reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

Odszkodowanie.

 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dolores

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 5
PostWysłany: 1 Mar 2012, 0:34    Temat postu: Odszkodowanie. Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy ktoś wie coś na temat odszkodowania po wypadku samochodowy? Interesuje mnie jak długo czeka sie na załatwienie formalności po upływie roku,jak długo trzeba czekać na komisje lekarską? Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 1 Mar 2012, 13:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

zalezy gdzie sie ubezpieczyłaś
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dolores

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 5
PostWysłany: 1 Mar 2012, 16:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Ja dostanę odszkodowanie z firmy gdzie był ubezpieczony samochód który we mnie wjechał.VIS.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stan

Dołączył: 12 Sie 2007
Posty: 689
PostWysłany: 2 Mar 2012, 12:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

z automatu dostaniesz pieniadze na naprawe swojego samochodu, w ktory wjechal inny samochod, ale jesli masz jakies problemy zdrowotne to juz musisz się sądzić
_________________
Divided We Stand, United We Fall!

NSK
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antenka
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 91
PostWysłany: 2 Mar 2012, 20:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolores napisał:
Ja dostanę odszkodowanie z firmy gdzie był ubezpieczony samochód który we mnie wjechał.VIS.

automatyczne powinni zaplacic za naprawe chyba ze sami naprawia a jesli bylas pod opieka lekarska ponad 7 dni to 3200.000 to podstawa ktora powinni ci wyplacic jesli wyplacili badz wyplaca mniej to juz adwokat
no chyba ze ci nic nie byo tylko stluczenia to juz marne grosze a jesli bylo jakies zlamanie to juz sa ladne pieniadze na impreze starczy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gisli74

Dołączył: 08 Lip 2011
Posty: 582
PostWysłany: 2 Mar 2012, 23:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

antenka napisał:
a jesli bylo jakies zlamanie to juz sa ladne pieniadze na impreze starczy


Trzeba było sobie coś złamać na miejscu zanim policja przyjechała, kręgosłup na przykład, byłoby na dużą imprezkę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dolores

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 5
PostWysłany: 3 Mar 2012, 12:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sprawa ma się tak-minął już ponad rok od wypadku,mam prawnika ,on wszystko załatwia. Chodzi mi o to w jakim czasie wypłacają pieniądze,ile to trwa.Prawnik już zebrał wszystkie potrzebne dokumenty,czekam na decyzje lekarzy kiedy bedzię komisja lekarska.Czy ktoś już był w takiej sytuacji?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
antenka
UĹťYTKOWNIK ZBANOWANY
Dołączył: 28 Sie 2011
Posty: 91
PostWysłany: 3 Mar 2012, 12:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolores napisał:
Sprawa ma się tak-minął już ponad rok od wypadku,mam prawnika ,on wszystko załatwia. Chodzi mi o to w jakim czasie wypłacają pieniądze,ile to trwa.Prawnik już zebrał wszystkie potrzebne dokumenty,czekam na decyzje lekarzy kiedy bedzię komisja lekarska.Czy ktoś już był w takiej sytuacji?

co do samej wyplaty i czasu oczekiwania to juz sprawa indywidualna zawsze zalezy od stopnioa uszczerbku na zdrowiu i od samego prawnika czy pujdzie na ugode z ubezpieczeniem czy bedzie walczyl
a propo adwokat nie powiedzial ile i kiedy dostaniesz odszkodowanie== to dziwne== moze nie wiedziec w przypadku bardzo duzego uszczerbku na zdrowiu bo to sie toczy o bardzo duze odszkodowania
tak jak w pracy zlamiesz noge po zakonczeniu leczenia prawnik zbiera dokumenty i dostajesz kase to sa nie wielkie pieniadze 1=2mln ale jak juz powazny mialo sie wypadek to gra idzie nie o 1-2mln tylko o 10-20mln i to moze trwac pare lat znajomy po powaznym wypadku w pracy czeka juzponad 3lata oczywiscie dostaje co jakis czas po pare mln ale czeka nadal na ostateczny wynik wiec trzeba sie uzbroic w cierpliwosc
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Alice

Dołączył: 21 Paź 2010
Posty: 2
PostWysłany: 3 Mar 2012, 22:58    Temat postu: ocena stanu zdrowia Odpowiedz z cytatem

Witam

Niestety prawnik nie może określić z góry jakie odszkodowanie otrzymasz, po to własnie zbiera się komisja lekarska po upływie roku ( po tym okresie lekarze są w stanie powiedzieć jak dużego urazu doznałaś i jak dalej będziesz funkcjonować w swojej pracy ). Po za tym wysokość odszkodowania zależy od twoich zarobków tzn. jeżeli lekarze stwierdzą ze nie jesteś w stanie wykonywać swojego zawodu gdyż straciłaś w wypadku około 25 % zdrowia to wówczas przemnożą 25% twoich zarobków przez przewidywany czas niepełnosprawności.Również twój prawnik wybierze dwóch specjalistów (np.lekarza i fizjoterapeutę) którzy będą mieli za zadanie wystawić swoje opinie na temat twojego stanu zdrowia. Dlatego ważne jest abyś była w stałym kontakcie ze swoim lekarzem i fizjoterapeutą.Najlepiej abyś miała ze sobą tłumacza ( jeżeli mówisz jedynie po Polsku) na wizytach specjalistycznych tak aby doktor mógł cię dokładnie zrozumieć bo przy wystawianiu późniejszej opinii będzie brał pod uwagę cały przebieg twojego leczenia. Słyszałam też że w Reykjaviku jest gdzieś polska fizjoterapeutka tak więc pewnie jeżeli chodzi o fizjoterapie pewnie mogła byś się do niej zgłosić.Jeżeli zaś chodzi o czas jaki potrzebny jest do sfinalizowania całej sprawy to naprawdę trudno jest powiedzieć czy zajmie to rok i 2 miesiące czy więcej. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
dolores

Dołączył: 07 Maj 2010
Posty: 5
PostWysłany: 4 Mar 2012, 23:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie za informacje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
FokuSmok

Dołączył: 05 Gru 2013
Posty: 5
Skąd: Kraina Lodu
PostWysłany: 5 Sty 2014, 3:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

dolores napisał:
Dzieki wielkie za informacje.

a tak dołącze do tematu...
co jeśli złamałem miałem wypadek na stoku narciarskim będąc wówczas na kuroniówce? w wypadku tym złamałem kręgosłup...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
gregory333

Dołączył: 08 Maj 2015
Posty: 2
PostWysłany: 8 Maj 2015, 1:22    Temat postu: odszkodowanie Odpowiedz z cytatem

witam:) uległem wypadkowi złamałem rękę, mam ją w gipsie, wiadomo nie mogę pracować, wypadek był w domu, czy należy mi się jakieś odszkodowanie jak to załatwić jakie papiery gdzie się udać? był ktoś w takiej sytuacji?Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
stalin
Gość
PostWysłany: 8 Maj 2015, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy w takiej sytuacji nie bylem ale na Twoim miejscu udal bym sie do zwiazkow i ubezpieczalni obok Hlemmur.
Powrót do góry
stalin
Gość
PostWysłany: 8 Maj 2015, 18:57    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Nigdy w takiej sytuacji nie bylem ale na Twoim miejscu udal bym sie do zwiazkow i ubezpieczalni obok Hlemmur.
Powrót do góry
ziggi
ILOŚĆ OSTRZEŻEŃ: 1
Dołączył: 16 Lut 2013
Posty: 78
PostWysłany: 8 Maj 2015, 20:42    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Sxxxxn napisał:
Nigdy w takiej sytuacji nie bylem ale na Twoim miejscu udal bym sie do zwiazkow i ubezpieczalni obok Hlemmur.

udaj sie bezposrednio do adwokata .,prpoonuje ci kancelarie.Lex przy borgartun 26.tam ci udziela porady..
tylko musisz po and lub islandzku..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
harmonka

Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 30
PostWysłany: 20 Gru 2015, 11:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
Miałam wypadek samochodowy w drodze z pracy do domu. Była policja, karetką zabrali nas do szpitala. W rezultacie noga w szynie gipsowej na8 dni. Noga boli , pod kolanem widzę że wciąż jest opuchnięta. We wtorek zdjęcie szyny i kolejny rendgen. Co powinnam teraz zrobić, gdzie się udać? Dodam że moja ubezpieczalnia nie widzi mojej winy, natomiast ubezp. drugiego kierowcy chce mnie obarczyć częścią winy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lowell
=user zmienił nazwę=
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 26
Skąd: KeflavĂ­k
PostWysłany: 20 Gru 2015, 15:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

A co na to raport policji? Pozostaje Ci tylko adwokat.
Sama nie przebrniesz przez to wszystko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
harmonka

Dołączył: 04 Lut 2004
Posty: 30
PostWysłany: 20 Gru 2015, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jaką kancelarie polecacie?
Raport jest, Vis stwierdził że ja miałam rację jednak TM się nie zgadza bo ich klient miesza coś z kolorami świateł wiec sprawa w tym zakresie w toku. Będą rozprawiac o tym na tjonament, ktory zbiera sie raz w tygodniu. Ja jestem pewna swego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Numer GG
lowell
=user zmienił nazwę=
Dołączył: 17 Lis 2015
Posty: 26
Skąd: KeflavĂ­k
PostWysłany: 20 Gru 2015, 16:38    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Jak jest raport policji to poczekaj na decyzję. Jak będzie nie po twojej myśli to kancelaria tylko.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Pozostałe tematy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron