reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Pierwsza rejestracja samochodu!!!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
amore

Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 3
PostWysłany: 3 Mar 2006, 11:49    Temat postu: Pierwsza rejestracja samochodu!!! Odpowiedz z cytatem

Witam, mam pytanko dotyczace kosztow przy zakupie samochodu
Zamierzam nabyc jakies auto i chcialbym wiedziec na jakie koszty musze sie przygotowac,tzn.rejestracja, zaplacenie o.c, auto 1993r, 1.6, mieszkam na malej wiosce na wschodzie, z gory dziekuj i pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Patrycja

Dołączył: 21 Kwi 2004
Posty: 77
Skąd: Islandia-Akranes
PostWysłany: 3 Mar 2006, 13:50    Temat postu: hej Odpowiedz z cytatem

Za rejestracje zero.
Ubezpieczenie,w zaleznosci od starosci,chyba....ale gdzies z 45tys rocznie bez Auto Casco.Nie wiem czy mozesz miec auto casco skoro jest z 1993 r.samochod.Ale to Ci w Sjovie powiedza.
Do tego podatek drogowy dwa razy w roku,kolo 10.W zaleznosci od tego jaki to samochod.Ja mam maly i place 7 tys (Peugeot).
No i przeglad,nie oamietam ale chyba z 5 tys.
Kv.Patrycja
_________________
gatta
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
amore

Dołączył: 24 Wrz 2005
Posty: 3
PostWysłany: 7 Mar 2006, 18:29    Temat postu: Czesc Odpowiedz z cytatem

Wielkie " Cool dzieki Patrycjo za odpowiedz, pozdrawiam "amore
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
UncleBechtel

Dołączył: 02 Gru 2005
Posty: 101
PostWysłany: 13 Mar 2006, 23:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oc i podatek licza od wagi pojazdu, dziwnie jakos.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
leszek16064
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 19 Lis 2005
Posty: 224
Skąd: Akranes
PostWysłany: 17 Kwi 2006, 14:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A jak wygląda sprawa opłat za rejestrację nowego auta?
Czy są jakieś opłaty za tablicę itp??
Z góry dzięki za odpowiedzi. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jola

Dołączył: 31 Sty 2004
Posty: 1000
PostWysłany: 18 Kwi 2006, 22:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jest temat: "Tablice rejestracyjne -IS-"
http://www.forum.iceland.pl/viewtopic.php?p=13425&highlight=tablice#13425
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tely

Dołączył: 07 Mar 2004
Posty: 82
Skąd: Polska
PostWysłany: 18 Lip 2007, 12:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy islandzkie firmy ubezpieczeniowe honorują polskie zniżki w OC i AC. Kolega pisał , że jemu w Irlandii uznali, jak jest na IS???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 18 Lip 2007, 23:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja przywizlem Mitsubishi Galant model 98r. z polski, i zaplacilem 214000 cla i podatku, 5000 przeglad z tablicami rejestracyjnymi, i 22000 ubezpieczenie caly rok(taniej niz w polsce). Wyszlo na to samo(jakbym tu takiego kupil) , tylko ze ja mam w idealnym stanie i turbo diesel, a tu takiego nie ma. Very Happy
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
delfin

Dołączył: 24 Gru 2006
Posty: 48
Skąd: Reydarfjordur
PostWysłany: 19 Lip 2007, 21:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przepraszam, za ubezpieczenie bez auto casco za caly rok zaplacilem 46000 Rolling Eyes
_________________
"malo jest takich chwil ktore mam tylko dla siebie,bo wciaz poswiecam sie innym"
"nigdy nie jest tak zebys nie mogl wiecej niz myslisz"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
kasijaa

Dołączył: 21 Lip 2007
Posty: 8
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 26 Lip 2007, 23:12    Temat postu: samochod z polski !! Odpowiedz z cytatem

witam
mam pytanie otoz mam pewien problem , chce zakupic auto ale niewiem czy by bardziej sie nie opłacało w Polsce . czy ktos wie jaka jest cena promu dostarczenia auta na Islandie ?? czy trzeba byc na promie czy tylko samochod tam moze byc , i bym go odebrała w Islandii ? Jakie sa ceny przerejstrowania auta z polski tutaj ?
a moze ktos ma jakis adres strony internetowej na ten temat promow
a moze ktos ma do sprzedania jakies fajnie autko w dosc dobrym stanie i nie drogie ?
pozdrawiam z Islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
KO

Dołączył: 10 Maj 2006
Posty: 492
Skąd: z piekła
PostWysłany: 10 Sie 2007, 2:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tely napisał:
Czy islandzkie firmy ubezpieczeniowe honorują polskie zniżki w OC i AC. Kolega pisał , że jemu w Irlandii uznali, jak jest na IS???


O ile dobrze wiem to tutaj jest odwrotnie niż w polsce. W polsce na zniżkę musisz "zapracować" ilością lat, bezwypadkową jazdą i czymś tam jeszcze, tutaj każdy od razu ma maxymalne zniżki i za ewentualne wypadki zniżki mu przepadają.
Do końca nie jestem tego pewny 8-) ale tak mi się obiło o uszy ;-)

A tak bliżej tematu: ja za pajero '97 płacę rocznie nicałe 100 000 (w tym ac) + 2 razy na rok 18 tysięcy podatek. Ale to podobno zależy od masy samochodu, a mój dyliżans waży ponad 2t Neutral

Pozdrawiam
_________________
(_!_)
o
0
O
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
gloomibir

Dołączył: 30 Paź 2013
Posty: 15
Skąd: Blonduos
PostWysłany: 23 Kwi 2014, 20:34    Temat postu: ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem

Pare miesiecy temu kupilam samochod, ale stracilam prace, wiec postanowilam nie zaplacic ubezpieczenia. Auta i tak nie uzywam, bo po krotkim czasie zepsulo sie, a jest mi szkoda pieniedzy na naprawe. Naliczono mi odsetki za nieplacenie ubezpieczenia. W tym tygodniu mam zamiar auto zezlomowac. Czy mimo ze zezlomuje auto moge dalej ponosic konsekwencje pieniezne (badz zostac wezwana na sprawe sadowa) ? Prosze o odpowiedz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
morsuczek

Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWysłany: 24 Kwi 2014, 0:58    Temat postu: Re: ubezpieczenie samochodu Odpowiedz z cytatem

ja bedac na miejscu ubezpieczalni nie odpuscilbym ci. to ze stracilas prace nie upowaznia cie do zaprzestania placenia ubezpieczenia za auto. moglam wczesniej zalatwic sprawe. pojsc do nich i poprostu powiedziec : stracilam prace, zepsulo mi sie auto, nie stac mnie na naprawe. rezygnuje z ubezpieczenia, wyrejestrowac auto w odpowiedniej instytucji i koniec tematu. nazbieralabys kase na naprawe ok. robisz i rejestrujesz na nowo nie- zlomujesz i tyle. takze moim zdaniem licz sie z konsekfencjami prawnymi- finansowymi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron