reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
pinki

Do潮czy: 12 Gru 2008
Posty: 18
PostWys砤ny: 31 Pa 2012, 21:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpisuj膮c umow臋 w kt贸rej jest wszystko jasno napisane zgodzi艂a si臋 na obowi膮zkowe nadgodziny, w zwi膮zkach do kt贸rych nale偶y pracuje lub z nimi wsp贸艂pracuje (nie wiem jak to okre艣li膰 ) szefowa, w艂a艣cicielka fabryki,, wi臋c skarga do tych zwi膮zk贸w nic nie daje, niestety. Pisz臋 tak bo doskonale znam t臋 fabryk臋 i sytuacj臋 kt贸ra tam panuje. Wed艂ug mnie tylko wizyta u lekarza i jego ocena stanu zdrowia kt贸ra okre艣li jak d艂ugo i w jakich warunkach mo偶esz pracowa膰.
_________________
j臋zykj臋zykj臋zyk
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Ewcia

Do潮czy: 10 Sty 2008
Posty: 141
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 31 Pa 2012, 23:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pierwsze slysze zeby nadgodziny byly obowiazkowe, ale proponuje zwrocic sie pisemnie do zwiazkow i co one wtedy na to??? A najprostsze rozwiazanie to chodzic co chwilke do poloznej i nazekac na co sie tylko da - wtedy napewno lekarz szybko da zwolnienie.
Ja akurat nie mialam problemu ze zwolnieniem ale ja mialam cukrzyce ciazowa i tylko odemnie zalezalo kiedy bede chciala przestac pracowac lub ograniczyc prace Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Poziom

Do潮czy: 09 Gru 2011
Posty: 4
PostWys砤ny: 1 Lis 2012, 16:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dogada艂am si臋 ju偶 z szefow膮 i nie musz臋 pracowa膰 nadgodzin je艣li nie chce powiedzia艂a ze to tylko ode mnie zale偶y i jak si臋 czuje
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 5 Lis 2012, 15:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy w okolicach 109 mieszkaja moze jakies mamuski z lata 2012 na macierzynskim i chcialyby potaworzyszyc mnie i mojemu 3miesiecznemu synkowi w spacerach ? synek urodzil sie 22.07.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
madzia240890

Do潮czy: 30 Lip 2009
Posty: 47
Sk眃: polska
PostWys砤ny: 8 Lis 2012, 11:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia89 napisa:
Czy w okolicach 109 mieszkaja moze jakies mamuski z lata 2012 na macierzynskim i chcialyby potaworzyszyc mnie i mojemu 3miesiecznemu synkowi w spacerach ? synek urodzil sie 22.07.




a mi coreczka 09.07.2012:)tylko ja na 108
_________________
madzik
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 8 Lis 2012, 14:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Madzia, napisalam na priv Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
OLIWIA23

Do潮czy: 17 Sie 2011
Posty: 7
PostWys砤ny: 13 Lis 2012, 12:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mam pytanie czy mo偶e kt贸ra艣 z was wie gdzie w Reykjaviku jest sklep z ubraniami dla kobiet w ci膮偶y Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
agatka

Do潮czy: 18 Gru 2006
Posty: 328
PostWys砤ny: 13 Lis 2012, 13:25    Temat postu: ... Odpowiedz z cytatem

Zajrzyj tu:

http://tvolif.is/

http://www.mkm.is/

http://www.glingur.is/category.php?id_category=5
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email
Zebereczka

Do潮czy: 19 Sty 2012
Posty: 3
PostWys砤ny: 13 Lis 2012, 16:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, w Kringlanie jest sklep Next- znajdziesz tam linie ubran dla kobiet ciezarnych ( po wejsciu do sklepu po lewej stronie).
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
czita
Zbyt cz臋sta publikacja og艂osze艅!
Do潮czy: 24 Mar 2009
Posty: 130
PostWys砤ny: 13 Lis 2012, 23:49    Temat postu: ciazowe ciuszki Odpowiedz z cytatem

Witam, Widze ze , poszukujesz ubran ciazowych, mam spodnie ciazowe, bardzo wygodne i fajne, malo nosilam tylko jak gdziesz wychodzilam, wiec naprawde sa w idealnym stanie, jesli chodzi o roz. to nie pamietam dokladnie, na metce nie widac ale w biodrach cos ok 106-110 cm , guma jest tez bardzo elastyczna i na wysokosci pepka w 39 tyg mialam 114 cm i zakladalam je bez problemu.Mam tez bardzo ladna tunike na szer.ramiaczkach ( bombka) , za spodnie chce 4000 kr. a za tynike 1000 kr. gratis dam bluze z rekawami 3/4, tez dobra na ciaze Jesli bys chciala to mozesz przyjechac i przymierzyc, Jak chcesz to moge wyslac fotki.
Pozdrawiam
_________________
"Nie mo偶emy utrzyma膰 偶adnego dnia, ale mo偶emy go nie straci膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
megii797

Do潮czy: 30 Pa 2012
Posty: 6
PostWys砤ny: 8 Gru 2012, 15:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam
szukam kontaktu do polskiej po艂o偶nej. je艣li kto艣 posiada numer telefonu prosz臋 o pomoc.

Dzi臋kuje i pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
milucha

Do潮czy: 13 Lut 2011
Posty: 37
PostWys砤ny: 24 Sty 2013, 22:36    Temat postu: por贸d w Neskausptadur Odpowiedz z cytatem

Witam,

dziewczyny czy kt贸ra艣 z Was rodzi艂a ostatnio w Neskaupstadur? Czy mo偶ecie mi powiedzie膰 jak wygl膮da opieka ci臋偶arnej, por贸d rodzinny, etc? Pozdr
_________________
milucha
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
milucha

Do潮czy: 13 Lut 2011
Posty: 37
PostWys砤ny: 24 Sty 2013, 22:39    Temat postu: poszukiwana Odpowiedz z cytatem

Szukam numeru telefonu do po艂o偶nej z Landspitali Gudrun Fema (odwiedza matki i noworodki po wyj艣ciu ze szpitala), szczup艂a blondyneczka, przesympatyczna. Dzi臋ki za pomoc
_________________
milucha
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 29 Sty 2013, 21:03    Temat postu: j Odpowiedz z cytatem

moze to nie w tym watku ale czy ktos mi moze powiedziec czy jak pracuje w pracy teraz juz 6 miesiecy i podpisalam umowe na czas staly .. i chodzi mi z tym macierzynskim po jakim czasie przepracowania moge dostac od nich macierzysnkiego no i slyszalam ze cos sie zmienilo ze wydluzyli ten macierzynski ???? to prawda??? i od jakiego czasu beda naliczac wtedy do tylu moj maciuerzyski
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
e_miilka

Do潮czy: 21 Kwi 2008
Posty: 61
Sk眃: B.
PostWys砤ny: 29 Sty 2013, 23:15    Temat postu: Re: j Odpowiedz z cytatem

LUCYNA86 napisa:
moze to nie w tym watku ale czy ktos mi moze powiedziec czy jak pracuje w pracy teraz juz 6 miesiecy i podpisalam umowe na czas staly .. i chodzi mi z tym macierzynskim po jakim czasie przepracowania moge dostac od nich macierzysnkiego no i slyszalam ze cos sie zmienilo ze wydluzyli ten macierzynski ???? to prawda??? i od jakiego czasu beda naliczac wtedy do tylu moj maciuerzyski


No wi臋c wype艂niasz wniosek (mozesz go odebrac w vinnumalastofie albo wydrukowac z ich strony) Jeden jest dla ciebie jeden dla twojego pracodawcy. Jesli pracowalas tylko 6 ostatnich miesiecy to to tam uwzgledniasz jesli masz wiecej miesiecy przepracowane ale w innym miejscu to dobrze jakbys miala swiadectwo pracy (vottord vinnuveitanda) od poprzedniego pracodawcy. (Tak bylo w moim przypadku poprzednie lata pracy tak przedstawilam)
Oddajesz wnioski z dwoma ostatnimi paskami wyplaty do vinnumalastofy i czekasz.
_________________
"Zawsze si臋 wydaje, 偶e w innym miejscu b臋dzie lepiej."
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen WP Kontakt
e_miilka

Do潮czy: 21 Kwi 2008
Posty: 61
Sk眃: B.
PostWys砤ny: 29 Sty 2013, 23:16    Temat postu: Re: j Odpowiedz z cytatem

e_miilka napisa:
LUCYNA86 napisa:
moze to nie w tym watku ale czy ktos mi moze powiedziec czy jak pracuje w pracy teraz juz 6 miesiecy i podpisalam umowe na czas staly .. i chodzi mi z tym macierzynskim po jakim czasie przepracowania moge dostac od nich macierzysnkiego no i slyszalam ze cos sie zmienilo ze wydluzyli ten macierzynski ???? to prawda??? i od jakiego czasu beda naliczac wtedy do tylu moj maciuerzyski


No wi臋c wype艂niasz wniosek (mozesz go odebrac w vinnumalastofie albo wydrukowac z ich strony) Jeden jest dla ciebie jeden dla twojego pracodawcy. Jesli pracowalas tylko 6 ostatnich miesiecy to to tam uwzgledniasz jesli masz wiecej miesiecy przepracowane ale w innym miejscu to dobrze jakbys miala swiadectwo pracy (vottord vinnuveitenda) od poprzedniego pracodawcy. (Tak bylo w moim przypadku poprzednie lata pracy tak przedstawilam)
Oddajesz wnioski z dwoma ostatnimi paskami wyplaty do vinnumalastofy i czekasz.

_________________
"Zawsze si臋 wydaje, 偶e w innym miejscu b臋dzie lepiej."
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen WP Kontakt
e_miilka

Do潮czy: 21 Kwi 2008
Posty: 61
Sk眃: B.
PostWys砤ny: 29 Sty 2013, 23:18    Temat postu: Re: j Odpowiedz z cytatem

e_miilka napisa:
e_miilka napisa:
LUCYNA86 napisa:
moze to nie w tym watku ale czy ktos mi moze powiedziec czy jak pracuje w pracy teraz juz 6 miesiecy i podpisalam umowe na czas staly .. i chodzi mi z tym macierzynskim po jakim czasie przepracowania moge dostac od nich macierzysnkiego no i slyszalam ze cos sie zmienilo ze wydluzyli ten macierzynski ???? to prawda??? i od jakiego czasu beda naliczac wtedy do tylu moj maciuerzyski


No wi臋c wype艂niasz wniosek (mozesz go odebrac w vinnumalastofie albo wydrukowac z ich strony) Jeden jest dla ciebie jeden dla twojego pracodawcy. Jesli pracowalas tylko 6 ostatnich miesiecy to to tam uwzgledniasz jesli masz wiecej miesiecy przepracowane ale w innym miejscu to dobrze jakbys miala swiadectwo pracy (vottord vinnuveitenda) od poprzedniego pracodawcy. (Tak bylo w moim przypadku poprzednie lata pracy tak przedstawilam)
Oddajesz wnioski z dwoma ostatnimi paskami wyplaty do vinnumalastofy i czekasz.


czemu to sie nie da edytowac, bez sensu. zrobilam blad w nazwie vottord vinnuveitenda - bez islandzkich znak贸w Smile Pozdrawiam!
_________________
"Zawsze si臋 wydaje, 偶e w innym miejscu b臋dzie lepiej."
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen WP Kontakt
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 30 Sty 2013, 10:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A naliczaja w ten spos贸b- licz膮 od 3 miesiaca ci膮偶y wstecz 12 miesiecy. 艁atwo sobie mo偶esz obliczyc mniej wiecej kwote jaka sie mozesz spodziewac. Zsumuj te 12 miesiecy, oblicz srednia, 80% z tego co wyjdzie bedzie mniej wiecej kwot膮 macierzynskiego.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
LUCYNA86
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1
Do潮czy: 15 Wrz 2008
Posty: 104
Sk眃: Hafnariorður
PostWys砤ny: 31 Sty 2013, 22:38    Temat postu: j Odpowiedz z cytatem

DZIEKUJE ZA WSZYSTKIE ODPOWIEDZI A CZY MOZE WIECIE DZIEWCZYNY ILE JEST TERAZ MACIERZYNSKIEGO CHODZI MI O MIESIACE Smile BO SLYSZALAM W TELEWIZJI ZE NAJMNIEJSZY CO BYL 6 MIESIECY BEDZIE 9 MIESIECY ALE OD KIEDY GO NALICZAJA TO NIE WIEM I KIEDY DZIECKO MUSI SIE URODZIC ???
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
sylwia 205

Do潮czy: 20 Cze 2010
Posty: 5
Sk眃: Keflavik
PostWys砤ny: 31 Sty 2013, 23:56    Temat postu: Re: j Odpowiedz z cytatem

jak ja bylam w ciazy i skladalam papiery o macierzynski to wybierasz sobie ile czasu chcesz korzystac z macierzynskiego albo 6 miesiecy albo 9..chodzi o to ze jezeli wezmiesz te 6 miesiecy Twoj maz moze wykorzystac 3 miesiace a jezeli wezmiesz 9 Twojemu mezowi sie juz nie nalezy urlop...ja wzielam 6 miesiecy i moj maz 3 w te wakacje bylismy w Polsce na 2 miesiace wiec maz wykorzystal z tych 3 aby 2 kolejny miesiac wezmie sobie za rok na nastepne wakacje..z tego co mi powiedziala pani z vinnumalastofnum nie musisz brac od razu tych 3 miesiecy tzn Twoj maz.moze go wykorzystac do 2 lat...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Wy秎ij email Numer GG
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 294, 295, 296 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 295 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron