reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
JOLKA

Do潮czy: 08 Sty 2005
Posty: 53
Sk眃: REYKJAV脥K
PostWys砤ny: 15 Sie 2007, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lipaza666 napisa:
Czyli nie ma szans na macierzy艅skie dla niego jak w sumie ja mam termin na 13 wrze艣nia nie da si臋 chyba nic zrobi膰 cooooooo?????????//

Mo偶eci z艂o偶y膰 papiery i m膮偶 dostanie urlop ale troszk臋 p贸zniej bo w艂a艣nie te 6 tygodni jest przeznaczone na przyj臋cie przez bi贸ro podania itp.Tak wi臋c niech m膮偶 si臋 pospieszy Smile z艂o偶y to co trzeba i czeka na odpowiedz.Ja r贸wnie偶 jestem na urlopie macierzy艅skim i z艂o偶yli艣my papiery m臋偶a dopiero po urodzeniu ma艂ego i wszystko zosta艂o pozytywnie rozpatrzone.Podania,kt贸re trzeba wypisa膰 i wys艂a膰 s膮 na stronce,kt贸r膮 Ci poda艂am,mo偶na to wydrukowa膰 albo te偶 odebra膰 osobi艣cie w urz臋dzie pracy.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Lipaza666

Do潮czy: 30 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: Eskifjordur Islandia
PostWys砤ny: 15 Sie 2007, 19:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mo偶eci z艂o偶y膰 papiery i m膮偶 dostanie urlop ale troszk臋 p贸zniej bo w艂a艣nie te 6 tygodni jest przeznaczone na przyj臋cie przez bi贸ro podania itp.Tak wi臋c niech m膮偶 si臋 pospieszy Smile z艂o偶y to co trzeba i czeka na odpowiedz.Ja r贸wnie偶 jestem na urlopie macierzy艅skim i z艂o偶yli艣my papiery m臋偶a dopiero po urodzeniu ma艂ego i wszystko zosta艂o pozytywnie rozpatrzone.Podania,kt贸re trzeba wypisa膰 i wys艂a膰 s膮 na stronce,kt贸r膮 Ci poda艂am,mo偶na to wydrukowa膰 albo te偶 odebra膰 osobi艣cie w urz臋dzie pracy.[/quote]

Ja nic nie rozumiem z tej stronki bo nie w艂adam dobrze islandzkim a angielskim na tyle 偶e nie kumam ale m膮偶 ma znajomego tam kt贸ry nam wszystko powie wi臋c teraz ju偶 si臋 nie martwi臋.Chcia艂am Ci serdecznie podzi臋kowa膰 za wszystko za Twoj膮 pomoc !!! Smile Dzi臋kujemy bu藕ka
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG WP Kontakt
JOLKA

Do潮czy: 08 Sty 2005
Posty: 53
Sk眃: REYKJAV脥K
PostWys砤ny: 15 Sie 2007, 20:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lipaza666 napisa:
Mo偶eci z艂o偶y膰 papiery i m膮偶 dostanie urlop ale troszk臋 p贸zniej bo w艂a艣nie te 6 tygodni jest przeznaczone na przyj臋cie przez bi贸ro podania itp.Tak wi臋c niech m膮偶 si臋 pospieszy Smile z艂o偶y to co trzeba i czeka na odpowiedz.Ja r贸wnie偶 jestem na urlopie macierzy艅skim i z艂o偶yli艣my papiery m臋偶a dopiero po urodzeniu ma艂ego i wszystko zosta艂o pozytywnie rozpatrzone.Podania,kt贸re trzeba wypisa膰 i wys艂a膰 s膮 na stronce,kt贸r膮 Ci poda艂am,mo偶na to wydrukowa膰 albo te偶 odebra膰 osobi艣cie w urz臋dzie pracy.


Ja nic nie rozumiem z tej stronki bo nie w艂adam dobrze islandzkim a angielskim na tyle 偶e nie kumam ale m膮偶 ma znajomego tam kt贸ry nam wszystko powie wi臋c teraz ju偶 si臋 nie martwi臋.Chcia艂am Ci serdecznie podzi臋kowa膰 za wszystko za Twoj膮 pomoc !!! Smile Dzi臋kujemy bu藕ka[/quote]

Niema za co naprawd臋 jak co艣 pytaj 艣mia艂o odpowiem je艣li b臋d臋 tylko mog艂a Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 28 Sie 2007, 17:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny co u was slychac?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 28 Sie 2007, 17:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czy mozna przedluzyc macierzynski?jesli tak to w jaki sposob?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
saxsa

Do潮czy: 17 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: reykiavik
PostWys砤ny: 30 Sie 2007, 14:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej dziewczyny a nie wiecie jak to jest jak sie nie pracuje z tym macierzynskim bo jaq od kwietnia nie pracuje ale pol roku mam przepracowane mam ubeZpieczenie islandzkie i jakie i gdzie trzeba skladac te papiery bo ja sie doczytalam ze zajmuje sie tym tryggingastofnun pozdrawiam wszystkich Rolling Eyes jeszcze dziesiec tygodniu i bede trzymac moja corcie w ramionach lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
saxsa

Do潮czy: 17 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: reykiavik
PostWys砤ny: 30 Sie 2007, 14:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

acha 2-3 wrzesnia w ahusie w reykiaviku jest dyzur konsularny beda przyjmowac w nioski paszportowe lol
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lipcowka

Do潮czy: 12 Cze 2007
Posty: 74
Sk眃: REYKJAVIK
PostWys砤ny: 1 Wrz 2007, 17:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

haj saxsa ja mialam naliczany macierzynski z przepracowanych miesiecy w 2005 i 2006 roku, a urodzilam w lipcu tego roku,wiec pewnie tobie tez jakos wylicza z tych przepracowanych miesiecy.
tu jest adres :
Strandgotu 1,530 Hvammstanga
to czekamy na kolejnego malucha, pozdrawiam i pisz jak urodzisz:)
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 6 Wrz 2007, 9:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny. Lipcowka ja skladalam tu papiery o paszport dla malej, byl to paszport tymczasowy wazny jeden miesiac. Potem w Polsce jak bylam na wakacjach to wyrobilam malej na 5 lat. Wyslalam papiery do oslo, przyslali mi najpierw wniosek do wypelnienia, nie pamietam ile zdjec musialam wyslac ale chyba jedno lub dwa. No i oczywiscie musialam dokonac wplaty w koronach norweskich,wlozylam gotowke do koperty i wszystkie papiery wyslalam poleconym do ambasady w Oslo. Aha jeszcze musialam zalaczyc papier ze szpitala ze urodzilam tam dziecko.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
lipcowka

Do潮czy: 12 Cze 2007
Posty: 74
Sk眃: REYKJAVIK
PostWys砤ny: 9 Wrz 2007, 11:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki Winia za informacje, a powiedz mi jeszcze czy w Polsce nie ma problemu z wyrobieniem paszportu- tzn. czy akt urodzenia trzeba bedzie przetlumaczyc na jezyk polski, czy moze paszport wyrabiaja na pdst.tego z Oslo ? i ile trwa wyrobienie w Polsce, bo ja panuje leciec na 1 m-c.
pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniapl
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Sk眃: by艂 Reykjavik - teraz Polska
PostWys砤ny: 9 Wrz 2007, 11:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Lipcowka, 偶eby dosta膰 paszport sta艂y na 5 lat musisz mie膰 polski akt urodzenia i to nie przet艂umaczony tylko wydany w Polsce. Paszport w ci膮gu miesi膮ca zrobisz spokojnie, akurat tyle to trwa. Ja te偶 lec臋 na miesi膮c i b臋d臋 robi膰 paszport. Teraz z艂o偶y艂am papiery na tymczasowy i czekam a偶 mi ode艣l膮.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 17:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze zeby dostac polski akt urodzenia, trzeba miec ten islandzki i to przetlumaczony na jezyk polski. Nastepnie na podstawie islandzkiego lecz przetlumaczonego aktu urodzenia, dostajesz w Polsce polski akt urodzenia a nastepnie zanosisz go do biura paszportow. Takze islandzki akt urodzenia i tak musisz przetlumaczyc na jezyk polski. Ja czekalam na paszpotrt w Polsce 4 tygodnie, dostalam po trzech. Pisalam podanie o przyspieszenia, moj wniosek zostal pozytywnie rozpatrzony i dostalam paszport szybciej.

ALE JEST JESZCZE JEDEN PROBLEM
Najpierw musisz zlozyc podanie o pesel dla dziecka bo bez niego nie wydadza paszportu. Ja czekalam na pesel 2 tygodnie, na paszport 3, czyli w sumie 5 tygodni. Slyszalam ze na pesel czeka sie nawet do miesiaca.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 10 Wrz 2007, 17:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny jeszcze jedno, nie wiem jak wy ale ja mam staly meldunek w polsce, i musialam dodatkowo zameldowac dziecko. W biurze paszportowym chca papier o zameldowaniu dziecka. I jeszcze jedno...musicie pokazac im dziecko! Nie chce byc zlym prorokiem ale moim zdaniem miesiac to troche krotko na pozalatwianie wszystkich dokumentow.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
saxsa

Do潮czy: 17 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: reykiavik
PostWys砤ny: 11 Wrz 2007, 21:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

czesc dziewczyny co ciekawego slychac? ja mam troszke bieganiny po urzedach a jeszcze dzisiaj lekarz stwierdzil u mnie bialko i cukier w moczu w czwartek badania dokladne troche sie boje ale mam nadzieje ze bedzie dobrze 32tydz ciazy i mala ma 32cm troche duza pozdrawiam wszystkich
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniapl
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Sk眃: by艂 Reykjavik - teraz Polska
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Winia masz ca艂kowit膮 racj臋 z tym aktem urodzenia Smile
A co do peselu to ja z艂o偶y艂am podanie u konsula, 偶eby nadali pesel, wi臋c b臋d膮c w Polsce ju偶 ten pesel b臋d臋 mie膰.
Zameldowanie z tego co wiem to tylko kwestia podpisu, wi臋c czasu to nie zajmuje. A to, 偶e musz膮 zobaczy膰 dziecko to normalne Wink

Troch臋 jest tego za艂atwiania, ale my艣l臋, 偶e miesi膮c starczy.

Aha islandzki akt bra艂am po ang. 偶eby by艂o pro艣ciej przet艂umaczy膰.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniapl
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Sk眃: by艂 Reykjavik - teraz Polska
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 0:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Saxsa trzymam kciuki, 偶eby wyniki by艂y dobre.
Ja mam ma艂y meksyk w domu bo mi m艂odsze dzieci臋 偶y膰 nie daje, taka cyckowa jest, 偶e nic poza cycem nie jest w stanie jej uspokoi膰 ani uspa膰. Poma艂u zaczynam j膮 uczy膰 spania bez cyca i troch臋 si臋 boj臋 czy mnie s膮siedzi nie oskar偶膮 o zn臋canie si臋 nad dzieckiem Wink taki wisk przy tym jest.

Starsza te偶 troch臋 daje popali膰, bo si臋 nudzi i dobija j膮 ryk m艂odszej siostry a mama zaj臋ta, wi臋c psoci ile si臋 da. Pocieszam si臋, 偶e to z czasem minie.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
elza74

Do潮czy: 22 Sty 2006
Posty: 293
Sk眃: Reykjavik
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 0:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

aniapl,skad ja to znam.u mnie to prawie samo,tyle ze karmie juz butla a malemu zabki ida.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
aniapl
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 30 Kwi 2006
Posty: 219
Sk眃: by艂 Reykjavik - teraz Polska
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 0:52    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ach te dzieci z nimi dobrze, ale bez nich jeszcze lepiej Wink Very Happy
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Winia

Do潮czy: 05 Mar 2007
Posty: 69
Sk眃: keflavik
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 11:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Czesc dziewczyny, sluchajcie mam do was pytanko. Slyszalam ze jesli sie jest na islandii ponad rok ale sie nie pracuje, to mozna starac sie o zasilek na dziecko, jest to ponoc okolo 30000 miesiecznie. Ja nie pracuje a jestem tu ponad rok. Moj maz pracuje, ja siedze w domu z dziecmi. Slyszalyscie cos o tym? I gdzie ewentualnie mozna sie o to starac.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
saxsa

Do潮czy: 17 Lip 2007
Posty: 44
Sk眃: reykiavik
PostWys砤ny: 12 Wrz 2007, 18:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej winia tak niby jest ja tez nie pracuje i wlasnie sie staram o ten zasilek zlozylam wniosek w urzedzie pracy w reykiaviku musze doniesc tylko jeszcze zaswiadczenie od lekarza kiedy rodze
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 12, 13, 14 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 13 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron