reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Praca: przelewy do Polski
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
police55
Go
PostWysany: 7 Pa 2006, 1:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Old Star napisa:
Operacja przelewu pieniędzu nie trwa dłużej niż 3-5 dni. Zależy to gdzie (duża miejscowość z centralą banku czy też może mała z oddziałem) i do jakiego banku wysyłasz.....



Potwierdzam. Ostatnio wyslalem kase we wtorek 10.30, w Polsce byla w czwartek juz dostepna na koncie. Landsbanki do PKO SA.

Pozdrawiam
Powrt do gry
Grom
Go
PostWysany: 12 Pa 2006, 2:30    Temat postu: Re: przelewy, karty itp. Odpowiedz z cytatem

gigi_26 napisa:
Hmm.... a ja powiem wam co ja wiem. Jest tak, pani w banku nie zagwarantuje wam, że wasza islandzka karta do bankomatu będzie respektowana w polskich sklepach, za to w bankomatach zwanych po tutejszemu ATM - owszem, bez problemu.

Nie ma to jak samo-wiedza Smile
Karta będzie działać bo nie bank jest wystawcą karty tylko sieć obrotu bezgotówkowego. Czyli VISA/MASTERCARD/JBC/AMERICAN EXPRESS etc etc etc. Wystarczy popatrzeć na bankomat i sprawdzić czy obsługuje dane karty VISA/VISA ELECTRON itd itd itd. Jeśli jest tam znaczek wystawczy karty bankomat musi obsługiwać.
ATM to nie islandzki skrót i nazwa jest także nie lokalna.
ATM - automated teller machine - zdefinowane jako maszyna do zawierania transakcji finansowych. Tłumaczenie bezpośrednie z eng na pl byłoby bezsensowne.
gigi_26 napisa:
Co do wysyłania pieniążków, nieprawdą jest że pieniążki idą 2 dni, idą często dłużej, a na monity i pytania czemu tak długo można usłyszeć jedynie, że mają czas do 10 dni roboczych... więc różnie to bywa - znam z autopsji.

Ja znam z autopsji, że nie ma lepszego sposobu przesyłania piniędzy niż dwa konta. Szybko/tanio/bez problemu i żaden system tego nie pobije, a ograniczenie w maksymalnej kwocie odnośnie bankomatu jak na polskie warunki 1 000 zł/dobę całkiem nieźle
Powrt do gry
shima

Doczy: 30 Mar 2007
Posty: 7
Skd: Szczecin
PostWysany: 9 Kwi 2007, 14:52    Temat postu: przelew-przekaz do Polski? Odpowiedz z cytatem

Mam konkretne pytanie...
Mój mąż pracuje w Islandii i dostanie wynagrodzenia za ostatni miesiąc w formie czeku. Ponieważnie ma jeszcze kenitala to nie ma jeszcze konta. Dlatego moje pytanie dotyczy tego jak ma przekazać do mnie do Polski te pieniążki?
Proszę o podpowiedź....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Kwi 2007, 15:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wysłać gołebiem pocztowym?
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
wredna_mimi

Doczy: 13 Pa 2006
Posty: 262
Skd: Ełk
PostWysany: 9 Kwi 2007, 15:35    Temat postu: Re: przelew-przekaz do Polski? Odpowiedz z cytatem

shima napisa:
Mam konkretne pytanie...
Mój mąż pracuje w Islandii i dostanie wynagrodzenia za ostatni miesiąc w formie czeku. Ponieważnie ma jeszcze kenitala to nie ma jeszcze konta. Dlatego moje pytanie dotyczy tego jak ma przekazać do mnie do Polski te pieniążki?
Proszę o podpowiedź....


Poczekać, az bedzie mial konto w banku z ktorego bedzie mogl zrobić Tobie przelew.

Lub,jeśli pieniążki są potrzebne dość szybko Tobie, może dobrym rozwiązaniem będzie jeśli mąż zrealizuje czek w banku i poprosi o przelew kogoś kto ma już konto (np. znajomy, pracodawca ,wspolp[racownik), wówczas, mąż daje tej osobie gotówke do ręki, a ta osoba robi przelew Tobie przy Twoim męzu na konto.
pozdro
_________________
***ŚmIeCh JeSt LeKaRsTwEm, KtÓrE KaŻdY MoŻe SoBiE PrZePiSaĆ***
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 9 Kwi 2007, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie trzeba miec swego konta żeby wysłac pieniądze do Polski.I nie trzeba angażowac do tego osób, które mają konto. Idzie się do banku, wypełnia odpowiedni blankiet , daje pani pieniążki, płaci prowizję i tyle. W ten sposób można przesłac pieniądze do Polski zarówno na konto walutowe jak i złotówkowe, przy czym na złotówkowe jest niekorzystnie-traci się na tym, lepiej na walutowe i sprzedac w kantorze. Szkoda, że niektórzy na tym forum zapomnieli jak to jest na poczatku w obcym kraju i udzielają dziwnych porad ornitologicznych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
shima

Doczy: 30 Mar 2007
Posty: 7
Skd: Szczecin
PostWysany: 9 Kwi 2007, 20:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Porady ornitologiczne są dla ptaków, a mi się nie wydaje żebym do tej braci się zaliczała, zawsze mnie uczono, że wywodzimy się od małpy ;-)

Eliszeba - dziękuję za konkretną odpowiedź. To nie jest pierwszy jego wyjazd zagraniczny ale pierwszy, gdzie pierwotne ustalenia są zmieniane w trakcie kontraktu. Sporo już wiem, bo staram się przeglądać forum i inne źródła o Islandii. Ale czasem niektóre informacje są nieaktualne. A i to co się u niego dzieje też jest zaskoczeniem. W przyszłym miesiącu nie będzie problemu, jest teraz... nie wiem czy w miejscowości, w której on mieszka jest bank ale się dowiem i może pozostali pracownicy jego firmy już też coś wymyślili aby przesłać rodziną wypłaty (pierwotnie miały być przelewy z Polski na konto bankowe w Polsce).

Już powoli się przyzwyczajam, że Islandia ciągle mnie zaskakuje...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 9 Kwi 2007, 21:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Eliszeba nie długo sie zaczną pytania jak płacić w sklepie za zakupy.

A wystarczy sie udać do najblizszego banku i zapytać jak to zrobić. Chyba że się nie zna żadnego języka obcego i trzeba do tego celu zaangażować żone z Polaski żeby się dowiedziała w necie jak dokonać przelewu pieniędzy.
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
shima

Doczy: 30 Mar 2007
Posty: 7
Skd: Szczecin
PostWysany: 10 Kwi 2007, 10:07    Temat postu: Do Vikinga.... Odpowiedz z cytatem

Viking widzę, że Islandia wpływa na ciebie bardzo niekorzystnie... chyba, że tak złośliwy byłeś od urodzenia... Czytałam kiedyś na forum, że "polak polakowi wilkiem" szczególnie zagranicą. Widać do ciebie się to szczególnie odnosi!!!!!!!
Kto dał ci prawo do oceniania ludzi? Akurat mój mąż wie ale to ja nie mam wiedzy, a jestem osobą, która ma analityczny umysł więc dla mnie wiedza to podstawa, analiza posiadanych informacji to codzienna przyjemność, a życie zawodowe polega na zdobywaniu i analizowaniu danych. Jestem niezależną, samodzielnie myśląca i działającą KOBIETĄ i żaden facet nie będzie mi dyktował co mam robić. Nawet mój własny mąż. Więc jeśli chce się czegoś dowiedzieć to po prostu o to pytam ludzi z większym doświadczeniem, ale widać ty chyba nie uważasz się za takiego, skoro prawie zawsze twoje odpowiedzi są przeszyte jadem. To dziwne, że ktoś czegoś nie wie? Alfa i omega w osobie Vikinga... jeśli nie chcesz to nie odpowiadaj nikomu na tym forum ale złośliwe uwagi na temet osób, których nie znasz zachowaj dla siebie. Piszesz, że jesteś szczery.... tylko po co komu twoja "szczerość." Bo dla mnie osoby, które zachowują się tak jak ty... są mało warte, nie są dobrymi ludźmi. Ich żywot jest... Islandia to tylko krótki etap w tym roku w moim życiu, i chyba dobrze bo słuchając takich "POLAKÓW" jak ty to się nie dziwię, że mówi sie o nas jak się mówi. Choć rozmawiałam z innymi polakami w Islandii i szczerze są zupełnie inni niż ty...
Czy ty wogól myślisz, że możesz kogoś urazić swoją oceną? Sprawia to tobie przyjemność? Chorą przyjemność!

Przepraszam ale nie mogę pozwolić by viking stosował swój "słowny terroryzm" ...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Kwi 2007, 16:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
chyba, że tak złośliwy byłeś od urodzenia



Od chwili poczęcia.

Shima bo ja taki terorysta jestem i moją bronią jest słowo.
A tak na serio to taki się stałem jakieś 1,5 roku temu. Od kiedy na Islandie zaczeli przyjeżdzać ludzie nie znający żadnego języka, kradnący w sklepach, robiący awantury na mieście, próbujący gwałcić kobiety, narzekający na kazdym kroku. A to na pogode, a to na Islandczyków, a to na ceny w sklepach na wszystko. Mam dość takich osób. Wstydze się za nich. I może właśnie dlatego od jakiegoś czasu na tym forum jestem złośliwy i wredny.
Było już to gdzieś poruszane. Ale to forum na początku było inne. Rozmawiało się o Islandii i taki było założenie jak powstawało. A teraz jak przesłać wóde i fajki żeby nie zapłacić cła, jak wysłać pieniądze do Polski, jak rozliczyć podatek, jak przetlumaczyć świstek z wypłatą, dlaczego szef mi nie zapłacił za nadgodziny, a niby skąd mam o tym wiedzieć nie dzwonił do mnie.

Więc pozwolisz że tak jak Ty masz umysl analityczny i lubisz wszystko wiedzieć. To ja będe sobie dalej złośliwy na posty typy jak "przemycić wóde i..."
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
shima

Doczy: 30 Mar 2007
Posty: 7
Skd: Szczecin
PostWysany: 10 Kwi 2007, 17:05    Temat postu: Uśmiechnij się... Odpowiedz z cytatem

Ok-viking
Nie oceniaj książki po okładce...
Są różni ludzie - nie można wszystkich do jednego worka wkładać.
Wiem, że forum było kiedyś inne, czytałam... sporo czytam, bo jak już wiesz lubię wiedzieć.
Ale sam przyznasz, że jest różnica między działaniami legalnymi (np. przelewy) a działaniami niezgodnymi z prawem (np. przemyt wódy).
Wiedza o danym kraju, o warunkach tam panujących, zwyczajach w pracy to bezcenny skarb. Mój mąż już był w kilku różnych krajach i wierz mi co kraj to inne obyczaje zarówno w życiu codziennym, jak i w pracy.
Islandia jest pięknym krajem ale też bradzo odległym i nieznanym.
Dla mnie to tylko kolejny kontrakt. Pare miesięcy i powrót do normalnego życia w Polsce.
Pozwolę abyś na posty typu jak "przemycić wóde i..." był sobą ale poproszę cię tylko abyś jednakowo nie oceniał wszystkich, ja wiem, że po dłuższym okresie słuchania i czytania narzekań to trudne ale uwierz czasem warto dla kilku perełek być ostrożniejszym w osądach.
Życzę powodzenia... i troszkę więcej optymizmu i usmiechu na codzień.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
viking
User bywa złośliwy, IGNORUJ takie posty!
Doczy: 22 Sie 2005
Posty: 1747
Skd: Reykjavik
PostWysany: 10 Kwi 2007, 18:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Życzę powodzenia... i troszkę więcej optymizmu i usmiechu na codzień.



Ale ja mam dużo uśmiechu Wink

Tobie również...
_________________
Bardzo niewielu mężczyzn posiada klucz do serca kobiety, pozostali obywają się wytrychem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Grazyna

Doczy: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skd: Islandia
PostWysany: 10 Kwi 2007, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie bardzo rozumiem, choć przeczytałam od początku. O co ten szum? Każdy ma prawo miec swoje zdanie na dany temat. Jeżeli ktoś atakuje kogoś, że ma odmienne zdanie - to o nim samym nie najlepiej starczy. Troche dystansu do tematu i do bliznich.
_________________
Brunetka
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Eliszeba

Doczy: 29 Mar 2005
Posty: 128
Skd: Białystok/Akranes
PostWysany: 10 Kwi 2007, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Viking...kij ma dwa końce. Mnie też czasem irytują różne wypowiedzi czy pytania na tym forum. Ale myśle, że na Islandię trafiają też wartościowi ludzie, zadają pytania i jesli się zna odpowiedź to dlaczego nie odpowiedziec chocby trzeci raz z rzędu? Śledzę Twoje wypowiedzi i może tego nie widzisz, ale chyba popadasz w skrajności:) Więcej zrozumienia i luzu....nawet w stosunku do tych co nie znają angielskiego...albo o zgrozo islandzkiego!Smile To nie zawsze są Ci gwałciciele i złodzieje.Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
mariusx
Go
PostWysany: 10 Kwi 2007, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mozna zaloazyc konto w banku bez kenitali, nalezy okazac wniosek o nadanie tego nr(czy jakis papier potwierdzajacy wystapienie o kenitale).

przelew z landsbanku do polski kosztuje 800isk, pieniadze ida 2-3 dni, przelew mozna zlecic telefonicznie Very Happy lub mailowo Shocked

isladzkie karty platnicze sa respektowane w polsce bez zadnych ograniczen

jedyny przypadek "dziwny" mialem w banku pko bp, gdzie wyplacajac pieniadze z karty - doprowadzilem do zbiegowiska "pan urzedniczek bankowych" poniewaz karta nie posiada numeru "na sobie"
Powrt do gry
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysany: 11 Kwi 2007, 6:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mariusx napisa:

isladzkie karty platnicze sa respektowane w polsce bez zadnych ograniczen


Nie ma czegoś takiego jak islandzkie karty płatnicze. Visa czy też Mastercard zawsze będzie respektowana niezależnie od tego czy wydał ją polski bank czy też bank z drugiego końca świata.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
shima

Doczy: 30 Mar 2007
Posty: 7
Skd: Szczecin
PostWysany: 11 Kwi 2007, 7:12    Temat postu: Grażynka... Odpowiedz z cytatem

Grażynka w mojej wymianie zdań z vikingien nie chodziło o odmienne zdanie ale o sposób jego wypowiadania i "szufladkowanie ludzi".

Ale wydaje mi się, że wszystko już sobie wyjaśniliśmy... ;-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Zibi

Doczy: 06 Lis 2006
Posty: 16
Skd: ReYk
PostWysany: 21 Kwi 2007, 22:21    Temat postu: Re: przelewy, karty itp. Odpowiedz z cytatem

gigi_26 napisa:
Hmm.... a ja powiem wam co ja wiem. Jest tak, pani w banku nie zagwarantuje wam, że wasza islandzka karta do bankomatu będzie respektowana w polskich sklepach, za to w bankomatach zwanych po tutejszemu ATM - owszem, bez problemu. Należy jednak wiedzieć, że od każdego pobrania pieniążków z tutejszego konta w Polsce pobierana jest prowizja i wynosi ona 2% kwoty.
Co do wysyłania pieniążków, nieprawdą jest że pieniążki idą 2 dni, idą często dłużej, a na monity i pytania czemu tak długo można usłyszeć jedynie, że mają czas do 10 dni roboczych... więc różnie to bywa - znam z autopsji. Moja koleżanka, która mieszka tutaj 10 lat podpowiedziała mi ciekawsze moim zdaniem rozwiązanie tej sytuacji jaką jest wysyłanie pieniążków do rodziny w Polsce. Otóż, założyliśmy z mężem 2 konta, jedno w jednym banku (oczywiście mam na myśli Islandię) do każdego konta dostaliśmy karty bankomatowe. Od jednego konta karty wysłaliśmy mamom w Polsce i podaliśmy im numery PIN, w ten sposób mając dostęp do konta przez Internet mogę przelać z konta którego tutaj sama używam w jedną chwilkę (5-10 minut) na drugie konto islandzkie i moja lub meża mama może je w tej chwili praktycznie wypłacić.
Jedynym ograniczeniem korzystania z kart islandzkich w Polsce jest limit wypłaty, który wynosi 20 000 ISK co oznacza, że nie wypłacimy na kartę islandzką w Polsce więcej niz ok. 1000 PLN na dobę. Należy więc wziąć to pod uwagę kiedy wybieramy sie do Polski a planujemy większe zakupy/wydatki. Wtedy opłaca się utrzymywanie konta w polskim banku za 5 zeta miesięcznie, wysłanie tam większej gotówki i wypłacanie kasy bez jakichkolwiek prowizji itp..... organiczeń
pozdrawiam



To ciekawe, tylko dlaczego ja wypłacilem w bankomacie PKO BP ponad 2000 zl ? ale z tego co wiem niektóre bankomaty kasy w polsce nie wyplaca tylko nie pamietam ktore, ale koledzy taki przypadek mieli.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Old Star

Doczy: 27 Lip 2006
Posty: 226
Skd: Down Town czyli z Miasta Daunów
PostWysany: 22 Kwi 2007, 2:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

viking napisa:
Było już to gdzieś poruszane. Ale to forum na początku było inne. Rozmawiało się o Islandii i taki było założenie jak powstawało. A teraz jak przesłać wóde i fajki żeby nie zapłacić cła, jak wysłać pieniądze do Polski, jak rozliczyć podatek, jak przetlumaczyć świstek z wypłatą, dlaczego szef mi nie zapłacił za nadgodziny, a niby skąd mam o tym wiedzieć nie dzwonił do mnie.


Vikingu, nie jesteś właścicielem tego forum i jako taki, masz tylko pośledni wpływ na to w jaki sposób się rozwija...

I jeśli Ci się to nie podoba - to po prostu zmień to forum na inne Smile

Na pewno taki obrotny facet da sobie radę - czyżbym się mylił?

A może tak "obrosłeś w piórka", że tylko tylko tutaj potrafisz brylować?

Pzdr,

OS
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
pstpila

Doczy: 07 Lis 2006
Posty: 14
Skd: Reykjavik
PostWysany: 27 Maj 2007, 13:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najtańsza i najwygodniejsza za razem znana mi metoda przelewu pieniędzy z Islandii do Polski to przelewy za pośrednictwem www.moneybookers.com (kilka złotych, maja zawsze bardzo dobry przelicznik). Tańsza, ale już znacznie mniej wygodna to metoda "w skarpetce" (za darmo) lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Nastpny
Strona 2 z 4

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron