reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

zwolnienie lekarskie!!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BOĹťENA/MAGDALENA

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 31
Skąd: POLSKA/HAFNARFJORDOUR
PostWysłany: 1 Paź 2013, 19:26    Temat postu: zwolnienie lekarskie!!!! Odpowiedz z cytatem

Witam
Mam pytanie jak jest płacone za zwolnienie lekarskie 80% czy 100% stawki za godzinę .Byłam trochę na zwolnieniu i chcę wiedzieć jak powinno byc to policzone? czy inaczej liczą za zwolnienie jak masz umowę na czas określony ? Może ktoś z forumowiczów mi podpowie.....
pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
piwo1234

Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
PostWysłany: 3 Paź 2013, 8:04    Temat postu: Re: zwolnienie lekarskie!!!! Odpowiedz z cytatem

BOĹťENA/MAGDALENA napisał:
Witam
Mam pytanie jak jest płacone za zwolnienie lekarskie 80% czy 100% stawki za godzinę .Byłam trochę na zwolnieniu i chcę wiedzieć jak powinno byc to policzone? czy inaczej liczą za zwolnienie jak masz umowę na czas określony ? Może ktoś z forumowiczów mi podpowie.....
pozdrawiam
Jesli masz dni chorobowe ,tzn za kazdy przepracowany msc naleza sie 2 dni chorobowego,to masz placone tak samo jakbys pracowala,jesli w tym czasie byly nadgodziny to tez musza byc zaplacone.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lidka38

Dołączył: 24 Sty 2009
Posty: 6
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 3 Paź 2013, 9:29    Temat postu: do piwo1234 Odpowiedz z cytatem

Mylisz się.Dwa dni o których piszesz sa to veikury,sa to dni tzw na żądanie(np.jesli zle się czujesz).Wtedy dzwonisz rano do pracodawcy i zgłaszasz,ze dziś nie przyjdziesz do pracy.Pracodawca wtedy może zażądać zwolnienie lekarskie na ten dzień.Dzien ten płatny jest 100%.Chorobowe to zupełnie inny temat.W żaleznosci od przynależności związkowej.Proponuje zapoznać się z porozumieniem miedzy związkami,a pracodawcami.Tam sa dokładne regulacje w tej kwestii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: KEFLAVIK
PostWysłany: 3 Paź 2013, 19:44    Temat postu: Re: do piwo1234 Odpowiedz z cytatem

lidka38 napisał:
Mylisz się.Dwa dni o których piszesz sa to veikury,sa to dni tzw na żądanie(np.jesli zle się czujesz).Wtedy dzwonisz rano do pracodawcy i zgłaszasz,ze dziś nie przyjdziesz do pracy.Pracodawca wtedy może zażądać zwolnienie lekarskie na ten dzień.Dzien ten płatny jest 100%.Chorobowe to zupełnie inny temat.W żaleznosci od przynależności związkowej.Proponuje zapoznać się z porozumieniem miedzy związkami,a pracodawcami.Tam sa dokładne regulacje w tej kwestii.


Lidka nie wprowadzaj ludzi w błąd- jak sama nazwa wskazuje Veikur lub Veik oznacza chory i pracodawca może ale nie musi żądać zwolnienia lekarskiego. Natomiast jeśli już żąda to ma obowiązek zwrócić pieniądze za druk czyli jakieś 1590 kr ( o ile to sie nie zmieniło).
Dopiero po przekroczeniu limitu o którym pisano powyżej za dni chorobowe trzeba sie ubiegać o pieniążki w związkach zawodowych.
POZDRAWIAM
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
Buszmenka

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 56
PostWysłany: 3 Paź 2013, 20:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tak wlasnie kolezanka ma racje , jak nigdy nie bralas veik to ci liczal 2 dni za kazdy miesiac i najpierw placi ci pracodawca za tyle ile nazbieralo ci sie a reszte placa ci zwiazki,Wiem na 100% ze tak jest bo tak mialam,a jak ktos nie wie to niech glupot nie pisze. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Buszmenka

Dołączył: 26 Wrz 2008
Posty: 56
PostWysłany: 3 Paź 2013, 20:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

[quote="Buszmenka"]Tak wlasnie kolezanka ma racje , jak nigdy nie bralas veik to ci liczal 2 dni za kazdy miesiac i najpierw placi ci pracodawca za tyle ile nazbieralo ci sie przez okres twojej pracy w danej firmie a reszte placa ci zwiazki,Wiem na 100% ze tak jest bo tak mialam,a jak ktos nie wie to niech glupot nie pisze. Dokladnie nie wiem ile procet placal zwiazki ale cos mi sie przypomina ze 80 % a pracodawca ze veiki 100%. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
GoBo
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Dołączył: 16 Wrz 2007
Posty: 106
Skąd: KEFLAVIK
PostWysłany: 3 Paź 2013, 20:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a co ja napisałem w swoim poście- właśnie to samo. 2 dni w miesiącu to są dni tzw chorobowe za które płaci pracodawca. Po wyczerpaniu sie tego limitu zwracasz się do związków zawodowych o świadczenie pieniężne. To wszystko
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
piwo1234

Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 12
PostWysłany: 7 Paź 2013, 22:41    Temat postu: Re: do piwo1234 Odpowiedz z cytatem

lidka38 napisał:
Mylisz się.Dwa dni o których piszesz sa to veikury,sa to dni tzw na żądanie(np.jesli zle się czujesz).Wtedy dzwonisz rano do pracodawcy i zgłaszasz,ze dziś nie przyjdziesz do pracy.Pracodawca wtedy może zażądać zwolnienie lekarskie na ten dzień.Dzien ten płatny jest 100%.Chorobowe to zupełnie inny temat.W żaleznosci od przynależności związkowej.Proponuje zapoznać się z porozumieniem miedzy związkami,a pracodawcami.Tam sa dokładne regulacje w tej kwestii.
To ty sie mylisz,nie wprowadzaj ludzi w blad,pracodawca placi tak jak napisalam wyzej,jesli mowimy o dlugim chorobowym,to po wykorzystaniu wszystkich dni chorobowych u pracodawcy,placa zwiazki zawodowe,ja wlasnie jestem na takim chorobowym,i dobrze wiem co pisze,w tej chwili jestem siodmy miesiac na zwolnieniu lekarskim,pracuje u tego samego pracodawcy ponad 5 lat,wiec placil mi zaklad przez trzy msc,tyle sie nalezy po 5 latach,a teeraz mi placa zwiazki zawodowe.Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
madziołek=)

Dołączył: 21 Paź 2008
Posty: 171
Skąd: Hafnarfjordur
PostWysłany: 9 Paź 2013, 13:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zwiazki zawodowe tez nie placa caly czas.. maja jakis okres i nie wiem czy nie jest to pol roku.. pozniej juz placi zaklad ubezpieczen.. to zielone jabluszko. tryggingastofnun czy jakos tak .. Smile jabluszko placi chyba 80 % Twojej miesiecznej wyplaty bez nadgodzin
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Jak wygląda praca na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron