reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Polka utopiła się w wannie

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
misha

Dołączył: 29 Kwi 2008
Posty: 105
PostWysłany: 5 Paź 2012, 11:34    Temat postu: Polka utopiła się w wannie Odpowiedz z cytatem

http://www.visir.is/25-ara-gomul-kona-drukknadi-i-badi/article/2012121009425
_________________
æfingin skapar meistarann
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
malbork

Dołączył: 15 Paź 2009
Posty: 66
PostWysłany: 5 Paź 2012, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wlasnie skonczylam czytac o tej tragedii na mbl.rodzina chcialaby przetransportowac cialo do Polski,co wiaze sie z ogromnym kosztem i dlatego organizowany jest koncert,zeby im pomoc zebrac pieniadze.
Pomyslalam sobie,zeby kazdy z nas,albo kazda rodzina przelala na ich konto TYLKO 1000isk.problem zostalby rozwiazany.Nigdy nie wiemy,co nas spotka w przyszlosci,moze my tez bedziemy potrzebowac kiedys pomocy.
nr rachunku i kennitala na mbl.is
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janiszelk
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: elk
PostWysłany: 5 Paź 2012, 20:22    Temat postu: Ostatnie pozegnanie. Odpowiedz z cytatem

http://www.informacje.is/pl/polonia-na-islandii/ogloszenia/item/9065-ostatni-koncert-dla-ani
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 5 Paź 2012, 21:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Moze kremacja byłaby lepszym rozwiazaniem, no ale kazdy ma prawo do innego podejscia do sprawy, w sumie w kosztach tez sie nie orientuję, ale tak mi sie jakos nasuneło.

Bardzo duzo kosztuje przetransportowanie zwłok do innego kraju. Przypomniała mi sie od razu sprawa pewnego chłopaka-podróznika, który zmarł (prawdopodobnie) na malarie chyba w sierpniu tego roku, koszt przetransportowania zwłok z Afryki do Polski bodajże 37 000 zł.
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
janiszelk
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: elk
PostWysłany: 5 Paź 2012, 22:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe, tylko kremacja rowniez kosztuje, a mysle ze pewnie na Isladii dosc drogo. Z drugiej strony patrzac to chyba(nie jestem pewny) i tak w Polsce trumny nie bedzie mozna otworzyc. Koszt transportu calego ciala to wedlug konsula okolo 25 tys. zl. Tylko wiem ze dla tej rodziny to majatek, oni dopiero zaczeli przygode z wyspa. A wyjechali aby miec lepsze zycie, bo nie ma co ukrywac w Polsce wiekszosc z nas zna realia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 7 Paź 2012, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciałabym przeprosić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób poczuły się urażone moim wcześniejszym postem.
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 7 Paź 2012, 16:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisał:
Chciałabym przeprosić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób poczuły się urażone moim wcześniejszym postem.

Niby czym miał ktoś poczuć się urażony??????? Shocked
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
zatroskany
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 09 Paź 2008
Posty: 1220
PostWysłany: 8 Paź 2012, 9:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

janiszelk napisał:
Tylko wiem ze dla tej rodziny to majatek, oni dopiero zaczeli przygode z wyspa. A wyjechali aby miec lepsze zycie, bo nie ma co ukrywac w Polsce wiekszosc z nas zna realia.


Jak juz wstawiasz realia to mozna by powiedziec i na co im bylo wyjezdzac po to lepsze zycie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kamillach
=user usunięty na własną prośbę=
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 6
PostWysłany: 10 Paź 2012, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
faktycznie kremacja to najtansze i najlepsze rozwiazanie. Kremacja nie jest droga. Prochy mozna przewiesc samemu samolotem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
janiszelk
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 2
Dołączył: 21 Paź 2007
Posty: 40
Skąd: elk
PostWysłany: 10 Paź 2012, 23:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcialbym podziekowac wszystkim osobom ktore wsparly finansowo ostatnio podróż śp. Ani , jak rowniez wszystkim tym ktorzy wspierali psychicznie najbliższą rodzine w tych trudnych chwilach. Jutro śp. Ania bedzie juz w Polsce. Wystawienie trumny odbedzie w w piatek(12.10.2012) w kaplicy na ul Konopnickiej w Ełku. Wyprowadzenie w sobote o 12.45, a msza swieta o godz.13.00 w kosciele na ul. Suwalskiej.
"Zdałem sobie sprawę, że prawdziwą wartość drugiego człowieka odkrywamy dopiero wtedy, kiedy już go nie ma. Jak skarb, który trzymało sie w dłoni, ale bezwiednie pozwoliło mu się wyślizgnąć przez palce".

/Jonathan Carroll /
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alkoholik

Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 3
PostWysłany: 13 Paź 2012, 1:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

troche SZACUNKU
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alkoholik

Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 3
PostWysłany: 13 Paź 2012, 1:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:
WielkiBialyKrolik napisał:
Chciałabym przeprosić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób poczuły się urażone moim wcześniejszym postem.

Niby czym miał ktoś poczuć się urażony??????? Shocked


TROCHE SZACUNKU turbo cos tam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
alkoholik

Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 3
PostWysłany: 13 Paź 2012, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisał:
WielkiBialyKrolik napisał:
Chciałabym przeprosić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób poczuły się urażone moim wcześniejszym postem.

Niby czym miał ktoś poczuć się urażony??????? Shocked


wykaz ODROBINE SZACUNKU turboneto
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
seeslav

Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 42
Skąd: DKL-RKV
PostWysłany: 13 Paź 2012, 2:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

alkoholik napisał:
turboneta napisał:
WielkiBialyKrolik napisał:
Chciałabym przeprosić wszystkie osoby, które w jakikolwiek sposób poczuły się urażone moim wcześniejszym postem.

Niby czym miał ktoś poczuć się urażony??????? Shocked


wykaz ODROBINE SZACUNKU turboneto

Ogarnij się chłopie, za dużo woodżitsu??
Niech przytoczę -WBK zaproponowała kremację ! Za co ( nie bardzo wiem za co) przeprosiła wszystkich którzy są ( chyba przeciwko) kremacji zwłok,
Natomiast Turboneta, jakkolwiek większość jej postów jest całkowicie pozbawionych sensu i często całkiem nie na temat słusznie zauważyła, tym razem słusznie że ,
"Niby czym miał ktoś poczuć się urażony??????? "
No ale wiadać że smoleński syndrom działa i jak ktoś ( alkoholik) tupnie, to się alkoholika słucha.
_________________
warten sie bitte WO IST ZURICH??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Paź 2012, 0:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Miejcie troche szacunku dla Krolika i Turbonety bo bardzo delikatnie w tym watku sie wypowiadaly. Gdybym ja tu napisal co o tym mysle chyba co nie ktorym wlos patriotyczny by sie zjerzyl , ale mi to wisi , ostatecznie jestem Sxxxxn Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Powrót do góry
darek 13
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 10 Kwi 2008
Posty: 682
Skąd: Z nie nacka
PostWysłany: 14 Paź 2012, 0:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

seeslav napisał:

"Niby czym miał ktoś poczuć się urażony??????? "


Moim zdaniem wątek w którym piszemy został stworzony do przekazywania kondolencji, poinformowania o nieszczęściu, umożliwieniu chętnym po temu wsparcia ludzi w potrzebie. Wszystko co nie jest powyższym jest zbędne.
Poradnictwo typu zrób bo ja wiem lepiej co jest dla ciebie dobre, moim zdaniem wymaga przeprosin. Stąd napisałem do kogo należało. Osoba, nie wierzę że kobieta, odpisała lepiej niż oczekiwałem. Reszty wypowiedzi nie rozumiem i życzę każdemu z piszących wszelkiego powodzenia, wyważonych sądów, dobrego wyważenia słów i rozwagi w pisaniu.

Ze swojej strony bardzo współczuję rodzinie, którą to spotkało i uważam że najlepiej nie kontynuować już tego tematu.
_________________
Zrównoważona kobieta to wspaniały przyjaciel człowieka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron