reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

SZUKAM PRACY - OGŁOSZENIA I PYTANIA FORUMOWICZÓW
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 61, 62, 63  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
CorgAnka

Doczy: 18 Gru 2006
Posty: 7
Skd: Kraków
PostWysany: 27 Gru 2006, 14:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam;)
Jestem zapalona islandofilką, a z zawodu inzynierem budownictwa. Razem z męzem, rownież inzynierem budownictwa, chcielibysmy pracować na Islandii. Slyszal ktoś moze o jakiejs pracy dla nas? Mamy po 25lat, rok temu sie obronilismy. Nasza praca magisterska zostala nagrodzona na kilku konkursach. Od 2lat pracujemy w biurze projektowym, gdzie codziennie stykamy sie z językiem angielskim i niemieckim, gdyż wykonujemy rysunki dla firm zagranicznych.
Chcielibysmy wyjechać do pracy na Islandie na co najmniej rok, i pracowac w biurze projektowym albo na budowie. Islandia to moje niesłabnące marzenie od ponad dziesięciu lat. Chetnie podejmiemy naukę islandzkiego o ile bedzie to niezbędne. Bylibysmy wdzięczni za każdą informację.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
konrath

Doczy: 24 Lip 2006
Posty: 127
Skd: Kopavogi
PostWysany: 27 Gru 2006, 14:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam, ja osobiście myślę że takich jak Wy właśnie jest tutaj deficyt i Islandia takich ludzi potrzebuje.
a druga sprawa jest taka że najpierw powinnaś przejrzec gruntownie to forum, dowiedziałabyś chociażby tego, że jest robiona baza danych polskich inzynierow na Islandii. zajmuję się tym p. Basia, pewnie lada moment odpowie na Twój post.
pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
CorgAnka

Doczy: 18 Gru 2006
Posty: 7
Skd: Kraków
PostWysany: 27 Gru 2006, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Forum przejrzalam, do pani Basi juz pisalam;) parę miesięcy temu bylam w trakcie zalatwiania formalnosci z Bechtelem, ale jakos nic nie wyszlo... ale na tej stronie jestem co najmniej raz dziennie;)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Gru 2006, 23:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Juz odpisalam na priv, ale odpisze tez tu.
Przeslijcie, prosze, swoje dane do bazy. Dla wyjasnienia, zeby nie bylo watpliwosci - nie zajmuje sie posrednictwem pracy, ale zawsze mam oczy i uszy szeroko otwarte. Odezwe sie, jesli ktos bedzie potrzebowal inz. bud.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Machajewski Mirosław

Doczy: 21 Gru 2006
Posty: 3
Skd: Międzyrzecz
PostWysany: 28 Gru 2006, 22:19    Temat postu: praca Odpowiedz z cytatem

Witam i składam wszystkim użytkownikom forum serdeczne życzenia i dobrego nowego roku. Panie FilipR79 urodziłem się dosyć dawno temu i w szkole obowiązkowy był język rosyjski, oprycz tego umiem niemiecki . Dziękuje PANU za dobre rady i napewno angielskiego będe się uczył. Dziwi mnie optymizm na temat pracy.Fakt że praca jest ale nikt nie zwrócił uwagi na to że po polskich studiach w zasadzie to można sprzątać w domu opieki.Jeśli ktoś myśli że pojedzie do Reykiavku i dostanie prace jako inżynier lub lekarz to życze powodzenia.Mirek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karolxx

Doczy: 28 Gru 2006
Posty: 1
PostWysany: 29 Gru 2006, 12:40    Temat postu: PYTANIE Odpowiedz z cytatem

Witam Mam pytanie czy ktoś ma może namiar na kopalnie wyrobisko coś w zasadzie podobnego do żwirowni w okolicach Keflaviku. Na zdjęciach satelitarnych jest to widoczne ale mam kłopoty ze znalezieniem namiarów w internecie. Wie,że jest to firma zajmujęca się wydobywaniem kruszywa i produkcją asfaltu. Bardzo proszę jeżeli ktoś może mi pomuc byłbym wdzięczny. Z góry dziękuję.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
siewa26
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Doczy: 29 Maj 2005
Posty: 814
Skd: pUstka
PostWysany: 29 Gru 2006, 17:43    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

Machajewski Mirosław napisa:
.Fakt że praca jest ale nikt nie zwrócił uwagi na to że po polskich studiach w zasadzie to można sprzątać w domu opieki.Jeśli ktoś myśli że pojedzie do Reykiavku i dostanie prace jako inżynier lub lekarz to życze powodzenia.Mirek


Nie wszyscy którzy kończą Polibudę pracują jako inżynierowie nawet w Polsce, z lekarzami mogę się zgodzić, ale wydaje mi się że jak ktoś jest dobry w swoim fachu i CHCE SIĘ nauczyć języka islandzkiego, to można zdać odpowiednie egzaminy by pracować jako lekarz, oczywiście trzeba przez rok lub dwa pomęczyć się w innej pracy. Wszystko zależy od tego jak wielki czujesz dyskomfort w innej pracy niż Twoje wykształcenie przewiduje, oraz jak wielka jest Twoja motywacja.

Pozdrawiam

P.S. Może mam szczęście ale nie spotkały mnie takie nieprzyjemności jakie opisywałeś. Jak wiadomo różni ludzie chodzą po tym świecie (co widać nawet na forum).

P.S.2 żeby nie było OFF TOPIC, jeśli szukacie pracy jest zawsze masa ogłoszeń do pizzeri czy też piekarni, żadna rewelacja jesli chodzi o zarobki (760 ISK/ h), wiem że np. Hroi Hottur na Hringbraut 119 potrzebuje stale kogoś do sprzątania lub kelnerowania
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG Tlen
mari50

Doczy: 29 Gru 2006
Posty: 35
PostWysany: 31 Gru 2006, 14:17    Temat postu: wyjazd na Islandię z firmy Hamar. Odpowiedz z cytatem

--------------------------------------------------------------------------------

W połowie stycznia wyjeżdzam do pracy na islandię z firmy Hamar do firmy 3x. Jeśli ktoś słyszał coś na temat tych firm to proszę o informację. Czy są uczciwi i wiarygodni?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
yeti

Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 2
PostWysany: 10 Sty 2007, 14:54    Temat postu: geodezja Odpowiedz z cytatem

witam

w związku z tym, że jest duże zapotrzeowanie na polskich budowlańców w Islandii zacząłem się zastanawiać, czy podobna sytuacja ma miejsce na stanowiskch pracy dla inżynierów?

jestem geodetą z doświadczeniem irlandzkim i polskim, a jestem zainteresowany mieszkaniem i pracą w Islandii.

Czy ktoś zna jakieś firmy budowlane/geodezyjne, do których można wysłać cv?

Póki co jestem w Polsce

dzięki za namiary i porady
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
romek041

Doczy: 30 Lis 2006
Posty: 4
Skd: racibórz
PostWysany: 10 Sty 2007, 22:39    Temat postu: wózki widłowe Odpowiedz z cytatem

witajcie mam pytanko jakie są szanse na pracę z uprawnieniami na wózki widłowe i jeszcze raz ponawiam pytanie jakie są szanse ze znajomością j. niemieckiego pozdrawiam z Polski
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Sty 2007, 15:19    Temat postu: Re: wózki widłowe Odpowiedz z cytatem

romek041 napisa:
witajcie mam pytanko jakie są szanse na pracę z uprawnieniami na wózki widłowe i jeszcze raz ponawiam pytanie jakie są szanse ze znajomością j. niemieckiego pozdrawiam z Polski


spore :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
reggie

Doczy: 31 Mar 2006
Posty: 37
Skd: kraków
PostWysany: 11 Sty 2007, 16:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tzn.

spore sa szanse na znalezienie zatrudnienia przy wozkach widlowych,

ale z ze znajomoscia niemieckiego u islandczykow moze byc nieciekawie....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Sty 2007, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

reggie napisa:
ale z ze znajomoscia niemieckiego u islandczykow moze byc nieciekawie....


niekoniecznie. islandczykow wladajacych niemieckim wcale nie jest tak malo. ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
yeti

Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 2
PostWysany: 11 Sty 2007, 17:47    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

Machajewski Mirosław napisa:
Dziwi mnie optymizm na temat pracy.Fakt że praca jest ale nikt nie zwrócił uwagi na to że po polskich studiach w zasadzie to można sprzątać w domu opieki.Jeśli ktoś myśli że pojedzie do Reykiavku i dostanie prace jako inżynier lub lekarz to życze powodzenia.Mirek


a ja sie z tym nie zgodze -- niestety wśród POlkaów panuje opinia że nadajemy sie tylko do barow, sprzatania, pilnowania dzieci.....

do islandii dopiero sie mam zamiar wybrac, ale z doświadczeń chociażby w Irlandii moge stwierdzic, że będąc inżynierem (nawet ez dużego doświadczenia) mając świadomość owich umiejętności można znaleźć prac w zawodzie -- potrzeba trochę wytrwałości i szczęścia Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Sty 2007, 10:26    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

yeti napisa:
Machajewski Mirosław napisa:
Dziwi mnie optymizm na temat pracy.Fakt że praca jest ale nikt nie zwrócił uwagi na to że po polskich studiach w zasadzie to można sprzątać w domu opieki.Jeśli ktoś myśli że pojedzie do Reykiavku i dostanie prace jako inżynier lub lekarz to życze powodzenia.Mirek


a ja sie z tym nie zgodze -- niestety wśród POlkaów panuje opinia że nadajemy sie tylko do barow, sprzatania, pilnowania dzieci.....

do islandii dopiero sie mam zamiar wybrac, ale z doświadczeń chociażby w Irlandii moge stwierdzic, że będąc inżynierem (nawet ez dużego doświadczenia) mając świadomość owich umiejętności można znaleźć prac w zawodzie -- potrzeba trochę wytrwałości i szczęścia Wink



mozna ;] jesli masz umiejetnosci & wystarczajaco duzo determinacji nie ma zadnego problemu. jestem tu dopiero niecale 4 miesiace a juz poznalem sporo osob, polakow, ktorzy wykonuja nie- fizyczne prace. :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Pietia_83

Doczy: 14 Sty 2007
Posty: 2
PostWysany: 15 Sty 2007, 14:32    Temat postu: W poszukiwaniu pracy Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich, jestm nowy na forum. Razem z kumplem zdecydowalismy ze wyjedziemy w lutym na Islandie. Mamy po 23 lata, wlasnie konczymy studia (stosunki miedzynarodowe), jestesmy zainteresowani niemal kazdą pracą (montaż mebli z dwu letnim doświadczeniem). Język angielski w stopniu komunikatywnym. Jeżeli ktoś z Was ma informacje o wolnych etatach proszę o kontakt.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 15 Sty 2007, 17:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zgłoście się do jakiejś firmy, która zajmuje się organizacją pracy na islandii, lub zarejestrujcie się w eures, zobaczcie oferty pracy na podstronie islandzkiej, jezeli znajdziecie coś odpowiedniego to napiszcie lub zadzwoncie do firmy, która poszukuje pracowników, złóżcie swoje CV przez neta i jedzicie.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Pietia_83

Doczy: 14 Sty 2007
Posty: 2
PostWysany: 15 Sty 2007, 17:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie juz w eures przeszukalismy oferty, wysłalismy CV i czekamy na odpowiedz.A moze ktos zna jakies duze firmy na Isladii poszukujące pracowników lub też polskie agencje rekrutujące do pracy na Islandii. Pozdrawiam
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email Numer GG
Scissor_Sisters

Doczy: 03 Lis 2006
Posty: 231
Skd: Olsztyn
PostWysany: 15 Sty 2007, 22:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mój znajomy pojechał z firmą progress i bardzo ją sobie chwali. sprawdzcie ich ofertę i czy mają siedzibę w waszym mieście.
_________________
Mi casa Su casa
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Basia

Doczy: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Sty 2007, 13:38    Temat postu: Re: praca Odpowiedz z cytatem

Machajewski Mirosław napisa:
Dziwi mnie optymizm na temat pracy.Fakt że praca jest ale nikt nie zwrócił uwagi na to że po polskich studiach w zasadzie to można sprzątać w domu opieki.Jeśli ktoś myśli że pojedzie do Reykiavku i dostanie prace jako inżynier lub lekarz to życze powodzenia.Mirek


Dziekujemy za zyczenia. Basia w imieniu ok. 30 polskich inzynierow pracujacych na Islandii w swoim zawodzie :-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez moliwoci zmiany postw lub pisania odpowiedzi    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 61, 62, 63  Nastpny
Strona 7 z 63

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron