reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Witajcie (i w miarę możliwości) doradźcie!

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mnogi

Doczy: 25 Cze 2014
Posty: 4
PostWysany: 25 Cze 2014, 9:19    Temat postu: Witajcie (i w miarę możliwości) doradźcie! Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i potrzebuję Waszej pomocy.

Mam 23 lata i niemiłą, polską historię za sobą, którą chcę zakończyć gdzieś w połowie listopada (wtedy kończy mi się stosunek pracy, w którym obecnie pozostaję). Pojawił się w mojej głowie pomysł - wyjechać na Islandię ze wskazaniem na stały pobyt, choć wiadomo, życie może swoje zweryfikować Wink. Mam kilka pytań i chciałbym, przy pomocy Waszej uprzejmości uzyskać trochę wsparcia.
Mianowicie:
1. Jak jest ze znalezieniem pracy? Dodam, że nie zależy mi na zarabianiu kokosów ani zbijaniu fortuny, byleby starczyło na podstawowe potrzeby, czyli mieszkanie, jedzonko, dostęp do neta i jakieś piwko w przytulnym barze Wink
2. Gdzieś wyczytałem, że koszty życia na obrzeżach stolicy zamykają się w 100 000 ISK (wynajem małego studio + internet + jedzonko). Prawda, czy fałsz?
3. Szukanie mieszkania i pracy lepiej zacząć już w Polsce, czy jechać na "złoty strzał"? Termin mojego wyjazdu jest dość odległy, więc warto wiedzieć zawczasu Wink
4. Jakie są formalności/opłaty konieczne do wypełnienia/wniesienia po przyjeździe?
5. Czy bardzo dobra znajomość angielskiego (obecnie używam tego języka codziennie, w mowie i piśmie) przy zerowej znajomości islandzkiego wystarczy do swobodnego poruszania się po Islandii?
6. Przewiduję, że po przyjeździe do Islandii będę dysponował kwotą ok 350 000 ISK. Wystarczy na jakiś sensowny start?
7. Czy jak już tam przyjadę, znajdą się chętni na wypad do baru? Very Happy

Pozdrawiam Was wszystkich, przepraszam za tego tasiemca, ale chcę to wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować! Za wszelką pomoc i porady z góry dziękuję i postaram się w miarę możliwości dobrem za dobro odwdzięczyć Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysany: 25 Cze 2014, 11:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witaj,
Nie jestem pewien czy to forum to wlasciwe mjejsce Na jakie kolwiek prosby
o pomoc, bo nasi rodacy na Islandi jakos niebardzo radza sobie ze wspieraniem sie na wzajem, a proby pomocy moga sie skonczyc, tak jak w moim przypadku, obrazliwymi postami chamstwem i roznego rodzaju fekaliami, ktore moj szanowny rozmowca byl laskaw wylac na moja osobe. Jakos jak tylko opuscimu polandje to co poniektorym cos sie w glowach przestawia i czsem to wstd mi ze jestem Polakiem.

Jednak wracajac do Twojego tematu, jezeli planujesz przyjazd na listopad, czy grudzien, to niestety jest po sezonie i w tym okresie mozesz miec problemy ze znalezieniem pracy, moze bardziej trudnosci, w zaleznosci od checi, bo znajac zycie jesli ktos pracowac chce, to sobie potrafi znalezc prace przy grabieniu trawnikow zima. W sezone, czyli od maja, nie powinno byc z tym problemow.
Koszty zycia,....hmm, no to juz bardzo indywidualana sprawa, powiem jak najprosciej, ceny wnajmu pokoi w Reykjaviku wachaja sie od mysle 35-40tys nawet do 70-75 tys za pokoj, studia od jakichs 60-65 do 120-160 tys no to ktore widzialem to juz trudno by bylo nazwac studiem, raczj luxusowa kawalerka dla zamoznego mlodzienca, mieszkania 2-3 pokojowe to juz wydatek rzedu od 160 tys i wzwyz, w zasadzie do kwot 240-300 tys.
W okolicach stolicy ceny wydaje mi sie, widzac po ogloszeniach sa podobne.
Natomiast jedzonko, sa tacy ktozy, na samo jedzenie wydaja okolo 5 tys tygodniowo, ja osobiscie na jedna osobe wydaje okolo 10-15, piwko w sklepie 180-260 kr , w barach 900-1500 kr, vodka, nie pijam za czesto, ale jakies 3500 za pol litra(okolo moze 4ooo).
Czy da sie wyzyc za 100 tys. miesiecznie? Pewnie nie pijac i nie palac fjurow sie da, pytanie czy sie chce Smile
Jesli chodzi o formalnosci, to po zakwaterowaniu, bo trzeba sie zameldowac, nalezy zlozyc wniosek o przyznanie Islandzkiego pesla (kennitala), chyba w tej kolejnosci oplat sobie nie przypominam.
Zreszta jesli planujesz szybko znalezc prace to w wiekszosci przypadkow wiele formalnosci mozesz powiezyc pracodawcy.
Znajomosc angielskiego jak najbardzie sie przyda i bedzie pomocna, wiekszosc Islandczykow, zwlaszcza pokolenie to mlodsze, mowia dobrze w tym jezyku, w sklepach, na stacjach bezynowych itd. to w zasadzie norma.
Trzy i pol stowki na start, Smile BAAARDZO indywidualnie, na start wystarczy, pytanie na jak dlugi ? Smile
A na wypad do baru chetnych napewno znajdziesz, jak wydaje mi sie wszedzie na ziemi SmileSmile
I w zasadzie to tyle mojej, PODKRESLAM mojej wiedzy.
Licze ze inni rowniez poswieca Ci chwile i podziela doswiadzenami z wyspy.

Goraca pozdrawiam i zycze powodzenia...
GOOD LUCK Smile....
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mnogi

Doczy: 25 Cze 2014
Posty: 4
PostWysany: 25 Cze 2014, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki za szybką odpowiedź Tofiku Wink

Każdy kiedyś zaczynał na Wyspie, prawda...? 3,5 stówki na początek na 1 osobę bez jakichkolwiek wygórowanych wymagań przy nastawieniu na jak najszybsze znalezienie pracy Wink Może być i grabienie trawników w zimie język Cokolwiek mnie tam czeka będzie zawsze lepsze, niż tutaj...

A propos znajdowania pracy: warto się zarejestrować przed wyjazdem na stronie urzędu pracy? W sensie na stronie vinnumalastofnun? Bo jest tam możliwość internetowego aplikowania w ramach euresa.... Nie wiem, znalazł ktoś tak pracę?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysany: 25 Cze 2014, 12:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Rejestracja , ogloszenia, do celu kazda droga dobra Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysany: 25 Cze 2014, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A vinnumalastofnun, w koncu w tym celu powstala ta instytucja, wyszukiwac ludzom robote i napewno niejedna osoba dzieki niej prace znalazla,
Ba, nawet jestem gotow pokusic sie o stwierdzenie, zki znalazlo by sie kilkaka, ktore znalazly ja wbrew swojej woli,
bo przecie na kuronie fajnie jee..,
coz, ......, zycie Smile
Jeszcze raz pozdrawiam


i biore sie do roboty bo po przerwie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Tofik
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1 (dublowanie ogłoszeń)
Doczy: 30 Sty 2010
Posty: 34
PostWysany: 25 Cze 2014, 12:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A vinnumalastofnun, w koncu w tym celu powstala ta instytucja, wyszukiwac ludzom robote i napewno niejedna osoba dzieki niej prace znalazla,
Ba, nawet jestem gotow pokusic sie o stwierdzenie, zki znalazlo by sie kilkaka, ktore znalazly ja wbrew swojej woli,
bo przecie na kuronie fajnie jee..,
coz, ......, zycie Smile
Jeszcze raz pozdrawiam


i biore sie do roboty bo po przerwie
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mnogi

Doczy: 25 Cze 2014
Posty: 4
PostWysany: 26 Cze 2014, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzięki raz jeszcze Wink mam nadzieję, że trochę więcej ludzi się odezwie w temacie.... chciałbym się dowiedzieć więcej, dzięki z góry ludziska!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Cze 2014, 16:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja na wyspie nie mieszkam już od jakiegoś czasu ale wciąż mam stały kontakt z wieloma osobami i z mojej wiedzy wynika, że jeżeli nie wzdryga Cię praca przy rybach, to nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem pracy w licznych na Islandii fabrykach ryb.
Można się poświęcić i zrobić sobie rundkę po takowych docierając na indywidualną rozmowę z szefem takiej fabryki.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
novva

Doczy: 10 Lut 2009
Posty: 14
PostWysany: 26 Cze 2014, 21:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie sluchaj Turbonety!!! Tu nie ma fabryk ryb. Sa tylko przetwornie.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 26 Cze 2014, 22:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

novva napisa:
Nie sluchaj Turbonety!!! Tu nie ma fabryk ryb. Sa tylko przetwornie.

No tak Smile
Ryby się w fabryce nie da zmontować przecież Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
J.P.Morgan
=user usunięty na własną prośbę=
Doczy: 26 Mar 2014
Posty: 52
Skd: Antarktyda
PostWysany: 29 Cze 2014, 1:09    Temat postu: Re: Witajcie (i w miarę możliwości) doradźcie! Odpowiedz z cytatem

mnogi napisa:
Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i potrzebuję Waszej pomocy.



Rzeczywiscie potrzebujesz pomocy, i to psychiatrycznej...
No chyba ze zamierzasz wybrac pobyt w Islandii, jako sposob na popelnienie samobojstwa.

Oczywiscie przyjedz do Islandii, wszystko bedzie dobrze. Pewnego dnia obudzisz sie jako alkoholik, bedziesz spotykal laski, ktore jednbegoi wieczoru cie wprost zgwalca, a nad ranem zglosza Policji ze ty je gwalciles i inne tego typu historie.
A poza tym nedzne zarobki w Islandii wystarcza ci jedynie na przezycie.

MOJA RADA = SPIERDALAJ DO NORWEGI, DANII LUB SZWECJI, EWENTUALNIE DO FINLANDII, JESLI ZIMNO CI NIE OBCE.

Oczywiscie zycze powodzenia, cokolwiek wybierzesz , zatracona duszo Very Happy Very HappyVery Happy
_________________
"I hate people when they're not polite"
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
lokidoki

Doczy: 30 Cze 2014
Posty: 1
PostWysany: 30 Cze 2014, 13:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

J.P. Morgan: uwielbiam Twoją wypowiedź.
To fakt, przed osiedleniem się tutaj, stwierdziłabym, powinieneś zatroszczyć się o dobra NIE materialne, bo przetrwasz, bardziej o warunkowania psychiczno-osobowościowe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mnogi

Doczy: 25 Cze 2014
Posty: 4
PostWysany: 30 Cze 2014, 22:05    Temat postu: Re: Witajcie (i w miarę możliwości) doradźcie! Odpowiedz z cytatem

J.P.Morgan napisa:
Rzeczywiscie potrzebujesz pomocy, i to psychiatrycznej...
No chyba ze zamierzasz wybrac pobyt w Islandii, jako sposob na popelnienie samobojstwa.

Oczywiscie przyjedz do Islandii, wszystko bedzie dobrze. Pewnego dnia obudzisz sie jako alkoholik, bedziesz spotykal laski, ktore jednbegoi wieczoru cie wprost zgwalca, a nad ranem zglosza Policji ze ty je gwalciles i inne tego typu historie.
A poza tym nedzne zarobki w Islandii wystarcza ci jedynie na przezycie


Pomocy psychiatrycznej powiadasz? Dzięki za porady, po prostu szukam swojego miejsca w świecie (taki etap w życiu).
Dlaczego określasz pobyt w Islandii, jako sposób na popełnienie samobójstwa?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
robert007

Doczy: 17 Sie 2013
Posty: 103
Skd: Olsztyn , Kopavogur
PostWysany: 23 Lip 2014, 16:04    Temat postu: Re: Witajcie (i w miarę możliwości) doradźcie! Odpowiedz z cytatem

mnogi napisa:
J.P.Morgan napisa:
Rzeczywiscie potrzebujesz pomocy, i to psychiatrycznej...
No chyba ze zamierzasz wybrac pobyt w Islandii, jako sposob na popelnienie samobojstwa.

Oczywiscie przyjedz do Islandii, wszystko bedzie dobrze. Pewnego dnia obudzisz sie jako alkoholik, bedziesz spotykal laski, ktore jednbegoi wieczoru cie wprost zgwalca, a nad ranem zglosza Policji ze ty je gwalciles i inne tego typu historie.
A poza tym nedzne zarobki w Islandii wystarcza ci jedynie na przezycie


Pomocy psychiatrycznej powiadasz? Dzięki za porady, po prostu szukam swojego miejsca w świecie (taki etap w życiu).
Dlaczego określasz pobyt w Islandii, jako sposób na popełnienie samobójstwa?



Dlaczego bo zieje tu nuda i nic sie nie dzieje i czlowiek sie nawala zeby sie cos dzialo , ale to co chlopaki pisza wyzej to prawda jest
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Thais
Zablokowany z powodu dublowania ogłoszeń
Doczy: 01 Sty 2014
Posty: 22
PostWysany: 24 Lip 2014, 18:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wybierz sobie inny kraj;)) tutaj zimno pada albo wieje albo pada i wieje naraz Wink)w zimie depresyjnie Wink ciagle ciemno;) nudno wiec sie nie nastawiaj na klimatyczne puby i lokale Wink)downtown tutaj znudzi ci sie po 3 4 wyjsciach;)) za spokojnie Wink) a 200 tys koron to takie polskie gwarantowane 1200 Winki nieraz musisz sie dobrze napracować by zarobic takie pieniadze;)
_________________
Kolejny Ruch Wykonuje Na Życia Planszy...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
EwelinaT

Doczy: 11 Sty 2015
Posty: 6
Skd: Reykjavik
PostWysany: 22 Sty 2015, 13:46    Temat postu: Re: Witajcie (i w miarę możliwości) doradźcie! Odpowiedz z cytatem

mnogi napisa:
Witam wszystkich!
Jestem tu nowy i potrzebuję Waszej pomocy.

Mam 23 lata i niemiłą, polską historię za sobą, którą chcę zakończyć gdzieś w połowie listopada (wtedy kończy mi się stosunek pracy, w którym obecnie pozostaję). Pojawił się w mojej głowie pomysł - wyjechać na Islandię ze wskazaniem na stały pobyt, choć wiadomo, życie może swoje zweryfikować Wink. Mam kilka pytań i chciałbym, przy pomocy Waszej uprzejmości uzyskać trochę wsparcia.
Mianowicie:
1. Jak jest ze znalezieniem pracy? Dodam, że nie zależy mi na zarabianiu kokosów ani zbijaniu fortuny, byleby starczyło na podstawowe potrzeby, czyli mieszkanie, jedzonko, dostęp do neta i jakieś piwko w przytulnym barze Wink
2. Gdzieś wyczytałem, że koszty życia na obrzeżach stolicy zamykają się w 100 000 ISK (wynajem małego studio + internet + jedzonko). Prawda, czy fałsz?
3. Szukanie mieszkania i pracy lepiej zacząć już w Polsce, czy jechać na "złoty strzał"? Termin mojego wyjazdu jest dość odległy, więc warto wiedzieć zawczasu Wink
4. Jakie są formalności/opłaty konieczne do wypełnienia/wniesienia po przyjeździe?
5. Czy bardzo dobra znajomość angielskiego (obecnie używam tego języka codziennie, w mowie i piśmie) przy zerowej znajomości islandzkiego wystarczy do swobodnego poruszania się po Islandii?
6. Przewiduję, że po przyjeździe do Islandii będę dysponował kwotą ok 350 000 ISK. Wystarczy na jakiś sensowny start?
7. Czy jak już tam przyjadę, znajdą się chętni na wypad do baru? Very Happy

Pozdrawiam Was wszystkich, przepraszam za tego tasiemca, ale chcę to wszystko dobrze przemyśleć i zaplanować! Za wszelką pomoc i porady z góry dziękuję i postaram się w miarę możliwości dobrem za dobro odwdzięczyć Wink



Witam,
Ciekawa jestem jak Ci sie potoczylo zycie? Spelniles swoje plany i jestes na Islandii?
To co piszesz wydaje sie byc konkretne.
Pozdrawiam serdecznie Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron