reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Urlop
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mikolaj

Dołączył: 12 Kwi 2008
Posty: 462
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 23 Sie 2010, 16:09    Temat postu: Re: urlop wychowawczy Odpowiedz z cytatem

asia19829 napisał:
WITAM PROSZE O PODPOWIEDZ KONCZY MI SIE URLOP MACIERZYNSKI A DO PRACY NIE MOGE WROCIC PONIEWAZ NIE MAM Z KIM ZOSTAWIC DZIECKA. PRZEDSZKOLA U NAS W MIESCIE BIORA DZIECI POWYZEJ 2 LAT A MOJ SZKRAB SKONCZY ROK WE WRZESNIU. CZY W TAKIM RAZIE MOGE PRZEJSC NA URLOP WYCHOWAWCZY A JESLI TAK TO CO MAM PRZEDSTAWIC PRACODAWCY JAKIE DOKUMENTY I JESLI TO MOZLIWE PROSZE O WZOR ALBO LINK DO STRONY PROSZE O POMOC DZIEKUJE


Sprubuj z dagmama. Kazde przedszkole bierze dzieci dopiero jak skoncza 18m-cy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Kapitan bomba

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Galaktyka Kurvix
PostWysłany: 25 Lis 2010, 16:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
Aktualnie nie posiadam pracy i jestem zarejestrowany w urzędzie jako bezrobotny. W maju br. byłem w PL, wróciłem w połowie lipca. Zasiłek z tytułu bezrobotnego miałem zawieszony na czas pobytu w Polsce. Dokumenty o macierzyński/ojcowski, złożyłem w sierpniu, przed urodzeniem się dziecka. Córka urodziła się w połowie września. Po dopełnieniu wszystkich dokumentów wymaganych przez urząd, akt urodzenia i takie tam, otrzymałem pismo, iż nie otrzymam "macierzyńskiego/ojcowskiego" w wysokości 80% poborów, a tylko 49.000 isk podstawy, ponieważ nie byłem zarejestrowany przez ostanie 6 miesięcy na islandzkim rynku pracy, chodzi tu o ten pobyt w Polsce od maja do lipca. Nie ukrywam iż 49 tyś przez 3 miesiące nie napawa mnie zbytnio optymizmem.
Da się jeszcze coś zaradzić tej sytuacji?

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiki
Gość
PostWysłany: 26 Lis 2010, 1:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zrezygnuj z macierzyńskiego i wróć na normalny zasiłek dla bezrobotnych Wink
Powrót do góry
Kapitan bomba

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 3
Skąd: Galaktyka Kurvix
PostWysłany: 26 Lis 2010, 1:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kiki napisał:
zrezygnuj z macierzyńskiego i wróć na normalny zasiłek dla bezrobotnych Wink


Jeszcze nie jestem na feadingarorlof - macierzyńskim/ojcowskim. To jeszcze przyszłość. Na czas feadingarorlof miałem plan lecieć do PL dać się nacieszyć dzidzią rodzinie. Jeżeli zrezygnuję to w będę musiał zawiesić zasiłek, a co za tym idzie nie będę otrzymywał zasiłku, na co nie mogę sobie pozwolić, nie teraz, kiedy jest mała.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kiki
Gość
PostWysłany: 26 Lis 2010, 2:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no wolna wola... ja tylko podpowiedziałam bo pisałes że 40 tys to mało. Pewnie że mało Confused jedyne co to zostac na zasiłku. Coś za coś... niestety
chyba Ĺźe przeniesiesz zasilek na 3 m-ce do PL wtedy nic nie tracisz.
Powrót do góry
mstefa
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 413
Skąd: reykjavik-
PostWysłany: 26 Lis 2010, 11:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a nie myslales zeby d 120tys doplacil ci Socjal? tak podpowiedziala babeczka w posredniaku mojej kolezance!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 26 Lis 2010, 13:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Socjal moze wyplacic 153 tys jesli nie masz zadnych pieniedzy badz sume pomiejszona o pieniadze z innego zrodla.
Powrót do góry
kiki
Gość
PostWysłany: 26 Lis 2010, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

to zależy w jakim mieście te 153 tysie... każde miasto ma inna pule i oblicza zasiłek na podstawie kosztów w danym mieście. Np w Keflaviku koszty mieszkaniowe są o około połowe mniejsze niż w HF czy RkV w związku z tym w Kef nie mógłby lizyc na wiecej jak 50 tys i to po cotygodniowym składaniu wniosku. Wiem bo sama przez to tu przechodziłam.
Powrót do góry
justyna31

Dołączył: 03 Maj 2012
Posty: 1
PostWysłany: 31 Sie 2012, 7:32    Temat postu: zapytanie Odpowiedz z cytatem

witam wszystkich mam pytanie w jaki sposob firma nalicza orlof
konkretnie
prosze o informacje
u mnie dzieli sie to na wyplate orlofu w maju i w sierpniu tylko nie mam pojecia jak to naliczaja
na majowy to widze na koncie kwote a sierpniowy jak jest naliczany?
Question
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 1 Wrz 2012, 10:35    Temat postu: Re: zapytanie Odpowiedz z cytatem

justyna31 napisał:
witam wszystkich mam pytanie w jaki sposob firma nalicza orlof
konkretnie
prosze o informacje
u mnie dzieli sie to na wyplate orlofu w maju i w sierpniu tylko nie mam pojecia jak to naliczaja
na majowy to widze na koncie kwote a sierpniowy jak jest naliczany?
Question


Normalny dodatek urlopowy naliczany jest co miesiąc w wysokości 10,17% od brutto i jest widoczny na launasedill. Są dwa sposoby (tzn. ja znam dwa Smile ) wypłaty dodatku - co miesiąc na konto lub raz w roku w maju, z tym, że firma powinna wpłacać co miesiąc pieniądze na specjalne konto urlopowe pracownika.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
agatka

Dołączył: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWysłany: 2 Wrz 2012, 22:02    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

jest jeszcze trzecia opcja czyli naliczaja sie Tobie dni urlopowe - np. za jeden przepracowany miesiac masz 2 dni platnego urlopu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron