reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

navara, tacoma czy dakota?
Id do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
mariusx
Go
PostWysany: 10 Gru 2006, 18:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ha, nie zauwazylem priva, ale postaram sie cos niecos odpowiedziec.
Cytat:
spotkalem sie tez z opinia, ze dobrze jest kupic hiluxa sprzed bodajze 2002 roku - sprzed epoki suvowej. auto bez zbednych elektronicznych 'ulepszen', wytrzymalsze & bardziej niezawodne. prawda li to?


moim zdaniem zdecydowanie tak

Cytat:
czy moglbys mi prosze napisac/doradzic czy lepiej kupic nowe auto, bezposrednio z salonu czy moze nie warto za bardzo (spotkalem sie z wieloma takimi opiniami) & lepiej roczne/dwuletnie z przebiegiem 30/60k km?


jak zawsze w zaleznosci od zasobnosci pienieznej, chociaz pewnie taki 2-3 letni samochodzik jest jeszcze "nowy", a juz znacznie tanszy od nowego, jezeli cos mialoby sie posypac(niemozliwe, ale prawdopodobne) to byloby wiadomo co

Cytat:
kupowac modyfikowane, z wiekszymi kolkami czy lepiej tansze & samemu ewentualnie zaplacic pozniej za podniesienie auta & wieksze opony gdy standard juz przestanie wystarczac?


lepiej kupic zmotanego

Cytat:
akie sa koszty serwisowania (orientacyjnie)? czego sie wystrzegac przy ewentualnym kupnie uzywanego hiluxa - na co zwrocic uwage?


Serwisowanie, hmmmmmm... , czesci do Toyoty sa b.drogie, ale jak korzystasz z oryginalnych i jest napisane ze ma wytrzymac 200 tkm, to w 100% wytrzyma.
Jezeli nie miales auta 4x4 to wez z soba jakas osobe doswiadczona, naprawde warto. Dobrze byloby przejechac autem kilkadziesiat km, sprawdzic w terenie.
Generalnie nic nie powinno trzeszczec, skrzypiec, piszczec. Przy zalaczaniu napedow zadnych szarpniec itd., itp.

zresta zapraszam tu:
http://www.rajdy4x4.pl/forum/viewforum.php?f=17

pozdr.
Powrt do gry
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 10 Gru 2006, 21:01    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mjkl napisa:
kupowac modyfikowane, z wiekszymi kolkami czy lepiej tansze & samemu ewentualnie zaplacic pozniej za podniesienie auta & wieksze opony gdy standard juz przestanie wystarczac? jakie sa koszty serwisowania (orientacyjnie)? czego sie wystrzegac przy ewentualnym kupnie uzywanego hiluxa - na co zwrocic uwage?

spotkalem sie tez z opinia, ze dobrze jest kupic hiluxa sprzed bodajze 2002 roku - sprzed epoki suvowej. auto bez zbednych elektronicznych 'ulepszen', wytrzymalsze & bardziej niezawodne. prawda li to?


jedno jest pewne - nie kupuj juz modyfikowanego!
1. Nie wiadomo po co poprzedni wlasciciel je modyfikowal i jak
2. skoro modyfikowal to byc moze je ostro katowal w terenie
3. najpierw trzeba samemu poznac autko a potem je modyfikowac odpowiednio do twoich potrzeb i oczekiwan

Serwis toyoty nalezy raczej do drozszych i trzeba sie liczyc ze sporymi wydatkami na czesci. Te wydatki jednak sie zwroca bo ich jakosc naprawde jest wysoka. Nie warto inwestowac w zamienniki, kombinacje itp
Na szczescie toyoty nie klekaja zbyt czesto wiec i tak zaoszczedzisz na serwisie:)

Opinia o starszych hiluxach jest zasluzona... nowy model jednak poza oblosciami karoserii nie rozni sie praktycznie niczym. Zalozenia, rozwiazania techniczne sa te same
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Gru 2006, 10:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedzi :]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 11 Gru 2006, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

stopa napisa:
jedno jest pewne - nie kupuj juz modyfikowanego!


przy okazji spytam... czy profesjonalne modyfikacje wykonuje wiecej firm/warsztatow niz jedynie sluszne arctictrucks? ;] czy wystawiaja jakies certyfikaty? jak sprawa (w praktyce) z gwarancja & przegladami wyglada po takich modyfikacjach?
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 11 Gru 2006, 17:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

To juz musisz bezposrednio rozmawiac z warsztatem, ktory dokonuje zmian. W cywilizowanych krajach pewnie jest jakis rodzaj gwarancji, rekojmi itp. W warsztatach ktore maja odpowiedni certyfikat danego producenta czesci dostaniesz na nie gwarancje. Musisz miec na uwadze ze wszelkie modyfikacje powinna ci robic jakas jedna firma - bo inaczej zawsze spotkasz sie z sugestia ze cos jest nie tak bo jacys poprzednicy cos spieprzyli

oczywiscie jesli chodzi o gwarancje producenta auta to po modyfikacjach mozesz juz o niej zapomniec na zawsze Wink

jesli chodzi o hiluxa to mozesz zerknac na zestawy podnoszace zawieszenie od kilku do ok 10 cm firm OME lub trailmaster - wydatek rzedu 7-8 tys zlotych - przypuszczam ze bardzo by Ci sie oplacalo dokonac przerobki w Polsce. Felgi, kapcie i na poczatek by ci chyba w zupelnosci wystarczylo Very Happy Jesli masz do tego smykalke to mozesz to zrobic w swoim garazu
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Gru 2006, 0:59    Temat postu: Arctic Trucks Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się (ale pewności nie mam), że firma Arctic Trucks współpracuje z producentami aut i dzięki temu gwarancja na auto nie przepada.
Nie wiem jak to jest uregulowane w Polsce, bo u nas wiele warsztatów działa trochę na własną rękę... A ze względu na mały rynek, producenci terenówek nawet nie proponują modyfikacji.

Natomiast na Islandii Patrola można kupic z salonu już na większych oponach niż u nas. I takie sprzedawanie terenówek mi się podoba.
A u nas dealerzy proponuja wyłacznie różne zestawy kolorów nadwozia lub felgi w większym rozmiarze. Jedyne off-roadowe gadżety do kupienia w salonach to takie dodatki, które się ładnie świecą lub można nimi poszpanować Very Happy
W zasadzie nie spotkałem się z polską stroną internetową producenta terenówek, która oferowałaby wszystko co niezbędne przy off-roadzie oraz podawałaby precyzyjnie wszystkie dane o samochodzie.
Możnaby nawet uogólnić, że producenci i dealerzy samochodów nie umieją korzystać z dobrodziejstw internetu. Ich strony są ładne, gra muzyczka, pikają przyciski, migają różne świecidełka, ale żeby kupić samochód przez internet to nie da rady, bo po prostu nic o tym samochodzie właściwie nie pisze i aby dowiedzieć się czegokolwiek, to trzeba wybrać się na żywca do salonu... a szkoda, bo internet to świetne miejsce by dokładnie i tanio zaprezentować samochód, jego możlwości, dodatki itp. Nie powiem już nawet o ergonomiczności niektórych stron, która jest wręcz fatalna... żeby coś znaleźć i ustalić, trzeba się naklikać sporo... Biorąc pod uwagę środki finansowe jakimi dysponują te firmy oraz ewidentne korzyści, które osiągną, gdy będą mieli lepsze strony, to jest to skrajna głupota, by tak zaniedbywać internetową część marketingu.

Morał z tego taki, że firmami samochodowymi i dealerskimi rządzą stare pryki, które trochę boją się komputerów, a swoje strony zamawiają u firm, które mają zrobić migająco-pikający folder reklamowy bez zagłebiania się w rodzaj sprzedawanych produktów. Tacy bezmózgowi menadżerowie są zadowoleni z efektu (w końcu strona jest nowoczesna i we flashu), gdyż sami nacieszą oczy miganiem i pikaniem, a potem wyłączą komputer, by się przypadkiem nie przegrzał.
Aby strona internetowa producenta samochodu była dobra, muszą ją robić fachowcy z danej firmy, najlepiej tacy, którzy znają się również na motoryzacji i mają kontakt z inżynierami, którzy te samochody konstruowali.
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 12 Gru 2006, 12:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

jest w tym sporo racji - tyle ze i tak musisz sie wybrac do salonu bo auta nie kupuje sie w internecie Very Happy
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Gru 2006, 13:54    Temat postu: Zakup auta przez internet Odpowiedz z cytatem

stopa napisa:
jest w tym sporo racji - tyle ze i tak musisz sie wybrac do salonu bo auta nie kupuje sie w internecie Very Happy
Ja sądzę, że dobre auto w dobrej firmie można kupić przez internet.
Jednak aby tego dokonać, strona internetowa musi zawierać komplet interesujących mnie danych. Szczególnie, gdy auto ma mieć walory użytkowe, a kwestia estetyki jest drugorzędna.
Ale nawet estetykę można poznać dzięki odpowiednio przygotowanej prezentacji w internecie.

Ponieważ ciekawe auta są często niedostępne w salonie w żądanej opcji, więc i tak nie kupimy tego auta podczas wizyty u dealera.
Natomiast przez internet można dokonac zamówienia i zapłacić (kartą lub przelewem). A samo auto można odebrac osobiście lub poczekac aż dealer przyprowadzi nam nasz nabytek pod drzwi Smile
Ponieważ dziś przy kupnie nowego samochodu trudno coś osobiście sprawdzić (w końcu nie będziemy kopać nogą w oponę i pukać w karoserię), więc i tak wizyta osobista jest zbędna, chyba, że chcemy dopasować kolor nadwozia do koloru skarpetek Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Gru 2006, 14:05    Temat postu: Re: Arctic Trucks Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Wydaje mi się (ale pewności nie mam), że firma Arctic Trucks współpracuje z producentami aut i dzięki temu gwarancja na auto nie przepada.


no tez cos takiego slyszalem, stad moje pytanie tu na forum ;] licencje na modyfikacje maja od nissana, toyoty i chyba mitsubishi. napisalem do nich juz jakis czas temu & czekam na wiesci...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Gru 2006, 14:19    Temat postu: Re: Arctic Trucks Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Możnaby nawet uogólnić, że producenci i dealerzy samochodów nie umieją korzystać z dobrodziejstw internetu. Ich strony są ładne, gra muzyczka, pikają przyciski, migają różne świecidełka, ale żeby kupić samochód przez internet to nie da rady, bo po prostu nic o tym samochodzie właściwie nie pisze i aby dowiedzieć się czegokolwiek, to trzeba wybrać się na żywca do salonu... a szkoda, bo internet to świetne miejsce by dokładnie i tanio zaprezentować samochód, jego możlwości, dodatki itp. Nie powiem już nawet o ergonomiczności niektórych stron, która jest wręcz fatalna... żeby coś znaleźć i ustalić, trzeba się naklikać sporo... Biorąc pod uwagę środki finansowe jakimi dysponują te firmy oraz ewidentne korzyści, które osiągną, gdy będą mieli lepsze strony, to jest to skrajna głupota, by tak zaniedbywać internetową część marketingu.

Morał z tego taki, że firmami samochodowymi i dealerskimi rządzą stare pryki, które trochę boją się komputerów, a swoje strony zamawiają u firm, które mają zrobić migająco-pikający folder reklamowy bez zagłebiania się w rodzaj sprzedawanych produktów. Tacy bezmózgowi menadżerowie są zadowoleni z efektu (w końcu strona jest nowoczesna i we flashu), gdyż sami nacieszą oczy miganiem i pikaniem, a potem wyłączą komputer, by się przypadkiem nie przegrzał.
Aby strona internetowa producenta samochodu była dobra, muszą ją robić fachowcy z danej firmy, najlepiej tacy, którzy znają się również na motoryzacji i mają kontakt z inżynierami, którzy te samochody konstruowali.


zdecydowanie nie mozna tak uogolnic. jest wrecz przeciwnie niz napisales. ;] branza motoryzacyjna jest chyba na 2gim miejscu pod wzgledem % przeznaczanego budzetu na reklame w internecie ;] na stronie kazdego liczacego sie producenta mozna znalezc w latwy & intuicyjny sposob praktycznie kazde interesujace/potrzebne info dotyczace auta... jesli nie czesto jest opcja liveconsultant/infoline

zeby nie byc goloslownym pare linkow na szybko ;]

http://www.toyota.com
http://www.bmw.com
http://www.fiat.com
http://www.vw.com
http://www.nissanusa.com
http://www.ford.com
http://www.mazda.com
http://www.peugeot.com
http://www.renault.com
http://www.citroen.com
itd...

ktora z powyzszych stron pasuje do twojej charakterystyki? ;]

dealerzy samochodow doskonale zdaja sobie sprawe z mozliwosci internetu. jakis czas temu mustang wypuscil jakis model, ktory mozna bylo kupic tylko i wylacznie za posrednictwem internetu - w ramach jakiejs kampanii. w japonii sa podobne akcje.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Gru 2006, 16:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja pisałem głównie o polskich stronach internetowych tych firm, gdzie można znaleźć tylko parę obrazków i podstawowe dane.

A co do stron zagranicznych, to też miałbym parę uwag, ale może ostatnio się poprawili. Kiedys miałem problem, by skonfigurować auto tak jakbym chciał.

Co do tych budżetów to z pewnością masz rację, jednak nie zawsze budżet przekłada się na sukces marketingowy.
Żeby coś sprzedać w internecie to trzeba wczuć się w różne grupy docelowych klientów. A z tym mają problem firmy oferujące np. samochody terenowe.
Firmy wydają dużo kasy, ale widocznie mają złą kadrę zarządzającą, bo te pieniądze idą do złych rąk.

Na przykład na stronie Toyoty (toyota.com) chciełem się przyglądnąć modelowi FJ Cruiser. I owszem jest trochę zdjęć i danych, ale nie wystarczą one by kupićsamochód przez internet. Zdjęć jest zbyt mało i są zakombinowane tak, by nie było dobrego widoku na samochód.
Żeby coś kupić, ja muszę widzeć to tak jakbym był przy samochodzie. Widok 3D (360 stopni) jest ciekawy, ale wynaturzony, bo nie ma skali porównawczej, ludzi itp. Brak zdjęć w dobrej rodzielczości lub o dużym powiększeniu.
Uważam, że te strony to tylko rozbudowane foldery reklamowe a nie realne narzędzie marketingu. I to mi się nie podoba, bo nie mam ochoty jeździc po dealerach i czekać aż mi sprowadzą jakiś wóz, bym mógł go oglądnąć, szczególnie, że dealerzy teżczęsto nie mają konkretnych informacji o danym modelu.
Teoretycznie najlepiej by było, gdyby samochody terenowe sprzedawali ludzie, którzy kochają sporty off-roadowe i którzy zjedli zęby na przeróbkach samochodów. Oni są dla mnie kompetentni i gdyby jeszcze umieli tworzyć strony internetowe to z pewnością zrobili by stronę przydatną komuś kto chce kupić samochód przez internet.

Jako ciekawostkę podam jeszcze fakt, że szukałem kiedyś w internecie danych dotyczących głebokości brodzenia Forda Bronco. Niestety nie udało mi się takiej danej odnaleźć w tym również na stronie Forda.
Mało tego, dla testu postanowiłem znaleźć wszybko głebokość brodzenia dla aktualnego modelu (Ford Explorer), ale nie udało mi się w tej broszurze (PDF) znaleźc tego typu danej (może przeoczyłem).
Najśmieszniejsze jest to, że ja na razie nie kupuję samochodu, a tylko z ciekawości oglądam i porównuję różne modele. Gdybym chciał kupić, to okazałoby się, że jest więcej luk i niewiadomych...

Oczywiście można zawsze zadzwonić lub napisać do dealera, ale właśnie po to jest internet, by dealerzy nie musieli zajmować się takimi rzeczami. Choć ciekaw jestem, czy ktokolwiek w polskim Fordzie wie jaka jest dopuszczalna głębokość brodzenia w fordowskich terenówkach Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Gru 2006, 16:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Na przykład na stronie Toyoty (toyota.com) chciełem się przyglądnąć modelowi FJ Cruiser. I owszem jest trochę zdjęć i danych, ale nie wystarczą one by kupićsamochód przez internet. Zdjęć jest zbyt mało i są zakombinowane tak, by nie było dobrego widoku na samochód.
Żeby coś kupić, ja muszę widzeć to tak jakbym był przy samochodzie.

(...)

Oczywiście można zawsze zadzwonić lub napisać do dealera, ale właśnie po to jest internet, by dealerzy nie musieli zajmować się takimi rzeczami.



to jest celowe dzialanie ;] pozostawianie niedosytu, prezentacja produktu tak aby pokazac jak najwiecej jego walorow a jednak w jakis sposob zachecic/namowic potencjalnego nabywce do sprobowania/zobaczenia na zywo/spotkania/rozmowy bezposredniej ze sprzedawca... internet nie daje, i pewnie nigdy nie bedzie dawal mozliwosci kupna towaru luksusowego, o wartosci przewyzszajacej twoj kilkumiesieczny/roczny/ilus letni dochod, od poczatku do konca, bez jakiejkolwiek bezposredniej interakcji ze sprzedawca ;]

choc moze za iles tam lat sie to zmieni...

Odżajer Egzegeta napisa:
Choć ciekaw jestem, czy ktokolwiek w polskim Fordzie wie jaka jest dopuszczalna głębokość brodzenia w fordowskich terenówkach Smile


kwestia kompetencji to inny temat.

btw offtopic sie zrobil troche ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 12 Gru 2006, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a jeszcze odpisze... ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Uważam, że te strony to tylko rozbudowane foldery reklamowe a nie realne narzędzie marketingu. I to mi się nie podoba, bo nie mam ochoty jeździc po dealerach i czekać aż mi sprowadzą jakiś wóz, bym mógł go oglądnąć, szczególnie, że dealerzy też często nie mają konkretnych informacji o danym modelu.



to jest kwestia kompetencji lokalnego dealera ;] a strony sa zrodlem informacji po prostu. sa dokladnie jak napisales rozbudowanym, czasem interaktywnym, folderem reklamowym & przy tym sa realnym narzedziem marketingu bo dzieki nim poznajesz parametry auta, zalety, filozofie producenta, zastanawiasz sie nad kupnem, polecasz czasem znajomym, przegladajac strone/okreslone podstrony serwisu dostarczasz dosc cennych statystycznych danych etc. tu znak rownosci raczej wystepuje ;]


Odżajer Egzegeta napisa:
Teoretycznie najlepiej by było, gdyby samochody terenowe sprzedawali ludzie, którzy kochają sporty off-roadowe i którzy zjedli zęby na przeróbkach samochodów. Oni są dla mnie kompetentni i gdyby jeszcze umieli tworzyć strony internetowe to z pewnością zrobili by stronę przydatną komuś kto chce kupić samochód przez internet.



w 'cywilizowanych' krajach gdzie jakosc obslugi klienta & jego zadowolenie przedklada sie nad zysk firmy/prowizje dealera dokladnie tacy ludzie sprzedaja tego typu auta ;]


Odżajer Egzegeta napisa:
Jako ciekawostkę podam jeszcze fakt, że szukałem kiedyś w internecie danych dotyczących głebokości brodzenia Forda Bronco. Niestety nie udało mi się takiej danej odnaleźć w tym również na stronie Forda.
Mało tego, dla testu postanowiłem znaleźć wszybko głebokość brodzenia dla aktualnego modelu (Ford Explorer), ale nie udało mi się w tej broszurze (PDF) znaleźc tego typu danej (może przeoczyłem).
Najśmieszniejsze jest to, że ja na razie nie kupuję samochodu, a tylko z ciekawości oglądam i porównuję różne modele. Gdybym chciał kupić, to okazałoby się, że jest więcej luk i niewiadomych...



zapewne jest to pieta achillesowa forda & nie chca sie tym chwalic bo pod tym wzgledem odbiegaja zdecydowanie od konkurencji. stad brak info. ;] podaja za to pewnie jakies inne parametry, ktorych z kolei wstydzi sie np toyota czy nissan.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 12 Gru 2006, 19:02    Temat postu: Ford i inne zabawki Odpowiedz z cytatem

Niestety mi taka filozofia sprzedaży nie odpowiada. Nie lubię podchodów i robienia "smaku". Gdy widzę brak, to ślinka przestaje mi lecieć. Ja lubię rzeczy perfekcyjne do bólu. Gdy czegoś mi brakuje to jest wielka wada.
I taką wadą jest brak informacji na stronie.
Nie zachęca mnie to do pójścia do salonu, a wręcz przeciwnie. Skoro strona jest niepełna, to mam wrażenie, że obsługa też taka będzie, a samochód okaże się kotem w worku.

Ukrywanie pięt achillesowych jest śmieszne, bo gdy ja się dowiem w końcu jaka jest głębokość brodzenia Forda, to nie tylko ta informacja będzie kompromitować ten koncern ale i fakt, że wstydząc się tego parametru, ukryli go przed klientem. Dla mnie oznacza to brak szacunku dla klienta i tyle. A najgorzej jest kupować cos w firmie, która nie szanuje klienta. Takie jest moje zdanie.

Poza tym jest jeszcze jedna sprawa. Brak tak ważnego off-roadowego parametru sprawia wrażenie, że Ford robi samochody tylko z nazwy terenowe, bo nawet nie wiedzą jakie parametry powinni podawać przy tego typu samochodach.
Inni producenci podają swoje parametry i wtedy wiem, że sprzedają off-roadowe maszyny.
Gdyby ta głebokość brodzenia wynosiła nawet tylko 20 cm, to podanie tej danej, sprawiło by na mnie lepsze wrażenie niz jej brak. Przynajmniej wiedziałbym, że ktoś konstruując ten samochód myślał o parametrach off-roadowych. Paramter jest co prawda słaby, ale można go już potem modyfikować w warsztatach. A tak to czuję, jakby producent mówił cichym głosem: "to nie jest samochód do terenu - tak tylko wygląda...."

Co do off-topikowania, to nie jest tak do końca, gdyż wymienione w temacie samochody mają swoje strony internetowe i ich również dotyczy moja krytyka Smile
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
stopa

Doczy: 05 Lip 2005
Posty: 187
Skd: Łódź
PostWysany: 12 Gru 2006, 21:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nie wyobrazam sobie zakupu auta poprzez internet... nie widze mozliwosci poznania auta ogladajac nawet najlepsza strone www, wyczerpujaca wszelka wiedze, zawierajaca wszystkie mozliwe parametry. Shocked Auto czujesz jak do niego wsiadziesz, posluchasz brzmienia silnika, dotkniesz kierownicy i dobrze usiadziesz w fotelu itp, itd itd. Czesto masz mozliwosc przejechania sie po terenowym torze testowym.

Dla mnie bylaby to czysta profanacja sprzetu i idei Wink

Jakos trudno byloby mi zaufac najdoskonalszym opisom, tabelom, parametrom i innym cyferkom biorac pod uwage ze od tego ma zalezec czy spedze caly dzien wykopujac auto z blota czy tylko kilka godzin, dojade tam gdzie mam dojechac albo ile czasu bede sciagal pomoc drogowa w serce syberii...

O Twoim wymarzonym aucie dowiadujesz sie od uzytkownikow, na stronach dyskusyjnych, z niezaleznej prasy, obserwujesz jak sie sprawuje w roznego typu imprezach itp - to jest wiedza praktyczna i obiektywna.

Nie dziwi mnie ze nie znalazles opisu glebokosci brodzenia bronco... po prostu przecietny uzytkownik wspolczesnego auta terenowego nie przewiduje moczenia go w wodzie glebszej niz kaluza. Very Happy Producent auta zdaje sobie spawe ze swiadomy klient dokladnie wie jakiego auta szuka, bez zagladania na strony www

a tak poza tym prawdziwe terenowki mozna juz tylko kupic z drugiej reki. Dzis sie produkuje wylacznie suvy... do posuvania po asfalcie Wink
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Wylij email
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Gru 2006, 0:50    Temat postu: Re: Ford i inne zabawki Odpowiedz z cytatem

Odżajer Egzegeta napisa:
Niestety mi taka filozofia sprzedaży nie odpowiada. Nie lubię podchodów i robienia "smaku". Gdy widzę brak, to ślinka przestaje mi lecieć. Ja lubię rzeczy perfekcyjne do bólu. Gdy czegoś mi brakuje to jest wielka wada.


mi rowniez nie ale tak po prostu jest i tego nie zmienisz ;] model sprzedazy dopasowany jest do wiekszosci (potencjalnych) konsumentow. 'samodzielni' to niewielki procent calosci. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
I taką wadą jest brak informacji na stronie. Nie zachęca mnie to do pójścia do salonu, a wręcz przeciwnie. Skoro strona jest niepełna, to mam wrażenie, że obsługa też taka będzie, a samochód okaże się kotem w worku.


dla ciebie brak informacji to wada. jednak dla producenta, ktory nie podaje niewygodnego infa nieswiadomemu nabywcy nie. ;] a nieswiadomy klient po prostu nie zdaje sobie sprawy ze produkt jest gorszy od konkurencji.

Odżajer Egzegeta napisa:
Ukrywanie pięt achillesowych jest śmieszne, bo gdy ja się dowiem w końcu jaka jest głębokość brodzenia Forda, to nie tylko ta informacja będzie kompromitować ten koncern ale i fakt, że wstydząc się tego parametru, ukryli go przed klientem. Dla mnie oznacza to brak szacunku dla klienta i tyle. A najgorzej jest kupować cos w firmie, która nie szanuje klienta. Takie jest moje zdanie.


glebokosc brodzenia jest jednym z wielu parametrow auta. jesli przez ten parametr gorzej wypadasz na tle konkurencji po prostu nie podajesz go. proste. ;] po co samemu stawiac sie w gorszym swietle. prezentujac produkt zawsze starasz sie uwypuklic jego zalety a nie przyznac sie do teog, ze ma jakies tam wady. produkt nigdy nie bedzie idealny, nie usatysfakcjonuje kazdego... dla ciebie ten parametr akurat jest istotny, dla innych niekoniecznie... to troche tak jakbys szedl na randke z panna i rozmowe zaczynal od slow 'sluchaj, czasem mam problemy ze wzwodem ale poza tym to spoko ze mnie gosc' ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Poza tym jest jeszcze jedna sprawa. Brak tak ważnego off-roadowego parametru sprawia wrażenie, że Ford robi samochody tylko z nazwy terenowe, bo nawet nie wiedzą jakie parametry powinni podawać przy tego typu samochodach.
Inni producenci podają swoje parametry i wtedy wiem, że sprzedają off-roadowe maszyny.


niekoniecznie. parametr mozliwosci brodzenia nie determinuje faktu czy auto jest terenowe czy nie. ;]

Odżajer Egzegeta napisa:
Gdyby ta głebokość brodzenia wynosiła nawet tylko 20 cm, to podanie tej danej, sprawiło by na mnie lepsze wrażenie niz jej brak. Przynajmniej wiedziałbym, że ktoś konstruując ten samochód myślał o parametrach off-roadowych. Paramter jest co prawda słaby, ale można go już potem modyfikować w warsztatach. A tak to czuję, jakby producent mówił cichym głosem: "to nie jest samochód do terenu - tak tylko wygląda...."


na tobie sprawilo by lepsze, a na kims innym gorsze. ;] ...majac otwarta www np nissana i forda, laik, ktory chce kupic terenowke, ale jeszcze nie wie jaka, porownujac parametry po prostu zrezygnuje z auta posiadajacego jeden parametr zdecydowanie gorszy podczas gdy inne sa na porownywalnym poziomie.

Odżajer Egzegeta napisa:
Co do off-topikowania, to nie jest tak do końca, gdyż wymienione w temacie samochody mają swoje strony internetowe i ich również dotyczy moja krytyka Smile


w sumie racja ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 13 Gru 2006, 1:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

podpisuje sie pod tym co napisal stopa :] ...w kwestii auta gdy wiesz, co chcesz kupic, jestes w miare zorientowany & masz jakies tam info od znajomych/uzytkownikow to cyferki dotyczace tego auta badz auta konkurentow czy beda korzystne, czy mniej korzystne, raczej nie wplyna znaczaco na decyzje o zakupie ;]

stopa napisa:
Producent auta zdaje sobie spawe ze swiadomy klient dokladnie wie jakiego auta szuka, bez zagladania na strony www


dokladnie ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
zyzak
Go
PostWysany: 17 Wrz 2007, 10:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

mysle, ze masz juz napewno wymarzone 4x4 ?????? Wink
Powrt do gry
mjkl
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Doczy: 26 Pa 2006
Posty: 2605
PostWysany: 17 Wrz 2007, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zyzak napisa:
mysle, ze masz juz napewno wymarzone 4x4 ?????? Wink


styczen/luty ;]
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> 4x4 Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Id do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron