reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 310, 311, 312 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
olga0501

Do潮czy: 16 Sty 2014
Posty: 7
PostWys砤ny: 19 Sie 2014, 0:20    Temat postu: Re: pytanie Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisa:
Hej Dziewczyny .Jestem na zwolnieniu 100% do dzis mialam placone jeszcze od pracodawcy Papiery do macierzynskiego jeszcze nie zlozylam bo pani powiedziala zebym wypelnila dodatkowy papier o 2 miesiace extra noi potrzebuje specjalnego papieru od lekarza ktory dzis dostane .Zloze papiery dopiero w poniedzislek potem musze czekac na odpowiedz a jak mi nie przyznaja te 2 miesiace exstra to papiery musze zlozyc do eflingow a tam nie wiem do ktorego sie sklada jak nie zdaze to zostane bez kasy...????? Po co oni robia tyle zamieszania I nie wiem co mam robic zeby sie nie spoznic I jednak dostac skas te pieniadze czy ktoras a was byla w podobnej sytuacji


jezeli masz prawo do urlopu macierzysnkiego... to na tej samej podstawie przyznaja te 2 msc ekstra... trzeba tylko dostarczyc dodatkowy papier od lekarza stwierdzajacy ze nie jestes zdolna do pracy... to sie nazywa te dwa msc ekstra ... fæðingaorlof vegna veikindi 铆 meðg枚ngu
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 19 Sie 2014, 20:42    Temat postu: Re: porod w wodzie Odpowiedz z cytatem

wens napisa:
Czy ktoras z was rodzila w wodzie albo slyszala czy wogole jest to mozliwe? I jakie sa zwiazane z tym koszta?


Prawie wszystkie pokoje porodowe s膮 wyposa偶one w wanne do porodu i jak przyjmuj膮 Ci臋 na porod贸wk臋 do najpierw kieruj膮 do pokoi z wannami wi臋c jest ma艂a szansa na to 偶e trafisz tam gdzie wanny nie ma. Mo偶esz z niej skorzysta膰 w ka偶dym momencie porodu. Ja siedzia艂am w wannie prawie do ko艅ca troch臋 pomaga艂o na b贸le krzy偶owe, na fina艂 wola艂am wyj艣膰 - mimo 偶e na pocz膮tku planowa艂am 偶e chc臋 rodzi膰 w wodzie .... po prostu czu艂am 偶e musz臋 wyj艣膰 i ju偶...
Je艣li chcesz rodzi膰 w wodzie to odpada znieczulenie zewn膮trzoponowe ale b臋dziesz mog艂a korzysta膰 z gazu b臋d膮c w wannie, ale na b贸le krzy偶owe niewiele pomaga.
No i nic za korzystanie z wanny nie p艂acisz oczywi艣cie.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 20 Sie 2014, 9:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny, pytanko male mam... kiedy wyplacaja macierzynskie z urzedu faedingaorlof? Ostatniego czy trzeba czekac do 1go? Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ASIA81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 30 Pa 2007
Posty: 46
Sk眃: GRENSASVEGUR
PostWys砤ny: 31 Sie 2014, 16:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hej dziewczyny chcia艂am si臋 pochwali膰, 偶e 26.08 urodzi艂am c贸reczk臋 ma na imi臋 艁ucja:) to by艂 m贸j drugi por贸d, ale niestety gorszy od pierwszego, co zdziwi艂o nawet po艂o偶n膮, zacz臋艂am w wannie i korzysta艂am tylko z gazu, na b贸le parte naprawd臋 nie pomaga. Ca艂e szcz臋艣cie ju偶 mam to za sob膮Smile Malutka cudowna, tylko piersi mi nie藕le gryzie:( opieka w szpitalu jak zwykle na 100%. pozdrawiam Asia
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 2 Wrz 2014, 17:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASIA81 napisa:
Hej dziewczyny chcia艂am si臋 pochwali膰, 偶e 26.08 urodzi艂am c贸reczk臋 ma na imi臋 艁ucja:) to by艂 m贸j drugi por贸d, ale niestety gorszy od pierwszego, co zdziwi艂o nawet po艂o偶n膮, zacz臋艂am w wannie i korzysta艂am tylko z gazu, na b贸le parte naprawd臋 nie pomaga. Ca艂e szcz臋艣cie ju偶 mam to za sob膮Smile Malutka cudowna, tylko piersi mi nie藕le gryzie:( opieka w szpitalu jak zwykle na 100%. pozdrawiam Asia


Gratulacje Smile
Je艣li karmisz piersi膮 to polecam stron臋 mlekomamy.pl
Co do gazu to na b贸le krzy偶owe te偶 nie pomaga Smile nied艂ugo wyjdzie 偶e w og贸le nie pomaga a daj膮 nam go tylko po to 偶eby sie czym艣 zaj膮膰 i troch臋 odwr贸ci膰 uwag臋 Very Happy
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 2 Wrz 2014, 19:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ASIA81 napisa:
Malutka cudowna, tylko piersi mi nie藕le gryzie:(


Jeszcze mo偶e dopisz臋 偶e polecam kupi膰 Lanolin臋 na pogryzione sutki.
Mo偶na dosta膰 w haugaupie na dziale gdzie pieluchy, w aptece te偶 powinna by膰. Nie trzeba zmywa膰 przed karmieniem bo jest w pe艂ni naturalna. Ja smarowa艂am zaraz po ka偶dym karmieniu i myciu bo tak mnie ma艂y ssak gryz艂 Smile 偶e my艣la艂am 偶e mi sutki odgryzie. Mnie bardzo pomog艂a. Mam te偶 silikonowe nak艂adki do karmienia ale nie u偶ywam ich w og贸le jak raz spr贸bowa艂am gdy mia艂am strasznie pogryziony sutek to bola艂o jeszcze gorzej ni偶 bez, tylko lanolina da艂a rad臋. Ma艂a tubka wystarczy艂a mi na 2,5mc intensywnego smarowania.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ASIA81
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 30 Pa 2007
Posty: 46
Sk眃: GRENSASVEGUR
PostWys砤ny: 3 Wrz 2014, 12:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ju偶 zakupi艂am:)) niestety troszk臋 mi ten b贸l ju偶 w g艂owie siedzi, w dzie艅 zaczynam z nak艂adk膮 sylikonow膮, ale po chwili 艣ci膮gam, w nocy z nak艂adk膮...mam nadziej臋, 偶e za par臋 dni b臋dzie lepiej. dzi臋kuj臋 i pozdrawiam
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
gloomibir

Do潮czy: 30 Pa 2013
Posty: 15
Sk眃: Blonduos
PostWys砤ny: 4 Wrz 2014, 14:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

w ktorym dniu miesiaca wyplacany jest fædingarorlof?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵 Numer GG
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 7 Wrz 2014, 23:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

gloomibir napisa:
w ktorym dniu miesiaca wyplacany jest fædingarorlof?


Mi wyp艂acaj膮 29-tego ka偶dego miesi膮ca, tak jak urodzi艂am synka Smile
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
myszka2301

Do潮czy: 11 Lut 2009
Posty: 12
Sk眃: Reykjav铆k
PostWys砤ny: 8 Wrz 2014, 10:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kpkacha napisa:
gloomibir napisa:
w ktorym dniu miesiaca wyplacany jest fædingarorlof?


Mi wyp艂acaj膮 29-tego ka偶dego miesi膮ca, tak jak urodzi艂am synka Smile




Ja dostaj臋 ostatniego dnia miesi膮ca, lub wcze艣niej je艣li to jest sobota/niedziela
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 8 Wrz 2014, 12:17    Temat postu: herbatke na laktacje Odpowiedz z cytatem

Ma ktos moze do sprzedania albo wie gdzie mozna kupic 😊[/b]
Powr髏 do g髍y
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 10 Wrz 2014, 17:05    Temat postu: Re: herbatke na laktacje Odpowiedz z cytatem

stokrotka28 napisa:
Ma ktos moze do sprzedania albo wie gdzie mozna kupic 😊[/b]


Na laktacj臋 najlepiej przystawia膰 dziecko do piersi jak najcz臋艣ciej.... sprawdzone. Przystawiaj nawet co 1-1,5h naet je艣li maluch podoi 5 minut to pobudza gruczo艂 do pracy, no i nie stresowa膰 si臋 bo im wi臋cej stresu tym mniej mleka i pi膰 du偶o wody 偶eby si臋 nie odwodni膰, najlepiej szklaneczk臋 po ka偶dym karmieniu. U mnie ma艂y nie toleruje w mleku 偶adnych herbatek zio艂owych - nasilaj膮 nam kolki tylko.

Jak m贸j ma艂y jednego dnia 偶yczy艂 sobie by膰 na cycu prawie non stop to p贸藕niej nie mog艂am sobie z cyckami poradzi膰, ma艂y nie dawa艂 rady 艣ci膮ga膰 ca艂ego mleka i robi艂y mi si臋 zastoje...
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
morsuczek

Do潮czy: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWys砤ny: 11 Wrz 2014, 0:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ktos moze polecic cos na kolke dla poltora miesiecznego dzidziusia ?
[/list]
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
karla1
ILO艢膯 OSTRZE呕E艃: 1 (dublowanie og艂osze艅)
Do潮czy: 17 Sty 2009
Posty: 4
PostWys砤ny: 11 Wrz 2014, 11:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

morsuczek napisa:
Ktos moze polecic cos na kolke dla poltora miesiecznego dzidziusia ?
[/list]
. W aptece mozna kupi膰 MINIFOM kosztuje oko艂o 2 tys. My tez podawali艣my naszej malutkiej od 1,5 msc bo espumisan i esputicon nie dzia艂a艂y.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
madzio艂ek=)

Do潮czy: 21 Pa 2008
Posty: 171
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 11 Wrz 2014, 12:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

W aptece mozna kupi膰 MINIFOM kosztuje oko艂o 2 tys. My tez podawali艣my naszej malutkiej od 1,5 msc bo espumisan i esputicon nie dzia艂a艂y.[/quote]

dzieki wielkie za pomoc Smile
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
donatello12

Do潮czy: 12 Sie 2012
Posty: 4
PostWys砤ny: 11 Wrz 2014, 18:54    Temat postu: sluz w kupce Odpowiedz z cytatem

witam mam 3 miesieczna coreczke od miesiaca w jej kupce znajduje sie bardzo duzo sluzu, nie wiem czy to moze byc oznaka skazy bialkowej, moze ktoras z was miala podobna sytuacje jesli tak to prosilabym o jakies rady.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 13 Wrz 2014, 19:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

U nas kolki s膮 od 3 tygodnia 偶ycia. Minifon, espumisan, ulgix z PL, nic nie pomog艂o. Pomog艂o odstawienie mleka krowiego i wszystkich przetwor贸w mlecznych (mas艂o, sery, jogurty), nawet w臋dliny i produkty kt贸re zawieraj膮 serwatk臋.
Jesli i to nie pomo偶e (po ok tygodniu powinna by膰 znaczna poprawa) to radz臋 si臋 uda膰 do pediatry od kolek do Domus Medica.


Co do 艣luzu w kupce - wraz z kolkami pojawi艂y si臋 w艂a艣nie takie kupy 艣luzowate, o barwie od 偶贸艂tej do ciemno zielonej. Jak napisa艂am wy偶ej mleka i 偶adnych przetwor贸w mlecznych nie jem, trzymam bardzo restrykcyjn膮 diet臋, kolek nie ma, ale s膮 gazy i w艂a艣nie ten 艣luz w kupkach. w艂a艣ciwie to od 3 tygodnia 偶ycia nie mieli艣my w艂a艣ciwej kupki... ale tutaj lekarze m贸wi膮 偶e dop贸ki normalnie przybiera na wadze, nie ma gor膮czki to wszystko jest dobrze.
艢luz w kupce mo偶e oznacza膰 dwie rzeczy, albo infekcj臋 uk艂adu pokarmowego albo (je艣li nie ma innych objaw贸w) alergi臋 pokarmow膮 i wtedy trzeba wyeliminowa膰 z jad艂ospisu to co uczula. Ja niestety nie odkry艂am z jakiego powodu u mnie s膮 takie kupy. Ma艂y przybiera na wadze bardzo 艂adnie i innych objaw贸w nie ma a z mojej diety wyeliminowa艂am ju偶 tyle produkt贸w 偶e chyba bym musia艂a 偶y膰 na samej wodzie.
Na chwil臋 obecn膮 wprowadzam do swojego menu kaw臋 zbo偶ow膮 bo zawiera probiotyki z cykorii mo偶e to pomo偶e.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
donatello12

Do潮czy: 12 Sie 2012
Posty: 4
PostWys砤ny: 14 Wrz 2014, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dziekuje za informacje, a mam jeszcze jedno pytanko a moglabys mi napisac jak nazywa sie ten specjalista od kolek w Domus Medica i aby zrobic badanie z kalu to potrzebne jest skierowqanie od lekarza?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 15 Wrz 2014, 15:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

donatello12 napisa:
Dziekuje za informacje, a mam jeszcze jedno pytanko a moglabys mi napisac jak nazywa sie ten specjalista od kolek w Domus Medica i aby zrobic badanie z kalu to potrzebne jest skierowqanie od lekarza?


Geir Friðgeirsson - Domus Medica.
Co do badania z ka艂u to nie wiem bo nie mia艂am robione, podejrzewam 偶e w DM zrobisz jak Ci lekarz da skierowanie bo i tak za to p艂acisz w ko艅cu to wizyta prywatna.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
md78

Do潮czy: 20 Sty 2009
Posty: 27
PostWys砤ny: 5 Pa 2014, 0:10    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, czy badanie ktg w 40tyg. ci膮偶y jest robione z urz臋du, czy to widzimisi臋 po艂o偶nej?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 310, 311, 312 ... 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 311 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron