reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

A wyloty do Islandii bezpośrednio z Polski?
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pelagia35
Gość
PostWysłany: 15 Lip 2005, 23:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

www.icelandair.de
Powrót do góry
tomsik

Dołączył: 04 Cze 2004
Posty: 47
Skąd: Czestochowa
PostWysłany: 18 Lip 2005, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

proponuje jeszcze sprawdzic www.ltu.de, ktorzy lataja z Monachium i Dusseldorfu
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
KEF752
Gość
PostWysłany: 15 Wrz 2005, 1:38    Temat postu: Icelandair charter do WAW Odpowiedz z cytatem

Czesc!

Wlasnie odwiedzilem strone internetowa lotniska w Keflaviku. Kliknalem "departures" i pojawily sie rejsy do Warszawy przez Akurey (nie znam poprawnej pisowni, niestety lol ) jak rowniez:

FI886 Warsaw 09:00 On Time

Czyli jest to rejs sans-escale, jak to Francuzi mowia, prosto do Warszawy.
Mi sie wydaje ze stale rejsy do Polski z Islandii to kwestia kilku miesiecy, najdluzej roku.

Piotrek
Powrót do góry
adam
Gość
PostWysłany: 15 Wrz 2005, 8:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To zabawne, ale ja wczoraj też tam kliknąłem i również zobaczyłem, że przyleciały samoloty z Polski. Czy ktoś orientuje się, co to za linie ?
Inna sprawa, że tak jak mówiłem, osoby przylatujące takim samolotem muszą być przygotowane na odmienne traktowanie niż to, jakiemu podlegają przylatujący z Kopenhagi lub nawet Londynu. Ludzie, którzy przylecieli z Polski do Egilsstadir litewskim czarterem zostali przywitani przez Islandczyków po prostu haniebnie. Zupełnie jakby byli jakimiś najgorszymi przestępcami.
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Wrz 2005, 13:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

adam
To Ĺźe islandczycy w Egilsstadir ich przeczepali to jest tylko nasza wina. Mam na mysli polakow. Islandczycy wczesniej znalezli pare razy u przyjezdzajacych towary ktorych nie powinni miec albo duze ilosci innych.
Wkoncu jest to ich kraj i to oni decyduja co moznz a co nie przewiesc.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 16 Wrz 2005, 12:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking_warrior napisał:
adam
To Ĺźe islandczycy w Egilsstadir ich przeczepali to jest tylko nasza wina. Mam na mysli polakow. Islandczycy wczesniej znalezli pare razy u przyjezdzajacych towary ktorych nie powinni miec albo duze ilosci innych.
Wkoncu jest to ich kraj i to oni decyduja co moznz a co nie przewiesc.


Święta racja !!!
Krótko, wyczerpująco nic dodać, nic ująć.
"Jak se pościelesz..tak się wyśpisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam
Gość
PostWysłany: 18 Wrz 2005, 0:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz? To ludowe przysłowie odnosi się do odpowiedzialności za własne czyny, a nie do odpowiedzialności zbiorowej. Mój niesmak budzi też to nieustanne powtarzanie "to jest kraj Islandczyków". To jakieś natręctwo. Czy w Polsce też biegacie za każdym cudzoziemcem, krzycząc "To jest Polska, kraj Polaków, my tu rządzimy!" ?
Powrót do góry
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Dołączył: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 18 Wrz 2005, 3:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja osobiscie nie biegam bo mieszkam na Islandii.
Nie jedno krotnie polak powiedzial obcemu obywatelowi, ktory odwazyl sie skrytykowac polakow- Jak ci sie nie podoba to wypie...
Wszczegolnosci tyczy sie to obywateli rosyjsko jezycznych.
Ja w moich wypowiedziach nie bronie islandczykow. Uwazam tylko ze robia to co chca bo sa u siebie. Polskie sluzby celne tez nie traktuja wszystkich rowno. A jakos tego nie krytykujesz i nie mowisz, ze autokar jadacy z Rosji zostal dokladnie przetrzepany a ludzie potraktowani jak kryminalisci.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
corel

Dołączył: 01 Sie 2005
Posty: 44
Skąd: KĂłpavogur
PostWysłany: 18 Wrz 2005, 9:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj Adam.
Nie bierz tego aż tak dosłownie, nie chodzi mi tylko o Islandię, ale ogólnie
o naszych ziomkach. Słyszy sie tu i ówdzie.
Oczywiście to przysłowie to indywidualna sprawa, ale gdyby każdy indywidualnie brał to do serca nie tworzyła by się odpowiedzialność zbiorowa.
Pozdrowka:
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Ilona

Dołączył: 20 Mar 2005
Posty: 67
Skąd: Frankfurt
PostWysłany: 26 Wrz 2005, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z tego co sie dowiedzialam, przed swietami prawdopodobnie bedzie utworzony bezposredni lot do Polski przez linie Icelandair. Tylko nie jest pewne czy uda sie to przed swietami czy juz po swietach Bozego Narodzenia.
_________________
Nie wiem dokąd iść, dokąd zmierzać mam,
Wiem tylko tyle, Ĺźe znĂłw jestem sam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Tlen
PODRÓŻNIK
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Skąd: ze swiata
PostWysłany: 26 Wrz 2005, 19:40    Temat postu: z Berlina do Keflaviku, Odpowiedz z cytatem

od polowy czerwca do 30 sierpnia, niemiecka firma "ketalt travel" maiała czartery dla swoich gróp (chyba 2x w tygodniu). Możliwe, że tak jest dalej. Kupiłem od nich bilety w 2000 r. dogadując wszystko mailem. Płaciłem ok. 1150zl/os może są teraz tańsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
adam
Gość
PostWysłany: 27 Wrz 2005, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej, przydałyby się jakieś bliższe informacje o tej firmie. Google nie podaje żadnych wyników dla hasła "ketalt travel". Może pomyliłeś nazwę?
Powrót do góry
ewamare

Dołączył: 12 Lis 2004
Posty: 38
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 10:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam Smile znalazłam wczoraj stronę rezerwacji lotów www.aero.pl
jestem ciekawa Waszej oceny czy ceny tam oferowane za przeloty są tanie i czy korzystaliście już z ich usług przy aranżacji przelotów. Powiem szczerze, że oglądając różne strony przewoźników lotniczych czy agencji rezerwacji biletów to jest jedyna strona, której wyszukiwarka zaoferowała kilkanaście możliwości przelotów - akurat w moim przypadku z Rejkjaviku do Gdańska. Też jestem zainteresowana lotami czarterowymi z Islandii - jak będę coś wiedzieć to napiszę Smile pozdrawiam Ewa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG WP Kontakt
PODRÓŻNIK
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Skąd: ze swiata
PostWysłany: 28 Wrz 2005, 10:35    Temat postu: poprawka Odpowiedz z cytatem

dałem plame bo nie popatrzyłem co napisałem i wkradł się błądSad przepraszam.
ta firma to KATLA TRAVEL.

jeszcze raz przepraszam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
PODRÓŻNIK
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 15 Wrz 2005
Posty: 45
Skąd: ze swiata
PostWysłany: 29 Wrz 2005, 9:24    Temat postu: www.aero.pl to sciemA !!!!! Odpowiedz z cytatem

... i to z duzym A na koncu!!! jezeli jeszcze nie wiecie. Ceny są niezłe lecz nieosiągalne, bo cała strona to tylko prezentacja wyszukiwarki i nic ponnadto! ceny brane są z sufitu.

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
don B
Gość
PostWysłany: 9 Lis 2005, 11:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mozliwe, ze beda loty jeszcze przed bozym narodzeniem. Islandzka firma Bechtel prowadzi rozmowy z Wizz Air zeby przewozic swoich pracownikow z Polski (okolo 1000 osob) no i oczywiscie inni z tego tez beda mogli z tego korzystac Smile
Powrót do góry
konrath

Dołączył: 24 Lip 2006
Posty: 127
Skąd: Kopavogi
PostWysłany: 14 Mar 2007, 8:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zamiast czekać na połączenie między ICE i PL może po prostu zacznijmy coś robić w tym kierunku. Tym, którym zależy na takim połączeniu polecam wysłanie wiadomosci np. ze strony
http://www.icelandexpress.com/flight_info/help_centre/contact_us/praise_or_complaints/
albo
http://blog.icelandexpress.com/iceland/2006/10/24/new-destinations-for-iceland-express/
Jakoś nie chce mi się wierzyć w słaby wzrok boss'ów IC EX.
Jak nas nie widzą, dajmy im szansę Very Happy
Każdy mail na wagę złota.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Old Star

Dołączył: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skąd: Down Town czyli z Miasta DaunĂłw
PostWysłany: 14 Mar 2007, 23:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

konrath napisał:
zamiast czekać na połączenie między ICE i PL może po prostu zacznijmy coś robić w tym kierunku. Tym, którym zależy na takim połączeniu polecam wysłanie wiadomosci np. ze strony
http://www.icelandexpress.com/flight_info/help_centre/contact_us/praise_or_complaints/
albo
http://blog.icelandexpress.com/iceland/2006/10/24/new-destinations-for-iceland-express/
Jakoś nie chce mi się wierzyć w słaby wzrok boss'ów IC EX.
Jak nas nie widzą, dajmy im szansę Very Happy
Każdy mail na wagę złota.


Bossowie z IC EX wzrok mają dobry....

To Polakom zależy, zeby się tam dostać bardziej niz im.....

Dlatego odpalili całoroczne połaczenie z Berlinem - więc zachodnią Polskę ogarniają na luzie.

Ja sam mam 100 km do Schnoefeldu i wiem jaki to luksus Smile

A reszta?

Dostała Norwegiana do CPH i RyanAira do Londynu - chyba wystarczy....

OS
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
marekgc

Dołączył: 26 Gru 2006
Posty: 88
Skąd: Patreksfjordur/Wrocłw
PostWysłany: 17 Mar 2007, 9:32    Temat postu: loty Odpowiedz z cytatem

MIMO WSZYSTKO MIESZKAŃCOM ZACHODNIEJ POLSKI ZAWSZE ZAPROPONYJE BERLIN SCHONEFELD JEST DUŻO LEPSZA DROGA, A CENĄ WARSZAWA NIGDY NIE DORÓWNA NIEMIECKIEJ STOLICY. NP Z WROCŁAWIA NIGDY NIE JECHAŁEM ( Z CZASEM NA GRANICY ) DŁUŻEJ JAK 4 GODZINY,A DO WARSZAWY TRZEBA JECHA 7 GODZIN NO CHYBA ŻE MA SIĘ W DU..SZY PRZEPISY.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron