reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna

ICELAND.PL :: Islandia - strona g艂贸wna portalu

ZANIM CO艢 NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEI KTO CI OBRA疉 LUB MIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   U縴tkownicyU縴tkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼iZaloguj si, by sprawdzi wiadomo禼i   

Por贸d na Islandii
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316  Nast阷ny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nast阷ny temat  
Autor Wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 11 Pa 2014, 11:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Do dziewczyn ktore mialy cesarke jak dochodzilyscie do siebie u mnie zaraz bedzie 3 tygodnie a dalej wszystko mnie boli brzucho miejsce ciecia i krwawie dalej jakbym miala obfity okres...czy tak powinno byc ..czy powinnam isc do lekarza ....jesli tak to gdzie bo zazwyczaj na wizyte to sie czeka ...a ja bym chciala wiedziec czy wszystko jest ok
Powr髏 do g髍y
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 27 Pa 2014, 21:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

witam drogie panie, szuka艂am ale nie mog艂am znalesc, jestem w 23 tygodniu ciazy, mieszkamy z chlopakiem w islandii, chce tu urodzic. Mam takie pytanko, orientuje sie ktos, ile kosztuje por贸d na Islandii nie majac ubezpieczenia?, czy mozna wykupic ubezpiecznie w firmie ubezpieczeniowej, i czy pokrywa te ubezpieczenie rowniez koszt porodu?, z g贸ry dziekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam Iza.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 28 Pa 2014, 8:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Hey .Jak jestes tu 6 miesiecy to bedziesz miala ubezpieczenie.
Powr髏 do g髍y
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 28 Pa 2014, 12:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

hej, jeestem tu ponad miesiac dopiero.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 28 Pa 2014, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chyba jednak znacznie taniej wyjdzie Ci powr贸t do Polski i urodzenie tam dziecka.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 28 Pa 2014, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

lecz nie za bardzo chce wracac teraz do polski. a nie wiecie jak tu jest z ubezpieczeniem ? by wykupic na rok . podobno jak by艂am w polsce ubezpieczona przez ostatnie 6miesiecy to i tutaj moge sie ubezpieczy膰. moze ktoras z was wie ile kosztuje porod na islandi ? i czy mozna roz艂o偶y膰 to ewentualnie na raty.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
kpkacha

Do潮czy: 10 Kwi 2011
Posty: 74
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 28 Pa 2014, 17:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

izabelka napisa:
lecz nie za bardzo chce wracac teraz do polski. a nie wiecie jak tu jest z ubezpieczeniem ? by wykupic na rok . podobno jak by艂am w polsce ubezpieczona przez ostatnie 6miesiecy to i tutaj moge sie ubezpieczy膰. moze ktoras z was wie ile kosztuje porod na islandi ? i czy mozna roz艂o偶y膰 to ewentualnie na raty.


Wszystko tu mo偶na roz艂o偶y膰 na raty.
Kontynuacja ubezpieczenia by by艂a jakby艣 przy rejestracji do kennitali da艂a za艣wiadczenie o ubezpieczeniu z PL. Radz臋 przej艣膰 si臋 do ubezpieczalni i tam wszystkiego si臋 dowiesz jak to wygl膮da w Twoim przypadku.
_________________
"- A czym byliby ludzie bez mi艂o艣ci?
GIN膭CYM GATUNKIEM, odpar艂 艢mier膰"
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 28 Pa 2014, 18:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja jeszcze nie wyrobi艂am kenitala. a moglaby艣 mi powiedziec jakie to ma by膰 zaswiadczenie ? a karta europejska nie wystarczy?
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 29 Pa 2014, 1:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Maj膮c kart臋 europejsk膮 nie przys艂uguje Ci bezp艂atny por贸d w innym kraju.
Id藕 do ubezpieczalni i tam dowiedz si臋 wszystkiego.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 29 Pa 2014, 14:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sluchaj wyrob kenitala i jak to poczatek ciazy to do porodu masz tyle miesiecy .Tylko za wizyty lekarsie i polozna bedziesz duzo placic.Chociaz nie az tak bardzo duzo bo za ginekologa kazdy placi sporo nie wiem ile za polozna. Kiedys bylam w tej samej sytuacjj i wyjechalam do pl urodzic bo nikt mnie nie poinformowal ze do czasu porodu ubezbieczenie wejdzie w obieg jednak kazdy straszyl ile milonow taki porod kosztuje
Powr髏 do g髍y
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 29 Pa 2014, 15:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ja wiem o tym, ze karta europejska jest tylko w nag艂ych wypadkach i porodu nie obejmuje. karta i tak jest tylko na dwa miesiace. a ja rodze za ponad 3 miesiace. chcialabym sie dowiedziec jakie zaswiadczenia z polski sa mi potrzebne aby miec tu ubezpieczenie, ktore musze miec wyrabiajac kenitala ? z tego co wyczyta艂am majac ubezpieczenie w polsce, przez ostatnie pol roku, mog臋 miec i tu , na kolejne pol roku .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
calcium2
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 06 Kwi 2012
Posty: 19
PostWys砤ny: 29 Pa 2014, 17:19    Temat postu: porod Odpowiedz z cytatem

nie lepiej isc poprostu do kompetentnego urzedu czyli do Trygingamistoð i zapytac w konkretnej sprawie, niz gdybac na forum
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 29 Pa 2014, 18:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

izabelka napisa:
ja wiem o tym, ze karta europejska jest tylko w nag艂ych wypadkach i porodu nie obejmuje. karta i tak jest tylko na dwa miesiace. a ja rodze za ponad 3 miesiace. chcialabym sie dowiedziec jakie zaswiadczenia z polski sa mi potrzebne aby miec tu ubezpieczenie, ktore musze miec wyrabiajac kenitala ? z tego co wyczyta艂am majac ubezpieczenie w polsce, przez ostatnie pol roku, mog臋 miec i tu , na kolejne pol roku .

Nie chc臋 aby zabrzmia艂o to niesympatycznie ale zadziwia mnie fakt, 偶e przyjecha艂a艣 tu do swojego ch艂opaka i szukasz info na taki temat na forum. On jest jaki艣 nieporadny czy o co z nim chodzi, 偶e zostawi艂 Ci臋 sam膮 sobie z takim problemem?
Na forum dobrze jest zasi臋gn膮膰 porady ale nie polegaj 艣lepo na uzyskanych tu informacjach. Id藕 do ubezpieczalni i tam zapytaj o wszystko. Nie zwlekaj, bo by膰 mo偶e powinna艣 ju偶 uda膰 si臋 do po艂o偶nej aby sprawdzi膰 czy ci膮偶a przebiega prawid艂owo, bo raczej powinno by膰 to najwa偶niesze w tej chwili.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
stokrotka28
Go舵
PostWys砤ny: 30 Pa 2014, 9:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To ty pprzylecialas tu w 5 miesiacu ciazy ....gratulacje ....nawet kenital nie masz....dziewczyno ja bym jednak do polski wracala nq twoim miejscu...
Powr髏 do g髍y
madzio艂ek=)

Do潮czy: 21 Pa 2008
Posty: 171
Sk眃: Hafnarfjordur
PostWys砤ny: 30 Pa 2014, 10:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zgadzam sie ze stokrotka. nie dosc, ze zaplacisz Bog jeden wie ile za porod, nie masz kenitali- nie wiem czy nawet polozna Cie przyjmie ( bo przeciez musi zalozyc karte ciazy ) najlepiej wroc do PL tam urodzisz w spokoju, i miesiac po porodzie przylecisz spowrotem. w ogole, Ty wpadlas na taki pomysl zeby w 5mc ciazy przylatywac tu na slepo ? to bardzo nie rozsadne moim zdaniem. pozdrawiam i powodzenia zycze
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Szarlotka

Do潮czy: 12 Cze 2012
Posty: 14
PostWys砤ny: 2 Lis 2014, 18:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

turboneta napisa:
izabelka napisa:
ja wiem o tym, ze karta europejska jest tylko w nag艂ych wypadkach i porodu nie obejmuje. karta i tak jest tylko na dwa miesiace. a ja rodze za ponad 3 miesiace. chcialabym sie dowiedziec jakie zaswiadczenia z polski sa mi potrzebne aby miec tu ubezpieczenie, ktore musze miec wyrabiajac kenitala ? z tego co wyczyta艂am majac ubezpieczenie w polsce, przez ostatnie pol roku, mog臋 miec i tu , na kolejne pol roku .

Nie chc臋 aby zabrzmia艂o to niesympatycznie ale zadziwia mnie fakt, 偶e przyjecha艂a艣 tu do swojego ch艂opaka i szukasz info na taki temat na forum. On jest jaki艣 nieporadny czy o co z nim chodzi, 偶e zostawi艂 Ci臋 sam膮 sobie z takim problemem?
Na forum dobrze jest zasi臋gn膮膰 porady ale nie polegaj 艣lepo na uzyskanych tu informacjach. Id藕 do ubezpieczalni i tam zapytaj o wszystko. Nie zwlekaj, bo by膰 mo偶e powinna艣 ju偶 uda膰 si臋 do po艂o偶nej aby sprawdzi膰 czy ci膮偶a przebiega prawid艂owo, bo raczej powinno by膰 to najwa偶niesze w tej chwili.


Ja radzi艂abym pos艂ucha膰 wypowiedzi tej Pani, nie sugerowa膰 si臋 forum, bo niestety cz臋sto informacje tu podane kompletnie mijaj膮 si臋 z rzeczywisto艣ci膮. Id藕 z ch艂opakiem do firmy ubezpieczeniowej, dowiesz si臋 wszystkiego konkretnie i zdecydujecie co dalej zrobi膰.

呕ycz臋 wszystkiego dobrego : )
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
ona30
Og艂oszeniodawca zweryfikowany
Do潮czy: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWys砤ny: 2 Lis 2014, 19:07    Temat postu: odp Odpowiedz z cytatem

Dosyc trudna sytuacja... jesli chodzi o polozna to idac do niej pierwszy raz (radzilabym to zrobic jesli chcesz tu zostac w trosce o zdrowie dziecka) potrzebny jest kennital zeby zalozyla Ci karte ciazy jesli nie to bedziesz musiala zaplacic za wizyte u poloznej (nie wiem ile).
W twojej sytuacji udalabym sie do ubezpieczalni jak najszybciej i wtedy podjela decyzje co dalej robic zostac czy wracac.
Glowa do gory z kazdej sytuacji jest wyjscie trzymam kciuki
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 4 Lis 2014, 13:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

tak, przyjecha艂am w 5msc ciazy tutaj, ale nie na slepo. u poloznej wizyte mam ju偶 umowion膮, ale chcialabym sie tylko dowiedziec o ubezpieczenie. moj chlopak pracuje od 7 do 18, niestety urzedy sa do 15, nie mielismy nawet jak pojsc zalatwi膰 cokolwiek. na dniach wezmie wole i pojdziemy wyrobic kenitala. a co do poloznej to da sie dogada膰.

ps. chyba kazda kobieta chcialaby przechodzi膰 ciaze i porod u boku ojca dziecka .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
turboneta

Do潮czy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Sk眃: Gda艅sk
PostWys砤ny: 4 Lis 2014, 16:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

izabelka napisa:

ps. chyba kazda kobieta chcialaby przechodzi膰 ciaze i porod u boku ojca dziecka .

Dla mnie wa偶niejsze by艂oby dobro dziecka, a nie to u czyjego boku przechodz臋 ci膮偶臋 i por贸d. Ale ka偶dy ma inne priorytety.
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
izabelka

Do潮czy: 27 Pa 2014
Posty: 43
PostWys砤ny: 5 Lis 2014, 15:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dla mnie wa偶niejsze by艂oby dobro dziecka, a nie to u czyjego boku przechodz臋 ci膮偶臋 i por贸d. Ale ka偶dy ma inne priorytety.[/quote]


akurat gdzie jaak gdzie, aale w polsce to dobrej opieki medycznej nie ma .
Powr髏 do g髍y
Zobacz profil autora Wy秎ij prywatn wiadomo舵
Wy秝ietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona G丑wna -> 呕ycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 311, 312, 313, 314, 315, 316  Nast阷ny
Strona 312 z 316

 
Skocz do:  
Nie mo縠sz pisa nowych temat體
Nie mo縠sz odpowiada w tematach
Nie mo縠sz zmienia swoich post體
Nie mo縠sz usuwa swoich post體
Nie mo縠sz g硂sowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chi駍ka, tajska, indyjska, japo駍ka, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron