reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Ciężarna chce wyjechać do Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Montresor

Doczy: 19 Lip 2014
Posty: 2
Skd: Polska
PostWysany: 19 Lip 2014, 23:46    Temat postu: Ciężarna chce wyjechać do Islandii Odpowiedz z cytatem

Witajcie.
W temacie umieściłam właściwie wszystko co trzeba. Jestem w czwartym miesiącu ciąży, chciałabym wyjechać do Islandii - na stałe, sama, tam urodzić dziecko i tam mieszkać.
I teraz pytanie, czy to jest w ogóle możliwe, co powinnam zacząć załatwiać, czy należy mi się jakiś socjal, urlop macierzyński czy cokolwiek. Chciałam wyjechać na parę tygodni przed planowanym rozwiązaniem, dziecko zarejestrować już w Islandii, odchować do jakiegoś roku i pójść do pracy, prawdę mówiąc, jakiejkolwiek pracy. Wyjechać chciałam sama, mój... cóż, były narzeczony wystraszył się bycia tatą i nas zostawił. W polsce niby mam przyszłość, ale jednak... Zawsze chciałam wyjechać na tę wyspę, życie potoczyło się tak, że niedługo będę miała dzidzię, więc nie mogę wszystkiego załatwić tak jak bym chciała.
Wszelkie rady, pomoc, cokolwiek - będę wdzięczna. Planowałam napisać do ambasady polskiej w Islandii i tam prosić o informacje i pomoc w wyjeździe, czy to ma jakiś sens, czy nie są zbyt pomocni?
Pozdrawiam Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eda

Doczy: 11 Maj 2013
Posty: 6
PostWysany: 20 Lip 2014, 18:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Musisz liczyc się z tym, ze nie będziesz posiadała ubezpieczenia na Islandii, więc koszty porodu pokrywasz sama z własnej kieszeni, a jest to spora kwota. Prawo do płatnego macierzyńskiego, jakiegos socjalu czy zasiłku musisz sobie wpierw wypracować, nikt nie da Ci tego tylko i wyłacznie z tytułu urodzenia dziecka na Islandi. Przylatując kilka tygodni przed rozwiązaniem nie pójdziesz do pracy, poza tym wątpie by któryś z pracodawców chętnie zatrudnił ciężarną nawet gdybyś przyleciała teraz.
Uważam, że w takiej sytuacji ten wyjazd nie ma sensu. Raz ze poród bardzo drogi, a poza tym nie będziesz miała kasy na utrzymanie, chyba że masz baaaardzo dużo swoich oszczędności.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Montresor

Doczy: 19 Lip 2014
Posty: 2
Skd: Polska
PostWysany: 21 Lip 2014, 11:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź, niestety baaardzo dużo oszczędności nie mam, zależało mi na tym, by dziecko zarejestrować w Islandzkim urzędzie już, ale skoro tak nie ma raczej opcji, to chyba poczekam jeszcze trochę i po urodzeniu postaram się wylecieć... Choć nie za bardzo pasuje mi ta sytuacja. No, ale widocznie tak ma być Sad
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Eda

Doczy: 11 Maj 2013
Posty: 6
PostWysany: 21 Lip 2014, 17:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziecko nie dostaje obywatelstwa z tytułu urodzenia na Islandii jeżeli to miałaś na myśli pisząc o rejestracji w tutejszym urzędzie. Dziecko bedzie miało takie samo obywatelstwo co Ty.

Wedle mnie najlepszym rozwiązaniem jest urodzić w Polsce gdzie masz ubezpieczenie. Po urodzeniu dziecka powinnaś wykorzystać macierzyński również w Polsce bo tam dostaniesz jakąś kasę. To będzie też dobry czas dla Ciebie żeby przemysleć wszystkie za i przeciw co do samotnego wyjazdu z dzieckiem. Jeżeli się zdecydujesz masz czas na zorganizowanie wszystkiego.. praca, mieszkanie, opiekunka dla dziecka...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron