reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 304, 305, 306 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
kera

Do潮czy: 27 Pa 2009
Posty: 16
PostWys砤ny: 7 Maj 2014, 20:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

nospa w ci膮偶y jest wskazana!!!sama bra艂am od 26 tc do ok 33.Ginekolog w PL mi zaleci艂,nie nale偶y jej przyjmowa膰 w p贸藕niejszym okresie ci膮偶y gdy偶 mog艂aby wstrzyma膰 akcj臋 porodow膮 a nie j膮 wywo艂a膰.pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 7 Maj 2014, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kera napisa:
nospa w ci膮偶y jest wskazana!!!sama bra艂am od 26 tc do ok 33.Ginekolog w PL mi zaleci艂,nie nale偶y jej przyjmowa膰 w p贸藕niejszym okresie ci膮偶y gdy偶 mog艂aby wstrzyma膰 akcj臋 porodow膮 a nie j膮 wywo艂a膰.pozdrawiam

Nie u偶ywaj s艂owa "wskazana" przy lekach przeciwb贸lowych je艣li nie znasz znaczenia tego s艂owa, bo mo偶esz komu艣 zaszkodzi膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ysmay

Do潮czy: 31 Maj 2006
Posty: 8
PostWys砤ny: 7 Maj 2014, 22:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To fakt, w Polsce nospa jest masowo przepisywana na skurcze i b贸le w ci膮偶y, plus do tego magnez.

Ja mam inne pytanie, wiem 偶e ju偶 si臋 pojawi艂o ale chyba nikt w ko艅cu nie odpowiedzia艂. Jak to jest w Reykjaviku ze zrobieniem badania betaHCG. Potrzebuje wykona膰 badanie aby powiadomi膰 lekarza o wyniku w innym kraju, sam sikaniec mi nie wystarczy. Mo偶na samemu si臋 zg艂osi膰 gdzie艣? Czy po prostu zapisa膰 si臋 do lekarza i wy艂uszczy膰 na czym sprawa polega i on wypisze skierowanie?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 8 Maj 2014, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A to w Polsce daja ta nospe. Tutaj nic takiego nie ma, pytala czy jest tutaj. Tutaj daja ci Paratabs i koniec. Ale na logike , po co truc sie tabletami na jakies tam skurcze przepowiadajace i bole brzucha w trakcie ciazy? Jak juz to ja boli, to co dziewczyna powie przy porodzie ?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 8 Maj 2014, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poza tym magnez sie przyda faktycznie. Ja mialam skurcze w nogach, w ramionach, budzilam sie w nocy cala poskladana jak scyzoryk, oko mi drgalo - kupilam dodatkowy magnez w aptece, wzielam - efekt juz po jednej tabletce, skurcze minely.

Natomiast jesli sa to skurcze brzucha no to raczej macica sie przygotowuje do swojej roli i powiedzialabym, ze nie nalezy jej przeszkadzac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 8 Maj 2014, 20:51    Temat postu: hey Odpowiedz z cytatem

Moze i prawda z tym wszystkim,ale ja bylam w ciazy juz dwa razy tylko ze w pl i tez na jakie kolwiek bole brzucha albo skorcze przepisywali nospe .Lezalam tez na podtrzymaniu i tam glownym lekiem byla nospa ,wiec doswiadczenie z nia mam.Natomiast nigdy nie siegalam po przeciwbolowe...oczywiscie mozna bylo brac jak juz cos bolalo ,ale nalezalo unikac .....tu na to na wszystko kaza brac paratabs......a co do opieki tu a w polsce....to nie ma porownania.....badania mialam raz miesiac i wizyte u specjalisty ....dzieki takiej opiece wykryto mi ciaze zagrozone ....a tu 5 miesiac a polozna widzialam 2 razy na oczy z czego o drugiej wizycie zapomnieli,przyszlam jako nie umowiona ....wynikow ze szpotala tez zapomnieli przeslac do poloznej ....i wogle jakas masakra .Ale pewnie tylko mnie to spotyka
Powr髏 do g髍y
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 8 Maj 2014, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ten magnez mozna samemu sobie kupic czy trzeba skontaktowac sie z lekarzem
Powr髏 do g髍y
ysmay

Do潮czy: 31 Maj 2006
Posty: 8
PostWys砤ny: 8 Maj 2014, 22:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 No tutaj tak jest, 偶e si臋 niczym nie przejmuj膮. Sama wiesz, 偶e praktycznie do 12 tyg. to i tak za bardzo ci膮偶y nie uznaj膮. Przekona艂am si臋 o tym, 偶e Polacy narzekaj膮 na kraj, ale to im trzeba przyzna膰, 偶e opieka nad ci臋偶arn膮 jest lepsza w Polsce. Tutaj jest jedynie por贸d lepszy, nie musisz przywozi膰 do szpitala ze sob膮 10 torb i innych atrakcji. Pe艂na opieka po艂o偶nej i ludzkie warunki. Dziwi mnie te偶, 偶e w 3 trymestrze nie ma USG, a co je艣li dziecko ma u艂o偶enie po艣ladkowe i jest wskazanie do CC? Ja chodzi艂am z ci膮偶膮 pozamaciczn膮 do 9 tygodnia, bo wszyscy m贸wili mi 偶e to normalne krwawi膰/plami膰 3 tygodnie na pocz膮tku ci膮偶y. Dopiero moja uparta natura doprowadzi艂a do postanowienia diagnozy.
Tak偶e to nie jest tak, 偶e to na Ciebie tak trafi艂o.

W ka偶dym razie magnez mo偶esz kupi膰 wsz臋dzie, w aptece czy w Bonusie, normalnie nazywa si臋 magnes铆um.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 13 Maj 2014, 10:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja nie moge narzekac, ale zapewne dlatego, ze obydwie ciaze byly podrecznikowe. W pierwszej ciazy mialam 3 usg, a wdrugiej dwa i wszystko bylo okej. Dziecko nie bylo obrocone glowka w dol prawie do konca ale polozna i be ztego wiedziala o tym. Poza tym zrobilam sobie tez prywatnie usg w 3d po 30 tygodniu. Wizyty zawsze byly umowione, o spotkaniach informowano mnie, dzwoniono w razie problemow, polozna mialam cudowna.

Porod naturalny tez bez zarzutow, czysto, intymnie, spokojnie, po kolezankach wiem, ze znieczulenie zo daja na zawolanie i bez oplat, opieka poporodowa tez wspanial.
Jedno jest pewne, w Barnaspitali zajmuja sie dziecmi cudownie. Moj syn mial klopoty po porodzie w zwiazku z konfliktem krwi, spedzilismy w szpitalu tydzien i pozniej jeszcze z doskoku . Bylismy informowani o wszystkim z predkoscia swiatla, aktualizowanie informacji co godzine praktycznie, dostalismy wszystko, co bylo potrzebne, naszym dzieicatkiem zjamowano sie delikatnie i z czuloscia, a my dostalismy usmiech i dobre slowo. W Polsce nie byloby takiej indywidualnej opieki.

Takze pamietajcie drogie panie, ze to sa wasze osobiste odczucia, a sa ludzie tutaj, ktorzy opieke otrzymali cudowna i nie moga na nia zlego slowa powiedziec. Co czlowiek to przypadek.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 13 Maj 2014, 11:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja te偶 fantastycznie wspominam opiek臋 przed, w czasie i po porodzie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ysmay

Do潮czy: 31 Maj 2006
Posty: 8
PostWys砤ny: 13 Maj 2014, 12:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W moim przypadku odczucia negatywne wynikaj膮 z tego, 偶e nie mieszkam w Reykjaviku tylko w ma艂ej miejscowo艣ci i niestety u nas opieka zdrowotna nie jest na najlepszym poziomie.
Kiedy ju偶 z moim "problemem" trafi艂am do Akureyri to te偶 zadbano o mnie bardzo dobrze.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
e_miilka

Do潮czy: 21 Kwi 2008
Posty: 61
Sk眃: B.
PostWys砤ny: 13 Maj 2014, 22:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny,

Ja tez opieke w ciazy i por贸d wspominam rewelacyjnie.. moze z jednym minusem bo polozna ktora opiekowa艂a sie moja ciaza nie zwraca艂a wiekszej uwagi na zbyt wysokie cisnienie w ostatnich miesiacach i nie zleca艂a zadnych badan i dodadkowych zdjec USG ale po jakims czasie na jej chorobowym trafi艂am do innej..wypisano mi zwolnienie z pracy na ostatnie 2 miesiace przed porodem i od tamtego czasu opieka by艂a rewelacyjna.. Ciaza tez w sumie przebiega艂a ksi膮偶kowo wiec nie mia艂am powod贸w do wiekszych zmartwie艅..
co do porodu..no powiem opieka nie najgorsza..ale akurat trafilam na zmiane wiec te kt贸re sie mna opiekowa艂y szly do domu i przychodzily nowe po艂ozne wiec trudno opiekowac sie kims kto jest w trakcie porodu, znieczulenia nie chcia艂am ale potem nie mia艂am juz wyboru bo by艂y male komplikacje i tu mam troche 偶alu... nie mogli sie wbic i k艂uli mnie 1,5 godziny nawet przy skurczach (a niestety pozycja wk艂uwania jest zgieta siedzaca wiec ma艂o to bylo komfortowe) wo艂ali co chwile innego lekarza stali i sie zastanawiali podali mi znieczulenie tak ze znieczulilo mnie nie w ta strone co powinno, za kt贸rym艣 razem sie udalo....mysle ze to wszystko to zwyk艂y przypadek..
Na opieke po porodze nie ma co narzekac pomagali mi ze wszystkim uczyli jak przewijac jak ubierac i odpowiadali na kazde pytanie.. naprawde widac ze im zale偶y i nie podchodza do pacjenta rzeczowo..piel臋gniarka nie chciala nas wypuscic do domu dop贸ki nie by艂a swiadkiem jak moj syn je..przychodzi艂a co chwilke i sprawdza艂a
Ja nabra艂am tyle rzeczy do szpitala a tam szok bo wszytsko jest a jak nie ma w pokoju to przynios膮..
Opieka po szpitalu to juz kwestia po艂o偶nej jaka sie wybierze ja trafi艂am na przesympatyczna kobiete do ktorej moglam zadzwonic w srodku nocy.. i nie raz tez zosta艂a do p贸znych godzin pomimo 艢wi膮t Bozego Narodzenia.
uff ale sie rozpisa艂am.. dopisze jeszcze jedno zdanie ze nie ma porownania pomiedzy PL a Islandi膮, co kraj to obyczaj.
_________________
"Zawsze si臋 wydaje, 偶e w innym miejscu b臋dzie lepiej."
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG Tlen WP Kontakt
madzia240890

Do潮czy: 30 Lip 2009
Posty: 47
Sk眃: polska
PostWys砤ny: 19 Maj 2014, 23:40    Temat postu: czerwiec Odpowiedz z cytatem

Hejka czy kto艣 ma termin na czerwiec???
_________________
madzik
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
myszka2301

Do潮czy: 11 Lut 2009
Posty: 12
Sk眃: Reykjav铆k
PostWys砤ny: 19 Maj 2014, 23:57    Temat postu: Re: czerwiec Odpowiedz z cytatem

madzia240890 napisa:
Hejka czy kto艣 ma termin na czerwiec???

Heeej, ja mam dok艂adnie na 21 czerwca Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 20 Maj 2014, 0:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a na koniec lipca ? Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
madzia240890

Do潮czy: 30 Lip 2009
Posty: 47
Sk眃: polska
PostWys砤ny: 20 Maj 2014, 1:50    Temat postu: Re: czerwiec Odpowiedz z cytatem

myszka2301 napisa:
madzia240890 napisa:
Hejka czy kto艣 ma termin na czerwiec???

Heeej, ja mam dok艂adnie na 21 czerwca Smile

No ja mam na 25 czerwca;) i ju偶 drugie tym razem synek pierwsza c贸reczka; )) nie macie stresu??? Ja juz jestem gotowa na b贸l 偶eby tylko straci膰 brzuch bo nic nie mog臋 zrobi膰 a w ci膮偶y przy dziecku to troszeczk臋 m臋cz膮ce! Wink
_________________
madzik
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Kasia89

Do潮czy: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWys砤ny: 20 Maj 2014, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hehehe, Magda wiesz dobrze, ze meczace to sie dopiero zacznie xD !

Lejdis. Bol bedzie. Nie ma sie co stresowac. Weszlo, to i wyjdzie xD
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
madzia240890

Do潮czy: 30 Lip 2009
Posty: 47
Sk眃: polska
PostWys砤ny: 20 Maj 2014, 18:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Kasiu Ty to m膮dra boooo ju偶 po;))) jeszcze 4 tyg i mam nadzieje 偶e b臋dzie po bo teraz moja ma艂a daje si臋 tak we znaki 偶e masakra!!!!! Nie s艂ucha si臋 ,robi co chc臋 a ja z tym brzuchem latam za ni膮 ufff ju偶 maaam do艣膰
_________________
madzik
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ba艂wanek

Do潮czy: 10 Wrz 2013
Posty: 33
PostWys砤ny: 21 Maj 2014, 19:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a ja na 1 czerwca Wink
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
myszka2301

Do潮czy: 11 Lut 2009
Posty: 12
Sk眃: Reykjav铆k
PostWys砤ny: 23 Maj 2014, 18:43    Temat postu: u艂o偶enie Odpowiedz z cytatem

A czy kt贸ra艣 z Was mia艂a przypadek nieprawid艂owego u艂o偶enia tzn. innego ni偶 g艂贸wka do do艂u???
M贸j wygibasek jest prawdopodobnie u艂o偶ony poprzecznie! i troche sie boje bo z jednej strony chcia艂abym rodzi膰 naturalnie a z drugiej martwie sie czy pr贸ba ustawienia dziecka przez lekarza jest bezpieczna? czyta艂am 偶e w polsce juz od dawna sie tego nie praktykuje...
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 304, 305, 306 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 305 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron