reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Wypadki drogowe w Reykjaviku

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Steva

Doczy: 20 Lut 2004
Posty: 127
PostWysany: 23 Cze 2005, 22:00    Temat postu: Wypadki drogowe w Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Przeraża mnie liczba wypadków w stolicy Islandii(czy to nie pomyłka?naprawdę chodzi o Reykjavik?)

Zadałam sobie trud i dla porównania poszukałam danych o wypadkach u nas.I wiecie co mi wyszło?
W całym powiecie mazowieckim w ub. roku było niecałe 10 tys.A w Ryk, mieście niedużym, 9200?

Poza tym Islandczycy słyną ze spokojnego, pozbawionego nerwowości, życia, więc ta statystyka jest wprost nie do przyjęcia.

Ciekawa jestem opinii forumowiczów dot. tego newsa.
_________________
Jutro to dziś - tyle, że jutro
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
einar

Doczy: 06 Lut 2004
Posty: 1182
PostWysany: 23 Cze 2005, 22:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Trzeba pamiętać, że te statystyki dotyczą wszystkich zdarzeń - zarówno tych poważnych i totalnie niewinnych. Mentalność Islandczyków też jest inna niż Polaków. U nas nie zgłasza się byle stłuczki, tylko często załatwia wszystko "na gębę". Na Islandii policja zjawia się od razu i bez szemrania, że "to głupia stłuczka i policji nie powinno się głowy zawracać". Policja na Islandii jest najzwyczajniej w świecie uczynna i sama zjawia się, by zaoferować pomoc.
Poza tym tam nikt nie kombinuje ze składkami ubezpieczeniowymi. No po prostu - stłuczka na parkingu pod sklepem - Sjóva to załatwi. U nas małe stłuczki ukrywa się przed ubezpieczycielem:)
A faktem jest też, że Islandczycy nie słynną ze swoich umiejętności i zadatków na mistrzów kierownicy raczej nie mają :wink:

Pozwolę sobie przypomnieć temat dyskusji (zresztą przypadkowo przeze mnie rozpoczęty :wink: )
Co się dzieje z islandzkimi kierowcami?
8)
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
karuta
Alpha Team
Doczy: 01 Kwi 2004
Posty: 1245
PostWysany: 23 Cze 2005, 23:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

te wypadki to wlasnie tak jak pisze Einar wszystkie rodzaje ,od stluczek ,malych wypadkow przy cofaniu ,nieiwlekich zderzen oraz "najechan" na tyl innego ....tutaj kazdy ma w samochodzie dokument ,ktory sie wypelnia w razie kolizji i za wszystko ubezpieczalnie zwracaja...
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
O.E.
Opiekun Forum
Doczy: 03 Lut 2004
Posty: 2552
Skd: Pl. Od Słońca 3/Europa
PostWysany: 25 Cze 2005, 15:17    Temat postu: Re: Wypadki drogowe w Reykjaviku Odpowiedz z cytatem

Steva napisa:
W całym powiecie mazowieckim w ub. roku było niecałe 10 tys. (wypadków).

A skąd takie dane? Chętnie poznałbym źródło... może tam chodziło o wypadki śmiertelne lub z udziałem pieszego...
Bo mimo wszystko nie chce się wierzyć, że ponad 2 miliony ludzi generuje tyle wypadków co 170 tys. Question
_________________
CHCESZ WSPOMÓC FORUM ORAZ ICELAND.PL? WPŁAĆ DATEK!
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Odwied stron autora Numer GG
Alutka

Doczy: 17 Wrz 2004
Posty: 70
Skd: 104 Reykjavik
PostWysany: 26 Cze 2005, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Mysle, ze tez duzy wplyw na te wypadki ma to, iz narod islandzki nie uznaje kierunkowskazow (moze mysla ze to wyposazenie dodatkowe auta) i kolizja gotowa jak ta lala Very Happy

Oddzielnym tematem jest to,ze uwazaja sie ze zawsze maja pierwszenstwoo gdy nie ma sygnalizacji swietlnej - dlatego tak popularne sa tutaj ronda- ulatwiaja unikniencie wypadkom - choc tez nie zawsze (no bo kto z europejczykow by przypuszczal ze lewy pas ma pierwszenstwo :wink:)

Wiec na przyszlosc dla was jako turystow, miejcie oczy do okola glowy by nikt nie "pocalowal" waszego autka w trakcie jazdy 8) :wink:
_________________
Smile
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Sebastian
Go
PostWysany: 13 Sty 2006, 23:25    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Niestety, tak tutaj jest. Nieoświetlone samochody "pływają" po jezdni bez kierunkowskazów, niedostosowując prędkości do warunków na drodze. Do tego częste wymuszanie i próby przejazdu na czerwonym świetle. To bardzo szybki sposób na najechania i stłuczki.
Przypadek pierwszy. Jesienią ubiegłego roku, kierowca ciężarówki wjechał na skrzyrzowanie na czerwonym świetle i udeżył w ruszający spod świateł autobus. Siła uderzenia była tak ogromna że kierowca wypadł z kabiny przez boczną szybę. Na jego nieszczęście hak dźwigu ciężarówki zaczepił sie o jego ubranie i pociągnął go kilkadziesiąt metrów za sobą. W wyniku tego zdrarzenia kierowca stracił obie stopy a konstrukcja kabiny autobusu od uderzenia wygięła się dosyć mocno w prawo. Sprawca wypadku jechał pojazdem nieubezpieczonym i bez ważnego badania technicznego (przeglądu). To rzecz tutaj nagminna, ale pewnie w Polsce też. Tylko, że tu datę przeglądu każdy ma na tablicy rejestracyjnej.
Przypadek drugi. Kierowca autobusu najechał na ciężarówkę. Zginął, Nie udało mu się wychamować na śliskiej nawierzchni i róg skrzyni załadunkowej ciężarówki jadącej przed nim wręcz wbił się w kabinę autobusu, miażdząc ją całkowicie. W autobusie nie było pasażerów ale kabina kierowcy przestała istnieć. Było bardzo ślisko ponieważ całą noc i rano padał gęsty śnieg. Przyczyny wypadku nie są narazie znane. Autobus z przypadku pierwszego w porównaniu z tym można powiedzieć, był "lekko porysowany". A pamiętacie mistrza w autobusie bez prawka???
Powrt do gry
CHRISTCRUSHER
Go
PostWysany: 17 Kwi 2015, 8:08    Temat postu: Re: pardwy Odpowiedz z cytatem

Mitchel880 napisa:
co dokładnie oznacza to dla reklamacji jest obywatelem ??? Moja małżonka i ja podstawowym meczu z maja z tego rodzaju deklaracji ...
a także z tych GPRSy - nowe mocowanie tablicy kogo odkrywa się w swojej społeczności przeznaczonych do pomocy.

Shocked ale pojechal lol
Powrt do gry
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron