reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Muzyk skrzypek praca

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
witoldd

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 3
PostWysłany: 15 Sie 2013, 8:58    Temat postu: Muzyk skrzypek praca Odpowiedz z cytatem

Witam , jak w temacie jestem muzykiem,skrzypkiem, czy mam według Was na pracę na wyspie? w grę wchodzą różne formy, np kwartet w restauracji, albo uczenie dzieci lub starszych, śluby, pogrzeby, ew po jakimś czasie start na egzamin do orkiestry. Doświadczeń mam sporo, grałem i w ork symfonicznej i operowej lata, grałem w kwartecie na statkach i w małych trasach po stanach, z uczeniem mniejsze doświadczenia, ale jak się powadzi kwartet smyczkowy to potem nic już nie jest straszne Very Happy . Czy Islandczycy mają w ogóle takie potrzeby?? Sad A moja żona jest plastykiem , doświadczenia od malowania obrazów, kopii, portretów itd po prace sztukateryjne. Jakie mamy szanse na tym skrawku ziemi????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sau choy

Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 15 Sie 2013, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Myślę, że duże szanse macie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
witoldd

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 3
PostWysłany: 16 Sie 2013, 7:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sau choy napisał:
Myślę, że duże szanse macie...


dzięki za dodanie otuchy, ale wdzięczny byłbym za bardziej szczegółowe 'notowania'.. jak się zdecydujemy to sprzedajemy mieszkanie w Polsce i wynosimy się na całego więc potrzebowałbym jakichś punktów oparcia. np w stanach jest duze parcie na naukę gry w wieku szkolnym. prywatnie. stąd mozna zakładać ,że tam byłaby gromadka do nauki i jakies tam zyski. gra się tam też bankiety i śluby i pracy dla kwartetu sporo. A np restauracje , w Reikjawiku czy mają tam taki obyczaj, żeby była żywa muzyka? Jak jest na Islandii?? każda informacja będzie dla mnie istotna i ważna. Z góry dziękuję z wszystkie odpowiedzi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 16 Sie 2013, 12:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja bym w ogole byla ostrozna z rzucaniem wszystkiego w Polsce i wynoszeniem sie za granice, zwlaszcza w tak niepewnym zawodzie.. Reykjavik to bardziej miasto hipsterow niz kultury.. W knajpach owszem, graja na zywo, ale skrzypkow rzadko kiedy widuje.. Moze najpierw nagrajcie sobie cos pewnego i wyjedzcie na probny okres, po co palic za soba mosty w Polsce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Sau choy

Dołączył: 08 Cze 2013
Posty: 25
Skąd: Olsztyn
PostWysłany: 16 Sie 2013, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja bym się zdecydował. Może mieszkania w Polsce bym nie sprzedał ale zaryzykował przyjazd. Człowiek który umie jedna rzecz ale umie doskonale napewno nie zginie. Robotę jakąś zawsze można tu ogarnąć a w miedzyczasie porozgadać i dopasować swoja wiedzę i doswiadczenie do tujejszej mentalności i zapotrzebowania. Szkół jest sporo, przedszkoli jeszcze wiecej. Nie wiem jak ta nowa opera.
Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. A zdania na forum będą zawsze podzielone
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 17 Sie 2013, 8:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie no ja nie pisalam, zeby nie przyjezdzali, tylko zeby nie rzucali wszystkiego i jechali w niepewne, bo to najgorsze co mozesz zrobic, obojetne, czy jedziesz do Anglii, Islandii czy Francji .Wiadomo, przyjechac, nagrac sobie jakakolwiek robote, ogarnac mieszkanie, i wtedy mozna sie rozgladac, ale nie oszukujmy sie, pracy skrzypka z dnia na dzien nie dostanie, chyba ze ma cos pewnego nagranego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 17 Sie 2013, 12:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przez wiele lat w filharmonii grał polski skrzypek Szymon Kuran.
Myślę, że dobrze byłoby zapytać tam właśnie czy jest szansa na podjęcie współpracy. Tym bardziej, że dzięki Szymonowi na wyspie mają dobre zdanie o naszych muzykach.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
yourbrotherthebeer

Dołączył: 15 Lis 2008
Posty: 198
Skąd: Keflavik
PostWysłany: 17 Sie 2013, 15:36    Temat postu: skrzypek Odpowiedz z cytatem

W orkiestrze symfonicznej gra regularnie 2 polskich skrzypków Andrzej Kleina i Zbigniew Dubik (jego córkę Magdalenę też widziałem przy większym składzie orkiestry). Może spróbuj się z nimi skontaktować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
witoldd

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 3
PostWysłany: 19 Sie 2013, 6:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dziękuję bardzo za wszystkie Wasze podpowiedzi. Spróbuję skontaktować się z tymi muzykami , śni mi się nadal Islandia. może do zobaczenia Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Belinda098

Dołączył: 27 Sie 2013
Posty: 4
PostWysłany: 27 Sie 2013, 9:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proponuję wyjechać na próbę, jak się spodoba to mozesz wrocic. Ja wyjechałam z moim mężem na stałe. I nie żałuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 30 Sie 2013, 22:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak sie sklada ze w tym kraju to 90 % populacji to artysci, a 99 % widzi w wiekszych kamieniach mieszkanie elfow, wiec musicie miec naprawde sile przebicia na tutejszym rynku Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron