reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Studia na Islandii
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 6 Cze 2007, 13:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Filip juz Cie lubie. A masz inne propozycje? lol
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
FilipR79
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 08 Lip 2006
Posty: 991
PostWysłany: 6 Cze 2007, 13:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wiesz, nie znam (niestety) dziewczyny Twojego syna wiec co ja moge poradzic. Wybor kierunku studiow to Jej decyzja i my jako forumowicze nie mamy prawa sie wtracac. Jakbys napisala co chce studiowac, lub ewentualnie jakie ma zainteresowanie byloby latwiej. Z Twojego postu nie wynika gdzie ona obecnie mieszka.....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 7 Cze 2007, 8:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To jest tak. Ona nie bardzo widzi możliwośc studiów na Islandii, czytaj bariera językowa. Trochę się dowiadywała i nic z tego nie wyszło. Ja chciałam tylko się dowiedzieć, czy według Was istnieje realna możliwość podjęcia tu studiów z podstawową znajomością islandzkiego i dobrą angielskiego. Natomiast kierunek studiów to wyłącznie jej ewentualna decyzja. Ja chcem tylko wiedziec jakie ma dziewczyna teraz szanse teraz i tu.
A przy okazji mogę się znowu pochwalić( baaaaaaaaaaaardzo to lubię), że moja córka najlepiej w szkole zdała testy w dziesiątej klasie. I była jedynym obcokrajowcem w niej. Jak możecie się domyslać to szkoła nie należy do największych, jednak ma dosyć wysoki poziom jak na islandzkie warunki.
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 7 Cze 2007, 8:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Można wiedzieć jakie było przykładowych pare pytań z tego testu? Gdyby pani mogła córki zapytać?? I wogóle jaki to test? 10 klasa to koniec szkoły i teraz idzie do liceum? Czyli 10 klasa to tak jakby koniec naszego gimnazjum?
_________________
Ég er ÍþrĂłttaĂĄlfur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Grazyna

Dołączył: 06 Gru 2005
Posty: 1093
Skąd: Islandia
PostWysłany: 7 Cze 2007, 10:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieci kończąc szkołę podstawową decydują razem z rodzicami z jakich przedmiotów chcą pisać testy. Ilość testow jest dowolna. Po napisaniu testów na początku maja trzeba czekać aż do początku czerwca na wyniki.Dziecko wtedy ma mniejwięcej pojęcie w jakiś przedmiotach jest dobre obiektywnie i na tej podstawie wybiera nastepną szkołę.
Dzieci na Islandi idą wcześniej o rok do szkoły podstawowej niż w Polsce i uczą się 10 lat, by potem kontynuować naukę w wybranej przez siebie szkole. Natomiast czy szkoła przyjmie dane dziecko odpowiada przez internet.Dziecko jeśli jest nadal chętne do tej szkoły pisze po prostu TAK
_________________
Brunetka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 7 Cze 2007, 14:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jakieś przykłądowe zadania z testów które pisała pani córka?
_________________
Ég er ÍþrĂłttaĂĄlfur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Lauraana
Alpha Team
Dołączył: 16 Kwi 2004
Posty: 136
Skąd: Gdansk/101 Reykjavik
PostWysłany: 8 Cze 2007, 11:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja sie jeszcze wypowiem co do studiow - na pewno moglaby isc studiowac islandzki dla obcokrajowcow na HI i filologie angielska na HI. Oba sa prowadzone po angielsku. Mysle, ze japonistyke tez moglaby isc studiowac, bo CHYBA jest glownie prowadzona przez obcokrajowcow, wiec tez beda zajecia po angielsku na poczatku.
wszelkie egzotyczne filologie beda ok, mysle... no i np francuska, jesli zna francuski, niemiecka jesli niemiecki itd.
co tam jeszcze... psychologia jest cala po islandzku, wiec moglaby miec problemy...
wszystkie scisle nie powinny byc chyba az tak bardzo problematyczne, jesli jest dobra z tego typu rzeczy...
nic wiecej na ten temat nie wiem :)
chyba, ze zdecyduje sie na islandzki, to mozna mnie pytac i chyba, ze zdecyduje sie na angielski, to moge dac kontakt do kumpla, ktory skonczyl... o.
pozdrawiam :)

i jeszcze bym prosila, zeby nie robic off topow... jesli chcecie rozmawiac o testach kompetencji, czy jak je zwal, tak je zwal, to prosze do tematu zwiazanego ze szkolami, tutaj ma byc o studiach wyzszych. :)
_________________
og ef þĂş vilt þĂĄ skal ĂŠg ljĂşga að þĂŠr...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Numer GG
berglind

Dołączył: 25 Gru 2007
Posty: 1
Skąd: bydgoszcz
PostWysłany: 26 Gru 2007, 15:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A ja jestem ciekawa jak wyglądają studia artystyczne na Islandii. Skończyłam liceum plastyczne w Polsce i teraz studiuje kulturoznawstwo.
Czy muszę dobrze znać język islandzki i czy wogóle są takowe uczelnie i jakie mają kierunki. Może ktoś z was się orientuje jak to wszystko wygląda Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 18 Mar 2008, 22:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam!
Z gory przepraszam za brak polskiej czcionki ale korzystam z komputera w bibliotece za granica i niema polskiej czcionki.

Mam pytanie odnosnie studiow na Islandii.
Czy jest mozliwosc studiowania i pracowania na Islandii jednoczesnie?
Jesli pojde na studia dzienne w Islandii to raczej bedzie mi sie trudno utrzymac nawet jak bede sobie dorabial po godzinach roznoszeniem gazet itp.
Bardziej by mi pasowalo studiowac zaocznie i miec stala prace ale niewiem czy jest taka mozliwosc w Islandii i czy jakies uczelnie oferuja taki rodzaj nauczania.
I czy jak zrobie licencjata w polsce to uznaja go na Islandii i bede mogl od razu zaczac tam studia magisterskie?
I czy sa na Islandii jakies kierunki gdzie mozna studiowac tylko po angielsku chociaz na pierwszym roku bo na drugim juz zakladam ze bede mowic po Islandzku , a glupio byloby przyjechac i przez rok czasu tylko pracowac i uczyc sie jezyka i miec rok przerwy w edukacji Smile

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc i wskazowki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
elko

Dołączył: 21 Lis 2007
Posty: 107
Skąd: reykjvik
PostWysłany: 19 Mar 2008, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chciec to moc a moc to chciec , pytanie do ciebie ?
,,kandydat 65,,
_________________
,,Vilja er allt sem þarft,,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 19 Mar 2008, 22:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

OK , nie bylo tematu.
Sorry za kretynskie pytanie.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 20:10    Temat postu: Medycyna na Islandii Odpowiedz z cytatem

Witam,
Czy orientuje się ktoś jak wyglądają studia medyczne na Islandii - czy sa prowadzone system bolońskim czy tak jak w Polsce tylko magisterka? Czy istnieje coś takiego jak staż, rezydentura i jak wyglada to wsyztsko w praktyce (głównie chodzi mi o jezyk). I czy Islandia respektuje polski dyplom, wyniki LEP-u oraz wynik egzaminu specjalizacyjnego (Unia Europejska wiem, że tak, ale nie wiem czy Islandia się zalicza do grona takich państw). Istnieje jaka kolwiek możliwość kontynuacji studiów rozpoczętych w Polsce. Ewentualnie jak wygląda rekrutacja na studia w języku angielskim (o ile takie istnieją). Ponieważ jestem studentem medycyny i ciągnie mnie na Islandie interesuję się tą kwestią jednak boję się, że język stanie mi na przeszkodzie. Jeden koleś u mnie z uczelni był w tym roku praktykach miesięcznych w Reykjaviku - postaram się zorientować jak to zalatwił (z tym, że to były chirirgiczne to dopiero po 3 roku bede mógł sie o to starać - a do tego długa droga najpierw muszę się poużerać w polsich szpitalach z lekarzami), a tym czasem liczę na jaką kolwiek przydatne informacje. Jeżeli to nie wypali to wezmę dziekankę i pojadę na rok do pracy na Islandię i bede kontynowaj je w Polsce - będę się musiał obejść smakiem. Będę naprawdę wdzięczny jezeli ktoś przybliży mi jakieś szczegóły. Pozdrawiam!
_________________
Ég er ÍþrĂłttaĂĄlfur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
ObsikanyRekin

Dołączył: 28 Lip 2006
Posty: 168
Skąd: Czubkofjordur, Kretynvik
PostWysłany: 3 Wrz 2008, 20:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

*systemem
*jakie kolwiek

Już uprzedzam uwagi dotyczące Islandii i Unii Europejskiej - wiem, że nie jest w UE. Chodziło mi o to czy zalicza się do państw respektujących polskie "dyplomy medyczne".

Swoją drogą szkoda, że usunięto możliwość edytownia własnych postów.
_________________
Ég er ÍþrĂłttaĂĄlfur...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 26 Paź 2008, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

HallĂł!

Tu znowu ja!
W przyszłym roku kończę licencjackie studia i mam pytanie do życzliwych ludzi.
Czy jest możliwość zrobienia magistra w Islandii poukończeniu studióww polsce?
Kończę wydział ekonomiczny a mój kierunek to hotelarstwo i obsługa ruchu turystycznego.
Zaliczyłem też 1 semestr na Łotwie po angielsku więc może się przyda przy rekrutacji.
Jakie kierunki mogę studiować na Islandii??? bez biegłej znajomości Islandzkiego?
Uczę się codziennie Islandzkiego ale na studia to chyba za mało.
Czy jest możliwość zaliczenie pierszego roku studiów 2 stopnia po angielsku a potem drugiego po Islandzku?
Czy w Islandii zaliczą mi mój licencjat z polski i wezmą mnie na magisterskie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 26 Paź 2008, 17:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sorry ale nie mogę wyedytowac więc dopiszę.
Kończe studia zaocznie ,czy to nie kłopot?
Chciałbym studiowac Geografię szczególnie Islandii , dziennikarstwo lub Islandologię czy to możliwe? , czy będą jakieś kłopoty z tej racji że kończę ekonomie?

Z góry dziękuje za pomoc.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ja_to_ja

Dołączył: 01 Sty 2008
Posty: 18
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Paź 2008, 0:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kandydat65 napisał:
HallĂł!

Tu znowu ja!
W przyszłym roku kończę licencjackie studia i mam pytanie do życzliwych ludzi.
Czy jest możliwość zrobienia magistra w Islandii poukończeniu studióww polsce?
Kończę wydział ekonomiczny a mój kierunek to hotelarstwo i obsługa ruchu turystycznego.
Zaliczyłem też 1 semestr na Łotwie po angielsku więc może się przyda przy rekrutacji.
Jakie kierunki mogę studiować na Islandii??? bez biegłej znajomości Islandzkiego?
Uczę się codziennie Islandzkiego ale na studia to chyba za mało.
Czy jest możliwość zaliczenie pierszego roku studiów 2 stopnia po angielsku a potem drugiego po Islandzku?
Czy w Islandii zaliczą mi mój licencjat z polski i wezmą mnie na magisterskie?


wiesz, nie wyzłośliwiam się, ale moim zdaniem kierujesz pytanie w próżnię - na tym forum nie bywa za wielu reykjavickich studentów i odpowiedzi na swoje pytanie raczej nie uzyskasz, ode mnie zresztą też nie. ale za to sugestię: http://www.hi.is/en - to angielskojęzyczna strona uniwersytetu w reykjaviku. powinieneś tam znaleźć wiele użytecznych informacji, a jeśli nie, to nie wahaj się do nich zadzwonić. zapewnim cię że wszyscy tam biegle mówią po angielsku, są przyzwyczajeni do załatwiania wszystkiego telefonicznie oraz pełni życzliwości Smile POWODZENIA!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dariusz40

Dołączył: 16 Lut 2008
Posty: 138
Skąd: Grenlandia
PostWysłany: 28 Paź 2008, 22:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kandydat65 napisał:
Sorry ale nie mogę wyedytowac więc dopiszę.
Kończe studia zaocznie ,czy to nie kłopot?
Chciałbym studiowac Geografię szczególnie Islandii , dziennikarstwo lub Islandologię czy to możliwe? , czy będą jakieś kłopoty z tej racji że kończę ekonomie?

Z góry dziękuje za pomoc.


O geografii i dziennikarstwie nie mam zielonego pojecia, natomiast jesli przez islandologie rozumiesz filologie islandzka to moze sprobuj wstepnie skontaktowac sie z Margret Jonsdottir, docentem na HI, e-mail: mjons@hi.is; tel. +354 525 4439 (to jej oficjalne dane kontaktowe w pracy, wiec nie musze wysylac na priv). Powodzenia!
_________________
Margr verdr af aurum api. (HĂĄvamĂĄl)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kandydat65

Dołączył: 19 Kwi 2006
Posty: 59
PostWysłany: 29 Paź 2008, 12:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wielki dzięki za pomoc!
Napisałem e-maila w którym wszystko objasniłem i zobaczymy co będzie Smile
Jeszcze raz dzięki

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
danielm.77d

Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1
PostWysłany: 6 Lis 2008, 23:38    Temat postu: szkola srednia Odpowiedz z cytatem

witam: mam pytanie: czy jest mozliwos rozpoczecia nauki w szkole sredniej w obecnej chwili??? :)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość WP Kontakt
gregi146

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 13
PostWysłany: 28 Sty 2009, 19:55    Temat postu: powazny problem Odpowiedz z cytatem

czy ktos zna strone zwiazana z uzytkowaniem rusztwan w jezyku islandskim badz anielskim?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Edukacja Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Strona 3 z 6

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron