reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 303, 304, 305 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
edzia
Go舵
PostWys砤ny: 3 Kwi 2014, 14:52    Temat postu: WYWOLANIE PORODU Odpowiedz z cytatem

NA CZYM POLEGA NA ISLANDI WYWOLANIE PORODU TU NA ISLANDI ..
Powr髏 do g髍y
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 3 Kwi 2014, 17:29    Temat postu: Re: WYWOLANIE PORODU Odpowiedz z cytatem

edzia napisa:
NA CZYM POLEGA NA ISLANDI WYWOLANIE PORODU TU NA ISLANDI ..

Pewnie na tym samym co gdzie indziej, tylko tamto jest gdzie indziej, a to na Islandii.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 3 Kwi 2014, 23:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najpierw dadza ci tabletke do polkniecia wywolujaca skurcze i zapewn kaza jechac do domu.. Jesli nic sie nie zmieni, lub bedzie szlo wolno, wtedy podadza ci kroplowke ktora wywola silne skurcze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 3 Kwi 2014, 23:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jesli boisz sie wywolania to sprobuj moze poszalec z partnerem, mi pomoglo na tyle, ze w piatek dwie godziny po fakcie wyladowalam na porodowce, a wywolanie mialam ustawione na poniedzialek Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
olga0501

Do潮czy: 16 Sty 2014
Posty: 7
PostWys砤ny: 10 Kwi 2014, 22:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

3 czesc z artykulu dla ciezarnych na Islandii

http://icelandnews.is/polonia-islandia/kobieta-polonia-islandia/poradnik-dla-kobiet-w-ciazy-na-islandii-czesc-iii
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 16 Kwi 2014, 23:04    Temat postu: uczulenie w ciazy Odpowiedz z cytatem

czy sa tu jakies leki dla kobiet w ciazy na uczulenia Sad
Powr髏 do g髍y
ba艂wanek

Do潮czy: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWys砤ny: 24 Kwi 2014, 19:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kobietki powiedzcie mi co trzeba ze soba zabra膰 na porod贸wk臋?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 24 Kwi 2014, 23:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ba艂wanek napisa:
Kobietki powiedzcie mi co trzeba ze soba zabra膰 na porod贸wk臋?



W sumie niewiele. W szpitalu w kazdym pokoju i lazience masz jednorazowe majtki, duze podpaski i podklady poporodowe, reczniki, luzne koszulki i reczniki , a dla dziecka pampersy. Przynioslam wszystko swoje, upierano sie, zebym korzystala ze szpitalnych. Moje drugie dziecko zostalo nawet tydzien dluzej w szpialu na inkubatorze, to dostalam z magazynu cala pake pampersow, zebym nie musiala biegac co chwile, bylo tez mleko modyfikowane i jednorazowe buteleczki, w razie potrzeby w kazdej chwili mozna dostac. Jakby sie uprzec to sa tez takie pieluszki flanelowe zeby przykryc dziecko, ale ja mialam swoj mieciutki kocyk. Wez na pewno dla siebie szampon, cos do umycia sie, bo po porodzie bedzie potrzeba prysznica Wink Takze artykuly kosmetyczne, wiadomo szczotka do wlosow, szczoteczka do zebow, pasta, wygodne ciuchy i ubranka dla niemowlaczka. Wystarcza body, kaftanik, spodenki z zakrytymi nozkami, czapeczka i lapki niedrapki, no i oczywiscie cos na wyjscie, jakis kombinezon i grubsza czapeczka.Wez mokre chusteczki dla niemowlaczka jakby ci smolke walnelo na dzien dobry, bo w szpialu raczej nie uzywaja ) Jesli wszystko pojdzie zgodnie z planem to po kilku godzinach was wypuszcza do domu ( pierwsze dziecko urodzilam o 12 w poludnie - o 21.00 wyszlismy do domu, drugie dziecko urodzilam o 3 w nocy - wyszlam w lunchu, ale za pare godzin wrocilam bo byl konflikt krwi i dziecie zareagowalo ostra zoltaczka, wymagalo dluzszego pobytu w szpialu ) . Takze nie tachaj calej torby, wystarczy naprawde niewiele, ewentualnie jak ci cos zabraknie, to partner dowiezie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ba艂wanek

Do潮czy: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWys砤ny: 25 Kwi 2014, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzi臋kuj臋 :*
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
DOTI24

Do潮czy: 01 Pa 2010
Posty: 67
PostWys砤ny: 26 Kwi 2014, 16:58    Temat postu: Hej Odpowiedz z cytatem

Mam do was pytanie mamy Smile Moja c贸rka krzywo stawia n贸偶ki przy chodzeniu, ma 4,5 lata. Kiedy艣 by艂am z ni膮 u lekarza rodzinnego m贸wi艂, 偶e jest za wcze艣nie by co艣 stwierdzi膰, 偶e to si臋 zmieni. Nic si臋 nie zmieni艂o od tamtego czasu wr臋cz przeciwnie pogorszy艂o si臋. Moje pytanie gdzie mog艂abym zg艂osi膰 si臋 do lekarza, ale ju偶 specjalisty? Czy kt贸ra艣 z was mia艂a ju偶 taki problem? Prosz臋 o pomoc.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 26 Kwi 2014, 21:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kurcze Doti nawet mi nie mow, bo dzisiaj zauwazylam, ze moj dwulatek ma plaskostopie i krzywo stawia nozke ( skrzywienie podobne do plaskostopia ).. Tez szukam specjalisty, ale jak tobie przy czterolace powiedzial ze jeszcze za wczesnie... Oczywiscie ze nie jest za wczesnie... Im wczesniej tym latwiej korygowac wady !
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 26 Kwi 2014, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zapytalam sie na forum dla miedzynarodowych rodzicow w Islandii na facebooku i dostalam ten link : http://fotatak.net/barnainnlegg
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 1 Maj 2014, 8:16    Temat postu: pytani Odpowiedz z cytatem

czy jak sie ma wizyte u poloznej albo jakies badania i bierze sie dzien wolny to czy powinnien zaplacic pracodawca za ten dzien..... Question
Powr髏 do g髍y
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 5 Maj 2014, 10:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracodawca powinien zaplacic. A ty powinnas pojsc do pracy tego dnia bo caly dzien badanua nie zajmuja tylko 30 min. Mi placili normalnie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
zuzula666

Do潮czy: 05 Lut 2008
Posty: 410
Sk眃: Reykjawik
PostWys砤ny: 5 Maj 2014, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Pracodawca powinien zaplacic. A ty powinnas pojsc do pracy tego dnia bo caly dzien badanua nie zajmuja tylko 30 min. Mi placili normalnie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 5 Maj 2014, 19:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czy sa tu jakies tabletki rozkurczowe jak nospa wypisywane bez recepty czy tzeba isc do lekarza
Powr髏 do g髍y
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 7 Maj 2014, 10:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

oj, ja bym w ciazy rozkurczowych nie ryzykowala.. Mozesz wywolac wczesniejsze skurcze nieporzebnie.Nospe to sie bierze na bole menstruacyjne, a nie w ciazy Wink Zasada jest prosta : jezeli cos cie boli, to mozesz wziasc Paratabs lub Panodil, one sa w aptece bez recepty. Najlepiej jedna tabletke. Dwie ciaze przelecialam na tych tabletach w wypadku bolu glowy na przyklad i zle nie bylo Smile dasz rade !
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 7 Maj 2014, 11:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasia89 napisa:
oj, ja bym w ciazy rozkurczowych nie ryzykowala.. Mozesz wywolac wczesniejsze skurcze nieporzebnie.Nospe to sie bierze na bole menstruacyjne, a nie w ciazy Wink Zasada jest prosta : jezeli cos cie boli, to mozesz wziasc Paratabs lub Panodil, one sa w aptece bez recepty. Najlepiej jedna tabletke. Dwie ciaze przelecialam na tych tabletach w wypadku bolu glowy na przyklad i zle nie bylo Smile dasz rade !


ja nie wiem czemu, ale moja polozna odradzila branie mi PANODILa. powiedziala, zebym brala PARATABS w dawkach normalnych czyli 1-2 tabletki 4 razy dziennie, czyli co 8 godzin. i tez pomaga Smile jestem juz w polowie 6 miesiaca i czasami tak mi bol plecow dokucza, biore 2 tabsy i jest ok Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 7 Maj 2014, 12:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no,no, ja tez bralam czesciej Paratabs. chociaz o obydwoch dowiedzialam sie od poloznych .. Ale na ulotce Panodil jest napisane, ze mozna brac w ciazy. mi jednak jakos bardziej pomagal Paratabs. Bralam w obydwu ciazach i to i to i wszystko bylo okej Smile W kazdym razie rozkurczowych nie ryzykowalabym, na logike nospa w ciazy nie pomoze bardzo, ewentualnie wywola szybszy porod.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 7 Maj 2014, 14:02    Temat postu: kurs Odpowiedz z cytatem

Hej, nowy termin kursu dla przysz艂ych rodzic贸w w j臋zyku polskim odb臋dzie si臋 21-22.05 przychodnia na Miodzie. Kurs w poprzednim terminie si臋 niestety nie odby艂 gdy偶 jedna z par zrezygnowa艂a. Mam nadziej臋 偶e ten si臋 odb臋dzie. Je艣li jest kto艣 jeszcze zainteresowany do艂膮czeniem to prosz臋 dzwoni膰 pod numer przychodni 5851400 https://www.heilsugaeslan.is/?PageID=796
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 303, 304, 305 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 304 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron