reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Jakie samochody i gdzie wjadą na Islandii?

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  

Czy twój samochód ma napęd 4x4?
Tak
41%
 41%  [ 13 ]
Nie
45%
 45%  [ 14 ]
Mam samochĂłd 6x6 :)
12%
 12%  [ 4 ]
Wszystkich Głosów : 31

Autor Wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 18 Maj 2006, 10:13    Temat postu: Jakie samochody i gdzie wjadą na Islandii? Odpowiedz z cytatem

Tu zapraszam do dyskusji o tym jakie samochody wybrać, gdy jedzie się na Islandię w konkretne miejsca, a gdy już nie można wybrać samochodu, to gdzie wjechać tym naszym konkretnym wehikułem.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
Sybila

Dołączył: 18 Lut 2004
Posty: 24
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 18 Maj 2006, 10:21    Temat postu: Maluch na Islandię Odpowiedz z cytatem

A czy da się objechać Islandię takim zwykłym małym samochodem np. Seicento albo Maluch? Smile
I czy gdzieś w bok (w interior) można się czymś takim zapuścić?

Przydałaby się mapka, na której byłyby zaznaczone możliwości przejazdu różnymi samochodami.
Słyszałam, że np. Kjolur da się przejechać zwykłym samochodem, choć mało komfortowo (?)
Być może jest więcej takich "terenowych" dróg, gdzie powoli przejedzie też zwykły samochód...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Basia

Dołączył: 24 Lis 2004
Posty: 628
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Maj 2006, 19:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Za pomoca Suzuki Baleno objechalismy cala Islandie, Zachodnie Fjordy, lacznie z pewnym offroad'em (po prostu pytalismy miejscowych, gdzie da sie dojechac....) To bylo dawno temu.
Teraz tez nie mamy napedu na 4 kola - jezdzimy glownie po miescie/asfalcie...
Mniej wiecej raz w roku wybieramy sie gdzies w glab kraju - i wtedy wypozyczamy auto terenowe.
Kazdy musi sam zdecydowac, co chce zobaczyc i gdzie leza jego kluczowe atrakcje. Jesli z dala od utartych szlakow, moze byc to problem dla normalnego auta. Dla 80% turystow, podazajacych wytyczonymi szlakami, wystarczy Toyota Yaris.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 18 Maj 2006, 19:39    Temat postu: Napęd 6x6 Odpowiedz z cytatem

Albo ktoś sobie zażartował, albo rzeczywiście ma samochód z napędem na 6 kół (np. Pinzgauer?).
Proszę się ujawnić i podać co to za wehikuł Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
michal-krakow

Dołączył: 23 Sty 2006
Posty: 45
Skąd: KrakĂłw
PostWysłany: 6 Lis 2006, 13:49    Temat postu: niva versus Islandia Odpowiedz z cytatem

Łada niva - auto "mało medialne" spisało się na Islandii doskonale. Np dojechaliśmy do Askji, "Islandzkiej Via Mala" itp.
Podczas wczorajszych walk z zaspami na Jurze małe suzuki i niva musiały omijać bokami ugrząźnietego patrola, a cherokee padł w przedbiegach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FaragoZoltan
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 13 Paź 2006
Posty: 159
Skąd: przedmieścia Akranesi
PostWysłany: 6 Lis 2006, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ze samochoduf to ja lubie fjaty pandy i inne kawasaki
_________________
" Za kwestionowanie decyzji admina, .... uĹźytkownik zostanie zbanowany..."
- "Towarzysz Napoleon ma zawsze rację." George Orwell
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
mirosado

Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 11
Skąd: TarnĂłw
PostWysłany: 19 Sty 2007, 21:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

chcemy z kumplami w tym roku odwiedzić Islandię. Zamierzamy kupić "do spóły" używanego Nissana Patrola, nieco go podrasować i jechać na Wyspę w I połowie czerwca. "Przewaliłem" niemal całe Forum i nie znalazłem informacji na temat możliwości dojazdu w tym okresie do większych atrakcji jak: Askja (drogą F88), Landmannalaugar (d. 208 od pn-zach), Dettifoss od wschodu d.F862. Czy jest to możliwe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 19 Sty 2007, 22:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zdarzaja sie opady sniegu ale nie powinno byc problemu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 20 Sty 2007, 0:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie, no chyba opady śniegu w czerwcu to rzadkość, szczególnie, że klimat się nieco ocieplił. Ale w górach i na północy Islandii rzeczywiście może się takie coś zdarzyć, szczególnie na początku czerwca.
Natomiast jesli nawet śnieg nie pada, to sporo go może jeszcze leżeć na drogach górskich, dlatego też warto mieć duże opony, by się w tym sniegu (lub błocie) nie zakopać Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mirosado

Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 11
Skąd: TarnĂłw
PostWysłany: 20 Sty 2007, 11:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nieco mętnie mi udzieliłeś odpowiedzi. Zrozumiałem że możliwość dojazdu w interesujące mnie rejony w I połowie czerwca jest mocno ograniczona. A co z zakazem poruszania się po Interiorze w czerwcu? Słyszałem, że od niedawna obowiązuje administracyjny zakaz odwiedzania tego rejonu poza lipcemi i sierpniem

W całej Europie ta zima jest wyjątkowo ciepła i bezśnieżna. Alpejskie kurorty świecą pustkami, nie mówiąc o naszych, beskidzkich. Czy na Islandii też obserwujecie takie pogodowe anomalia? Może więc, jak obecnie ciepła zima utrzyma się do swego końca, sezon na wędrówki po Interiorze rozpocznie się wcześniej, niż zwykle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stopa

Dołączył: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 20 Sty 2007, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

drogi przez ciebie wspomniane sa bardzo dobrze utrzymane i w stosunku do innych interiorowych, bardzo czesto uzywane. Nie powinienes miec problemow! Padajacy snieg w czerwcu sie zdarza bardzo rzadko i nie stanowi on problemu w zwiazku z "przejezdnoscia" (zaspy itp.) Problemem jest jednak problem widocznosci drogi (wszystko jest biale i nie wiesz kiedy zjezdzasz z drogi w glazowiska) i ogolnie nawigacji.

z tego co wiem drogi sa otwierane jak odpowiednie sluzby uznaja ze sa juz bezpieczne. Drogi ktore wybrales raczej naleza do tych ktore wczesniej sie udostepnia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
O.E.
Opiekun Forum
Dołączył: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skąd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysłany: 20 Sty 2007, 23:12    Temat postu: Interior zimą Odpowiedz z cytatem

Z danych uzyskanych od Islandczyków, wiem, że nie jest to bezwzględny zakaz wjazdu w interior, a raczej "dobra rada". Oczywiście nie zastosowanie się do dobrej rady nie powoduje mandatu, ale jeśli coś się stanie samochodowi, to żadne ubezpieczenie tego nie pokryje.
Takie kiedyś informacje uzyskałem (mam nadzieje, że sa prawdziwe).
Tak więc można próbować jechać w interior nawet zimą, ale lepiej dobrze to przemyśleć...
W czerwcu nie powinno byc już chyba żadnych problemów, a co najwyżej duże kałuże i błoto Very Happy
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
mariusx
Gość
PostWysłany: 21 Sty 2007, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

polowa czerwca to raczej za wczesnie moim zdaniem, lepiej jechac lipiec sierpien
Powrót do góry
mariusx
Gość
PostWysłany: 21 Sty 2007, 1:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aha, na islandii jest calkowity zakaz jazdy off-road, podczas jazdy interiorem b. wielu islandczykow informuje o tym. takie sa rowniez informacje na oficjalnych stronach www.
Powrót do góry
mariusx
Gość
PostWysłany: 21 Sty 2007, 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zobacz tu:
http://vgwww.vegagerdin.is/vefur2.nsf/Files/Openingofmountainroads/%24file/fjv_eng.pdf


tu:
http://www.vegagerdin.is/english/


tu:
http://www.f4x4.is/new/en/


jakies pytania pusc na priva.
pozdr.
Powrót do góry
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 21 Sty 2007, 2:25    Temat postu: Jakie samochody i gdzie wjadą na Islandii? Odpowiedz z cytatem

wielu islandczyków rzeczywiscie przyznaje że dobry samochód ma 4x4 choc zimą to i za mało, a osobówka jest zdecydowanie tańsza pod każdym względem. zimą na Vestfjordur często spotyka się skuter śniezny ciągany na przyczepie lub pick-up'e. jedynie to zapewnia mobilmośc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 2605
PostWysłany: 22 Sty 2007, 12:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mirosado napisał:
W całej Europie ta zima jest wyjątkowo ciepła i bezśnieżna. Alpejskie kurorty świecą pustkami, nie mówiąc o naszych, beskidzkich. Czy na Islandii też obserwujecie takie pogodowe anomalia? Może więc, jak obecnie ciepła zima utrzyma się do swego końca, sezon na wędrówki po Interiorze rozpocznie się wcześniej, niż zwykle.


http://www.icelandreview.com/icelandreview/search/news/Default.asp?ew_0_a_id=257276
http://www.icelandreview.com/icelandreview/search/news/Default.asp?ew_0_a_id=257077

;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gosia 44

Dołączył: 07 Wrz 2006
Posty: 5
Skąd: szczecin
PostWysłany: 22 Sty 2007, 17:18    Temat postu: Re: Jakie samochody i gdzie wjadą na Islandii? Odpowiedz z cytatem

OdĹźajer Egzegeta napisał:
Tu zapraszam do dyskusji o tym jakie samochody wybrać, gdy jedzie się na Islandię w konkretne miejsca, a gdy już nie można wybrać samochodu, to gdzie wjechać tym naszym konkretnym wehikułem.
Mozna kupic Map of Iceland czyli mape i yam oprocz zaznaczonych ciekawych miejsc do zwiedzania sa zaznaczone twarde drogi a takze przerywana linia trasy ,ktore mozna pokonac tylko autem 4x4.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
mirosado

Dołączył: 27 Lut 2006
Posty: 11
Skąd: TarnĂłw
PostWysłany: 22 Sty 2007, 19:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzięki wszystkim za info. Największe opady śniegu w Reykjaviku od kilku dni? Kto by tu, na kontynencie o tym pomyślał!
Na razie szukamy odpowiedniego samochodu. Chcemy kupić a po powrocie odsprzedać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron