reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Polacy pobierają opłaty za pomoc w znalezieniu pracy
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Grom
Go
PostWysany: 19 Kwi 2007, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

narsiltm napisa:
Czy hydraulik tez wykozystuje polakow, kazac placic za swoje uslugi?

Płacenie pośrednikowi za załatwienie pracy jest czymś całkowicie normalnym. Pozostaje kwestia tego kto płaci. Jeśli płaci przyszły pracodawca wówczas pośrednik tak jak hydraulik musi wykonać swoja pracę rzetelnie. Czyli przeprowadzić selekcję wśród kandydatów, obdyc szereg rozmów kwalifikacyjnych etc etc etc ( w tym czasie przecież nie zarabia tylko traci ). Następnie przychodzi czas na proces weryfikacji tych kilku szczęśliwców, którzy idą na rozmowę kwalifikacyjną do pracodawcy. Zaakceptowani przez pracodawcę są źródłem dochodu pośrednika. W takich krajach jak UK często pracuje się dla agencji pośrednictwa, kótra ma kontrakt z pracodawcami i otrzymuje płacę za pracę swoich pracowników np. w fabryce. Natomiast pobieranie pieniędzy od osoby fizycznej w zamian za obietnicę "załatwienia" zatrudnienia łatwo podciągnąć pod "wyłudzenia". Nie znam prawa pracy w Islandii, ale nie wydaje mi się by było w tej kwestii inne.

Do rozstrzygnięcia pozostają jeszcze kwestie moralne, gdzie osoba posiadająca wiedzę i kontakty każe sobie za to płacić tym szukającym pracy, a nie tym szukającym pracownika.

W chwili obecnej jestem po rozmowach wstępnych z przyszłym pracodawcą, który jest żywo zainteresowany zatrudnieniem specjalistów z Polski lub Polaków zamieszkujących w UK. W moim przypadku tak właśnie ma wyglądać nabór. Przy czym od samego poczatku każdy chętny ma przedstawioną sytuację. Ja pracy nie obiecuję pracy, jestem pracownikiem i pośrednikiem pomiędzy firmą, a przyszłym poracownikiem. Wynagrodzenie oczywiście pobieram od pracodawcy za tych, którzy przejdą pomyślnie rozmowę kwalifikacyjną.
Powrt do gry
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 20 Kwi 2007, 0:24    Temat postu: Usługi są odpłatne! Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
Natomiast pobieranie pieniędzy od osoby fizycznej w zamian za obietnicę "załatwienia" zatrudnienia łatwo podciągnąć pod "wyłudzenia".
Jak to wyłudzenia???
A jak szewc daje Ci obietnicę naprawienia butów w zamian za zapłatę to to jet też wyłudzenie?
Może trochę pomyśleć i poczytać wszystkie posty zanim napisze się coś tak nielogicznego.
Bo jeśli obietnica jest spełniona (czyli usługa jest wykonana) to nie ma żadnego wyłudzenia. Jest zapłata za usługę.
Inną kwestią pozostaje płacenie podatków przez pośrednika, ale to nie stanowi sedna naszej rozmowy.
Natomiast jeśli pośrednik nie załatwi pracy i zwróci zapłatę to również nie ma wyłudzenia - wszystko zalezy wtedy od początkowych ustaleń między szukającym pracy a pośrednikiem; jesli pośrednik informował, że nie daje 100% gwarancji znalezienia pracy to OK; a jeśli gwarantował a jednak nie znalazł to jest to podstawa do ubiegania się o odszkodowanie lub zadośćuczynienie.


Nie traktujmy szukających pracy jak jakichś niedorozwiniętych. Jeśli są pełnoletni to mają prawo płacić komukolwiek za dowolne usługi (chociażby seksualne).
Więc przestańmy mitologizować kwestię pobierania opłat za pośrednictwo.

Każdy działa jak chce i nie można tego krytykować tylko dlatego, że my nie zapłacilibyśmy za jakąś usługę.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Zinfandel

Doczy: 10 Kwi 2007
Posty: 2
Skd: polsza
PostWysany: 20 Kwi 2007, 8:04    Temat postu: Re: Usługi są odpłatne! Odpowiedz z cytatem

Pobieranie zapłaty od pracownika w zamian za pośrednictwo pracy jest nielegalne zarówno w UE jak EOG.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
Andrzej Kaminski

Doczy: 25 Lut 2007
Posty: 17
PostWysany: 20 Kwi 2007, 12:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam po dłuższej nieobecności.
A teraz nowe fakty:
Pojawili sie już pierwsi oszukani przez pana M. z akraneskiej budowy.
jednym z przykładów jest pewien pan, który to skuszony obietnicą pracy wpłacił "wymagane" 100tys koron i wg umowy słownej przyleciał na lotnisko i czekał na pana rekrutatora M. czekał, czekał i czekał.... i się nie doczekał lol
Postanowił sam pojechać do akranes z lotniska jak i tez samodzielnie poszukać pracodawcy. Po kilku dniach zadzwonił do pana przedsiębiorcy M z prośbą o zwrot pieniędzy. I co usłyszał:
( lol lol lol )
cyt. sory chłopie, ale kupiłem już samochód
lol lol lol
A swoją drogą, żona pana M też jest przedsiębiorcza. tysiąc euro za prace w rybiarni dla Polki lol
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Zinfandel

Doczy: 10 Kwi 2007
Posty: 2
Skd: polsza
PostWysany: 20 Kwi 2007, 14:03    Temat postu: Re: Usługi są odpłatne! Odpowiedz z cytatem

Odpłatność za usługi świadczone przez agencje zatrudnienia
Zgodnie z przepisem art. 19 ust. 7 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
zabrania się pobierania od osób, dla których agencja zatrudnienia poszukuje zatrudnienia lub
innej pracy zarobkowej lub którym udziela pomocy w wyborze odpowiedniego zawodu i
miejsca zatrudnienia, opłat innych niż wymienione w art. 85 ust. 2 pkt 7, tj. kwot należnych
agencji z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za
granicą. W oparciu o interpretację ww. przepisów dopuszczalne jest pobieranie od osób opłat
z tytułu faktycznie poniesionych kosztów związanych ze skierowaniem do pracy za granicą
np. kosztów: przejazdu za granicę, wizowania paszportów, dodatkowego ubezpieczenia,
badań lekarskich, tłumaczenia niezbędnych dokumentów osób wyjeżdżających, szkolenia
zgodnego z wymogami pracodawcy zagranicznego, opłat związanych z uzyskaniem
zaświadczenia o niekaralności itp. – pod warunkiem wyspecyfikowania tych opłat w umowie,
o której mowa w art. 85 ust. 2 ww. ustawy. Zabronione jest natomiast pobieranie opłat od
osób kierowanych do pracy za granicę z tytułu wyszukiwania i wskazania pracodawcy
zagranicznego, w szczególności: przedpłat, kaucji, opłat eksploatacyjnych, wynagrodzenia
pracowników, opłat z tytułu wynajmu lokalu, wyjazdów pracowników agencji, rekrutacji,
usług pocztowo-telekomunikacyjnych, druków, reklamy i ogłoszeń prasowych.
Natomiast dozwolone jest pobieranie opłat z tytułu prowadzonej działalności w zakresie
pośrednictwa pracy od pracodawców.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo WP Kontakt
Grom
Go
PostWysany: 21 Kwi 2007, 22:40    Temat postu: Re: Usługi są odpłatne! Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Jak to wyłudzenia???
A jak szewc daje Ci obietnicę naprawienia butów w zamian za zapłatę to to jet też wyłudzenie?

Mnie szewc nie daje no chyba, że to przykład z Twojego Reality Show. Weź sobie Kodeks Pracy do spółki z Karnym i nie próbuj być mądry.
Odżajer Egzegeta napisa:
Może trochę pomyśleć i poczytać wszystkie posty zanim napisze się coś tak nielogicznego.

Może właśnie poczytać Kodeks Pracy i Kodeks Karny, zanim pisać he ? Nie zarzucaj mi, czegoś co sam robisz.
Odżajer Egzegeta napisa:
Natomiast jeśli pośrednik nie załatwi pracy i zwróci zapłatę

Pośrednik zwróci co ? Bez jaj, albo poważnie jesteś zaprzedanym idealistą, albo bierzesz mnie za idealistę.
Odżajer Egzegeta napisa:
Nie traktujmy szukających pracy jak jakichś niedorozwiniętych.

Ty ich tak traktujesz.
Odżajer Egzegeta napisa:
Jeśli są pełnoletni to mają prawo płacić komukolwiek za dowolne usługi (chociażby seksualne).

Oczywiście za amfę, gandzię i inne świnśtwo też. Transakcja jest fair. Pytanie tylko czy w świetle litery prawa legalna.
Odżajer Egzegeta napisa:
Więc przestańmy mitologizować kwestię pobierania opłat za pośrednictwo.

W mitologi napewno jesteś dobry. Tyle, że nie współczesnej. Natromiast co żałosne to starasz się ubrać swoje prywatne przekonanie w szaty autokratywnego obiektywizmu z wykorzystaniem pozycji siły administartora forum. Stąd diagnoza brzmi poważnie zaniżone poczucie własnej wartości Neutral
Pozdrawiam z Cywilizacji i Państwa Prawa
Powrt do gry
esmerka31

Doczy: 19 Lut 2007
Posty: 542
PostWysany: 21 Kwi 2007, 22:48    Temat postu: pomoc Odpowiedz z cytatem

Ok wiec powiem takk. Ok sciagam kogos za zupelna darmoche..Latam zalatwiam mu prace papiery.. marnuje moj czas...ktos przyjezdza...zalatwiam numer szukam stancji szukam pracy...potem chodze z nim do banku tlumacze...potem szukam biletu kupuje bo on nie ma wizy ..potem chce zone badz dzieci czy kochanke..znowu szukam a potem ten ktos ma juz wszystko i mnie olewa....To wszsytko co robilam robilam za darmo...tylko zastanawiam sie po co...po co byc tak dobrym,...moze lepiej brac kase i juz. Tego nie da sie powiedziec jak bedzie najlepeeij...ten co placi powinien sam zaprowbowac czyto jest tak latwo wszytko pozalatwiac. Stoje miedzy mlotem a kowadlem...skoro zieniam komus zycie (bo w polsce nie mial nic)to co....matka teresa? Sama nie umiem dac odpowiedzi na to pytanie Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Kwi 2007, 1:14    Temat postu: Re: Usługi są odpłatne! Odpowiedz z cytatem

Grom napisa:
Mnie szewc nie daje no chyba, że to przykład z Twojego Reality Show.
Czyli dostajesz buty i inne towary za darmo?
Jak chcesz przewodnika po jakimś muzeum lub mieście to też dostajesz te usługi za darmo?
Za usługi zawsze trzeba płacić!

Cytat:
Weź sobie Kodeks Pracy do spółki z Karnym i nie próbuj być mądry.
Szkoda, że przez pryzmat swego zacietrzewienia nie widzisz trochę szerszych horyzontów.
Dzisiejsze prawo to bardzo prymitywne narzędzie do zarządzania społeczeństwem.
Ale skoro tak bardzo Ci zależy na dzisiejszym prawie, to powiem Ci jako zapalony prawnik-amator, że każde prawo można obejść i każda działalność może być legalna.
Po pierwsze człowiek, który świadczy usługę, o której tu mowa, nie jest agencją pośrednictwa, więc nie dotyczy go wspomniana ustawa/rozporządzenie/kodeks.
Po drugie, kto powiedział, że on pobiera opłatę za znalezienie pracy? Zawsze może oficjalnie umówić się z klientem, że świadczy usługi konsultingu i pomocy prawnej. Ewentualnej może świadczyć usługi tłumaczenia oraz usługi pełnomocnictwa obywatela polskiego na Islandii.
Jednym słowem, jeśli tylko nasz "pośrednik" płaci podatki, to może zupełnie legalnie być quasi-pośrednikiem i być najzupełniej legalnym.

Jeśli kogoś interesuje możliwość legalizacji dowolnej działalności, to oferuję swoje odpłatne usługi konsultingowe w tym zakresie...

Ponieważ, jak już wspomniałem, dzisiejsze prawo to wytwór idiotów, więc gdy się bardziej zastanowić, to działa ono przeciwko poszukującym pracy. Dlaczego?
Otóż jeśli nasz pośrednik nie może oficjalnie działać jako pośrednik, to wtedy świadczy usługi konsultingu, a więc nie musi ponosić odpowiedzialności, jeśli "załatwiona" praca okaże się fałszywa...
Gdyby wiele osób mogło być pośrednikami pracy legalnie, to ostra konkurencja obniżałaby ceny, a po drugie łatwiej można by było ścigać oszustów...



Odżajer Egzegeta napisa:
Może właśnie poczytać Kodeks Pracy i Kodeks Karny, zanim pisać he ? Nie zarzucaj mi, czegoś co sam robisz.
Ja czytam poprzednie posty zanim napiszę nowe.
A nazywanie nawet nielegalnej usługi wyłudzeniem to przecież głupota.
Sprzedaż narkotyków mimo, że nielegalna, nie jest wyłudzeniem. Jest to po prostu nielegalna transakcja i tyle... Morderstwo też jest nielegalne, ale mam nadzieję, nie nazwałbyś tego czynu wyłudzeniem?

Cytat:
Odżajer Egzegeta napisa:
Natomiast jeśli pośrednik nie załatwi pracy i zwróci zapłatę

Pośrednik zwróci co ? Bez jaj, albo poważnie jesteś zaprzedanym idealistą, albo bierzesz mnie za idealistę.

Nie biorę Cię za idealistę. Raczej za biednego, sfrustrowanego i trochę agresywnego człowieka...
A ja jestem idealistą choć jednocześnie jestem realistą. Mam chyba prawo być? Czy też może gdzieś w jakimś unijnym zarządzeniu zabroniono idealizmu? Twisted Evil

Natomiast uczciwi ludzie zdarzają się wszędzie. Jestem pewien, że wielu ludzi tutaj na Forum trudni się pośrednictwem pracy.
Jedni robią to za słowo DZIĘKUJĘ, inni za butelkę wódki, a inni za kasę.
Wśród tych ludzi jest wielu uczciwych, więc skąd te głupkowate przytyki? Dyskutujmy o faktach, a nie o twojej dziwnej wizji świata, gdzie wszyscy są źli (więc może i Ty też).
Gdybym był na Islandii z pewnością odpłatnie załatwiałbym pracę rodakom. Byłoby to pożyteczne zarówno dla mnie jak i dla tych ludzi.

A sam, gdybym chciał wyjechać do pracy, wolałbym zapłacić komuś niż korzystać z usług za "dziękuję". Zapłata jest dla mnie jakąś formą gwarancji, że usługodawca przyłoży się do roboty. Inaczej albo mu nie zapłacę albo będzie musiał zwrócić to co wziął (o ile jest uczciwy).

Zresztą legalne agencje pośrednictwa dla jakich Ty właśnie pracujesz, również oszukują często ludzi... Mieliśmy takie zgłoszenia na tym Forum.
Więc prawo chroni monopol bogatych i dużych firm pośrednictwa pracy, a nie interesy pracowników, jak się niektórym naiwnym wydaje...

Cytat:
Odżajer Egzegeta napisa:
Nie traktujmy szukających pracy jak jakichś niedorozwiniętych.
Ty ich tak traktujesz.

Ja ich tak nie traktuję. Ja wiem, że większość ludzi to idioci, ale ja tworzę prawo, które daje każdemu swobodę. A jeśli ktoś jest idiotą do kwadratu to najwyżej mu ta wolność zaszkodzi - jego strata.

Dzisiaj prawo na siłę wprowadza pewne rozwiązania, które utrudniają życie wolnym i mądrym ludziom. Zakaz handlu narkotykami to również przejaw tej bezsensownej nadopiekuńczości państwa nad obywatelami.
Szczególnie, że te prawo nie jest w ogóle skuteczne.


Cytat:
Odżajer Egzegeta napisa:
Jeśli są pełnoletni to mają prawo płacić komukolwiek za dowolne usługi (chociażby seksualne).

Oczywiście za amfę, gandzię i inne świnśtwo też. Transakcja jest fair. Pytanie tylko czy w świetle litery prawa legalna.

Czy tylko udajesz, czy masz troszkę ograniczoną wyobraźnię?
Nawet jeśli przyjmiemy, że handel narkotykami to coś złego, bo narkotyki powodują wyniszczenie organizmu i psychiki człowieka, to łatwo znaleźć różnicę między sprzedażą uzależniających narkotyków, a znalezieniem komuś odpłatnie pracy.
Chyba, że należysz do grona tych filozofów, którzy trafnie porównują pracę i zarabianie kasy do uzaleznienia od narkotyku? Chyba jednak nie tędy szło twoje rozumowanie Very Happy

Nawet jeśli pośrednictwo pracy jest nielegalne (choć już podałem sposoby na legalizację tego biznesu), to nie jest to niemoralne!!
A dla mnie prawo moralne ma wyższość nad prawem stanowionym.

A zresztą nawet narkotyki można legalnie posiadać i sprzedawać. Wystarczy by nie były zarejestrowane na liście narkotyków lub prekursorów. A takich legalnych narkotyków jest sporo. Można na nie wystawić fakturę VAT i bez problemu sprzedać jako substancję do badań lub jako inhibitor korozji... Smile
W tym zakresie istnieje wiele luk prawnych, o których mógłbym tu pisać godzinami (odsyłam do mych odpłatnych usług konsultingowych).

Tak więc, jeśli chcesz dyskutować o prawie, to znajdź trochę głupszego dyskutanta, bo ja się zupełnie nie nadaję do takich prymitywnych gierek...


Cytat:
W mitologi napewno jesteś dobry. Tyle, że nie współczesnej.
Dziękuję za komplement. Rzeczywiście swego czasu interesowałem się mitologią starożytnych...


Cytat:
Natromiast co żałosne to starasz się ubrać swoje prywatne przekonanie w szaty autokratywnego obiektywizmu z wykorzystaniem pozycji siły administartora forum.
Zastanówmy się chwilę nad twoją wypowiedzią, bo rozkładam ją na czynniki pierwsze i nie wiem co konkrenie chcesz mi zarzuić.
1) co jest żałosne?
2) jakie jest moje "prywatne przekonanie"? (może słuszne?)
3) co to jest "autorytarny obiektywizm"? (czy obiektywizm jest zły?)
4) gdzie wykazuję w tej dyskusji siłę administratora Forum?

Ponieważ twoje zdanie jest właśnie "żałosne", bo nie zawiera konkretnych argumentów, więc powinienem właśnie zabawić się w admina i Cię zbanować (na co od dawna zasługujesz za niektóre wypowiedzi). Niestety poprawność polityczna (której nie cierpię), nakazuje mi bym tego nie robił, bo właśnie wtedy ludzie (z satysfakcją) stwierdzą, że wykorzystałem swoją pozycję. Nie będą się zastanawiać nad moimi argumentami; wystarczy im tylko fakt wykorzystania pozycji admina.

Jeśli chcesz mnie lub kogoś innego krytykować to rób to inteligentnie, podając fakty, argumenty itp. W cokolwiek ubieram moje "prywatne" czy służbowe przekonanie, to nie udowodniłeś, że jest błędne.
A samo ubieranie przekonań nie jest czymś złym. Lepsze chyba takie ubieranie w "autorytarny obiektywizm" niż w chamstwo...?


Cytat:
Stąd diagnoza brzmi poważnie zaniżone poczucie własnej wartości
Ale my tu nie rozmawiamy o diagnozie mojej osoby... I nieważne czy mam zaniżone czy zawyżone poczucie własnej wartości. Ważne czy mam rację czy też nie...
Ale dziękuję Ci za próbę psychologicznego rozszyfrowania mojej osobowości. Z pewnością przyda Ci się na później, gdy zabraknie Ci już logicznych argumentów. Zawsze będziesz mógł skorzystać...


Cytat:
Pozdrawiam z Cywilizacji i Państwa Prawa
Mieszasz dwa różne i nawet sprzeczne pojęcia.
Otóż cywilizacja to coś co ma dbać o rozwój społeczeństwa. Prawo (takie jak dziś jest stosowane), to przejaw barbarzyństwa, głupoty i lęków.
Tak więc, jeśli identyfikujesz się z "cywilizacją" prawa, to nie świadczy to o Tobie zbyt dobrze.
No, ale cóż, w awangardzie cywilizacyjnej zawsze jest mało ludzi..
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Tely

Doczy: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skd: Polska
PostWysany: 24 Maj 2007, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Z mojego podwórka.
W USA płaciłem tygodniówkę pośrednikowi, który załatwiał mi pracę. Zapłata następowała po trzech przepracowanych tygodniach. Nie narzekałem. Wszystko było uzgodnione wcześniej. Jeżeli bym nie chciał nikt nie zmusiłby mnie abym korzystał z usług pośrednika.
Agencja z tego żyła, a ja nie musiałem tygodniami szukać pracy wydawać kasy na gazety, telefony i metro. Więc była to chyba symbioza a nie pasożytnictwo. Z usług agencji korzystali nie tylko Polacy ale Amerykanie i inne nacje też. Po prostu tak było wygodniej. Rejestrowałem się i czekałem na propozycje.
Całkiem inną sprawą było branie łapówek przez pracowników agencji. To była podłość, a brała większość - Polacy od Polaków, latynosi od swoich i tak dalej.
Ale reasumując nikt nikogo nie zmusza aby korzystał z usług pośredników. Jeżeli z takich usług korzystamy nie płaczmy tylko wywiążmy się z umowy, ponieważ ktoś się też wywiązał.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Off-topic Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron