reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Zasiłek rodzinny na dziecko
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
meniaa94
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 26 Wrz 2014
Posty: 21
Skąd: Mazury
PostWysłany: 26 Wrz 2014, 18:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Cześć ... w maju wybieram sie z narzeczonym na Islandię i rocznym dzieckiem. On od razu pójdzie do pracy,ja chcę posiedzieć trochę z dzieckiem żeby się zaklimatyzowało i otóż mam pytanie ... czy jak narzeczony pójdzie do pracy legalnie to możemy starać się o zasiłek na dziecko ? I jak będzie z ubezpieczeniem na nas?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 26 Wrz 2014, 19:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Poczytaj temat. Na pewno znajdziesz w nim odpowiedĹş.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
edzia
Gość
PostWysłany: 14 Gru 2014, 16:27    Temat postu: rodzinne Odpowiedz z cytatem

witam jak to jest z rodzinym a konkretnie jesli dziecko urodzilo sie w kwietniu 2014 roku to w lutym 2015 bedzie jakies wyrownanie z rodzinym
Powrót do góry
morsuczek

Dołączył: 26 Lis 2008
Posty: 79
PostWysłany: 30 Sty 2015, 1:16    Temat postu: Re: rodzinne Odpowiedz z cytatem

Wlasnie. Wyrownuja oni ten okres za ubiegly rok? A jak pierwszy wypada w niedziele, to kiedy wyplacaja? Ostatniego robiczego dnia czy w poniedzialek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
luki14

Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 5
PostWysłany: 30 Sty 2015, 14:42    Temat postu: wypłata rodzinnego Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś dostał dziś rodzinne?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dzena24

Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 33
PostWysłany: 30 Sty 2015, 23:03    Temat postu: Re: wypłata rodzinnego Odpowiedz z cytatem

luki14 napisał:
Czy ktoś dostał dziś rodzinne?


Tak .wyplacali dzisiaj
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alex123

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 31 Sty 2015, 19:33    Temat postu: Re: rodzinne Odpowiedz z cytatem

morsuczek napisał:
Wlasnie. Wyrownuja oni ten okres za ubiegly rok? A jak pierwszy wypada w niedziele, to kiedy wyplacaja? Ostatniego robiczego dnia czy w poniedzialek?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
alex123

Dołączył: 17 Maj 2010
Posty: 6
Skąd: reykjavik
PostWysłany: 31 Sty 2015, 19:34    Temat postu: Re: rodzinne Odpowiedz z cytatem

edzia napisał:
witam jak to jest z rodzinym a konkretnie jesli dziecko urodzilo sie w kwietniu 2014 roku to w lutym 2015 bedzie jakies wyrownanie z rodzinym
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
mszaraniec1

Dołączył: 03 Cze 2013
Posty: 8
PostWysłany: 22 Lut 2015, 11:10    Temat postu: macierzynskie Odpowiedz z cytatem

Witam czy ma ktos jakies informacje na temat przeniesienia macierzynskiego do polski ? dla Obojga rodzicow ? czy jest taka mozliwosc ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
olanie

Dołączył: 27 Paź 2015
Posty: 7
PostWysłany: 27 Paź 2015, 10:34    Temat postu: zasiłki Odpowiedz z cytatem

Planuję wyjazd z dziećmi dopiero w przyszłym roku, próbuję robić jakieś kalkulacje i tu się doczytałam, że można dostać zasiłek na dziecko. Ja z trójką się wybieram, mąż póki co nadal będzie zarabiał w Polsce.
Więc chciałam zapytać jak to wygląda aktualnie? Bo wątek jest stary i też zauważyłam wiele sprzecznych informacji...
Dostaje się ten zasiłek od razu czy od następnego kwartału czy roku?
W przypadku kiedy mąż pracuje w Pl to oni muszą mieć dane o dochodach męża, żeby powyliczać te zasiłki?
Na kwoty jakiego rzędu można liczyć przy trójce dzieci od 3 do 7 lat? Ja wiem, że to zależy od dochodów, ale jakiś zakres - ile najwięcej, ile najmniej - jest Wam znany?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swiety
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 64
PostWysłany: 1 Gru 2015, 20:06    Temat postu: zapytanie Odpowiedz z cytatem

witam serdecznie mam pytanko poniewaz sam nie bardzo wiem otoz moj przyjaciel na koniec grudnia przylatuje tu na Islandie
w Polsce narazie zostawia rodzine to jest kobiete nie zone z ktĂłra ma 5 dzieci w wieku szkolnym
dzieci maja jego nazwisko prosze o porade jakie powinien miec ze sobą dokumenty zeby tu sie starac o jakis dodatek na dzieci
po jakim okresie pobytu i pracy tutaj moze sie starac
ogolnie jakie sa mozliwosci
z gĂłry bardzo dziekuje za informacje
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
milano

Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 54
PostWysłany: 9 Gru 2015, 20:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z tego co wiem to te dzieci muszą tu z nim być zameldowane ... ale w razie jak kolega przylatuje i już kombinuje skąd za darmo dostać pieniądze to może dostać tak bilet powrotny do warszawy....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
swiety
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 15 Lis 2011
Posty: 64
PostWysłany: 10 Gru 2015, 20:01    Temat postu: zapytanie Odpowiedz z cytatem

milano napisał:
z tego co wiem to te dzieci muszą tu z nim być zameldowane ... ale w razie jak kolega przylatuje i już kombinuje skąd za darmo dostać pieniądze to może dostać tak bilet powrotny do warszawy....

PO CO TAKA OPINIA NIE ZNASZ SPRAWY WIEC NIE KOMENTUJ
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
ona30
Ogłoszeniodawca zweryfikowany
Dołączył: 02 Lut 2012
Posty: 57
PostWysłany: 10 Gru 2015, 21:48    Temat postu: :P Odpowiedz z cytatem

witam dzieci nie musza byc zameldowane na Isl... moga byc w Pl ale wspolmalzonek musi dostarczy swoje dochody/roz,iczenie...ale prosze to sprawdzic pzdr
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
lowell
=user zmienił nazwę=
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 26
Skąd: KeflavĂ­k
PostWysłany: 10 Gru 2015, 22:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zasiłek dostaje się za poprzedni rok. Ja kiedyś złożyłem w grudniu i dostałem odpowiedz, że muszę to zrobić po nowym roku. Nie wiedziałem tego wtedy.
Z polski trzeba wsiąść ząświadczenie o dochodach swoich i małżonka i najlepiej jakby pisało jeszcze tam ile dostaliście zwrotu podatku. Zaświadczenie o pobieraniu lub nie pobieraniu świadczeń rodzinnych na dziecko oraz zaświadczenie o zameldowaniu. Do tego akt urodzenia akt małżeństwa lub też rozwodu. To wszystko. Może być po Polsku. Oni w RSK wiedza co i jak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
milano

Dołączył: 08 Cze 2011
Posty: 54
PostWysłany: 19 Gru 2015, 19:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Child benefits can be paid with children that are not domiciled in Iceland, but are dependent on a citizen of the European Economic Area (EEA), member state of the EFTA or the Faroe Islands, provided that the child's supporter is tax liable in Iceland in accordance with Article 1 of the Icelandic Income Act no. 90/2003 or is insured on the basis of Articles 12., 13. of Act. no 100/2007, on Social Security.

Conditions for paying child benefits with children who are not domiciled in Iceland are that the children are resident in a member state of EEA, member state of EFTA or the Faeroe Islands and that sufficient documentation is submitted from a competent administrative authority in the country where the children are domiciled.

Child benefits in Iceland, both regular child benefits and EEA child benefits, are income related and are decided in the tax assessment every year, based on both parents / supporters' total income for the previous year. In the case of a single parent, only the income of that parent is used in the calculations.

The same criteria applies for the EEA child benefits, regarding the amounts of the child benefits, the reduction rates and the income limits, as for the regular Icelandic child benefits.

Applications for EEA child benefits must be sent to the the Internal Revenue Directorate by sending in the form RSK 3.20 Application for child benefit in Iceland for children who do not have a permanent residence in Iceland.

Below are lists of the supporting documents that applicants need to send in with their applications. It depends on the applicant's marital status and family situation which supporting documents need to be submitted to support the applicant's application.

Supporting documents for a married applicant:
•A certificate stating the applicant's marital status at the end of the income year the application pertains to.
•Verified information about the spouse's total income for the income year the application pertains to. Either a verified copy of the spouse's foreign tax return or an income certificate issued by the tax authorities in the country where the spouse and children are domiciled.
•Birth certificates for the child / children.
•A certificate stating the amount of received child benefits in the country the children are domiciled for the year the application pertains to.
•It is also possible to provide detailed information about the applicant's family and any received child benefits in the native country on the form E-411. Part B of the E-411 form would have to be completed by the competent authority in the country of residence of the family members.

Supporting documents for an applicant that is a single parent:
•If the applicant was married he or she must provide a copy of the divorce papers where information about the custody of the children is stated.
•A certificate that states who is responsible for the upbringing of the child / children in the applicant's absence.
•A certificate that states the amounts of child benefits received by the child's / children's supporter.
•Documentation of regular transfers of funds to the child's / children's guardian to cover the costs related to the upbringing of the child / children to prove that the applicant is the child's / children's supporter.

Both parents live in Iceland and the child / children lives abroad with extended family
•A certificate that states who is responsible for the upbringing of the child / children when both parents are absent.
•A certificate that states the amounts of child benefits received by the child's / children's supporter.
•Documentation for regular transfers of funds to the child's / children's supporter to cover the costs related to the upbringing of the child / children to prove that the applicant is the child's / children's supporter.

It should be noted that it is possible to apply for child benefits in Iceland for the six years immediately preceding the year of application.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 24, 25, 26
Strona 26 z 26

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron