reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Afirmacje do nauki języka islandzkiego

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartnik

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
PostWysłany: 13 Lut 2014, 17:26    Temat postu: Afirmacje do nauki języka islandzkiego Odpowiedz z cytatem

Sporo was tutaj dlatego też postanowiłem się zarejestrować i zapytać o afirmacje do nauki języków obcych.
Zacznę od początku, mam taką "niechęć do nauki języków" nudzi mnie to, odpycha, nie wiem jak to opisać - ale wiem, że muszę nauczyć się bo nie długo wyjeżdżam do Islandii.
Czytałem o rożnych metodach, mam już fiszki + 3 podręczniki w tym jeden video do nauki iiii i nic...
Pomimo świetnych materiałów nadal nie mogę się przekonać do nauki tego języka.

Trafiłem ostatnio na afirmacje do nauki języków obcych - poczytałem w necie i ludzie piszą bardzo pozytywnie, że zmieniają nastawienie, że nauka staje się przyjemniejsza - tego mi potrzeba i już chcę to zamówić ale wolę jeszcze zapytać czy tutaj ktoś próbował w przypadku tego języka?
Proszę o opinie jeśli ktoś korzystał.
Jeśli tak to z jakich konkretnie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 13 Lut 2014, 20:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
może dobrą afirmacją będzie modlitwa. Pomódl się o natchnienie do nauki. Jeżeli przyjedziesz do Islandii, to najlepszą afirmację zafunduje Ci rynek pracy. Znając "troszkę komunikatywnie" j. islandzki będziesz na lepszej pozycji. Dobry angielski też, ale nie wszędzie. Przepraszam, zapomniałem o tym, że może masz "parę złotych" na koncie.... do wykorzystania (...) ach, może wystarczy, powodzenia!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 13 Lut 2014, 20:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

... sprĂłbuj tu: http://icelandiconline.is/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bartnik

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
PostWysłany: 13 Lut 2014, 20:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za stronkę ale materiały mam tak jak napisałem powyżej.
Czekam jeszcze na info odnośnie tych afirmacji Smile

To, że rynek pracy mnie nauczy to zdaje sobie sprawę - wolał bym się jednak do tej nauki lepiej przygotować.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 13 Lut 2014, 21:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Przygotować do nauki??? Po prostu zaczynaj albo odpuść. Może jednak nie potrzebujesz "afirmacji" tylko motywacji (bardziej po polsku). A może zniż lot z poziomu chmur bliżej ziemi ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Bartnik

Dołączył: 13 Lut 2014
Posty: 3
Skąd: Polska
PostWysłany: 13 Lut 2014, 21:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stef_an napisał:
Przygotować do nauki??? Po prostu zaczynaj albo odpuść. Może jednak nie potrzebujesz "afirmacji" tylko motywacji (bardziej po polsku). A może zniż lot z poziomu chmur bliżej ziemi ...


No można nazwać też to motywacją - racja.
No nic poczytam jeszcze gdzieś indziej o tych afirmacjach i motywacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Robertsk

Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 14 Lut 2014, 10:09    Temat postu: Afirmacje do nauki językĂłw obcych Odpowiedz z cytatem

A google to parzy od opinii?
https://www.google.pl/search?q=afirmacje+do+nauki+j%C4%99zyk%C3%B3w+obcych&oq=afirmcacje+do+nauki&aqs=chrome.1.69i57j0l4.6022j0j7&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=93&ie=UTF-8

Masz tam opinie na polskich jak i zagranicznych forach na temat tego typu afirmacji jak już jesteś nimi zainteresowany. Z tego co ja się zainteresowałem afirmacjami jakiś czas temu to pomagają one w nauce (a raczej motywacji czy nastawieniu) każdego języka bez względu czy to niemiecki, islandzki czy polski.
Więc pytanie czy to pomoże w tym przypadku jest "głupie?" - zapoznaj sie z tematem, poczytaj a dopiero później zadawaj pytania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stef_an
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 04 Wrz 2009
Posty: 95
Skąd: ÍSLAND
PostWysłany: 14 Lut 2014, 18:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Proszę Państwa,
może myślę jak ktoś sprzed potopu, ale powiem co myślę i spadam...
Wszystkie wymysły "amerykańskie" nadają się do (...).
Usiądź przed lustrem i powiedz do niego: dajmy sobie 1 miesiąc. Na początku 2-3 godziny dziennie, po tygodniu coraz mniej (zależnie od "zmęczenia") Nauka jakąkolwiek metodą, najlepiej ze słuchaniem i mówieniem (odpowiadaniem). Tak, jak potrafisz. Bez oczekiwania na efekty. Po miesiącu warto zweryfikować z kimś, kto zna język (najlepiej wymyśl problem i zadzwoń do tego kraju z fikcyjnym problemem). Oczywiście pytasz o b. proste sprawy. Ten ktoś jest totalnie zaskoczony. Jeśli rozmowa będzie przez Ciebie i rozmówcę trochę rozumiana, to jest SUKCES!) ... i masz kopa do kontynuacji, albo nie...
Działa. Powodzenia
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stalin
Gość
PostWysłany: 14 Lut 2014, 21:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co to ku...wa sa jakies afirmacje, jakie jeszcze znajda ludzie debilizmy byle tylko nie uczyc sie jezykow. Nie wiem, czy to ja juz tak sie wyobcowalem czy to polskie spoleczenstwo zeszlo tak juz na psy ze zapomina pisac po ludzku Sad
Powrót do góry
Robertsk

Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 2
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 28 Lut 2014, 7:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
Co to ku...wa sa jakies afirmacje, jakie jeszcze znajda ludzie debilizmy byle tylko nie uczyc sie jezykow. Nie wiem, czy to ja juz tak sie wyobcowalem czy to polskie spoleczenstwo zeszlo tak juz na psy ze zapomina pisac po ludzku Sad


A ja nie rozumiem waszego zachowania...

jeden jeździ na rowerze żeby schudnąć - to dla tego co biega w tym celu będzie idiotom.
Ten co uczy się z afirmacjami to dla tego co uczy się inną metodą też jest idiotom...

Po co w takim razie są takie fora hm?
Jak ktoś zakłada temat opinie na jakiś tam temat to niech wypowiadają sie osoby, które miały z tym styczność a nie każdy wylewa swoje domysły na ten temat - i w taki właśnie sposób kolejne forum nie wnosi nic do mojego życia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Lut 2014, 11:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no to teraz nasuwa sie pytanie, kto jest tym idiotom
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Lut 2014, 15:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja tam nic nie wiem, ale i tak powiem.

Pies tracal afirmacje, ale do nauki islandzkiego trzeba podejsc w troche inny sposob, by cos z tego bylo. Nazywa sie to metoda wdrazajaca, a nie sprawdzajaca, jak zwykle wyglada nauka na kursach czy w szkole.

Krotko mowiac trzeba sie uczyc na pamiec calych zwrotow i zapamietywac, a potem budowac nowe zdania zdania poprzez wymiane kluczowych slow. Natomiast niemal zupelnie mozna olac nauke gramatyki.

Prosty przyklad:
Jesli uzyjemy w zdaniu prawidlowych znaczeniowo slow, ale ze zla koncowka, czy w niewlasciwej formie, to i tak zostaniemy zrozumiani.
Natomiast jesli uzyjemy niewlasciwych znaczeniowo slow z prawidlowa koncowka , za nic nie bedziemi zrozumiani.

Najlepsza pomoca do takiej nauki jest islandzka telewizja, badz filmy z islandzkim tekstem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
WielkiBialyKrolik

Dołączył: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 28 Lut 2014, 16:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Skoro olac gramatyke to po jakie licho wogole uczyc sie islandzkiego skoro, bez problemu mozna dogadac sie w jezyku angielskim?

Gramatyka jest bardzo wazna (moim zdaniem), bo to nie problem cos tam wydukac i pomachac sobie rekami, ale zeby mówic w miare poprawnie, z tym jest trudniej. Nie znajac gramatyki jest sie w duzym stopniu ograniczonym jezykowo, a dodatkowo trudno zweryfikowac błedy, które sie popełnia.

Co do motywacji, to jak ktos wyzej napisał, szukanie "dobrej" pracy jest najlepsza motywacja, sczegolnie dla tych, którzy chcą zmienić na lepszą i nie są tu tylko przejazdem.
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
stalin
Gość
PostWysłany: 28 Lut 2014, 22:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nooooo Krolik tym razem popieram Cie wszystkimi czterema lapami Very Happy
Powrót do góry
JPMorgan
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 26 Gru 2009
Posty: 215
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 2 Mar 2014, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

I w ten sposob mozecie sie uczyc islandzkiego przez 10 lat Smile

Dzieci ucza sie blyskawicznie, a nie maja pojecia o gramatyce- tematach, koncowkach, deklinacjach, koniugacjach, imieslowach biernych , partykulach itp xxxxxxx.
Podstawa to zasob slow, a poprawnosc wyrobi sie z czasem
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 4 Mar 2014, 14:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Morgan , tu sie z Toba nie zgodze, MY musimy sie tego uczyc , dzieci nabywaja to automatycznie, tak ja to widze Smile
Powrót do góry
sara30

Dołączył: 10 Cze 2014
Posty: 3
PostWysłany: 10 Cze 2014, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktoś kiedyś powiedział, że najlepsza motywacją do nauki języka jest miłość do obcokrajowca mówiącego w tym języku. I coś w tym jest. Moim zdaniem perspektywa na dłuższy niż miesiąc wyjazd za granicę, powinna być już wystarczającą motywacją do nauki języka. Nie wyobrażam sobie dłuższego pobytu za granicą bez znajomości choćby podstaw języka. A afirmacje - pierwsze co słyszę - i w tym przypadku to nie działa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Język Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron