reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

"Zapłaćcie mi i zgwałćcie je wszystkie"
Id do strony 1, 2  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 20 Lis 2014, 19:18    Temat postu: "Zapłaćcie mi i zgwałćcie je wszystkie" Odpowiedz z cytatem

Tylko w ciągu jednego dnia 9020 osób podpisało on-line petycję „Stop Julien Blanc!”, sprzeciwiając się jego wizycie w Islandii, która planowana jest na przyszłe lato.

Julien Blanc nazywa samego siebie „randkowym trenerem”, podczas gdy inni określają go mianem obraźliwego seksisty. O Blancu zrobiło się głośno na świecie, gdy w sieci pojawił się film pokazujący, jak mężczyzna napastuje kobiety w Tokio. Ukazywał Blanca trzymającego kobietę za gardło, a także próbującego pchać głowę kobiety w stronę swojego krocza. Po publikacji filmu seminarium Blanca, które miało odbyć się w Australii, zostało odwołane, a on sam wyrzucony z kraju. W Anglii, Brazylii i Australii pojawiły się on-line petycje przeciw prowadzeniu przez Blanca seminariów.

Jak podają różne źródła, stawka Blanc za porady dotyczące sposobów randkowania wynosi 1200$. Podczas wywiadu dla CNN mężczyzna powiedział, że jego seminaria dotyczą tego, jak spotkać kobietę i utrzymać z nią kontakty towarzyskie, a nie jak je dręczyć i poniewierać. Powiedział także, że komentarze, iż w filmie opowiada on o przemocy wobec kobiet i instruuje, jak je prześladować, wyrwane są z kontekstu. Tłumaczył, że w większości tych przypadków po prostu „próbował być zabawny”.

Cytaty z nauk Blanca:

„Najgorętsze kobiety są często najbardziej niepewne, więc nie zapomnij traktować ich jak śmieci”.

”Ludzie, nauczę was jak „rozbić” jej brak przyzwolenia. Zapłaćcie mi i zgwałćcie je wszystkie”.

Źródło: http://www.mbl.is/english/news/2014/11/18/iceland_says_stop_julien_blanc/.

LINK DO PETYCJI: http://www.petitions24.com/signatures/stoppum_julien_blanc/.

Link do wywiadu z Blanciem w CNN: http://edition.cnn.com/video/?/video/living/2014/11/17/newday-intv-cuomo-blanc-dating.cnn&video_referrer=http%3A%2F%2Fwww.mbl.is%2Fenglish%2Fnews%2F2014%2F11%2F18%2Ficeland_says_stop_julien_blanc%2F.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
gisli74

Doczy: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysany: 21 Lis 2014, 17:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Takie akcje robią tylko niepotrzebną reklamę temu prostakowi. Czyż nie lepiej po prostu go zignorować?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 21 Lis 2014, 22:22    Temat postu: so Odpowiedz z cytatem

Generalnie miło być facetem.Czasem świadomość tej przyjemności ,pomniejszona jest o zachowania facetów którzy są kompletnymi xxxx,kretynami,debilami etc etc ......i co gorsza,mającymi o sobie baaaaaardzo wysokie mniemanie.Może by tak zalegalizować kastrację ku przestrodze???Tylko jak się to ma do yntelektu poniżej przeciętnego IQ?
xxxx zawsze będzie xxxx.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 21 Lis 2014, 22:24    Temat postu: pod xxxx Odpowiedz z cytatem

kryje się po prostu d.U.p.E.K we właściwych odmianach
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 22 Lis 2014, 7:12    Temat postu: Gwałciciel? Odpowiedz z cytatem

Ja bym był odmiennego zdania. Ludzie to statystycznie bardziej zwierzęta niż LUDZIE. Seks to paliwo jakie napędza (jak się wydaje) ten świat.
Pewien prawdopodobnie spory odsetek kobiet (ale co ważne: nie wszystkie) mogą lubić pewną kontrolowaną przemoc wobec siebie. Brak przyzwolenia na seks może czasem oznaczać lęk kobiety przed seksem. Znam osobiście przypadki, gdy kobieta bojąc się seksu została technicznie rzecz biorąc "zgwałcona" jednak jej opór był swego rodzaju grą, która oprócz pożądanego czasem uczucia bycia dominowanym, dał tej kobiecie także rodzaj rozgrzeszenia moralnego (była katoliczką) - mogła sobie powiedzieć, że przecież nie chciała i mówiła "nie" partnerowi - wyrzuty sumienia są więc mniejsze. O tym, że tylko technicznie (teatralnie) był to gwałt świadczył fakt, że po tym pierwszym razie kobieta stała się partnerką tegoż silnego mężczyzny. Uważała prawdopodobnie, że jej rycerz zdobył ją, jak przystało na rycerza: siłą. Para ta miała nawet później dziecko. Gdyby to był GWAŁT, kobieta miałaby traumę, a z zeznań wiem, że obydwoje czerpali ze stosunku przyjemność.
Oczywiście można podnieść zarzut, iż poprzez tzw. syndrom sztokholmski ten pierwszy gwałt spowodował, że kobieta pokochała tego mężczynę. Jednak skoro skutek jest dla tej kobiety przyjemny i pożądany (większość ludzi szuka w zyciu głównie miłości), to nie wiem, czy etyczne byłoby cofanie tego zdarzenia.

Jednak jest to bardzo delikatny grunt i pewnie wielu mężczyn (a czasem i odwrotnie: kobieta wobec mężczyzny) nie ma dobrego wyczucia i nie wie, czy "nie" znaczy "NIE!" czy też może "chciałabym, ale boję się". Nie wiem czy ktoś robił badania ilu skazanych gwałcicieli miało z góry złą intencję (brak szacunek do kobiet) a ilu wydawało się, że partnerka chce, tylko się tak specjalnie opiera, by rozbudzić dominacje partnera. O ile ci pierwsi zasługuja na 100% potępienie, o tyle nad tymi ostatnimi należałoby się zastanowić. Może to nie są ludzie źli, a poprostu głupi o błędnym odczycie cudzych gestów. Wielu ludzi ma problem by wykryć sarkazm czy kpinę w niektórych zdaniach; to samo może dotyczyć zachowań seksualnych. Ludzie o błędnych nawykach czy złych wzorcach zachowań mogą mieć problemy w towarzystwie. Mimo, że robią innym ludziom krzywdę, ich odpowiedzialność jest niejako ograniczona ich swego rodzaju upośledzeniem rozpoznawczym.
Oczywiście jestem przeciwnikiem gwałtów i pozbawiania kogoś wolności wbrew jego woli. Problem jednak w tym, że dopóki żądzą nami lęki i żądze, nie potrafimy sami świadomie rządzić swoim życiem (nie wiemy czego chcemy i co w przyszłości będziemy chcieli).
Jako zbiorowisko półzwierzęce nie posługujemy się normalnym przekazem słownym, ale dwuznacznymi gestami, pewnymi zachowaniami typowo godowymi.
Kobieta przychodząca do baru nie pisze sobie na czole "chcę seksu". Zwykle prowadzi grę, wabi mężczyzn udając niedostępną. Ta gra jest w miarę standardowa i osoby szukające seksu zwykle rozumieją półsłówka i zagadywanki w stylu "Postawić ci drinka?". Nie mówimy wprost i odpowiedzi dostajemy także w tym samym kodzie zgodnym ze społeczną umową (social contract - tak często przywoływany w serialu Dr. House).
Problem się zaczyna, gdy ktoś nie zna tego kodu lub go mylnie stosuje.
Feministki swego czasu organizowały marsze w wyzywających strojach i z sarkastycznymi napisami, że "same tego chciały" (w domyśle: gwałtu).
Oczywiste jest, że każdy ma prawo się ubrać jak chce. Nie mniej jednak, gdy ubierzemy mundur policjanta, albo dla odmiany ubierzemy się jak typowy "drech" z kijem bejzbolowym, to będziemy oddziaływać na ludzi wokół. Nawet feministka przestraszy się dresa z kijem, choć przecież sama nawołuje, by nie oceniać ludzi po ubiorze. Ale to właśnie robimy: korzystamy z każdego możliwego przekazu, by oceniać ryzyko kontaktu z innym człowiekiem. Możemy się go bać lub może nam się wydawać, że chce nam coś dać (gdy np. ma strój św. Mikołaja). Strój to część naszego komunikowania się z otoczeniem.
Kobieta (oraz mężczyzna), którzy założą odpowiedni strój stają się żywą flagą, która kodem "Morse'a" przekazuje pewne informacje, których wstydzimy się wyrazić słowami.
Czy to jest powód by kogoś gwałcić: oczywiście nie! Czy jednak wprowadzanie innych ludzi w błąd ubiorem może prowadzić do omyłek: może.
Czy gdy idziemy na przeciw kibicom Legii i założymy koszulki np. Polonii, to czy nie prowokujemy bijatyki? Oczywiście w świetle prawa mamy prawo nosić każdą koszulkę, ale pewne subkultury mogą uznać naszą koszulkę za rodzaj gry/wyzwania. Dojdzie więc do sytuacji, którą dość eufemistycznie można by nazwać nieporozumieniem, choć ofiary takiego "nieporozumienia" raczej nie są gotowe by tak neutralnymi słowami opisywać takie zdarzenia.
Czy kobiety nie mogą więc chodzić w seksownych strojach? Mogą. Muszą jednak wiedzieć, co ich strój oznacza dla innych "zwierząt". Swoją drogą, każdy freudysta powie, że ubieranie wyzywających strojów zdradza choćby podświadomą chęć kontaktu cielesnego - ja tego nie wiem, a dopóki nie wynajdziemy skanerów podświadomości, trudno będzie to zweryfikować.
Zauważmy, że oprócz słów mamy wiele innych sygnałów zastępczych: możemy na kogoś machać ręką przyzywając go ku sobie, możemy też kiwnąć głową na tak, gdy ktoś zada nam pytanie. I wyobraźmy sobie zdziwienie, gdy kobieta na pytanie o ostry seks kiwnie nam głową na tak, a potem okaże się, że to była Bułgarka (w Bułgarii gest pionowy przytakiwania oznacza przeczenie). Będzie to jednocześnie nieporozumienie i gwałt. Będzie to gwałt, bo będzie to seks wbrew woli jednego z partnerów. Będzie to także nieporozumienie, bo partnerowi ofensywnemu wydawało się, że uzyskał zgodę na swoją ofensywę.
Rozwiązaniem byłoby normalnie rozmawiać o sprawach seksu i nosić w butonierce kartkę z napisem "szukam partnera do seksu". Ale właśnie specyfika intymnych relacji cielesnych (romantyzmu, gry wstępnej) wymaga od partnerów by udawali, że spotkali sie w zupełnie innym celu. Poza tym jakież to byłoby nudne, gdyby partnerzy pomijali całe to flirtowanie i udawnie. No bo czy wyobrażacie sobie, że zgodę na seks partnerzy zawierają przed notariuszem w obecności ewentualnie tłumaczy przysięgłych? Tylko bowiem obecność notariusza dawałaby pewność, że obydwoje partnerzy wyrazili jasno zgodę na seks.


Wracając do kwestii treningu "samczego", to statystycznie, tenże kontrowersyjny trener może mieć rację. Pozostawiając na boku emocje i poprawność polityczną, należałoby zbadać, jaka ilość kobiet ma opory przed seksem, gdy mężczyzna chce od niej takiej normalnej partnerskiej zgody. Ile kobiet cieszy się, że ich partner wziął sprawy w swoje ręce i "wziął ją" poniekąd siłą (choćby to był teatralny opór generowany tak by nawet zachęcić partnera do działania). Bez tych statystyk nie można oceniać tegoż trenera, miarą swoich lęków czy poglądów na życie. To, że ktoś lubi seks partnerski, nie oznacza, że mało jest osób, które lubią seks dominacyjny.
Następna kwestia to hasła jakimi posługuje się ten człowiek. Kontrowersyjne i chwytliwe - owszem - tak się tworzy reklamy. Wątpię czy rzeczywiście jest instruktorem dla gwałcicieli, wątpię, by rozgrzeszał kryminalistów, raczej jego hasła mają trafić do zakompleksionych facetów, którzy sami mogliby być ofiarami gwałtu. Takie silne hasło o zabarwieniu dominacyjnym rozpala wyobraźnę samców. Ponieważ dużą część populacji kobiet darzy większą atencją mężczyzn silnych o wysokiej samoocenie, więc flirt/podryw na takiego "gwałciciela" okazuje się statystycznie pewnie bardziej skutecznym sposobem uzyskania przyjemności seksualnej. A że przy okazji kogoś obraża, uprzedmiotawia? No cóż, każda reklama to robi dzień za dniem. Wielcy kreatorzy mody odwoływali się do emocji gwałtu (i mieli przy oakzji darmową reklamę ze strony feministek).
Należy powiedzieć sobie jasno, że jest to sfera ściśle zwierzęcych potrzeb i reklamuje się ją na dokładnie takim samym poziomie na jaki zasługuje. I coś mi się wydaje, że większość ludzi (która nie przesiaduje na forach) właśnie tego może pożądać, gdy w tym samym czasie oburzeni piewcy równości i wielkości CŻŁOWIEKA, oburzają się na gościa, który zarabia na zwierzęcych instynktach swego gatunku.
Gdyby seks był tylko takim jednym z wielu, miłym fajnym zajęciem jak dzierganie na drutach, to nie dominowałby ruchu internetowego. Może niektórzy uważają Freuda za temat niemodny, ale życie pokazuje, że właściwie wszystko kręci się wokół seksu Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
WielkiBialyKrolik

Doczy: 08 Cze 2008
Posty: 1422
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Lis 2014, 15:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

kurde O.E. ty zyjesz jeszcze? Smile ps. ale zes sie rozpisal, nie dam chyba rady Smile
_________________
"Najczęściej nadmierne wymagania w stosunku do kobiet mają ćwokowate oblechy. "
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
haos

Doczy: 19 Cze 2013
Posty: 7
PostWysany: 24 Lis 2014, 10:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobry wpis O.E.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 24 Lis 2014, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Akcje osób walczących z tzw. kulturą gwałtu mają służyć właśnie zmianie tego języka, języka stroju, o którym piszesz O.E. Wystarczy porozmawiać z kobietami, żeby dowiedzieć się, że to, że ubiorą mini wcale nie musi w danym momencie oznaczać tego, o czym mówisz. Wychodzi na to, że różne grupy mówią różnymi językami. Kobiety mają równe powody, aby ubrać się tak, a nie inaczej i nie będą się tego wyrzekać tylko dlatego, że jakaś grupa jakoś to rozumie. Stąd cała masa kampanii i działań wychowawczych skierowanych na zmianę tych elementów języka, języka stroju.

Kobiety przez całe stulecia tresowano w tym, jak się mają ubierać. Może teraz pora na zmiany z drugiej strony. Najbardziej przekonywujące jest dla mnie to, co słyszę na ten temat od mężczyzn. Słysząc oburzenie z ich strony względem tych, którzy oskarżają gwałcone kobiety o niewłaściwy strój, nie mogę spokojnie słuchać tych pojedynczych jednostek, które próbują obwiniać kobiety. Mężczyźni też są tego ofiarami. Nie raz słyszałam narzekanie na to, że nie podoba im się to, że są postrzegani jako bezmyślne bestie rządzone instynktami. Szczególnie wkurza to tych mężczyzn, którzy mają wysoki poziom testosteronu. Dlatego, że jakby najbardziej się ich to tyczy, a jest im mimo wszystko obce, bo w całym swoim wychowaniu, kulturze i jakiejś tam wrażliwości nie mogą zrozumieć takiej agresji i braku samokontroli ze strony innych mężczyzn.

Jeszcze jedna rzecz. Jeśli jakiś człowiek na tyle nie zna swoich potrzeb, nie wie, czego chce i mówi "nie", to trzeba to uszanować, bo to problem tej osoby. Decydując za nią, bierzemy na siebie dużą odpowiedzialność. Nie mówiąc już o ryzyku pomyłki. Nawet, jeśli dana decyzja będzie zgodna z ukrytymi potrzebami tej osoby, to brak świadomej decyzji może doprowadzić prędzej czy później do obwiniania drugiej osoby.
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 24 Lis 2014, 14:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Chcąc trzymać się tematów islandzkich, zapraszam osoby z Islandii do refleksji na ten temat w kontekście kultury islandzkiej. Żyjecie w Islandii. Co na co dzień obserwujecie? Z czym się spotykacie?
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 18:08    Temat postu: one O.E. Odpowiedz z cytatem

wklejenie,zacytowanie Twojego postu byłoby dla mnie wodą na młyn Twojego toku myślenia.
Nie chce mi się sprawdzać czy to przedruk czy wieczorne rozmyślania,będące próbą zapomnienia prywatnej osobistej egzystencji.
Rozważania w powyższym temacie ,w Twoim stylu,są znamienne dla mąciwodów i mąciarzy.
NIE znaczy nie !!!
Wstyd mi za facetów, którzy chca swoimi, pseudo yntelektualnymi rozważaniami usprawiedliwić swoją chęć zwierzęcych zachowań.
NIE ZNACZY NIE !
Swoje doświadczenia życia intymnego zachowaj dla siebie.Do tego mam obligatoryjny szacunek.
Ale nie masz prawa nawet sugerować,bo z Twojego postu,asekuracyje słowa klucze vide może ,prawdopodobnie,najczęściej,etc etc są jak dla mnie grafomańskim sposobem podtrzymania wątku.
Jeśli tak czujesz,to o zgrozo,gorzej być nie może.
NIE znaczy nie.
Każdy facet który próbuje jakiejś polemiki w tym temacie jest po prostu d.u.p.k.i.em. przez duże D.
NIE znaczy nie.
Mógłbym się odnieść do potencjalnych zdarzeń ,by jakieś coś nie zważało na NIE, Twoich najbliższych lub chociażby Ciebie.
Pomyśl sobie o tym bólu za kolor wstydu na Twojej facjacie.Za powyższe Twoje rozważania.
Życie w sumie jest zero jedynkowe w pryncypiach ludzkiego istnienia.
Jestem facetem i wstyd mi za facetów którzy próbują polemizować w tym temacie.
Jak się chce psa udeżyć,kij zawsze się znajdzie.A jak się to ma do tego
samego kija, który chce odwracać bieg rzeki?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 18:30    Temat postu: UDERZYĆ Odpowiedz z cytatem

pzrepraszam za błąd ortograficzny,ale mam tak od dziecka:-)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
aneta.krejczy

Doczy: 14 Pa 2014
Posty: 141
Skd: Wrocław
PostWysany: 24 Lis 2014, 18:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki dage, właśnie zilustrowałeś to, o czym pisałam. Właśnie z takimi reakcjami mężczyzn zazwyczaj się spotykam, na szczęście Smile
_________________
Aneta Krejczy
Instytut Północny
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 20:06    Temat postu: iskierka nadzieii Odpowiedz z cytatem

Przemiluśnie byłoby, gdyby przynajmniej większość facetów była zdrowa.Fajnie że takich mężczyzn spotykasz na swojej drodze życia.Pozostaje życzyć, by d.u.p.kó.w. było jak najmniej.Tobie ,sobie i wszystkim których cenię,a tej reszcie też.Natura, jest najpiękniejszą z możliwych do pojęcia sił.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Lis 2014, 21:20    Temat postu: Re: one O.E. Odpowiedz z cytatem

dage napisa:
wklejenie,zacytowanie Twojego postu byłoby dla mnie wodą na młyn Twojego toku myślenia.
Nie chce mi się sprawdzać czy to przedruk czy wieczorne rozmyślania,będące próbą zapomnienia prywatnej osobistej egzystencji.
Rozważania w powyższym temacie ,w Twoim stylu,są znamienne dla mąciwodów i mąciarzy.
NIE znaczy nie !!!
Wstyd mi za facetów, którzy chca swoimi, pseudo yntelektualnymi rozważaniami usprawiedliwić swoją chęć zwierzęcych zachowań.
NIE ZNACZY NIE !
A skąd wiedza, że jestem mężczyzną? A jeśli jestem kobietą, to coś się zmienia?


Cytat:
Swoje doświadczenia życia intymnego zachowaj dla siebie.Do tego mam obligatoryjny szacunek.
Nie wiem co to znaczy "obligatoryjny szacunek" w tym kontekście. Doświadczenia są ważne, gdyż ilustrują tezę. Nie są to moje doświadczenia, a zebrane od ludzi, z którymi dyskutuję. Staram się wypytywać dogłębnie każdego, by zrozumieć co tak naprawdę ludzie myślą, a czasami wstydzą się powiedzieć.


Cytat:
Ale nie masz prawa nawet sugerować
Mam prawo i z niego korzystam. Lęk przed gwałtem nie może być powodem, że innym ludziom zabronisz zabawy w gwałty (o ile partnerzy się zgadzają na to).


Cytat:
bo z Twojego postu,asekuracyje słowa klucze vide może ,prawdopodobnie,najczęściej,etc etc są jak dla mnie grafomańskim sposobem podtrzymania wątku.
Nie rozumiem - nie odpowiem.


Cytat:
NIE znaczy nie.
W logice matematycznej: owszem. W życiu: nie Smile
W życiu często ludzi mówią "nie" ale tak naprawdę myślą "tak". Pierwszym istotnym powodem takiego zachowania jest wstyd. Wstydzimy się, więc ukrywamy to co chcemy.


Cytat:
Każdy facet który próbuje jakiejś polemiki w tym temacie jest po prostu d.u.p.k.i.em.
Dokonał(e/a)ś właśnie gwałtu psychicznego na mnie. Nie zawiniłem Ci w niczym, a Ty mnie obrażasz, a taka forma ataku jest właśnie GWAŁTEM, którego podobnież się brzydzisz.
Podświadomie jednak pożądamy tego, czego się boimy (stąd wielu fanów horrorów). Rozumiem, że poprzez przemoc słowną rekompensujesz swój lęk.
Ja postanowiłam Ci wybaczyć.

P.S. Pracuj nad swoimi tekstami. Składają się wyłącznie z błędów i agresji. Jeśli masz problem z dyslesją, to korzystaj ze słowników lub poproś przyjaciół o korektę.


@WBKrólik: Chyba jestem ćwokowtym oblechem, bo jednak wymagam wiele od kobiet (np. czytania moich dłuuuuugich postów). język

@Aneta.Krejczy: Problem w tym, że te akcje niszczą też kulturę relacji międzyludzkich. Cóż pozostanie człowiekowi, gdy nie będzie mógł korzystać z "tajnych" kodów?
Jeszcze raz podkreślam: każdy ma prawo nosić co chce; nawet koszulkę z napisem "napluj mi w twarz", jednak jeśli nastąpi zdarzenie, którego pośrednią przyczyną był napis na koszulce, to następuje bardzo nieprzyjemny zgrzyt dla obydwu stron. Nie oznacza to wcale, że to nosiciel koszulki jest winien - ja tak nie twierdzę. Jeżeli w wyniku wichury kawałek kija spenetruje odbyt lub pochwę człowieka, dokonując swego rodzaju naturalnego gwałtu, to kto będzie winien? - matka natura? los? bóg? Jeżeli przyjąć, że wyminione byty nie istnieją, to okazać się może, że do obrzydliwego gwałtu doszło, ale nie ma winnego.
Oczywiście ludzie po to mają rozum, mowę i słuch, by rozwiać potencjalne wątpliwości.
Po raz chyba czwarty powtórzę: JESTEM PRZECIWKO GWAŁTOM, mało tego jestem nawet przeciwko uprawianiu seksu dla samej li tylko przyjemności.
Kobiet nie tresowano jak się mają ubierać. Kobiety i mężczyzn wychowywano jak powinni się ubierać. Ponieważ mody się zmieniały, więc chyba wychowanie nie było zbyt skuteczne Smile
Nikt nie zakazuje nikomu chodzić w wyzywającym stroju. Ale dlaczego tak mało facetów chodzi w minispódniczkach (choć mają dużo zgrabniejsze nogi od kobiet), a tak wiele kobiet upiera się by właśnie w takim stroju przejść się do baru i do parku? Czasem lęk jest silniejszy niż pożądanie.

Szacunek do osoby, która nie wie czego chce (albo wie, ale wstydzi się powiedzieć) polega na próbie odgadnięcia tego ukrytego żądania. Dzięki empatii człowiek może próbować odgadnąć o czym myśli drugi człowiek. Bardzo ważną rzecz powiedziałaś Aneto: bardzo dużą odpowiedzialność bierzemy na siebie, gdy próbujemy odgadnąć o czym myśli drugi człowiek. Można by bowiem, zostawić tę niepewną dziewczynę samą ze swymi lękami, by do końca życia była sama; mógł też zaryzykować ów mój znajomy widząc teatralność oporu. Jemu się udało. Był delikatny i uważny, kierowała Nim miłość a nie chęć uczynienia krzywdy. Wziął na siebie dużą odpowiedzialność. Gdyby się okazało, że w tym wypadku "nie znaczy nie" to mógł nawet trafić za kratki. Okazuje się jednak, że ów człowiek trafnie wyczuł potrzeby swej partnerki.
Istnieje przecież nawet gra wstępna polegająca na udawaniu niedostępności przy jednoczesnym udawanym agresywnym zachowaniu drugiego partnera (którym może być zarówno mężczyzna jak i kobieta). Potrzeba właśnie takiej zabawy jest właśnie wynikiem zapotrzebowania na dominację (tak przez mężczyzn jak i kobiety). Osoba, która lubi być dominowana, będzie dążyć do sytuacji, w której partner będzie dominował.

WAŻNE (dla tych co czytają tylko krótkie wypowiedzi):
Dziwi mnie i martwi to, że osoby światłe pozbawione są tolerancji w stosunku do osób, które mają inne potrzeby intymne. Wypowiedzi tu zgromadzone świadczą, że część osób nawet nie chce dyskutować o tym, a inne się dziwią, że istnieją mężczyźni (oczywiście też kobiety) żądni zdominować kobietę. Zgadza się to z moją główną tezą, iż ludzie są zwierzętami. Jedni zdają sobie z tego sprawę, a inni nie. Stwierdzenie to nie oznacza przyzwolenia - oznacza, że trzeba nad sobą pracować. Osoby, które mają mniej zwierzęcych instynktów mają mniej empatii i nie są w stanie zrozumieć tych osób, które nie potrafią się kontrolować w wystarczającym stopniu. Wypowiedzi o gwałcicielach wskazują, że oprócz oczywistego problemu samych gwałcicieli (czyli braku kontroli nad swym popędem), pozostali wypowiadający się mają podobny problem: nie panują nad swym lękiem, odrazą, agresją, chęcią zemsty. Ofiarą gwałciciela nie jest kobieta, jest nią on sam - jest ofiarą swego nałogu (zwierzęcego pożądania). Tzw. ofiara gwałtu (jakiegokolwiek, nie tylko fizycznego) jest tak naprawdę ofiarą swoich zwierzęcych instynktów, które nakazują zemstę i które odczuwają niepokój z powodu poniżenia. Jeżeli żądamy od gwałcicieli, by zapanowali nad sobą, to sprawdźmy czy potrafimy zapanować nad swoją furią, sprawdźmy czy potrafimy wybaczyć takiemu choremu "zwierzęciu" jego chorobę. Jeśli nie potrafimy dostrzec w gwałcicielu jego choroby, a widzimy tylko agresora i czujemy nienawiść, to znaczy, że nie różnimy się od tego "zwierzęcia".
Poniekąd możemy być nawet gorsi, bo część gwałcicieli czuje odrazę na myśl o tym co robią, ale większość ludzi czujących chęć zemsty, podpiera się pojęciem sprawiedliwości, by uważać swój gniew i nienawiść za cywilizowaną. Takie oszukiwanie samego siebie, stawia nas w gorszej pozycji w hierarchii uczłowieczenia, niżej od świadomych swej choroby gwałcicieli.
Jeżeli ktoś uważa, że moje rozważania bronią idei gwałtów czy gwałcicieli lub że wręcz gloryfikują takie zwierzęce działania, to znaczy, że nie rozumie tego co piszę i powienien przeczytać raz jeszcze (aż do skutku).

Aby wrócić z tematem na Islandię, to warto zauważyć, że na Islandii kary za gwałt są relatywnie niskie. Być może wynika to z założenia, że chęć gwałtu jest chorobą, a chorych trzeba leczyć a nie karać...
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 24 Lis 2014, 21:23    Temat postu: Re: UDERZYĆ Odpowiedz z cytatem

dage napisa:
pzrepraszam za błąd ortograficzny,ale mam tak od dziecka:-)
Rozumiem, że jeśli gwałciciel ma tak od dziecka, to jest w porządku? Smile
Błedy ortograficzne mogą kogoś ranić a przynajmniej powodować, że czytanie staje się męką. Oczywiście chorobę należy wybaczać, ale jednocześnie trzeba motywować do walki z jej skutkami.
Wybaczam więc błędy i wzywam raz jeszcze do ich korygowania przed wysłaniem tekstu. Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 22:53    Temat postu: Re: UDERZYĆ Odpowiedz z cytatem

O.E. napisa:
dage napisa:
pzrepraszam za błąd ortograficzny,ale mam tak od dziecka:-)
Rozumiem, że jeśli gwałciciel ma tak od dziecka, to jest w porządku? Smile
Błedy ortograficzne mogą kogoś ranić a przynajmniej powodować, że czytanie staje się męką. Oczywiście chorobę należy wybaczać, ale jednocześnie trzeba motywować do walki z jej skutkami.
Wybaczam więc błędy i wzywam raz jeszcze do ich korygowania przed wysłaniem tekstu. Smile

odpowiedź na początek.
Jeśli wrzucasz/nie ważne jakiej płci jesteś,odnoszę to do bycia homo sapiens,a na marginesie,zagrywki z niepewnością co do płci są ....niskich lotów/dysgrafię do jednego worka z naturalną koleją rzeczy ,męrzczyzna i kobieta którzy chca być ze soba bez GWAŁTÓW,to odbieram to jako puste pieniactwo w PISowskim stylu.Taka aktualna dygresja mi się nasunęła ,i od razu nadmienię, że polityka kompletnie mnie nie interesuje.Są rzeczy ważniejsze i mniej ważne.Polemizuj sobie w tym stylu z tymi których uważasz za kretynów.Ja z Tobą polemizował w tym temacie nie będę,choć nie dlatego ,że nie mam się za najmądrzejszego.Intuicyjnie czuję beton.Błąd ortograficzny ma się nijak do znaczenia słowa i wyrażonego nim sensu tego co chciało się przekazać.Dobrze mi z tym w sumie że takie błędy popełniam a nie w stylu usprawiedliwiania gwałtu.Możesz sobie wzywać kogo chcesz:-)W żadnym poruszonym wątku nie jesteś bogiem,choć o utożsamianiu się z taka siła wiele mogłoby wskazywać.
Przyparty do ściany po prostu się,użyję kolokwializmu,przy........dalasz.Ale mniejsza o to.Znam wielu życiowych uparciuchów,którzy lepiej by nie mieli wyuczonej wiedzy ,tylko pozostali naturalnymi głupcami z korzyścią dla nich samych.To analogia do natury i jej pochodnych w istnieniu tego świata.
Pozostaje mi tylko mieć nadzieję że zrozumiesz a nie napiszesz nie rozumiem.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 22:55    Temat postu: dysleksja ,dysgrafia Odpowiedz z cytatem

poczytaj mądralo o różnicy.bez komentarza
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 22:56    Temat postu: gwałt psychiczny?? Odpowiedz z cytatem

za słowa bierze się odpowiedzialność.
Jeśli z góry zakładasz że nikt nie może mieć odmiennego zdania toś pyszałek i zarozumialec.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 23:03    Temat postu: generalnie Odpowiedz z cytatem

co do /chciałem napisać,obym nie był postrzegany jako monotematyczny,grafomańskich wypocin/ że widocznym jest po tym w jakim merytorycznym stulu piszesz,że o życiu intymny dwojga ludzi chcących być razem,masz pojęcie poziomu 2 giej klasy podstaówki, bycia w związku.Nie ważna płec i wiek.Odsyłam do dalekiego dla Ciebie poziomu chociażby seksu tantrycznego.I nie gwałcę Cię.Ubolewam że nie masz o nim pojęcia.Wszak nie wspomniałeś o nim ani słowem w swych wywodach.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
dage

Doczy: 18 Wrz 2014
Posty: 73
PostWysany: 24 Lis 2014, 23:06    Temat postu: nie moje doświadczenia?? Odpowiedz z cytatem

:-)
Człowieku,jak autorytatywne może być teza ,skoro się zaznacza że to nie Twoje doświadczenia??:-)
masakra
Tylko dwoje....i każdy jest inny.
Bez tych gwałtów.
Ignorancja totalna.
Życia ignorancja.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Przegląd prasy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony 1, 2  Nastpny
Strona 1 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron