reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Kolejny raz wysokie miejsce Islandii

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Hubercik

Dołączył: 15 Wrz 2004
Posty: 184
Skąd: Warszawa
PostWysłany: 6 Paź 2007, 11:47    Temat postu: Kolejny raz wysokie miejsce Islandii Odpowiedz z cytatem

To juz w zasadzie norma.W plebiscycie czytelników magazynu Rider's Digest Islandia zajęła drugie miejsce tuż za Finlandią pod względem najbardziej przyjazdnego środowisku państwa oraz państwa w którym ludność może czuć się bezpiecznie. To nie tylko sukces Islandii(do których co roku zdążyła ona nas przyzwyczaić), ale także całej Skandynawii. Finlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja tak wygląda czołówka Smile
_________________
Kapitalizm-to nie kraj.Komunizm-to nie kraj.I WschĂłd, i ZachĂłd-to nie kraj.Ale Islandia-to kraj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
rob4l
Gość
PostWysłany: 25 Paź 2007, 20:27    Temat postu: Re: Kolejny raz wysokie miejsce Islandii Odpowiedz z cytatem

Z ta ekologia to jest chyba tak dobrze wylacznie z uwagi na mala liczbe mieszkancow. Po roku na Westfjordzie moge powiedziec jedno: nikomu nie przyszlo do glowy by drukowac obustronnie, zuzyte baterie tonery i drukarki wyrzucane sa gdzie popadnie (czyli podobnie jak zuzyte marchewki:P - do zwyklego smietnika) Wszystko co sie da jest palone ic zasem niebieski dymek wital z rana mieszkancow Smile Samochody pozostawiane przed sklepami na 10 minut z wlaczonym silnikiem to norma.
Odpady sa segregowane glownie przez Polakow bo za puszke czy but jest 10kr.

Po krotkim jak na razie czasie w Rvk moge powiedziec jedno - w nowej pracy dbaja o segregacje odpadow ale o zuzycie papieru wcale no i w wielu dzielnicach nie ma zadnej segregacji odpadow.

Pozdroi



Hubercik napisał:
To juz w zasadzie norma.W plebiscycie czytelników magazynu Rider's Digest Islandia zajęła drugie miejsce tuż za Finlandią pod względem najbardziej przyjazdnego środowisku państwa oraz państwa w którym ludność może czuć się bezpiecznie. To nie tylko sukces Islandii(do których co roku zdążyła ona nas przyzwyczaić), ale także całej Skandynawii. Finlandia, Islandia, Norwegia, Szwecja tak wygląda czołówka Smile
Powrót do góry
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 26 Paź 2007, 21:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no tez uwazam ze to miejsce jest podejzanie wysokie jak na kraj w ktorym scieki wpuszcza sie bezposrednio w ocean z pominieciem wszelkich oczyszczalni, a latarnie uliczne sie swieca zarowno w dzien jak i w nocy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 26 Paź 2007, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

no i jeszcze te potworne ilosci jedzenia ktore sie tu wyrzuca, to juz nie wiem czy o ekologie zahacza bo zarcie jest raczej biodegradowalne Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 26 Paź 2007, 21:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

ale to żarcie trzeba jakoś wyprodukować,
w końcu dowieźć, a żeby to zrobić potrzeba energii, itd
więc zahacza o ekologię moim skromnym zdaniem...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Arysta

Dołączył: 22 Cze 2007
Posty: 80
PostWysłany: 29 Paź 2007, 15:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zastanawiałam się jak to jest tu z segregacją śmieci bo nie zauważyłam oddzielnych pojemników na surowce wtórne. Nie wiem co się dzieję ze śmieciami które są ku mojemu zdziwieniu dość często zabirane. Czy moje wysiłki segregowania śmieci ma jakiś sens skoro i taak wyrzucam wszystko do jednego kosza na śmieci?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
kriz_dux

Dołączył: 21 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: Toruń
PostWysłany: 29 Paź 2007, 15:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

przypuszczam, że chyba nikt się tym nie przejmuje tutaj... (przynajmniej ja takiego przejęcia nie zauważyłem)
a kiedyś jak zapytałem się jednego Islandczyka czy nie zadrukowują drugiej strony arkusza (mówiąc do tego, że nie lubię jak się coś marnuje), to usłyszałem: "a ja lubię marnować" Very Happy

a śmieci chyba po prostu znikają... same ;>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Newsy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron