reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Antyaborcyjna grupa modlitewna przed oddziałem szpitalnym

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 17 Pa 2014, 17:42    Temat postu: Antyaborcyjna grupa modlitewna przed oddziałem szpitalnym Odpowiedz z cytatem

Jak donosi „Vísir” od niedawna w każdy wtorek przed oddziałem położniczym Szpitala Narodowego zbiera się czteroosobowa grupa katolików w celu odmówienia publicznej modlitwy w intencji zaprzestania zabiegów aborcyjnych.

Gdy reporter natknął się na nich, dwie osoby nosiły na głowach czapki z logo „Stop abortion”, a jedna – ksiądz Denis O’Leary z kościoła Maríukirkja powiedział, że ma nadzieję, iż z czasem ludzie zrozumieją, jak zła jest aborcja, podobnie jak to było z niewolnictwem.

Steinunn Rögnvaldsdóttir, socjolożka i specjalistka w zakresie studiów nad płcią kulturową, oceniła działalność grupy jako „poniżanie kobiet i pewnego rodzaju prześladowanie ich”, któr w innym kontekście nie byłoby tolerowane przez Islandczyków.

„Czy tolerowalibyśmy podobna grupę stojącą przy wejściu do miejsca, gdzie robi się testy na HIV?” – pyta Steinunn. „Albo prościej, czy tolerowalibyśmy grupę, która modli się za ludzi, którzy potrzebują cewnikowania serca, ponieważ to ich zachowanie doprowadziło do sytuacji, że potrzebują oni takiego zabiegu? Nie widzę różnicy między oboma [sytuacjami - AK]. Oba zabiegi poprawiają jakość życia tych, którzy zgłaszają się po takie usługi medyczne. Jest to legalne i bezpieczne i tak powinno pozostać”.

Steinunn uważa, że szpital nie powinien pozostać bezczynny.

„Sądzę, że administracja szpitala powinna z powagą omówić tę sytuację i obserwować grupę, co jak wierzę, jest czynione” - powiedziała. „Działania [szpitala - RG] powinny być podejmowane w jak najlepszym interesie jego pacjentów. Myślę, że prawo pacjentów do bycia nienarażonym na prześladowanie w [tak – AK] delikatnych sytuacjach stoi ponad prawem do wolności słowa w tak szczególnym miejscu. Uważam tez, że prawo dotyczące aborcji w Islandii powinno zostać zmienione i aborcja powinna być dostępna na życzenie. Nie powinno się składać wniosku i trzymać kciuków za przychylność personelu czy systemu”.

Źródło: http://grapevine.is/news/2014/10/16/anti-abortion-prayer-group-harrasment/.

Co sądzicie o całej sprawie?
Czy grupa ma prawo modlić się publicznie przed oddziałem w intencji zaprzestania zabiegów aborcyjnych?
Czy szpital powinien interweniować?
Co myślicie o wypowiedzi Steinunn?
Czy można zrównywać aborcję z cewnikowaniem serca?
Czy można nazywać aborcję zabiegiem poprawiającym jakość życia?
Czy w takim razie powinno się zabronić wegetarianom manifestacji/ modlitwy przeciw zabijaniu zwierząt w okolicy sklepów mięsnych? Czy w ten sposób prześladują oni osoby jedzące mięso?
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 17 Pa 2014, 20:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Co sądzicie o całej sprawie?

Jezeli ktos jest tak ułomny, ze nie potrafi sie zabezpieczyc i uwaza, ze jedynym wyjsciem jest aborcja to moze dobrze, ze tacy ludzie sie nie rozmnazaja.

Czy grupa ma prawo modlić się publicznie przed oddziałem w intencji zaprzestania zabiegów aborcyjnych?

ma prawo, dopoki nikogo nie szarpia i nie wyzywaja.
Teraz walka z sukienkowymi przeciez trwa, nie tylko tutaj, ale prawie wszedzie na swiecie, ale to tylko kwestia czasu jak muzułmany sie zjawia i zrobia porzadek, wtedy dopiero "postepowi" sie zdziwią.

Czy szpital powinien interweniować?

nie

Co myślicie o wypowiedzi Steinunn?

albo jest głupia albo tylko udaje

Czy można zrównywać aborcję z cewnikowaniem serca?
jw.

Czy można nazywać aborcję zabiegiem poprawiającym jakość życia?

jezeli ktos stosuje aborcje jako metode antykoncepcji to wg tej osoby chyba tak

Czy w takim razie powinno się zabronić wegetarianom manifestacji/ modlitwy przeciw zabijaniu zwierząt w okolicy sklepów mięsnych? Czy w ten sposób prześladują oni osoby jedzące mięso?

przesladuja tylko tych przewrazliwionych, z paranoja, którym sie wydaje, ze wszyscy sa przeciwko nim.

teraz jacys tacy przewrazliwieni wszyscy sa, ale tak jakoś -wybiórczo- sami wymagaja, ale innym innych rzeczy zabraniaja i do tego jeszcze scisnieniowani podwójnie są.

Wolnosc słowa niestety zanika, takze przepraszam za moja mowe nienawisci zawarta w tym poscie, jako zadoscuczynienie (by zrównowazyc tą nienawiść) przyjmijcie prosze oto tego słodkiego kotka



_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
foo

Doczy: 21 Pa 2008
Posty: 659
PostWysany: 23 Pa 2014, 15:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

WielkiBialyKrolik napisa:

Jezeli ktos jest tak ułomny, ze nie potrafi sie zabezpieczyc i uwaza, ze jedynym wyjsciem jest aborcja to moze dobrze, ze tacy ludzie sie nie rozmnazaja.


Częściowo się zgadzam, jak ktoś ma drugą czy trzecią aborcję, to może powinien zostać wysterylizowany, skoro nie ogarnia skąd się biorą dzieci.


Cytat:
Czy grupa ma prawo modlić się publicznie przed oddziałem w intencji zaprzestania zabiegów aborcyjnych?

ma prawo, dopoki nikogo nie szarpia i nie wyzywaja.


Też tak myślę, ale to nie zmienia faktu, że "modlenie się" jest bardzo idiotycznym zajęciem.


Cytat:
Teraz walka z sukienkowymi przeciez trwa, nie tylko tutaj, ale prawie wszedzie na swiecie

Strasznie mi przykro, że to nie jest prawda.

Cytat:
ale to tylko kwestia czasu jak muzułmany sie zjawia i zrobia porzadek, wtedy dopiero "postepowi" sie zdziwią.


To niestety może być prawda, właśnie dlatego, że nie walczy się z sukienkowymi, nie ważne z którego cyrku.

Postęp jest dobry. Niestety nikt nie słucha prawdziwie postępowych ludzi.
Mamy za to mnóstwo "postępowych", którzy na krytykę bezsensu chętnie drą mordy "rasizm!".

Tutaj piękny przykład konfrontacji tych dwóch typów:
Postępowy Sam Harris i "postępowy" Ben Assfleck
https://www.youtube.com/watch?v=vln9D81eO60


Cytat:
Czy szpital powinien interweniować?


Jak tylko się modlą to nie, każdy powinien mieć prawo robić z siebie idiotę jeżeli nie krzywdzi innych.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron