeżeli ktoś poczuł sie urażony tym co napisalam. To przedstawie w olbrzymim skrócie przesłanki sekty. Po pierwsze jest jedna osoba , ktora wszystkim manipuluje, po drugie wszystko co nie łączy sie z sekta jest złe i nalezy to traktować jako wrogie. ( prosze przypomnieć sobie zachowania tych ludzi , ich wroga postawe wobec wszystkich np. dziennikarzy ) Zbieranie pieniędzy na bliżej nieokreślony cel. I najgorsze co moze być manipulacja ludzkimi uczuciami i poglądami. Nie mówię tu, czy RM mówi prawde czy nie. Chodzi mi jedynie o forme przekazu. Nie można nikogo poniżać tylko dlatego , że ktoś jest np. Zydem.To jest tylko droga do nienawiśći. Przepraszam jeżeli kogoś dotknełam pisząc ten post Nie mam zamiaru tu nikogo obrażać, stwierdzam tylko fakty.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 28 Mar 2006, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natomiast wiara katolicka nie jest jedynie przekazywana przez RM. I nie nalezy całkowicie opiniowac jej za pośrednictwem tego radia.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
LooCKeRWooD

Doczy: 21 Mar 2006
Posty: 61
Skd: T-ravel
PostWysany: 1 Kwi 2006, 16:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Uwazam ze kazde zrodlo informacji powino podlegac "filtracji". Diagnoza jednego lekrza moze byc nie zawsze obiektywna i prawdziwa. Mozna sie udac do drugiego lekarza z prosba o potwierdzenie. Nie jestem sluchaczem RM, ale czasem trafilem na wiadomosci i wsluchujac sie o czym mowia to dowiadywalem sie calkiem nowych rzeczy o ktorych nie mowili w zadnej innej stacji tv!! Nie wiem czemu - moze dlatego ze obciazalo to owczesna partie rzadzaca LSD.. Niekiedy ludzie dzwonili i opowiadali co sie gdzie dzieje. Jest to medium niezalezne, TV publiczna podlega weryfikacji, nie raz to sie okazalo ze mowiono pol-prawde. Gdzie lezy obiektywizm? Otoz lezy w nas samych... W naszej dociekliwosci... RM, TV to sa media... Kto byl w Iraku ten wie najlepiej co tam sie dzieje...
_________________
"mądrość jest życiem pisana, a jej najlepszą nauczycielką jest głupota"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 9 Gru 2006, 10:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

znalazlem te wesola dyskusje & jako, ze pochodze z torunia, chcialem napisac z poczatku nieco wiecej ale szkoda czasu i energii troche ;] dla wszystkich fanow badz tych, ktorzy nie postrzegaja radia negatywnie zapraszam do poszukania informacji w mediach/internecie/gdziekolwiek zwiazanych z samym radiem & jego szefem ojcem dyrektorem. pomocne moga byc slowa/klucze:

marki niemieckie, sprzet elektroniczny, bydgoszcz; tormięs, toruń; kobylański, urugwaj; stocznia gdańska, świadectwa udziałowe, datki; ustawa o radiofonii i telewizji, pis, pierwsza ustawa na wokandzie, specjalny zapis; wyzsza szkola kultury spolecznej i medialnej, ziemia, zanizona wartosc, darowizna...

to sa te popularniejsze. wnikliwi znajda wiecej ;]

& jesli ktos ma ochote na polemike w temacie rm i rydzyka zapraszam do ponownej dyskusji...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tonkpils

Doczy: 25 Lis 2006
Posty: 27
Skd: Akranes Westcoast
PostWysany: 13 Gru 2006, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja też nic niemam przeciwko takim ludziom. Tylko niech mi ktoś odpowie na pytanie, które mnie zawsze niezmiernie nurtowało. Czy dzieci wychowywane w takich związkach mają łatwe i normalne dziecinstwo? Co ma odpowiedzieć takie dziecko zapytane przez swoich rówieśników "Gdzie twój tatuś (mamusia)?
_________________
Sometimes i think i'm crazy. Other times i know i'm not...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Gru 2006, 2:35    Temat postu: Homoseksualizm Odpowiedz z cytatem

Tonkpils napisa:
Ja też nic niemam przeciwko takim ludziom. Tylko niech mi ktoś odpowie na pytanie, które mnie zawsze niezmiernie nurtowało. Czy dzieci wychowywane w takich związkach mają łatwe i normalne dziecinstwo? Co ma odpowiedzieć takie dziecko zapytane przez swoich rówieśników "Gdzie twój tatuś (mamusia)?
Rozumiem, że mówisz o małżeństwach homoseksualnych?
Pytanie tylko, czy kwestia dokuczania przez równieśników ma być powodem, że nie będziemy pozwalali adoptować dzieci przez pary gdzie np. któreś z rodziców jest kaleką - w końcu to też powód do drwin ze strony równieśników.

Dlatego to zły przykład i argument. W takim przypadku należy "wychować" tych równieśników, którzy zachowują się źle.
Gdy równieśnicy są odpowiednio przygotowani (wychowani), to nie będą dyskryminować kogoś kto się wyróżnia. Czy to brakiem jednego rodzica, czy też oryginalnością związku rodziców. Bo przecież jak przyjedzie jakaś rodzina z kraju arabskiego i mężczyzna będzie miał 3 żony, to również sytuacja jest dla Polaków trochę dziwna.
Należy więc nauczyć dzieci, że dziwny nie znaczy zły lub śmieszny.


W przypadku homoseksualizmu podstawową sprawą wydaje się ustalenie pewnej prawdy, że homoseksualizm jest jednak rodzajem pewnej dewiacji (niegroźnej ale jednak) i homoseksualni rodzice, wychowując swoje dziecko powinni nauczyć tego swoje dziecko.
To tak samo, gdy jedno z rodziców jest kaleką i dziecko kocha swoich rodziców, ale wie, że samo kaleką być nie chce.
Jest wiele chorób czy zboczeń, które nie są groźne dla otoczenia i dla samego człowieka, ale jednak nie są normą i są w pewien sposób biernie uciążliwe dla społeczeństwa. W przypadku homoseksualizmu, jest to coś, co można akceptować u ludzi, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że z punktu widzenia biologii jest to choroba, która przeszkadza w utrzymaniu gatunku - a to jest uciążliwe (choć biernie) dla społeczeństwa.
Podobną "chorobą" można nazwać "bezpieczny seks", czyli uprawianie seksu tylko dla przyjemności bez możliwości prokreacji. To również z punktu widzenia biologii jest zboczenie i wynaturzenie, gdyż uniemozliwia zwiększenie populacji.

Na koniec podkreślę, że uzyte przeze mnie słowa: choroba, dewiacja, zboczenie, zostały uzyte w sensie naukowym i nie mają w moich wypowiedziach pejoratywnego znaczenia. Dlatego proszę nie brać moich wypowiedzi jako ataku na homoseksualizm. Ja po prostu stwierdzam fakty i tyle. Dlatego dodam jeszcze, że agresja (fizyczna lub słowna) wobec homoseksualistów jest również chorobą umysłową, z tym, że o wiele gorszą, gdyż jest groźna dla otoczenia. Dlatego agresję trzeba leczyć przymusowo, a w kwestii homoseksualizmu wystarczy wychowywanie i uczenie, że nie jest to naturalny i optymalny rodzaj partnerstwa seksualnego, choć nie jest groźny i może być tolerowany i akceptowany.



P.S. Oczywiście katolicy nie posługują się tylko wyznacznikami naukowymi, ale również dogmatami swojej wiary, a więc dla nich homoseksualizm jest chorobą i grzechem, z którego trzeba się wyleczyć. W takim przypadku jest to kwestia wiary i trudną z nią dyskutować.
Jeżeli homoseksualista nie jest katolikiem, a oczekuje wobec swej odmienności seksualnej, tolerancji, to taką samą tolerancję powinien przejawić wobec wyznawców konkretnej religii, nawet jeśli oni nie są tolerancyjni wobec jego odmienności. Taki homoseksualista-niekatolik powinien traktować katolików jak ludzi chorych i wybaczyć im błądzenie.

Dokładnie taką samą postawę powinni mieć wierzący katolicy wobec homoseksualistów. Ponieważ katolicy wierzą, że homoseksualiści to ludzie chorzy, a zasady katolickie zabraniają leczenia na siłę, więc w takim wypadku pozostaje katolikom tylko słowo jako broń z grzechem i chorobą.
I właśnie to robią katolicy...
Niewierzącym homoseksualistom jest jednak łatwiej, gdyż ich nic nie zmusza do walki z "chorobą" katolików, podczas, gdy katolicy muszą walczyć z grzechem pod każdą postacią. Tak więc z góry wiemy, że katolicy nie zaprzestaną swojej krucjaty.
Z tego wynika, że głupotą jest podejmowanie polemiki lub walki z postawą katolików. Mądry homoseksualista, po prostu albo przyjmie argumenty kościoła, albo je zignoruje.
Oczywiście każdy ma prawo walczyć z religijnością, którą rozumie jako chorobę.
Jednak w przypadku społeczeństwa, zdrowy katolicyzm (bez agresji i nienawiści) jest społecznie pożyteczny. Natomiast homoseksualizm niestety pożyteczny dla społeczeństwa raczej nie jest.

Jest jednak pewna konkluzja, która powinna ucieszyć homoseksualistów. Otóż ponieważ seksualność wymknęła się z obyczajowych kajdanów i dziś uprawia się seks własciwie dla przyjemności, więc żadna forma seksualności nie musi być społecznie szkodliwa, o ile ludzie będą dążycdo tego by mieć dziecko. A nauka i medycyna pozwala mieć dzieci poprzez różne nieseksualne metody. Tak więc najważniejszy okazuje się instynkt macierzyński i chęć posiadania dziecka. Sposób jego poczęcia i kreacji jest sprawą drugorzędną i dla gatunku najważniejsze jest, że dziecko w ogóle powstanie.
Nie zdziwiłbym się wcale, gdyby się okazało, że odsetek rodziców, którzy chcą mieć dziecko, jest większy u par homoseksualnych. Gdy dodamy do tego rozwój nauki, to może to oznaczać, że homoseksualizm jest w tym wypadku rozwiązaniem problemu ujemnego przyrostu naturalnego Very Happy
Jest to na razie jednak, hipoteza bardziej humorystyczna, gdyż jednak zdecydowana większość dzieci rodzi się naturalnie po zapłodnieniu w wyniku kopulacji.
Dopóki więc homoseksualizm nie daje dzieci, jest społecznie uciążliwy.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 14 Gru 2006, 17:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tonkpils napisa:
Ja też nic nie mam przeciwko takim ludziom.

Wzruszylam sie Twisted Evil .
Cytat:
Czy dzieci wychowywane w takich związkach mają łatwe i normalne dziecinstwo?

Nie wiem. Ale wydaje mi sie, ze nie trudniejsze niz dzieci z przecietnych rodzin hetero.
Cytat:
Co ma odpowiedzieć takie dziecko zapytane przez swoich rówieśników "Gdzie twój tatuś (mamusia)?

To samo, co odpowiada dziecko rodzicow po rozwodzie, z nieznanego lub dawno nieobecnego ojca czy zmarlej matki.

P.S. Powiedz mi, Tonkpils, dlaczego ten post wrzuciles w watek o Radiu Maryja? Swobodnie mogles to zrobic w innym na ten temat.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Gru 2006, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tonkpils napisa:
Ja też nic niemam przeciwko takim ludziom. Tylko niech mi ktoś odpowie na pytanie, które mnie zawsze niezmiernie nurtowało. Czy dzieci wychowywane w takich związkach mają łatwe i normalne dziecinstwo? Co ma odpowiedzieć takie dziecko zapytane przez swoich rówieśników "Gdzie twój tatuś (mamusia)?


taki prostacki tok rozumowania uwarunkowany jest spolecznie. spoleczenstwa na szczescie ewoluuja ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 14 Gru 2006, 18:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy naprawde przyrost naturalny jest az tak wazny? czy w niedoludnionych krajach nie mozna by poprostu adoptowac dziecka z kraju gdzie jest ich duzo i sie porzuca?katastrofe emerytalna i tak zaliczymy.Nawet Chiny drza przed powalajaca liczba emerytow i na naprawde tego jest juz za pozno.Pozatym przy tak nierownomiernym rozlozeniu dobrobytu ,nie widze problemu.Zawsze bedzie mozna otwierac rynki.Czy przyrost naturalny ma inne cel? gatunek ludzki i tak przetrwa,a ziemia juz jest przeludniona i wyeksploatowana.Panstwa z polityka super liberalna i prawicowa nie chca rozbudowanych swiadczen na matki ,dzieci ,urlopy.Czy w tym ciaglym nacisku z strony koscila katolickiego jest strach przez wyludnieniem szeregow katolikow?
jakie sa wasze opinie?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Gru 2006, 19:21    Temat postu: Kreacjonizm i ewolucja chcą rozmnażania Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
a czy naprawde przyrost naturalny jest az tak wazny? czy w niedoludnionych krajach nie mozna by poprostu adoptowac dziecka z kraju gdzie jest ich duzo i sie porzuca?
Chyba jest tak, że nigdzie się masowo nie porzuca dzieci, więc nie da rady tą drogą uzyskać realnego przyrostu naturalnego. Poza tym bazowanie na tym, że ktos gdzieś porzuca dzieci, nie jest metodą słuszną i wieczną.
Ludzkość robi wiele, by ubogie kraje uciekły od swego ubóstwa.
Wojny mają się skończyć a ludzie wszędzie maja być szczęśliwi...
I co będzie wtedy, gdy wszędzie ludzie będą uprawiać seks tylko dla przyjemności?
Oczywiście pozostaje jeszcze technika medyczna, która się rozwija i być może umożliwi hodowlę ludzi na skalę przemysłową...

Oczywiście przyrost naturalny nie jest jakimś dobrem szczególnie ważnym, dlatego homoseksualizm jako "zboczenie" jest prawie nieszkodliwy. A nazwa "zboczenie" odnosi się do naturalnego pociągu seksualnego, który przez naturę został ukształtowany jako "hetero", gdyż jego zadaniem było rozmnażanie.
Dziś jest wiele zboczeń seksualnych niegroźnych dla społeczeństwa, lecz biernie uciążliwych tylko ze względu na ten nieszczęsny przyrost.

Oczywiście zakładam, iż zgadzamy się z teorią ewolucji, że podstawowym zadaniem gatunku jest "przetrwać". W modelu kreacjonistycznym, również znajduje się wola boża, która nakazuje się rozmnażać i czynić sobie Ziemię poddaną.
Tak czy inaczej, gdy mężczyzna woli oglądać TV zamiast uprawiać seks z partnerką, jest to również zboczenie z punktu widzenia biologii (ewolucji).


Cytat:
Czy w tym ciaglym nacisku z strony koscila katolickiego jest strach przez wyludnieniem szeregow katolikow?
jakie sa wasze opinie?
Myślę, że oficjalnie kościół nie dba o statystyki tylko o uratowanie (zbawienie) jak największej ilości wiernych.
A posiadanie rodziny jest pewnym jednak obciążeniem życia. A jak już pisałem, kościół chce by ludzie nie byli szczęśliwi, leczy by ofiarowali swe życie za bliźnich (w tym rodzinę). Uprawianie seksu i luźne związki to nie jest sposób na wieczne życie - dlatego kościół to gani.
Wytrwanie w związku małżeńskim z jedną osobą (nawet gdy okaże się pełna wad), wychowanie dzieci, praca, umiejętność niegrzeszenia w świecie pełnym pookus, pomoc bliźnim - oto zadania dla katolika.
Katolikowi ma być na świecie źle, by mógł dowieść, że zasługuje na zycie wieczne.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Gru 2006, 20:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Dlatego to zły przykład i argument. W takim przypadku należy "wychować" tych równieśników, którzy zachowują się źle.


najpierw trzeba "wychowac" ich homofobicznych, uprzedzonych rodzicow ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Należy więc nauczyć dzieci, że dziwny nie znaczy zły lub śmieszny.


moze nie dziwny, bo takie okreslenie czasem moze miec naegatywny wydzwiek, ale po prostu inny ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
W przypadku homoseksualizmu podstawową sprawą wydaje się ustalenie pewnej prawdy, że homoseksualizm jest jednak rodzajem pewnej dewiacji (niegroźnej ale jednak) (...)
Na koniec podkreślę, że uzyte przeze mnie słowa: choroba, dewiacja, zboczenie, zostały uzyte w sensie naukowym i nie mają w moich wypowiedziach pejoratywnego znaczenia. (...)


od 1991 roku homoseksualizm nie jest uznawany za dewiacje, podobnie jak ziemia nie jest uznawana za statycznym centrum wszechswiata od roku 1543 (wydanie o 'obrotach cial niebieskich') ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
(...) a w kwestii homoseksualizmu wystarczy wychowywanie i uczenie, że nie jest to naturalny i optymalny rodzaj partnerstwa seksualnego, choć nie jest groźny i może być tolerowany i akceptowany.


jest naturalny, jednak marginalny gdyz w naturze procentowo wystepuje zdecydowanie mniej osobnikow o zachowaniach bi- czy homoseksualnych niz heteroseksualnych. tyczy sie to zarowno ludzi jak i praktyczine wszystkich znanych gatunkow zwierzat... optymalny? optymalny dla kogo? optymalny oznacza, ze jest odpowiedni dla ciebie, odpowiadajacy ci. narzucanie komus swoich przekonan/preferencji nie jest zbyt dobre & moze prowadzic do zaburzen... ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
W przypadku homoseksualizmu, jest to coś, co można akceptować u ludzi, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że z punktu widzenia biologii jest to choroba, która przeszkadza w utrzymaniu gatunku - a to jest uciążliwe (choć biernie) dla społeczeństwa. (...) Dopóki więc homoseksualizm nie daje dzieci, jest społecznie uciążliwy.


nie jest spolecznie uciazliwy. dla osob negatywnie do zjawiska homoseksualizmu nastawionych mozna powiedziec, ze wrecz zbawieny. bo chore zdegenerowane pedaly nie moga miec potomstwa i szybciej wygina i juz ich nie bedzie nigdy... jednak na szczescie wraz z rozwojem spoleczenstw, postrzegania pewnych spraw, odsetek jednostek bedacych idiotami o ksenofobicznych pogladach maleje ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 2 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron