reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Radio Maryja - radio obiektywne?
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Gru 2006, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
a czy naprawde przyrost naturalny jest az tak wazny?


jest wazny dla kogos, kto chce zostawic potomka, kocha dzieci, pragnie naprawic bledy mlodosci odpowiednio wychowujac nastepce etc ;]

karuta napisa:
czy w niedoludnionych krajach nie mozna by poprostu adoptowac dziecka z kraju gdzie jest ich duzo i sie porzuca?


rozwiazanie idealne ale niestety ze wzgledu na ludzka glupote czy tez inne negatywne ludzkie cechy wystepuje masa patologii. istnieje duze ryzyko skrzywdzenia dzieciaka posylajac go do nieodpowiednich opiekunow. niewazne czy hetero- czy homoseksualnych.

karuta napisa:
katastrofe emerytalna i tak zaliczymy.Nawet Chiny drza przed powalajaca liczba emerytow i na naprawde tego jest juz za pozno.Pozatym przy tak nierownomiernym rozlozeniu dobrobytu ,nie widze problemu.Zawsze bedzie mozna otwierac rynki. Czy przyrost naturalny ma inne cel? gatunek ludzki i tak przetrwa,a ziemia juz jest przeludniona i wyeksploatowana.


dokladnie :] migracja przy dzisiejszym rozwoju tech nie stanowi wiekszego problemu.

karuta napisa:
Panstwa z polityka super liberalna i prawicowa nie chca rozbudowanych swiadczen na matki ,dzieci ,urlopy.


a w polsce partie prawicowe maja katolicko lewacka polityke :] rzeczy typu becikowe to typowa kielbaska wyborcza wymyslona przez szmaciarzy z rzadu/parlamentu tylko po to by w nastepnych wyborach ktos jeszcze przy ich nazwisku krzyzyk postawil. takie podejscie ma bardzo krotkie nogi. oni to wiedza ale w xxxx maja bo za 4 lata opozycja rzadzic bedzie ;] i tak w kolko...

karuta napisa:
Czy w tym ciaglym nacisku z strony koscila katolickiego jest strach przez wyludnieniem szeregow katolikow? jakie sa wasze opinie?


oczywiscie, ze jest. kosciol jak kazda instytucja, a raczej dzialalnosc gospodarcza ;] boi sie zmniejszajacego sie popytu na jej uslugi. organizacja ta ma dosc bogata infrastrukture na calym swiecie, wysokie koszty stale zatem co przy wahaniach koniunktury jest raczej bolesnie odczuwalne ;] stad strach przed innowierstwem - teraz przeciez moda na mahometanizm, szyntoizm, buddyzm czy newage... potepianie antykoncepcji czy homoseksualizmu - brak prokreacji a wiec nowych konsumentow etc. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Gru 2006, 20:21    Temat postu: Re: Kreacjonizm i ewolucja chcą rozmnażania Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Oczywiście zakładam, iż zgadzamy się z teorią ewolucji, że podstawowym zadaniem gatunku jest "przetrwać". W modelu kreacjonistycznym, również znajduje się wola boża, która nakazuje się rozmnażać i czynić sobie Ziemię poddaną.
Tak czy inaczej, gdy mężczyzna woli oglądać TV zamiast uprawiać seks z partnerką, jest to również zboczenie z punktu widzenia biologii (ewolucji).


przyjmujac takie zalozenie, wydaje mi sie, mozna przestac sie czarowac & wygladzac poglady/wypowiedzi osob anty. i nie wstydzic sie okreslen 'pedaly do gazu' czy innych podobnych. bo z zalozenia przeciez osoba homoseksualna, niezdolna do prokreacji, jest wybrykiem natury, ma schorzenie, jest dewiantem, ma niewartosciowe dna, nie jest w stanie przedluzyc gatunku, umrze nie pozostawiajac potomka... jest slaba jednostka, ktora zginie robiac miejsce innym, silniejszym, 'normalnym'... ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 14 Gru 2006, 20:24    Temat postu: Re: Kreacjonizm i ewolucja chcą rozmnażania Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
niezdolna do prokreacji

Zdolna, ale nie ze swoim homoseksualnym partnerem Smile.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 14 Gru 2006, 20:26    Temat postu: Re: Kreacjonizm i ewolucja chcą rozmnażania Odpowiedz z cytatem

Ireth napisa:
mjkl napisa:
niezdolna do prokreacji

Zdolna, ale nie ze swoim homoseksualnym partnerem Smile.


oczywiscie ze tak :]

ale w tym kontekscie wiesz o co chodzilo ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tonkpils

Doczy: 25 Lis 2006
Posty: 27
Skd: Akranes Westcoast
PostWysany: 14 Gru 2006, 21:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
P.S. Powiedz mi, Tonkpils, dlaczego ten post wrzuciles w watek o Radiu Maryja? Swobodnie mogles to zrobic w innym na ten temat.


Zrobiłem to przez przypadek czytając równocześnie posty na innych forach.
Przepraszam.

Moje pytanie, na które uzyskałem pełną odpowiedź (dzięki Odżajer), nie było wynikiem mojego prostackiego toku rozumowania mjkl. To było poprostu pytanie. Zaraz musisz doszukiwać się w moich wypowiedziach Bóg wie czego. Zrobiłem ci coś?


P.S. Ireth chyba robię postępy Wink Nie napisałaś nic o mojej ortografii Neutral
_________________
Sometimes i think i'm crazy. Other times i know i'm not...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Ireth
Alpha Team
Doczy: 22 Pa 2004
Posty: 416
Skd: Dania
PostWysany: 14 Gru 2006, 21:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tonkpils napisa:
P.S. Ireth chyba robię postępy Wink Nie napisałaś nic o mojej ortografii Neutral

Very Happy Poprawilam jeden blad cytujac Cie Wink.
_________________
Ziemniaki pozdrawiaja buraki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 14 Gru 2006, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
od 1991 roku homoseksualizm nie jest uznawany za dewiacje, podobnie jak ziemia nie jest uznawana za statycznym centrum wszechswiata od roku 1543 (wydanie o 'obrotach cial niebieskich')

Nieuznawanie homoseksualizmu za dewiację, jest nienaukowe i zostało podyktowane poprawnością polityczną.
Natomiast ruch Ziemi wokół Słońca jest względny, gdyż tak na prawdę wszystkie ciała obiegają pewien punkt będący środkiem masy układu.
Z pewnego punktu widzenia Ziemia nadal może znajdować się w centrum wszechświata. Układy współrzędnych to rzecz względna Smile


Cytat:
nie jest spolecznie uciazliwy.
Wytłumaczyłem, że chodzi mi o jeden z głównych celów społeczeństwa, czyli przetrwanie i rozmnażanie. Z tego punktu widzenia homoseksualizm utrudnia to zadanie, choć go nie wyklucza.


Cytat:
przyjmujac takie zalozenie, wydaje mi sie, mozna przestac sie czarowac & wygladzac poglady/wypowiedzi osob anty. i nie wstydzic sie okreslen 'pedaly do gazu' czy innych podobnych. bo z zalozenia przeciez osoba homoseksualna, niezdolna do prokreacji, jest wybrykiem natury, ma schorzenie, jest dewiantem, ma niewartosciowe dna
Jest to oczywiście błędne mniemanie. Skoro homoseksualizm jest niegroźną dewiacją, to jedyne co trzeba zrobić, to powiedzieć o tym społęczeństwu.
W ten sposób ta część ludzi, która pod wpływem mody (a jest taka) wybiera homoseksualizm.
Ponieważ jednak naczelną zasadą cywilizacji ludzkiej jest tolerancja wobec ludzi chorych, których choroba nie zagraża aktywnie niczyjej wolności, więc minimum czego trzeba oczekiwać jest neutralność.
Głoszenie hasła "pedały do gazu" jest świadectwem agresji u ludzi to głoszących, a agresja jest złem, z którym trzeba mocniej walczyć niż z niegroźnymi dewiacjami seksulanymi.

Ponadto homoseksualiści mogą mieć wiele zalet przydatnych społeczeństwu, a więc z pewnością jako całość nie mogą być w żadnym przypadku dewaluowani.
Trzeba odróżnić niegroźne słabostki od tego jaką osobą jest dany człowiek.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 14 Gru 2006, 22:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzici sa masowo porzucane na calym swiecie.Np w Brazylii -(pracuje teraz z Brazylijka i opowiadala mi o tym) ,sa poprostu wypychane na ulice.Dziewczynki uprawiaja prostytucje w wieku 7 lat ,pala marihuane i lapia Aids.W tym katolickim panstwie ,gdzie wedle woli Bozej jest dobry przyrost naturalny do dzieci sie strzela.Zeby nie bylo niedomowien nie atakuje tu kosciola jako instytucji ale jego czlonkow jako jednostki.Osobiscie uwazam ze presja dotyczaca posiadania dzieci jest zbyt duza.
Natura jakos zle to zaplanowala.Nawet malpy nie jajeczkuja przez 2 lata od ostatniej ciazy.Uwazam ze wciaz rodzi sie za duzo dzieci niechcianych niekochanych ,porzucanych ,jak jakis okrutny eksperyment w stylu czy moja mamusia patologiczna narkomanaka mnie pokocha.?Posiadanie dzieci powinno byc czyms przemyslanym ,ich wychowaniu powinno poswiecac sie duzo uwagi ,czasu.Kazdy powinien miec prawo wyboru czy chce wogole posiadac dzieci ,czy ma byc jedynak czy wieksza gromada.Ja naprawde nie wiem dlaczego martwimy sie tak o ten przyrost naturalny ,przeciez jest nas od groma i troche ....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 15 Gru 2006, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tonkpils napisa:
nie było wynikiem mojego prostackiego toku rozumowania mjkl. To było poprostu pytanie. Zaraz musisz doszukiwać się w moich wypowiedziach Bóg wie czego. Zrobiłem ci coś?


nie doszukuj sie ataku na swoja osobe, jesli zaatakowalem, to jedynie twa wypowiedz, ktora wynika po prostu z czegos o czym napisalem ;]

nie doszukuje sie w twych wypowiedziach bog wie czego. nic mi nie zrobiles. moj post byl po prostu komentarzem twojej wypowiedzi.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 15 Gru 2006, 0:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Nieuznawanie homoseksualizmu za dewiację, jest nienaukowe i zostało podyktowane poprawnością polityczną.


z tym sie niezgodze.

Odżajer Egzegeta napisa:
Natomiast ruch Ziemi wokół Słońca jest względny, gdyż tak na prawdę wszystkie ciała obiegają pewien punkt będący środkiem masy układu.
Z pewnego punktu widzenia Ziemia nadal może znajdować się w centrum wszechświata. Układy współrzędnych to rzecz względna Smile


no oczywiscie, ze tak. slonko jedyna gwiazda nie jest. jest ich tam w gorze jeszcze 'kilka' ;] o kontekst chodzilo. ;]


Odżajer Egzegeta napisa:
Wytłumaczyłem, że chodzi mi o jeden z głównych celów społeczeństwa, czyli przetrwanie i rozmnażanie. Z tego punktu widzenia homoseksualizm utrudnia to zadanie, choć go nie wyklucza.


zgadza sie. jesli chodzi o przetrwanie/rozmnazanie homoseksualisci maja raczej utrudnione zadanie. ;] moze i jest to jeden z celow spoleczenstwa, ale nie wiem czy glowny/wazny na tle innych w obecnej sytuacji czy w obecnym czasie. dosc dawno juz minela epoka podbojow nowych krain, zasiedlania nieznanych ameryk czy importu niewolnikow na plantacje bawelny ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Jest to oczywiście błędne mniemanie. Skoro homoseksualizm jest niegroźną dewiacją, to jedyne co trzeba zrobić, to powiedzieć o tym społęczeństwu.


paradoks maly ;] bo nazywanie homoseksualizmu niegrozna dewiacja jest podyktowane tym, o czym napisales na poczatku czyli najzwyczajniej w swiecie poprawnoscia polityczna. teraz malo ktory polityk czy przywodca duchowy zyska % poparcia za obrzucanie blotem 'pedalow'. wiecej na tym straci. czysty marketing. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
W ten sposób ta część ludzi, która pod wpływem mody (a jest taka) wybiera homoseksualizm.


moda jak kazda moda. przeminie. & ci ktorzy zostali gejami/lesbijkami pod wplywem mody powroca na jedynie sluszna droge heteroseksualizmu ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Ponieważ jednak naczelną zasadą cywilizacji ludzkiej jest tolerancja wobec ludzi chorych, których choroba nie zagraża aktywnie niczyjej wolności, więc minimum czego trzeba oczekiwać jest neutralność.
Głoszenie hasła "pedały do gazu" jest świadectwem agresji u ludzi to głoszących, a agresja jest złem, z którym trzeba mocniej walczyć niż z niegroźnymi dewiacjami seksulanymi.


ale homoseksualisci to nie sa ludzie chorzy. no moze jak sie przeziebia to wtedy sa ;] kwestia postrzegania. to co napisales doskonale ilustruje, ze ta gwarancja neutralnosci/"tolerancja" i brak agresji wynika z poprawnosci politycznej tych "tolerancyjnych" osob. nie glosza otwarcie pogladow bo w dzisiejszych czasach malo kto zyskalby tym poparcie. zarowno duchowni jak i politycy doskonale zdaja sobie z tego sprawe & wiedza, ze wiele nie zwojuja jesli ich elektorat stanowic bedzie jedynie oszolomstwo. ;]

a w tych "tolerancyjnych" ludziach rosnie frustracja przy okazji... & ta zmagazynowana frustracja prowadzi do sporych dewiacji spolecznych. nie da sie czlowieka nauczyc tolerancji. radiomaryjny katolik nienawidzi pedalow i nawet gdy mu ksiadz z ambony powie ze trzeba ich kochac bo to blizni, w dodatku chorzy, bedzie ich nadal nienawidzil, ale po cichu.

Odżajer Egzegeta napisa:
Ponadto homoseksualiści mogą mieć wiele zalet przydatnych społeczeństwu, a więc z pewnością jako całość nie mogą być w żadnym przypadku dewaluowani.


jak kazdy czlowiek... wiedza/inteligencja/umiejetnosci nie sa determinowane orientacja seksualna.

Odżajer Egzegeta napisa:
Trzeba odróżnić niegroźne słabostki od tego jaką osobą jest dany człowiek.


troche nie kumam do czego to sie odnosi. :]


ps. zmykam na urlop za pare godzin zatem moj glos w dyskusji pewnie zamilknie na jakis czas. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 15 Gru 2006, 0:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Dzici sa masowo porzucane na calym swiecie.Np w Brazylii -(pracuje teraz z Brazylijka i opowiadala mi o tym) ,sa poprostu wypychane na ulice.Dziewczynki uprawiaja prostytucje w wieku 7 lat ,pala marihuane i lapia Aids.W tym katolickim panstwie ,gdzie wedle woli Bozej jest dobry przyrost naturalny do dzieci sie strzela.(...)


calkiem ladnie zjawisko brazylijskich gett pokazuje film 'miasto boga' (http://miasto.boga.filmweb.pl/)... znajomy brazylijczyk opowiadal mi co nieco o fawelach (osobiste czy tez znajomych doswiadczenia) & to co zostalo w filmie pokazane nie jest nawet w polowie tak ciezkie/drastyczne jak to jest faktycznie w rzeczywistosci...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Gru 2006, 2:10    Temat postu: Homoseksualizm Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
Odżajer Egzegeta napisa:
Nieuznawanie homoseksualizmu za dewiację, jest nienaukowe i zostało podyktowane poprawnością polityczną.
z tym sie niezgodze.
A na jakiej podstawie się nie zgodzisz?
Bo ja swoją rację już tu kiedys dowodziłem w temacie o homoseksualizmie. Z punktu widzenia biologii homoseksualizm to zwykła (niegroźna) dewiacja, czyli odstęppstwo od normy. Bo normą, którą stworzyła natura jest heteroseksualizm, i jest to zrozumiałe, bo wiemy wszyscy, do czego (hetero)seksualność miała służyć.
Wszystko więc co zbacza z drogi prokreacji a zarazem wszystko co nie jest normą, jest dewiacją lub zboczeniem (niektóre zboczenia są groźne).


Cytat:
zgadza sie. jesli chodzi o przetrwanie/rozmnazanie homoseksualisci maja raczej utrudnione zadanie. ;] moze i jest to jeden z celow spoleczenstwa, ale nie wiem czy glowny/wazny na tle innych w obecnej sytuacji czy w obecnym czasie.
Ale ja nie twierdzę, że to jest najważniejsze zadanie ludzkości. Pewnie skrajni wielbiciele przyrody uważają, że najlepiej by było, gdyby ludzkość wyginęła.
Poza tym, właśnie dzisiaj, przyszłość społeczeństw zależy od przyrostu naturalnego, gdyż system jest tak ułożony, że przetrwa tylko, jeśli liczba ludności nie będzie się zmieniać.
Juz wspomniane systemy emerytalne działają w oparciu o ciągły wzrost konsumpcji, a ta zależy od liczby konsumentów.

Cytat:
paradoks maly ;] bo nazywanie homoseksualizmu niegrozna dewiacja jest podyktowane tym, o czym napisales na poczatku czyli najzwyczajniej w swiecie poprawnoscia polityczna.
BŁĄD. Nazywanie tak homoseksualizmu wynika z mojej naukowej wiedzy i zdrowego rozsądku.
Jeżeli uprościmy pojęcie dewiacji do tego co nie jest normą, to homoseksualizm jest z pewnością dewiacją.
Natomiast ostatnia moda na bycie homoseksualistą, jest z pewnych przyczyn groźna i z taką modą można już walczyć. Tak jak z modą na aborcję czy modą na narkotyki itp.

Cytat:
ale homoseksualisci to nie sa ludzie chorzy.
Sam słusznie zauwazyłeś, że do roku 1991 WHO uważała homoseksualizm za chorobę.
A rok 1991 to nie jest średniowiecze. Skoro do tak niedawna coś uważano, to chyba należy wątpić w taką nagłą zmianę decyzji.
Stworzenie takiej nazwy jak "orientacja seksualna" jest mydleniem oczu. To tak samo jak mówienie "sprawny inaczej" na kaleki.
W świecie nadtolerancji i nadpoprawności politycznej, która czasem zasłania rozsądek, nawet naukowcy, jesli chcą zyskac państwowe fundusze, muszą mówić językiem mas.
By więc nie było mowy o nietolerancji, to zmieniono termin dewiacja na orientacja.
Ale nawet przyjmując, że słowo orientacja może zostać użyte, to ja nadal twierdzę, że orientacja mniejszościowa jest dewiacją.

Cytat:
radiomaryjny katolik nienawidzi pedalow i nawet gdy mu ksiadz z ambony powie ze trzeba ich kochac bo to blizni, w dodatku chorzy, bedzie ich nadal nienawidzil, ale po cichu.
Nie rozumiem skąd w Tobie takie uprzedzenie do RM? Przecież oni nie sieją nienawiści do homoseksualistów tylko do homoseksualizmu jako zjawiska.
Zresztą, jak już pisałem, katolicy mają dodatkowe argumenty (dogmaty wiary), które każą im walczyć z tym grzechem.
Ale walka z grzechem nie może odbywać się siłą, bo użycie siły to również grzech.
A to, że ideologię katolicką źle tłumaczą sobie jakieś grupy wyrostków, które chcąc się wyżyć, atakują fizycznie homoseksualistów - to jest niestety źle i z tym trzeba walczyć.


Odżajer Egzegeta napisa:
Trzeba odróżnić niegroźne słabostki od tego jaką osobą jest dany człowiek.
troche nie kumam do czego to sie odnosi. :][/quote]Słabostką jest w tym przypadku niegroźne zboczenie, z ktorym człowiek nie podejmuje walki.
Ale w tym przypadku nie musi, gdyż ta słabostka nie czyni nikomu krzywdy.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Gru 2006, 4:30    Temat postu: Rodzice i dzieci Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Dzici sa masowo porzucane na calym swiecie.Np w Brazylii -(pracuje teraz z Brazylijka i opowiadala mi o tym) ,sa poprostu wypychane na ulice.Dziewczynki uprawiaja prostytucje w wieku 7 lat ,pala marihuane i lapia Aids.
Ale co u Ciebie oznacza słowo "masowo"?
Czy aby nie ulegasz wizji mediów, które zwykle wyolbrzymiają wszelkie odstępstwa od reguły.

Brazylia to biedny kraj i część jego mieszkańców żyje w biedzie (wedle naszych standardów), ale to nie znaczy, że są dzicy. Po prostu mają inną skalę wartości.
U nas 100-200 lat temu również, większość robotników i chłopów miała ciężkie życie i do tego 12 dzieci. I jakoś "kochali" te dzieci, które już od małego musiały ciężko pracować.
Dla nas tamte standardy są barbarzyńskie - dla ówczesnych ludzi wydawały się normalne.
To, że dzieci uprawiają prostytucję, nie oznacza, że ich rodzice ich nie kochają. Być może tylko jest to ich sposób na przeżycie rodziny. Nam się to może nie podobać. Ale są różne kultury. W niektórych państwach polinezji, ojciec wprowadza córkę w życie seksualne. I jest to tam na tyle normalne, że nikt tam nie protestuje, a same kobiety uważają to za normalne i nie żyją "z piętnem", lecz czują się dumne, że przeszły ten rytuał zgodnie z tradycją.
Tak więc przykładanie naszej miary do zjawisk na świecie jest błędem.

Poza tym sądze, że jakby pojechać do Brazylii i zapytać tych rodziców wprost: po ile sprzedadzą dziecko, to mogłoby się okazać, że nie znajdziemy zbyt wielu chętnych na oddanie dziecka. A czasem takie oddanie w ręce bogatych, będzie podyktowane właśnie miłością do dziecka i chęcią, by żyło w lepszych warunkach.

Cytat:
W tym katolickim panstwie ,gdzie wedle woli Bozej jest dobry przyrost naturalny do dzieci sie strzela.
Myślę, że to marginalne zjawisko i to raczej historyczne, bo te tzw. czarne falangi, które "oczyszczały" miasta, są już dziś chyba tylko historią.


Cytat:
Osobiscie uwazam ze presja dotyczaca posiadania dzieci jest zbyt duza.
Sądze, że w Brazyli takie presji nie ma Smile

A u nas w Europie presja musi być duża, bo przyrost jest ujemny.

Cytat:
Uwazam ze wciaz rodzi sie za duzo dzieci niechcianych niekochanych ,porzucanych ,jak jakis okrutny eksperyment w stylu czy moja mamusia patologiczna narkomanaka mnie pokocha.?
Masz rację. Najlepiej by było, gdyby dzieci rodziły się w rodzinach bogatych i zasobnych. Ale niestety, to właśnie bogaci używają bezpiecznego seksu i nie mają czasu na dzieci, a jeśli już to najwyżej na jedno...


Cytat:
Posiadanie dzieci powinno byc czyms przemyslanym ,ich wychowaniu powinno poswiecac sie duzo uwagi ,czasu.
Podpisuję się obiema rękami pod tym, ale pamiętaj, że część tego o czym tu mówię w związku z homoseksualizmem, to kwestie biologiczne (zwierzęce), bo dla przyrody ważne jest przetrwanie gatunku, a przyroda jest ślepa i działa chaotycznie obdarzając nas seksualnością zamiast poprostu pożądaniem posiadania dzieci.


Cytat:
Kazdy powinien miec prawo wyboru czy chce wogole posiadac dzieci ,czy ma byc jedynak czy wieksza gromada.Ja naprawde nie wiem dlaczego martwimy sie tak o ten przyrost naturalny ,przeciez jest nas od groma i troche ....
W niektórych miejscach przyrost jest nieproporcjonalnie za duży (ale jakos tam sobie ludzie radzą), a u nas jest zbyt niski.
Walka jest o nasz przyrost.
A kwestia posiadania dziecka to nie tylko jakieś tam hasło. Chodzi o zmianę nastawienia ludzi. Między innymi kościół walczy o to, by ludzie przestali być tylko konsumenatmi, których filozofię można streścić w zdaniu "po mnie to choćby i potop".
Gdy zwalczymy plagę konsumpcjonizmu, to ludzie odkryją, że rodzina to coś bardziej wartościowego niż kolejne wakacje na Ibizie czy telewizor plazmowy.
I wtedy znów rodzice będą chcieli (świadomie) mieć kilkanaścioro dzieci.

Bardzo słusznie zauwazył kiedyś Janusz Korwin-Mikke, że 100 lat temu ludzie potrafili w skrajnej nędzy wyżywić sporą gromadkę dzieci. A dziś przy całym postepie medycyny, 8-godzinnym dniu pracy, technice, w miarę dobrych zarobkach, przy luksusie bieżącej wody, centralnego ogrzewania, zbiorowej komunikacji - nagle się okazuje, że dziecko jest "zbyt drogie" i rodzin nie stać na posiadanie dzieci.
Jest w tym wszystkim jakaś nieścisłość i wydaje się, że nasz konsumpcjonizm zaślepił nas. Mamy wygodną wymówkę, możemy powiedzieć, że nie mogąc zapewnić dzieciom odpowiedniego poziomu życia, nie decydujemy się na dzieci...
A tak na prawdę, więcej w tym jest martwienia się o nasze własne przyjemności i wygodę.

Oczywiście nie można nikomu nakazywać mieć dzieci, ale warto mówić wprost, że uciekanie od odpowiedzialności i wysiłku bycia rodzicem, jest aspołeczne, wygodnickie i samolubne. Ale to już każdy musi sam w duszy ocenić czy chce ponieść trud bycia rodzicem i czy jest do tego gotów.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Kamiś

Doczy: 01 Wrz 2006
Posty: 20
Skd: Kraków
PostWysany: 15 Gru 2006, 4:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

http://www.google.com/search?q=siedziba+szatana&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox&rls=org.mozilla:pl-PL:unofficial Twisted Evil
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Gru 2006, 5:04    Temat postu: RM Odpowiedz z cytatem

Żart śmieszny, ale wydaje się, że to strach ludzi przed potępieniem ich konsumpcjonizmu jest tak silny, że wielu z nich zadało sobie trud, by wykreować takie pozycjonowanie w Googlu.

Gdyby Ci ludzie rzeczywiście mieli jakieś sensowne argumenty przeciwko RM, to po prostu stworzyliby strony informujące o błędach RM.
Zamiast tego, krążą żarty, nagrania natchnionych "poetek" recytujących swą twórczość o "unji nieżądnicy".
Wydaje się więc, że skoro walczy się tylko kpiną, to znaczy, że ludzie boją się pewnych prawd, które z pewnością to radio promuje.

Oczywiście nie wszystko co mówi RM musi być obiektywną prawdą, ale ta dziwna nienawiść do tego radia jest czymś niepokojącym.

Walka za pomocą kpiny jest typowa dla niektórych mediów liberalnych, które nie chcą bezpośredniej konfrontacji, gdyż brak im kompletu argumentów. W takim wypadku pozstają dwuznaczne żarty, które uniemozliwają dialog.
A przecież większość społeczeństwa to ludzie prości, którzy chcą igrzysk i rozrywki. I media dostarczają takiej rozrywki, nawet kosztem prawdy i sprawiedliwości, chociażby dlatego, że chcą więcej zarobić.
A najlepiej zarabia się na kłamstwie - taka jest prawda. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Kamiś

Doczy: 01 Wrz 2006
Posty: 20
Skd: Kraków
PostWysany: 15 Gru 2006, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zamiast tego, krążą żarty, nagrania natchnionych "poetek" recytujących swą twórczość o "unji nieżądnicy".

a to tez dobre Wink

Panie Adminie jak znajde chwile poczytam wczesniejsze posty gdyz zawsze ciekawili mnie inteligentni ludzie sluchajacy ow rozglosni. Szczegolnie, ze dla mnie to sekta zjadajaca mozgi
http://www.radiomaryja.pl/informacje.php?__i=program
=
http://www.youtube.com/watch?v=F66ohZF59cc

A przecież większość społeczeństwa to ludzie prości, którzy chcą igrzysk i rozrywki.

Duza czesc spoleczenstwa to rownierz ludzie prosci potrzebujacy autorytetu, ktory powie im jak maja zyc - co jest dobre a co zle. Wykorzystuje to wielu niecnych ludzi Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 15 Gru 2006, 9:38    Temat postu: Re: Rodzice i dzieci Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Ciebie oznacza słowo "masowo"?
Czy aby nie ulegasz wizji mediów, które zwykle wyolbrzymiają wszelkie odstępstwa od reguły.

Moze ,ale co nazywasz regula ? Jakis % ,iles tysiecy?Przy 160 mln mieszkancow mozna mowic ze jest to masowe ,skoro sami braylijczycy tak uwazaja.

Odżajer Egzegeta napisa:
Brazylia to biedny kraj i część jego mieszkańców żyje w biedzie (wedle naszych standardów), ale to nie znaczy, że są dzicy. Po prostu mają inną skalę wartości.

A moze jest on tez czesciowo biedny bo rodzi sie tam za duzo dzieci?
Odżajer Egzegeta napisa:
U nas 100-200 lat temu również, większość robotników i chłopów miała ciężkie życie i do tego 12 dzieci. I jakoś "kochali" te dzieci, które już od małego musiały ciężko pracować.
Dla nas tamte standardy są barbarzyńskie - dla ówczesnych ludzi wydawały się normalne.
Oczywiscie ze jesli bedziemy cofac sie wstecz to jedyne czego dorobia sie wspolczesni konsumpcyjni rodzice to wyrzutow sumienia.Szczerze przyznam ze ciezko teraz zyc ,bo tempo zycia wymusza poswiecanie sie swojej pracy nawet do 18 godz na dobe.Nie pochwalam bron boze takiego trybu zycia ,tylko uwazam ze sami sobie zgotowalismy taki los.Media ,konsumpcja ,snobizm-to wszystko kreuje swiat.Ale jakby wygladal wspolczesny biznesmen gdyby zrecygnowal z najnowszych technologi aby np poswiecac sie rodzinie .To jest cena .
Odżajer Egzegeta napisa:
To, że dzieci uprawiają prostytucję, nie oznacza, że ich rodzice ich nie kochają. Być może tylko jest to ich sposób na przeżycie rodziny. Nam się to może nie podobać. Ale są różne kultury.
To napewno nie jest kultura,tradycja ,tylko to ze poprostu skutek nadmiernego przyrostu.I biedy.
Odżajer Egzegeta napisa:
W niektórych państwach polinezji, ojciec wprowadza córkę w życie seksualne. I jest to tam na tyle normalne, że nikt tam nie protestuje, a same kobiety uważają to za normalne i nie żyją "z piętnem", lecz czują się dumne, że przeszły ten rytuał zgodnie z tradycją.

Czy aby napewno sa takie dumne? czy porpostu zdominowane przez facetow?odrazajacy przyklad.
Znajdujac wytlumaczenie dla kazdej formy okrucienstwa mozemy rowniez stwierdzic ze ludzie ginacy w eksperymentach w obozach ,gineli ku chwale nauki.


Cytat:
Uwazam ze wciaz rodzi sie za duzo dzieci niechcianych niekochanych ,porzucanych ,jak jakis okrutny eksperyment w stylu czy moja mamusia patologiczna narkomanaka mnie pokocha.?
Odżajer Egzegeta napisa:
Masz rację. Najlepiej by było, gdyby dzieci rodziły się w rodzinach bogatych i zasobnych. Ale niestety, to właśnie bogaci używają bezpiecznego seksu i nie mają czasu na dzieci, a jeśli już to najwyżej na jedno.
..
Wcale nie uwazam ze w rodzinach tylko bogatych ,tu sie myslisz ,zle odczytujesz moj post:Uwazam tylko ze jest pewnien odsetek ludzi ,ktorzy nie powinni posiadac dzieci .Dlatego ze sa zli ,patologiczni,nie zajmuja sie dziecmi.Dlatego powinni miec mozliowsc np wysterrylizowania .I kosciol nie powinien sie do tego wtracac.Po to dostalismy te wolna wole,zeby wybierac

Odżajer Egzegeta napisa:
Gdy zwalczymy plagę konsumpcjonizmu, to ludzie odkryją, że rodzina to coś bardziej wartościowego niż kolejne wakacje na Ibizie czy telewizor plazmowy.
I wtedy znów rodzice będą chcieli (świadomie) mieć kilkanaścioro dzieci
Szczerze watpie bo swiat juz sie zmienil.Model rodziny wielodzietnej odchodzi do lamusa.I to nie konsumpcjonizm musisz zwalczyc ale biede.
Odżajer Egzegeta napisa:
Bardzo słusznie zauwazył kiedyś Janusz Korwin-Mikke, że 100 lat temu ludzie potrafili w skrajnej nędzy wyżywić sporą gromadkę dzieci. A dziś przy całym postepie medycyny, 8-godzinnym dniu pracy, technice, w miarę dobrych zarobkach, przy luksusie bieżącej wody, centralnego ogrzewania, zbiorowej komunikacji - nagle się okazuje, że dziecko jest "zbyt drogie" i rodzin nie stać na posiadanie dzieci.
Wyzywiac owszem.I na tym koniec Czyli z bilogicznego punktu widzenie rodzic wykonal swoje zadanie.Tylko ze cos ma nas odrozniac od biologicznych minimum...
Odżajer Egzegeta napisa:
Jest w tym wszystkim jakaś nieścisłość i wydaje się, że nasz konsumpcjonizm zaślepił nas. Mamy wygodną wymówkę, możemy powiedzieć, że nie mogąc zapewnić dzieciom odpowiedniego poziomu życia, nie decydujemy się na dzieci...
A tak na prawdę, więcej w tym jest martwienia się o nasze własne przyjemności i wygodę.
pewnie i racja.Ale czy jesli juz tak sie stalo-ze taki tok myslenia jest to moze lepiej nie zmuszac.

Odżajer Egzegeta napisa:
Oczywiście nie można nikomu nakazywać mieć dzieci, ale warto mówić wprost, że uciekanie od odpowiedzialności i wysiłku bycia rodzicem, jest aspołeczne, wygodnickie i samolubne. Ale to już każdy musi sam w duszy ocenić czy chce ponieść trud bycia rodzicem i czy jest do tego gotów.
Wlasnie o to mi chodzi ,zeby moc miec dzieci kiedy sie chce i nie miec ich kiedy sie nie chce.
Co do watku o posiadaniu dzieci przez pary homosex.I tak jesli takie pary beda chcialy miec dzieci to i tak sobie wykombinuja.poprostu znajda albo dawce nasienia albo inkubatorek -kobiete ,ktora im to dziecko donosi.Poniewaz sa normalnymi ludzmi ,ktorzy rowniez odczuwaja milosc macierzynska.I chca pomimo swojej ulomnosci przedluzyc gatunek.Chca dac milosc ,poswiecic swoj czas.Michael Jacson pod publike zaplodnil -pewnie przez pipete kobiete i ma 3 dzieci .Wielu uwaza ze jest dewiantem ,skrzywionym ale jakos nikt mu nie odebral tego prawa.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Gru 2006, 17:47    Temat postu: Krytyka Odpowiedz z cytatem

Kamiś napisa:
Panie Adminie jak znajde chwile poczytam wczesniejsze posty gdyz zawsze ciekawili mnie inteligentni ludzie sluchajacy ow rozglosni. Szczegolnie, ze dla mnie to sekta zjadajaca mozgi
A skąd wiesz, że sekta? Jaka jest twoja definicja sekty?

Cytat:
Duza czesc spoleczenstwa to rownierz ludzie prosci potrzebujacy autorytetu, ktory powie im jak maja zyc - co jest dobre a co zle. Wykorzystuje to wielu niecnych ludzi Wink
A skąd wiesz, że RM to niecni ludzie? Może to własnie twoje autorytety to niecni ludzie, którzy wmówili Ci, że RM to "zjadacze mózgów"?
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 15 Gru 2006, 18:20    Temat postu: Re: Rodzice i dzieci Odpowiedz z cytatem

karuta napisa:
Moze ,ale co nazywasz regula ? Jakis % ,iles tysiecy?Przy 160 mln mieszkancow mozna mowic ze jest to masowe ,skoro sami braylijczycy tak uwazaja.
Przecież w Polsce też zdarzają się wyrodni rodzice.
A w biednych krajach dzieci pracuja i jest to tam normą - nieoznacza to porzucenia dziecka.
Również kwestia prostytucji jest kwestią zwyczajów. U nas jest to zawód mało poważany, gdzieś indziej (patrz Japonia: gejsze), jest to zawód o dużym szacunku społecznym.


Cytat:
A moze jest on tez czesciowo biedny bo rodzi sie tam za duzo dzieci?
Z pewnością tam rodzi się dzieci za dużo. Ale nie jest to ratunek dla krajów o ujemnym przyroście, gdyż nie możemy trzymac tych krajów w biedzie by były wylęgarnią naszych dzieci.
Tam też powoli polepsza się sytuacja społeczna i za kilkadzieścia lat u nich też przyrost może stać się ujemny.


Cytat:
Szczerze przyznam ze ciezko teraz zyc ,bo tempo zycia wymusza poswiecanie sie swojej pracy nawet do 18 godz na dobe.Nie pochwalam bron boze takiego trybu zycia ,tylko uwazam ze sami sobie zgotowalismy taki los.Media ,konsumpcja ,snobizm-to wszystko kreuje swiat.Ale jakby wygladal wspolczesny biznesmen gdyby zrecygnowal z najnowszych technologi aby np poswiecac sie rodzinie.
Problem w tym, że media i kultura zdają się nam wmawiać, że wszyscy mamy być biznesmenami i wszyscy mamy dbać tylko o kariery.
Rodzina zeszła na dlaszy plan i to jest złe.
Ja nie zabraniam biznesmenom robić kariery. Ja chcę by wróciła zdrowa moda na miłość, przyjaźń, poświęcenie, patriotyzm itd.
Jeśli media będą promować życie dla rodziny, to gospodynie domowe przestaną czuć się winne, że zamiast robić studia, kariery, wybrały pracę dla rodziny.
A dziś przecież wmawia się kobietom, że dom i rodzina to tylko dopełnienie do ich kariery.
Taka indoktrynacja kończy się niestety dla kobiet bardzo źle, bo one prawdopodobnie czują podświadomie, że kariera to coś nie do końca dla nich najważniejszego w życiu.
Po prostu każdy powinien robić to co uważa za słuszne i nie powinniśmy być sterowani przez media tylko w jednym kierunku.

Cytat:
Czy aby napewno sa takie dumne? czy porpostu zdominowane przez facetow?odrazajacy przyklad.
Wiesz, tego nie wiem, jak tam jest, ale mniemam, że coś co jest nieprzyjemne, ale jest częścią tradycji i jest akceptowalne społecznie, nie daje traumatycznych przeżyć.
W Polsce robi się dzieciom szczepienia. Dla dzieci takie wbijanie igły to rzecz straszna. Ale ponieważ nie kryje się za tym żaden wstyd i potępienie społeczne, więc dzieci szybko zapominają o tym nieprzyjemnym przeżyciu.
Podobnie jest z różnymi zwyczajami, gdzie młody mężczyzna musi się wykazać, by stać się dorosłym członkiem plemienia. Musi przebiec po rozżarzonych węglach, lub musi wykonać jakies trudne zadanie. Z pewnością jest w tym wiele stresu i udręki, ale ludzie, którzy przechodzą w końcu taki "chrzest" czują się lepsi.
Sądzę, że podobnie czują się kobiety, których bramą do dorosłości był zwyczajowy (dobrowolny) stosunek z ojcem. Dla naszej kultury takie zwyczaje wydają się dziekie i ochydne, ale przecież najważniejsze nie jest to jakie czyny są popełniane, ale to jak to odczuwają ludzie. Jeżeli ludzie czują się szczęśliwi jak im się zrobi zwyczajowy tatuaż lub przebije wargę nożem, to OK. Gorzej gdyby ktoś czuł się z tego powodu nieszczęśliwy i upokorzony...


Cytat:
Znajdujac wytlumaczenie dla kazdej formy okrucienstwa mozemy rowniez stwierdzic ze ludzie ginacy w eksperymentach w obozach ,gineli ku chwale nauki.
To akurat prawda. Ginęli dla dobra nauki. Ale naukowcy, którzy dokonywali tych okrucieństw nie mogą być nazywani ludźmi. Inna sprawa, że nauka skorzystała na tych badaniach.
Jednak to nie usprawiedliwia takich działań.

Cytat:
Wcale nie uwazam ze w rodzinach tylko bogatych ,tu sie myslisz ,zle odczytujesz moj post:Uwazam tylko ze jest pewnien odsetek ludzi ,ktorzy nie powinni posiadac dzieci.
I ja się z Tobą BARDZO zgadzam. Również uważam, że dzieci powinni mieć ludzie, którzy przeszli odpowiednie szkolenie psychologiczno-pedagogiczne.
Ale na razie żadne państwo nie zdecydowało się na wymuszanie na rodzicach, by przeszli szkolenie ze względu na fakt iż spodziewają się dziecka.

Cytat:
Dlatego ze sa zli ,patologiczni,nie zajmuja sie dziecmi.Dlatego powinni miec mozliowsc np wysterrylizowania.
Zgadzam się.

Cytat:
I kosciol nie powinien sie do tego wtracac.Po to dostalismy te wolna wole,zeby wybierac
A tu się mylisz. Kościół to nie jest tylko taki skansen czy teatrzyk, by tylko zbierać na tacę.
Jego rolą jest walka o to, by ludzie decydowali się na najtrudniejsze życie, by w ten sposób doznać zbawienia. Dlatego dla kościoła kwestia męża-alkoholika nie jest podstawą, by odejść od męża. Musisz wytrwać w związku małżeńskim, nawet jesli jesteś bita, bo w ten sposób dajesz świadectwo wiary. Oczywiście, jeśli jesteś słaba (a kościół uznaje, że człowiek jest słaby i grzeszny) to możesz ostatecznie odejść od męża, ale nie możesz już uprawiać seksu z żadnym innym mężczyzną (sama miłość nie jest zabroniona).


Cytat:
Szczerze watpie bo swiat juz sie zmienil.Model rodziny wielodzietnej odchodzi do lamusa.I to nie konsumpcjonizm musisz zwalczyc ale biede.
Ale Polska jest 1000 razy bogatsza od Brazylii, a mimo wszystko przyrost jest ujemny. W Niemczech, w Skandynawii, wszędzie przyrost jest ujemny, a przecież to najbogatsze państwa Europy i świata...
To jest właśnie plaga konsumpcjonizmu... Zamożność nie ma tu wpływu, a nawet przeszkadza, bo im biedniejszy kraj, tym przyrost większy Smile

Cytat:
Wyzywiac owszem.I na tym koniec Czyli z bilogicznego punktu widzenie rodzic wykonal swoje zadanie.Tylko ze cos ma nas odrozniac od biologicznych minimum...
Tak, ale ten pęd do bogactwa nie będzie miał końca, bo gdy już stać nas będzie na jedzenie, ubranko, szkołę, rowerek, osobny pokój, to zaniepokoi nas to, że nie stać nas na osobny telewizor plazmowy dla dziecka...
Mówię oczywiście w skrócie, ale tak to wygląda.
Poza tym, ludzie przestali interesować się rodziną jako dobrem najwyższym. Góra jedno dziecko, żeby jakoś tam było i tyle.
Takie dzieci rosną zwykle w domach, gdzie rodziców nie ma, a swoją nieobacność rekompensują kasą... Z takich dzieci czasem rosną potem zwyrodnialcy i bandyci.

Cytat:
Ale czy jesli juz tak sie stalo-ze taki tok myslenia jest to moze lepiej nie zmuszac.
Ależ ja iągle mówię, by do niczego nie zmuszać.
Ale ważne jest to, by nie promować i nie wymuszać na ludziach złych postaw. Pokażmy ludziom co powinno być dla nich priorytetem, ale ludzie neich wybiorą sami.
Z tym, że jeśli będziemy promować rodzinę, to może więcej ludzi dostrzeże absurd w myśleniu tylko o karierze i kasie (do czego dziś zachęcają nas media).

Cytat:
Co do watku o posiadaniu dzieci przez pary homosex.I tak jesli takie pary beda chcialy miec dzieci to i tak sobie wykombinuja.poprostu znajda albo dawce nasienia albo inkubatorek -kobiete ,ktora im to dziecko donosi.Poniewaz sa normalnymi ludzmi ,ktorzy rowniez odczuwaja milosc macierzynska.I chca pomimo swojej ulomnosci przedluzyc gatunek.Chca dac milosc ,poswiecic swoj czas.Michael Jacson pod publike zaplodnil -pewnie przez pipete kobiete i ma 3 dzieci .Wielu uwaza ze jest dewiantem ,skrzywionym ale jakos nikt mu nie odebral tego prawa.
Dlatego ja nie mam nic przeciwko temu, by dowolne pary lub nawet ludzie samotni, posiadali dzieci (czy z adopcji czy poprzez jakąś transakcję) - warunek jest jeden: MUSZĄ umieć wychować dziecko. A więc muszą przejść odpowiednie szkolenia, by nauczyć się jak wychować dziecko, by nie stało się złym czlowiekiem.
Takie szkolenia nakazywalbym również normalnym rodzicom. W końcu dzieci przymusowo musza iść do szkoły. Pora by również rodzice byli przymusowo szkoleni.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
elloth

Doczy: 03 Lis 2005
Posty: 362
PostWysany: 20 Gru 2006, 2:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie było mnie tutaj prez pewien okres czasu - ale to kwestia tego, że że ostatnimi czasy na uczelni miałem straszny młyn.. Niemniej jednak, przejrzałem całą dyskusję i wydaje mi się, że szanowni dyskutanci popełnili byli ( język ) dwa podstawowe błędy:

1) zamiast o RM dyskutować zaczęli o homoseksualiźmie i udowadniać, że racja jest tylko jedna, i że ta racja to 'ich racja'

2) dyskutujecie o obiektywizmie mediów, który we współczesnych społeczeństwach nie ma racji bytu.

ad 1) - oczywiście, że kwestia tolerancji względem homoseksualistów jest związana z radiem maryja, ale nie należy przesadzać w tej materii. RM szerzy nienawiść względem jakiejkolwiek 'inności' - nieważne, czy jest to odmienność religijna, czy dotyczy tylko i wyłącznie mniejszości seksualnych. Meritum sprawy jest tu nietolerancja względem kogokolwiek kto nie jest z 'nimi'. Przykładów nie podam, bo raczej nie jestem wiernym słuchaczem tego radia - jak i każdego innego, od czasu kiedy 'Trójką' rządzi komercja. Nie zmienia to faktu, że środowisko RM jest MOIM ZDANIEM związane z ksenofobią, nacjonalizmem i nienawiścią względem każdego, kto doń nie należy. Kto nie jest z nami - ten jest przeciwko nam. To chyba główna zasada RM (i w sumie - każdej innej opcji politycznej). Cóż z tego, że ludzie 'wyznający' tę opcję próbują czasem udowodnić, że tak nie jest, że oni tylko 'szerzą polskość' (np. Giertych). Jakby to ujął Rousseau - pod płaszczem grzeczności i dobroci ukrywają oni zazdrość, występek i kłamstwo.

ad 2) - rzeczą oczywistą jest fakt, że żadne medium nie może być obiektywne. Abstrahując od RM - logiczne jest, że każda opcja polityczna indoktrynuje swoich zwolenników. Od skrajnej prawicy ku skrajnej lewicy - każda gazeta próbuje nam udowodnić - 'To my mamy rację'. Wystarczy zajrzeć do 'NIE', lub 'Naszego dziennika' żeby to zrozumieć. Ale.. co ja próbuję powiedzieć? Chodzi o to, że RM uzurpuje sobie prawo do jedynego obiektywnego medium w tym kraju (Gietych, lub inny LPR-owiec stwierdził, że RM jest jedynym obiektywnym medium w tym kraju; cytatu nie podam niestety.. było to w jednej z debat w TVP 2). I sam fakt, że przedstawiają się w takim świetle świadczy o tym, że z obiektywizmem nic wspólnego nie mają. Dlatego uwielbiam scenę z 'Dnia Świra', gdzie poszczególni politycy twierdzą, że 'ich jest tylko racja'.

Zatem - czy RM jest obiektywne? Oczywiście że nie jest. Tak jak i każde inne medium. Co jednak jest najgorsze w tym pseudokatolickim radiu (bo z katolicyzmem niewiele ono ma wspólnego) to fakt, że pod 'przykrywką' religii próbuje nam uświadomić, że wyznaje jedynie słuszny światopogląd. Polska jest krajem gdzie JESZCZE (nie wiadomo jak długo język) obowiązuje pluralizm. Rm natomiast próbuje Polaków podzielić na tych lepszych i 'tych gorszych'. Brudne sprawy Rydzyka (chociażby fajkt, że zbieral pieniądze na pomoc Stoczni Gdańskiej, które gdzieś się po pewnym czasie rozpłynęły i nie zostały użyte do pomocy Stoczni) świadczą raczej o tym, że RM nie jest 'organizacją' bezpieczną.

Na koniec mała uwaga - w Irlandii - kraju, który mógłby uchodzić za ostoję wiary katolickiej - nietolerancja jest o wiele mniejsza. Bigoteria nie jest tutaj aż tak widoczna.. nikt nie buduje tu kościołów na każdym rogu. Może to z nami jest coś nie tak? Czemu wiara rodzi w naszym kraju ksenofobię i nietolerancję? I małe sprostowanioe - czy uważam, że RM jest złe? Tak. Tak samo jak kada inna skrajność. Coś złego dzieje się w polsce, skoro katolicy przeczą podstawowym zasadom swojej wiary. 'Religia' wyznawana przez tzw. 'moherowe berety' nie ma żadnej wartości, moim zdaniem.

Co do homoseksualizmu.. była już na tym forum dyskusja na ten temat. Uważam, że każdy ma prawo do wolnego wyboru i życia w taki sposób, jaki jest dla niego najlepszy (o ile nie przekracza on norm prawnych). Nie rozumiem, skąd tyle nienawiści do homoseksualitów. To znaczy - rozumiem. Tolerancja wymaga otwartości umysłu.. a tą mało kto posiada w naszych czasach.

p.s. za literówki przepraszam, ale jest 1 w nocy i nie mam siły ich poprawiać Wink.
_________________
"Ministerstwo Niesprawiedliwości zawsze znajduje się w odpowiednich rękach"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Nastpny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron