reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Wyprawy po Islandii - pytania
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 20, 21, 22  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
art0

Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 5
PostWysłany: 8 Cze 2012, 21:44    Temat postu: Przez interior..... Odpowiedz z cytatem

Hej,
W drugiej połowie września zamierzamy spędzić trochę czasu na Islandii. Auto z wypożyczalni już wypatrzone - Suzi Jimny (seria: standardowe opony, bez dodatkowego osprzętu typu wyciagarki etc)

I teraz pytanko - czy takim autem jest się w stanie przejechać 35 oraz F821/F26/F208? Dużo jeżdzę samochodem, parę razy byłem na off-roadzie, ale.... daleko mi do uważania się za specjalistę ds jazdy w terenie. Ile brodów należy się na każdej z tras w tym terminie - a może już na obu trasach są położone wszędzie kładki? Jeśli nie to czy głębokość brodów przekracza 40 cm? Nurt jest wartki?

Lub zamykając to jednym pytanie: damy radę? Very Happy

pozdrawiam

Art0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 8 Cze 2012, 22:51    Temat postu: Re: Przez interior..... Odpowiedz z cytatem

art0 napisał:

I teraz pytanko - czy takim autem jest się w stanie przejechać 35


35 da się przejechać toyotą corollą (najlepiej starą, bo nie żal Smile )
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
art0

Dołączył: 05 Kwi 2010
Posty: 5
PostWysłany: 9 Cze 2012, 6:35    Temat postu: Re: Przez interior..... Odpowiedz z cytatem

stan napisał:
art0 napisał:

I teraz pytanko - czy takim autem jest się w stanie przejechać 35


35 da się przejechać toyotą corollą (najlepiej starą, bo nie żal Smile )


Very Happy historie o Corolli i Yarisie na Kjolurze znają chyba wszyscy na tym forum. Very Happy ale to chyba nie było we wrześniu. Poza tym Kjolur jest chyba mniej wymagający niż F26.

Pozdrawiam

Art0
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysłany: 9 Cze 2012, 10:19    Temat postu: f26 sprengisandur Odpowiedz z cytatem

na f26 jedzie sie dosc spokojnie, jedyne miejsce gdzie mozecie utknąc to Nyidalur, dosłownie 100metrów za kampingiem jest rzeka , a glebokosc waha sie od 15 do 70 cm w zaleznosci od pory dnia i pogody. pozatym sprengisandur jest nudna i przereklamowana. na pocieszenie dodam, ze w Nyidalur stacjonuje landsbjorg i jest ogolnie spory ruch, wiec przy silnym i glebokim nurcie proponuje by ktos was przeciagnął na zgaszonym silniku.
pozdrawiam
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Zel

Dołączył: 10 Cze 2012
Posty: 4
PostWysłany: 10 Cze 2012, 21:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W pierwszej połowie sierpnia planuję wybrać się na Islandię na 2 tygodnie.
Ponieważ to mój pierwszy wyjazd w tamtym kierunku i czasu nie będę miał więcej niż te 14 dni, chcę się skupić na "podstawowych" atrakcjach wokół ring road, podróż w interior zostawiając sobie na kolejne wizyty na wyspie.

Mam w związku z tym kilka pytań:
1) Czy uważacie za realne objechanie w tym czasie całej wyspy na około autostopem?
Jakie macie doświadczenia związane ze stopami w Islandii?

2) Czy jest realnym liczenie na to, że tam, gdzie się zląduje danego dniia stopem wokół ring road znajdzie się jakieś miejsce w schronisku? Z braku odpowiedniego sprzętu, wolałbym uniknąć opcji namiotowej, dlatego chciałbym liczyć na jakieś w miarę tanie noclegi pod dachem.

3) Jakich cen należy się spodziewać w schroniskach? Zakładając of course, że ma się własny śpiwór?

4) Ile z Waszego doświadczenia wydaje się na jedzenie na Islandii podczas takiej podróży?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysłany: 11 Cze 2012, 21:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stopem podrózuje sie latwo i przyjemnie. z noclegami w schroniskach tam gdzie sie zatrzymasz tak od reki to chyba oszalałes. w sporej czescie schronisk rezerwacje robi sie kilka miesiacy wczesniej, co podrozowanie w twoim przypadku to wyklucza. polecam zabrac cieply spiworek i namiot.
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 13 Cze 2012, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

(bez literek PL i pewnie bledy, bo z lotniska poza krajem pisze)
Zel, zdecydowanie popieram zdanie rogera9300. Nie licz na nocleg pod dachem z marszu, w sytuacji, gdy nie mozesz nawet przewidziec, czy dnia nie zakonczysz w szczerym polu. Poza tym osobna kwestia, co rozumiesz po pojeciem schronisk. "Przy drodze" (czyli tam, gdzie da sie dojechac stopem) beda to raczej hostele, a jest ich bodaj kilka/nascie na calej wyspie, wiec oszacuj odleglosci... Rezerwacja zdecydowanie wskazana. Schroniska turystyczne w sensie takim jak u nas wystepuja w interiorze/gorach i z rezerwacja jeszcze bardziej ostro. Pozostale noclegi pod dachem oprocz drogich hoteli i guesthouseow to kwatery na farmach (a la nasza agroturystyka) i pare jakis sleeping bag accomodation w jakichs szkolach czy przydroznych restauracjach (kiedys np. w Skogar), ale jest tego malo i jesli trafisz, to fuksem. Islandia poza Reykjavikiem to naprawde pustkowie.
Jedynym pewnym noclegiem "z marszu" sa kempingi, a jest ich mnostwo. Wiekszosc ma dobra infrastrukture, jest gdzie sie wykapac, wyprac i wysuszyc rzeczy. Choc sa i takie male pola namiotowe tylko z budka na odkryta umywalke pod daszkiem i kibelek z drugiej strony.
Krotko: autostop = namiot, podoba sie czy nie.
14 dni powinno wystarczyc, ale oczywiscie zapomnij o wypadach w bok np. o Fiordach Zachodnich, majac auto 3 dni na nie to minimum. Przewidz jakas rezerwe finansowa na 1-2 przejazdy autobusem, to pozwoli Ci zrealizowac plan zwiedzania w pelnym zakresie bez nerwow i kompromisow wywolanych utknieciem gdzies na dluzej lub w krytycznym momencie.
Pozdrawiam
-J.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osiek

Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 22
PostWysłany: 16 Cze 2012, 12:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Byłem, wróciłem i jakby to powiedzieć... na Keflaviku bardzo chciałem, żeby nam lot odwołali Wink Już zaczynam mysleć o następnym locie tam. Oczywiście części nie widzieliśmy. Wielorybów nie widzieliśmy, maskonury tylko na wodzie itp. Zrobiliśmy masę km. Pozytywnie zaskoczyły mnie ceny: jest drogo, ale myślałem, że będzie drożej. No i krajobrazy, które potrafią zaskoczyć za następnym zakrętem. Bardzo mi się tam podobało Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
anjakaaspelainen

Dołączył: 21 Mar 2012
Posty: 1
PostWysłany: 21 Cze 2012, 16:51    Temat postu: Wycieczka do wygrania Odpowiedz z cytatem

Hej wszystkim,

Ostatnio jestem pochłonięta graniem w grę na FB, w której trzeba robić jak największe wybuchy wulkanu a główną nagrodą jest 3 dniowa wycieczka dla 2 osób na Islandii. Chętnych do spróbowania szczęścia i przyjazdu na wyspę zapraszam do zabawy: http://apps.facebook.com/_eyjafjallajokull/?fb_source=search&ref=ts

pozdr:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tpgs

Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2
PostWysłany: 22 Cze 2012, 9:53    Temat postu: średnia prędkość Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
Planuję zrobienie kółka po Islandii w połowie sierpnia, wypożyczonym 4x4, czasu mamy mało, a chcielibyśmy zobaczyć wszystko co się da...
W związku z tym mam pytanie:
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jaką średnią prędkość przejazdu (bez przerw na postoje oczywiście) mogę założyć:
-na "1"
-na innych drogach oznaczonych dwu i trzy cyfrowymi numerami bez "F"
-na tych łatwiejszych "F" (jak kjolur np, bez brodów i innych atrakcji)

W tabelce na mojej mapie znalazłam przeliczenie odległości na czas, z którego wynika, że jest to od 30 km/h (dla F35) do 60 km/h (dla"1"). Czy tak jest w rzeczywistości? Mapa jest z 2004, może drogi się trochę poprawiły od tego czasu...Smile?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 4 Lip 2012, 15:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Raczej trzymaj sie tych czasow. Serio. Na prowincji zarowno jedynka, jak i inne "lepsze" drogi lokalne to waskie szosy asfaltowe,z mostami na szeroko[/list]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jar

Dołączył: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skąd: Lublin
PostWysłany: 4 Lip 2012, 15:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

...na szerokosc 1 auta. Na wschodzie nawet Jedynka ma odcinki szutrowe, a na Fiordach Zachodnich szutszutrowki to norma. Dodaj do tego warunki atmosferyczne, raczej sie nie rozpedzisz. Jak na mapie nie ma asfaltu, planuj konserwatywnie dzienne przebiegi.
sorry za lamany post, bledy i brak PL -pisze z Indii, bo ktos mi wyslal priva na forum i zalogowalem sie, by zobaczyc/odpowiedziec.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Tu w gorach (Ladakh, Znaskar, Kaszmir) z drogami lepsze jajca. Najpierw nocleg przy 1 splywie blota, rano koparka i jazda dalej, potem korek na 100 aut i taniec godowy 2 koparek. Jedyna droga, ze 200km i prawie zero asfaltu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
tpgs

Dołączył: 22 Cze 2012
Posty: 2
PostWysłany: 4 Lip 2012, 16:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki. Zastosuję się do rady....Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
osiek

Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 22
PostWysłany: 6 Lip 2012, 20:38    Temat postu: Re: średnia prędkość Odpowiedz z cytatem

tpgs napisał:
Dzień dobry,

-na "1"
-na innych drogach oznaczonych dwu i trzy cyfrowymi numerami bez "F"
-na tych łatwiejszych "F" (jak kjolur np, bez brodów i innych atrakcji)

W tabelce na mojej mapie znalazłam przeliczenie odległości na czas, z którego wynika, że jest to od 30 km/h (dla F35) do 60 km/h (dla"1"). Czy tak jest w rzeczywistości? Mapa jest z 2004, może drogi się trochę poprawiły od tego czasu...Smile?


na 1 generalnie w większości możesz jechać 90km.h
na dwu-trzycyfrowych reguły nie ma 30 bywa za szybko, a bywa, że mimo nawierzchni szutrowej możesz jechać 80km/h. Oczywiście zakładając dobrą pogodę. Zrobiliśmy 3700km w tydzień. Średnia 50km/h i to przy założeniu w miarę dobrego planu i większość po "1".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
osiek

Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 22
PostWysłany: 6 Lip 2012, 20:39    Temat postu: Re: średnia prędkość Odpowiedz z cytatem

a właściwie to ta średnia 50km/h to chyba i tak zawyżona.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ymarq

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 18 Lip 2012, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej,

Spędziłam już dzisiaj 2 godziny szukając aktualnych cen jedzenia na Islandii. Jedyne sensowne co znalazłam to: http://www.numbeo.com/food-prices/country_result.jsp?country=Iceland jednakże nie wiem na ile ufać tej stronie. Zamierzamy kupować sobie wszystkie produkty z sklepach typu Kronun czy Bonus. Będę bardzo wdzięczna za zweryfikowanie tego źródła, bądź podanie aktualnych cen podstawowych produktów, tj. chleba, wędliny, słoiczka dżemu, makaronu, sosu w saszetce, ryżu, kawałka mięsa, oleju i tym podobnych.

Będę bardzo wdzięczna za pomoc. Ciężko jest mi się przekopywać przez strony supermarketów po islandzku, nawet z google translatorem.

Pozdrawiam

ymarq
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
osiek

Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 22
PostWysłany: 19 Lip 2012, 16:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chleb jest drogi. Najtańszy chleb tostowy, z jakim się spotkaliśmy kosztował 300-350 koron za opakowanie ok. kilograma. Alkohol w sklepach praktycznie jest nieobecny, piwo w sklepie ma max 2,5% alkoholu, mocniejsze dostaniemy w sklepach monopolowych lub knajpach. Ceny w Bonusie za półlitrową puszkę około 100 koron/2,70 złotych, w normalnych sklepach bywa i dwa razy droĹźej. W pubach pół litra normalnego piwa kosztuje 600-900 koron. Puszka Coca-Coli itp. – ok. 80 – 100 koron, udziec barani 800-1500 koron/kg, pomidory 300-400 koron/kg. Bonus na swoim profilu na Facebooku publikuje skany swoich gazetek, więc moĹźna sprawdzić ceny.
http://latamyzwroclawia.pl/islandia-relacja
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ymarq

Dołączył: 06 Lut 2012
Posty: 2
Skąd: Wrocław
PostWysłany: 19 Lip 2012, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziękuję bardzo za Twoją odpowiedź! Link, który podałeś jest ogromnie przydatny! Podobnie dzięki za trop z facebookiem - nie pomyślałam, że gazetki mogą się tam znajdować i wertowałam ciągle strony internetowe. Dziękuję za pomoc Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
osiek

Dołączył: 02 Sty 2012
Posty: 22
PostWysłany: 19 Lip 2012, 19:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nie ma za co Smile
aż Ci zazdroszczę wyjazdu... od powrotu już mam kombinatorstwo jak polecieć tam jeszcze raz Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
gosia******

Dołączył: 29 Lip 2012
Posty: 2
PostWysłany: 29 Lip 2012, 21:11    Temat postu: autobusem po islandii we wrzesniu Odpowiedz z cytatem

Czesc wybieram sie do islandii w drugiej polowie wrzesnia. czy autobusy Reykjavik excurssions jezdza takze w drugiej polowie wrzesnia na liniach: Route 9/9a - Reykjavik - ÞĂłrsmĂśrk, Route 10/10a - Skaftafell - Landmannalaugar, Route 11/11a - Reykjavik - Landmannalaugar. Na stronie jest podany tylko rozkład letni. Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 20, 21, 22  Następny
Strona 11 z 22

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron