reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wyprawy po Islandii - pytania
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Nastpny
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
booogie

Doczy: 26 Pa 2014
Posty: 1
PostWysany: 26 Pa 2014, 8:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć Smile
Mam do Was pytanie. Planujemy rodzinny wyjazd na Islandię na mniej więcej cały lipiec. Chcielibyśmy oczywiście jak najwięcej zobaczyć, ale zdecydowanie nie w formie objazdowej i kempingowej. Wiem, że to by był najlepszy sposób, ale nie mamy żadnego doświadczenia w tym temacie...
Myślimy, żeby mieć dwie(?) 'bazy' i jeździć na jednodniowe wycieczki. No i właśnie gdzie najlepiej się zatrzymać? Jedna to pewnie Reykjavik, a druga? I jak czasowo to podzielić?

Pozdrawiam
Natalia
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 1 Lis 2014, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Natalio, tak się nie da. Tzn. da się, ale po co? Rozumiem, że chcecie mieć 1-2 stałe bazy i z nich robić wypady autem. Ale wg. mnie to nie ma sensu logistycznego. Po prostu będziecie codziennie jeździć kilkaset km tam i z powrotem, co ukradnie Wam sporo czasu na zwiedzanie. Sensu w tym żadnego. To już lepiej zarezerwować sobie nie 1-2 miejsca noclegowe na cały pobyt, ale więcej, rozrzuconych dookoła wyspy. Do dyspozycji macie ichnią agroturystykę (farmstaying, nie korzystałem, więc kto inny musi Wam podać namiary) i kilka(nascie?) hosteli (pomijam te w Reykjaviku) na całej wyspie. Na Waszym miejscu nie odrzucałbym całkiem formy kempingowej -jest to najtańszy sposób na Islandię, a kempingi są w większosci b. dobrze wyposażone. Możecie via internet sprawdzić ich stan przed wyjazdem. Nie musicie z tej formy korzystać non-stop przecież, a tylko doraźnie, jako uzupełnienie.
Poruszać się po wyspie i tak będziecie autem, w Waszym przypadku to jedyny sposób, by coś zobaczyć, na transport publiczny nie liczcie w tym zakresie (drogo, rzadko, nie wszędzie dociera/zatrzymuje się).
Zdecydowanie dopasujcie noclegi do zwiedzania, a nie na odwrót. Tym bardziej, że na Islandii chcecie być przez miesiąc. Niektóre rejony możecie eksplorować stacjonarnie (tzn. bazując w jednym miejscu), np. okolice Reykjaviku, j. Myvatn. Ale inne miejscówki, np. Fiordy Zachodnie, zdecydowanie lepiej objechać w kilka dni. Tak czy owak, będziecie się przemieszczać na spore odległości, więc sporo czasu spędzicie w aucie -będzie to w tej czy innej formie klasyczna objazdówka, czy wam się podoba, czy nie Wink
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roahn

Doczy: 28 Gru 2014
Posty: 10
PostWysany: 28 Gru 2014, 21:04    Temat postu: kiedy jechac Odpowiedz z cytatem

Witam,

planuję wycieczkę po Islandii samochodem (około 10 dni na miejscu) do wyboru mam 3 terminy: przełom maja i czerwca, druga połowa czerwca lub ewentualnie wrzesień. Który z tych terminów będzie najlepszy ? Czy w którymś z tych terminów, któreś z głównych atrakcji będą niedostępne ?
Jak to jest z wynajmowaniem auta ? Koniecznie musi być 4x4 ?
Uprzejmie proszę o pomoc.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roahn

Doczy: 28 Gru 2014
Posty: 10
PostWysany: 28 Gru 2014, 23:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

i jeszcze jedna rzecz, o której zapomniałem, a nie jestem w stanie się nigdzie tej informacji doszukać. Jak to jest z rezerwowaniem aut i płaceniem depozytu ? Ile on wynosi ? Gdzie to mogę sprawdzić ? Bo problem jest taki, że moja karda kredytowa ma strasznie mały limit... i nie wiem co zrobić.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 28 Gru 2014, 23:51    Temat postu: Re: kiedy jechac Odpowiedz z cytatem

roahn napisa:

planuję wycieczkę po Islandii samochodem (około 10 dni na miejscu) do wyboru mam 3 terminy: przełom maja i czerwca, druga połowa czerwca lub ewentualnie wrzesień.


Hej!
Pierwszy termin zdecydowanie odradzam. Warunki drogowe raczej kiepskie, zimno, większość kempingów nieczynna (za to ponoć taniej pod dachem). O interiorze można zapomnieć, drogi dla 4x4 zamknięte.
Oba pozostałe terminy są O.K., ale oferują zupełnie różne rzeczy.
Koniec czerwca -Islandia w kwiatach, maskonury i inne ptactwo na klifach, wieloryby w zatoce. Zero nocy (a więc i zorzy polarnej), o 24-tej możesz książkę czytać w zamkniętym namiocie. Drogi w interiorze nadal zamknięte, może F35 otworzą przed końcem czerwca przy dobrej pogodzie... Przed lipcem jeszcze w miarę tanio w wypozyczalnach aut chyba.
Wrzesień -tu różnie może być z pogodą, ale dostępność różnych miejsc praktycznie taka jak latem, nie licząc końca kursowania sezonowych autobusów w interiorze. Za to istnieją już ciemne noce, więc jest to sezon na zorze polarne. Pomniejsze kempingi mogą być nieczynne, ale to żaden problem. Tańsze auta w wypożyczalni. Maskonury i co lepsze wieloryby poooszły w siną dal niestety.
Co do auta: osobówką z wypożyczalni dojedziesz w 60-70% miejsc, to drugie nieco naginając regulamin (wjazd na kilka km w początkowe odcinki dróg 4x4 oznaczonych F). W interior (pozostałe procenty) to już niestety terenówka, ale nie warto jej wynajmować na cały pobyt. Alternatywnie, do niektórych miejsc w interiorze latem kursują terenowe autobusy. Zasadniczo lipiec-sierpień, ale np. te do Landmannalaugar mniej więcej do połowy września. Rozkłady masz gdzieś na www.nat.is
Pozdrawiam
-J.
P.S. W zasadzie wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania były już w tym wątku lub sasiednich, przestudiuj... Aha, 10 dni to za mało na wypady na boki i w zakamarki, typu Fiordy Zach., Snaefellsness i inne
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
DELETED
Go
PostWysany: 5 Sty 2015, 19:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrt do gry
drink_

Doczy: 22 Gru 2014
Posty: 4
PostWysany: 8 Sty 2015, 22:40    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

moglibyście coś więcej napisać na temat tego busa do Landmannalaugar?
Z tego co widzę na stronie to kursuje od 13.06 do 15.09 na trasie z i do Reykjaviku.
Ja planuję podróż na Islandię w terminie 10-19.06.2015. Nie będę miał czasu na interior, ale akurat na Landmannalaugar mi zależy więc chyba nie ma sensu żeby wypożyczać auto 4x4 tylko z tego powodu. Ktoś może podpowie czy w tym czasie da się tak jakoś wjechać osobówką? Czy może trzeba tym busem? Ewentualnie na jaką odległość od campingu pod Landmannalaugar można podjechać samochodem i potem zrobić sobie już pieszą wycieczkę w tamtą stronę?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 10 Sty 2015, 14:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Drink, trochę pisałęm Ci w pozostałych Twoich wątkach, tu uzupełnię.
Rozkłady autobusów, w tym tych sezonowych w interiorze, znajdziesz kopiąc w serwisie www.nat.is -szukaj rozkładów (bus schedules).
ALE! Nie sugeruj się podanymi terminami rozpoczęcia kursowania. To zależy WYŁĄCZNIE od stanu dróg! Wszystko jedno, czy wypożyczysz 4x4, czy kupisz bilet na autobus -jak nie otworzą drogi, klapa i koniec. Szanse, że F225 lub F208 będzie otwarta w terminie Twojego pobytu w Islandii, są równe zeru, być może z (b. mało prawdopodobnym) wyjątkiem ostatnich paru dni, gdy będziesz się wybierał na lotnisko w Keflaviku, a nie w góry....
Jeśli jesteś zaawansowany w trekkingach w porze roku odbiegającej od lata, to możesz próbować dotrzeć do L. piechotą od północy, od strony hydroelektrowni k. Hrauneyalon. Dojedziesz tam nawet osobówką, drogami 32/26. Tyle tylko, że to jakieś 2 dni marszu w jedną stronę, wzdłuż drogi F208, zakładając w dodatku, że na trasie nie będzie leżał śnieg... Przy Twoich ograniczeniach czasowych nierealne. Poza tym wszystkim, samo L. nie będzie tak ciekawe jak latem, bo jego magia polega na kolorach skał, a góry na pewno będą pod śniegiem.
Podsumowując: jeżeli naprawdę zależy Ci na Landmannalaugar, zmień po prostu termin wyjazdu, bez dwóch zdań. No i jedź na dłużej, bo na samą eksplorację okolic Landmannalaugar zdecydowanie warto poświęcić dobrych kilka dni.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
icyan

Doczy: 10 Sty 2015
Posty: 6
PostWysany: 16 Sty 2015, 1:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich! Smile

Jako, ze wybieram się na Islandię głównie żeby zobaczyć jaskinię lodową-koniecznie z niebieskim lodem!- to mam nadzieję, ze ktoś z was udzieli mi paru wskazówek. Jedziemy z kumplem w lutym, ze sprzętu będziemy mieć tylko raki i czekany. Jest takie dosyć popularne zdjęcie w sieci:

http://lh5.ggpht.com/-Qw3CIqXpA2g/UBzTpnDea7I/AAAAAAAAbOE/cJ71WpDb8Fw/Skaftafell-ice-cave-3%25255B6%25255D.jpg?imgmax=800

http://images.nationalgeographic.com/wpf/media-live/photos/000/677/cache/vatnajokull-ice-cap-iceland_67773_990x742.jpg

i zastanawiam się czy faktycznie można by było zobaczyć takie cudo:D
Wiem, ze są organizowane wycieczki z przewodnikiem, ale cena jest baardzo odstraszająca (glacierguides.is). Dlatego zależy nam żeby samemu znaleźć jakieś jaskinie lodowe, ale żadnych dokładnych informacji nie mogę się doszukać, wiem, ze położenie jaskiń ciągle się zmienia, że czasem się zawalają etc. Przeczytałam na jednej stronie, że można je głównie znaleźć przy lodowcach: Solheimajokull, Skaftafell, Svinafellsjokull i Fjallsjokul (będziemy dosyć krótko na Islandii dlatego też wybrałam te, które są przy '1') z czego do trzech pierwszych dosyć łatwo dotrzeć. Ze strony glacierguides.is, gdzie jest miejsce startu wycieczki (Lodowa Laguna-to też nasz obowiązkowy punkt wyjazdu) i jest podany czas na dojścia do lodowca, wywnioskowałam, ze robią wycieczki do jaskiń pod Fjallsjokul (też nie mogą być bardzo daleko bo cały trip włącznie z dojazdem zajmuje 2,5-3h). Może ktoś z was orientuje się bardziej, gdzie możemy szukać jaskiń, ma szczegółowe informacje albo może polecić przewodnika, który mógłby nas do niej zaprowadzić? Z góry dziękujęSmile

Pozdrawiam!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
piellas

Doczy: 16 Sty 2015
Posty: 1
PostWysany: 16 Sty 2015, 12:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ta jaskinia jest niesamowita! nie wyobrażam sobie jak można być na islandii i tam nie wpaść.. Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
icyan

Doczy: 10 Sty 2015
Posty: 6
PostWysany: 16 Sty 2015, 15:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dlatego zamierzam właśnie tam wpaść - chociaż może nie dosłownie:D i dlatego wybieram się zimą, bo latem ze względu bezpieczeństwa byłoby to niemożliwe.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 17 Sty 2015, 13:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Wedle mapy 1:250k to z tych 4 macie dojazd tylko do Solheimajokull 9dobra droga wprost pod czoło) i ew. do Fjjllsjokull. Ten ostatni leży parę km od drogi i czoło jest dość szerokie, możecie mieć spory problem z lokalizacją celu.
Jeśli chodzi o Skaftafellsjokull i Svinafellsjokull, to jest tak: do czoła tego pierwszego w zasadzie prowadzi króciutki szlak -ścieżka spacerowa z centrum turystycznego, ALE tylko z boku (z lewej, patrząc w górę doliny) w rejon szczeliny brzeżnej, samo czoło lodowca było niedostępne przez liczne głębokie cieki wodne i rozlewiska w obrębie moreny. Na ten drugi wchodziłem z przewodnikami, ale dojazd był przez cieki wodne jeepem (patrz mapy). To dane z lata sprzed dekady. O samych grotach lodowych nie wiem nic.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
DELETED
Go
PostWysany: 21 Sty 2015, 20:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrt do gry
wernwolf

Doczy: 26 Sty 2015
Posty: 1
PostWysany: 26 Sty 2015, 10:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam.
W czerwcu z grupką przyjaciół wybieramy się na Islandię. Loty mamy wykupione (noclegi dopasujemy do wybranych miejscowości),lecz po przeczytaniu wszystkich stron dochodzę do wniosku że nasz wypad na 3,5 dnia to jest zbyt krótki by móc coś zobaczyć,dlatego mam prośbę.

Co możemy zobaczyć w tak krótkim czasie (lądujemy w Keflaviku),ale żeby być na tyle zadowoleni że warto było?

Jest nasz 4,więc kłopot z kierowaniem autem nie będzie.
Kłopot będzie z transportem po wyspie.Chcemy wynająć samochód,ale mamy wątpliwości co do ubezpieczenia.
Jak to jest w Islandii?
Czy umowę mamy w jeżyku Islandzkim ew.angielskim czy jest szansa na polski?
Na co uważać przy podpisaniu umowy wynajmu?
Za co płacę w przypadku szkodzenia auta(bardziej mam na myśl dobre kamyczki które niszczą lakier, uszkadzają szybę?
A za co płaci firma wynajmująca auta(za jakie uszkodzenia płacą)?

Tak z doświadczenie to jakie byście proponowali auta do wynajęcia (4 dorosłych osób,więc pięcio-osobowe auto by się zdało)?

Z góry dzięki za odpowiedź
Remek
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
icyan

Doczy: 10 Sty 2015
Posty: 6
PostWysany: 27 Sty 2015, 15:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

@Jar dzięki wielkie za informacje, na pewno z nich skorzystam Smile jeszcze zobaczę jak wyglądają mapy w inf. turystycznej, teraz mam tylko taką 1:500k i za wiele szczegółów tam nie ma.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
turboneta

Doczy: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skd: Gdańsk
PostWysany: 27 Sty 2015, 21:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

icyan napisa:

Wiem, ze są organizowane wycieczki z przewodnikiem, ale cena jest baardzo odstraszająca (glacierguides.is).


Poszukaj na fb islandia4u. Oni też organizują wyprawy do jaskiń lodowych i nie tylko i z tego co pamietam nie mają odstraszających cen.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Agassi

Doczy: 10 Lut 2015
Posty: 1
PostWysany: 10 Lut 2015, 22:48    Temat postu: www.lagooncarrental.is wypożyczalnia aut Odpowiedz z cytatem

czy ktoś z forumowiczow mieszkających na wyspie wie coś na temat tej wypozyczalni?

http://www.lagooncarrental.is/

Wybieramy się w marcu i natknęliśmy się na nią. Ceny mają dosyć niskie w porównaniu z innymi firmami (auto, które nas interesuje u nich jest ok 30% tansze - stąd pytanie o autentyczność ). W sieci nie wiele się o nich można dowiedzieć. Zastanawiam się czy jest bezpiecznie u nich zarezerwowac auto. Może ktoś przejezdza obok i moze potwierdzic, że faktycznie mają tam siedzibę...

Keflavik airport car rental office
Hólmbergsbraut 1, Keflavik
Open 24/7

Jakby ktoś coś wiedział bedziemy wdzięczni za wselkie informacje.

pozdrawiam wszytkich !
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
rafalb1991

Doczy: 12 Lut 2015
Posty: 1
PostWysany: 12 Lut 2015, 0:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie,
ponieważ jest to mój pierwszy post na forum: chciałbym serdecznie się z wszystkimi przywitać jednocześnie dziękując grupie skupionej wokół niniejszego forum za stworzenie takiego miejsca w sieci. Informacje są niezwykle przydatne. Mimo to po skorzystaniu z szukajki oraz po przejrzeniu najbardziej pasujących mi do mojego problemu tematów, odpowiedzi nie znalazłem.
Generalnie.
Planuję wypad rowerowy na Islandię w...maju.Smile Ma być to trawers wyspy przez interior. Teraz pewnie większość napisze, że jest to pomysł bez sensu ponieważ zalega tam śnieg itd. Wiem o tym, jednocześnie znam swoje doświadczenie w zimowej jeździe rowerem i mimo tego chciałem spróbować. Jednak nasuwają mi się pytania natury typowo prawnej. Ponieważ większość dróg po których będę się poruszał (m. in. legendarna F910) będą zamknięte. Czy za wjazd i poruszanie się po takiej drodze grożą mandaty?
Jak wygląda w takiej sytuacji sprawa ewentualnej akcji ratowniczej? Przyznam, że na jednym z forów przeczytałem, że akcja ratownicza na Islandii jest darmowa. Wątpię w to i chciałbym zasięgnąć informacji tutaj. Na pewno będzie to info bardziej sprawdzone. Podejrzewam, że nijak bezpłatna ona nie jest. Stąd pytanie kolejne: czy macie namiary na ubezpieczenie, które w razie emergency koszty takiej akcji mi pokryje?
Zabieram ze sobą telefon satelitarny, więc kontakt jakiś będę miał. Oraz czy ktoś mógłby potwierdzić, czy nawet jeśli takie ubezpieczenie wykupię to ono zadziała mimo tego, że na drogę zamkniętą wjadę?

Przyznam, że jeśli okaże się, że droga zamknięta to po prostu ZAMKNIĘTA i za wjazd na nią grożą kary, których zapłata będzie wiązała się z zaciągnięciem kredytu, to z trasy rezygnuję i skupię się na "nudnej" Ring Road.

Dzięki za wszelkie info!
rafał
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
roger9300
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 07 Sty 2008
Posty: 463
PostWysany: 14 Lut 2015, 19:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ubezpieczenie nie jest potrzebne, zakaz jazdy obejmuje pojazdy silnikowe wiec mozesz smiało napierać na pedała. Zapomniałem dodać, zebyś puknął się w głowe (nie bierz tego do siebie) ale to nie jest szalony pomysł, on jest po prostu głupi. oczywiście będę trzymał kciuki i jesli zrobisz w maju 910 to obiecuje ze osobiscie ci wypastuję buty i wymyje rower po powrocie do Rvk.
Akcja ratunkowa jest za darmo, oczywiście jesli wystepuje zagrożenie życia (niestety nie liczył bym na to, ze wezmą twój rower a tym bardziej na usmiech ratowników podczas akcji)
Proponuję również przed wyjazdem w teren (planując wyprawę) skontaktować się z www.safetravel.is i tam zarejestrować swoja wyprawę.
Pozdrawiam i naprawdę trzymam kciuki za powodzenie wyprawy.
_________________
Take nothing but pictures.
Kill nothing but time.
Leave nothing but footprints.
Make nothing but memories.

http://picasaweb.google.pl/charzynskibartlomiej
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Jar

Doczy: 09 Lut 2010
Posty: 188
Skd: Lublin
PostWysany: 18 Lut 2015, 2:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No, jeśli chcesz rowerem robić F910 w maju, to gratuluję pomysłu. I może jeszcze od zachodu starym wariantem górą przez Urdarhals? Sorry memory, ale czarno to widzę. Górna część tej trasy potrafi być pod śniegiem nawet w lipcu (tak było w 2011, co prawda nie były to typowe warunki, miałem to na piechotę robić i odpuściłem zawczasu, po dojściu do Askji od północnego zachodu).
Poza tym, jak się nie skończy erupcja wulkaniczna na Holuhraun (a może trwać nawet do lata), to i tak nigdzie tam nie pojedziesz, bo na razie rejon jest zamknięty i szlus. Pomijam takie drobiazgi, jak mały odcinek F910 zalany lawą w rejonie erupcji.
Tu masz aktualną mapkę:
http://icelandreview.com/news/2015/02/13/new-eruption-risk-map-published-north-iceland
Ten rejon należy do najbardziej odludnych na Islandii, a o tej porze roku schroniska w głębi interioru są zamknięte/nieobsadzone, zatem żadnych punktów oparcia. Chociaż np. w chatce Sudurarbotnar (samoobsługowej) widziałem wpis jakiejś grupy bodajże z kwietnia. Zapewne na nartach...
Nie wiem, jak wyobrażasz sobie jazdę rowerem dziesiątkami (w skrajnym przypadku nawet setkami) kilometrów w głębokim i grząskim (bo np. rozmiękłym lub przewianym) śniegu. Osobiście nie jeżdżę rowerem, ale zadam pytanie, co rozumiesz pod pojęciem zimowego doświadczenia w tym zakresie. Co innego jazda zimą na utrzymanej, przejezdnej, użytkowanej drodze pokrytej śniegiem/lodem, a co innego jazda w zimowym terenie bez drogi zupełnie. Bo przynajmniej na niektórych odcinkach grozi Ci de facto to drugie, na mój laicki (rowerowo) gust oznacza to brak możliwości jazdy jednośladem w ogóle.
Pozdrawiam
-J.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Turystyka Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22  Nastpny
Strona 18 z 22

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron