reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JELI KTO CI OBRAA LUB AMIE REGULAMIN, NIE DAJ SI SPROWOKOWA, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UytkownicyUytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj si, by sprawdzi wiadomociZaloguj si, by sprawdzi wiadomoci   

Książki do nauki języka islandzkiego. Rekomendacje.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Język
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz nastpny temat  
Autor Wiadomo
Krisfp

Doczy: 04 Kwi 2015
Posty: 1
PostWysany: 4 Kwi 2015, 20:06    Temat postu: Książki do nauki języka islandzkiego. Rekomendacje. Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry wszystkim Forumowiczom.
Tak jak stoi w temacie, chciałbym się zapytać o książki do nauki języka islandzkiego. Język islandzki nie jest zbyt popularny, więc i podręczników do niego niewiele. Po angielsku dużo więcej i mimo, że posługuję się angielskim to jednak wolałbym się uczyć języka islandzkiego po polsku.
Słowników czy też mini rozmówek parę jest, choć też niewiele i prawie zawsze nie na stanie w księgarniach. Ale prawdziwy problem pojawia się przy książce do gramatyki. Już parę języków się nauczyłem i wiem, że jak poczytam gramatykę to potem bardzo dużo mi to pomaga. Jednak wygląda na to, że nie ma takiej książki. Znaczy jest, ale jej nie ma Smile W necie udało mi się wyszukać tylko jedną: "Islandzka gramatyka, Deklinacja – kurs z ćwiczeniami". Autorzy to Karl Smári Hreinsson i Katarzyna Jacewicz. Ale niestety jest ona nie do dostania w Polsce. Nawet nie wiem, czy jest ona (ta książka) dobra. Może już na miejscu, na Islandii, będzie można ją dostać. Ale wolałbym zacząć ćwiczyć przed wyjazdem do tego kraju.
I tu wielka prośba do Państwa. Czy ktoś zna jakieś książki do gramatyki islandzkiej w języku polskim, godne polecenia. Mogą też Państwo polecić który ze słowników jest lepszy.
Z góry dziękuje za pomoc i wszelkie konstruktywne komentarze.

Miłego dnia życzę wszystkim.

Krzysztof
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo
Altec

Doczy: 04 Cze 2012
Posty: 1
Skd: Kraków.
PostWysany: 8 Lip 2015, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Według mnie najlepszym słownikiem jest wydawncitwo Stansialwa i Marty Bartoszek - Słownik Polsko-Islandzki i Islandzko-Polsko. Zdecydowanie największa i najbardziej merytoryczna pozycja na polskim rynku. Obecnie chyba tylko na allegro dostepne.
Powrt do gry
Zobacz profil autora Wylij prywatn wiadomo Numer GG
Wywietl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Gwna -> Język Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chiska, tajska, indyjska, japoska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron