reklama

Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna

ICELAND.PL :: Islandia - strona główna portalu

ZANIM COŚ NAPISZESZ PRZECZYTAJ REGULAMIN  
JEŚLI KTOŚ CIĘ OBRAŻA LUB ŁAMIE REGULAMIN, NIE DAJ SIĘ SPROWOKOWAĆ, NAPISZ DO ADMINA!

 FAQFAQ   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RejestracjaRejestracja   ProfilProfil   ZalogujZaloguj 

Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   

prawo jazdy
Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia89

Dołączył: 29 Gru 2011
Posty: 176
PostWysłany: 23 Paź 2013, 16:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Latwiej nie latwiej, raczej mniej skomplikowane to wszystko niz w Polsce, jazda tez mi sie latwiejsza wydaje chocby z racji tego, ze tutaj nawierzchnia na ulicy jest w calosci, a przed maska nie wyskoczy ci pociag, tramwaj czy trolejbus Wink Trudniej jest ze wzgledu na bariere jezykowa, bo jak sie nie zna angielskiego lub islandzkiego, to potrzebny tlumacz.


Aczkolwiek ja sie porozumiewam i po islandzku, i po angielsku, a zdalam za 4 razem dopiero . No coz, nie oszukujmy sie- nie wszyscy sa urodzonymi keirowcami hehehe, u mnie po prostu wyszedl na jaw brak talentu Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
jk123

Dołączył: 18 Sie 2012
Posty: 75
PostWysłany: 23 Paź 2013, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Tez slyszalam, ze latwiej. Ale co ja sie wypowiadam, jeszcze nawet auta nie umiem odpalic Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Poulie

Dołączył: 08 Wrz 2013
Posty: 1
PostWysłany: 24 Paź 2013, 20:06    Temat postu: Prawo jazdy kat. A Odpowiedz z cytatem

Witam, potrzebuje paru informacji dotyczacych kursu na prawo jazdy kategori A. chcialbym od wiosny zaczac a nie wiem ile mnie to bedzie kosztowalo i gdzie sie zglosic.. Prosze o jakieś informacje jeśli ktoś coś wie..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
owieczka.23

Dołączył: 02 Cze 2007
Posty: 94
Skąd: KrakĂłw --> Reykjavik
PostWysłany: 24 Lut 2014, 18:14    Temat postu: prawo jazdy Odpowiedz z cytatem

witam potrzebuje namiary na polskiego instruktora ktory uczy na islandii jazdy samochodem...potrzebuje to bardzo wazne gdyz chce przystapic do kursu prawa jazdy
_________________
Bo ja to taki wilk w owczej skĂłrze Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Numer GG
rzuhwa1

Dołączył: 03 Mar 2014
Posty: 3
PostWysłany: 14 Mar 2014, 11:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

a czy polskie prawojazdy są uznawane?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
DELETED
Gość
PostWysłany: 29 Mar 2014, 22:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

DELETED
Powrót do góry
PIEKARZ
Zbyt częsta publikacja ogłoszeń!
Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 9
PostWysłany: 29 Mar 2014, 23:56    Temat postu: witam Odpowiedz z cytatem

Kasia89 napisał:
trzeba miec wyjezdzone 12 h przynajmniej, zeby przystapic do teorii i 14 h zeby przystapic do praktycznego. Trzeba zaliczyc 3 szkoy teoretyczne : numer 1 (6h), numer 2 (6h) i numer 3 (4h), przy czym numer 3 jest fantastyczna, rozwiazuje sie rozne grupowe zaqdania i ma okazje pojezdzic na samochodach symulujacych wpadanie w poslizg lub dachowanie. Egzamin teoretyczny sklada sie z czesci A i B, czesc B wiadomo trudniejsza, w pierwszej mozna zrobic o ile dobrze pamietam 2 bledy w drugiej 5 czyli razem 7, sa ez teorie po angielsku i polsku, ja pisalam test po poslku. Trwa 45 minut. Praktyka trwa okolo 40 minut i trzeba na niej zaliczyc na pewno dwupasmowe rondo, parkowanie na wstecznym, zasade prawej strony an osiedlu, ograniczenia predkosci, i zmiane pasow na wielopasmowce, ale to zalezy od instruktora. W czasie kursu dosaje sie tez zielone tablice, ktore mozna wykorzystac w jezdzie z drugim kierowca .. Czyli jezeli facet, dziewczyna, brat, siostra, mama , tata, kolega maja samochod i chca cie uczyc, musza sobie zalatwic pieczake z syslumadur, miec ukonczone 24 lata i prawo jazdy przynajmniej od 5 lat , przyklejaja sobie naklejeczke z tylu i mozna z nimi ejzdzic , pod warunkiem ze sa w samochodzie.

No i koszty :
Ja za godzine jazdy placilam 6.000, ale nie ukrywam, ze instruktorem byl znajomy znajomych.
Egzamin teoretyczny 3.000
Egzamin praktyczny 8.400
wydanie dokumentu 3.000
pierwsza teoria 16.000
druga teoria 13.000
trzecia teoria - 38.000


Kursy teoretyczne regularnie organizowane sa co jakis czas w jezyku polskim z tlumaczem, ale ja tam szczerze powiedziawszy zaliczylam islandzki , usiadlam sobie z tylu w konciku, bylo duzo szybciej niz czekanie na tlumaczone spotkania tam raz na 2 miesiace czy cos.

Ceny sa na okol prawo jazdy zdawalam w lutym 2013 a teorie robilam jesczze w 2012 roku wiec nie pamietam dokladnie.



witam, jestem w trakcie zdawania prawa jazdy . Poczytalam co Pani napisala i mam pytanie na temat parkowania tylem, czy tu jest parkowanie rownolegle ??' czy prostopadle zlewej strony ??? Pozdrawiam Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
wojtekszelma

Dołączył: 03 Sty 2011
Posty: 39
PostWysłany: 9 Kwi 2014, 14:30    Temat postu: zapytanie Odpowiedz z cytatem

ZGUBILEM PRAWO JAZDY TO BYLO POLSKIE NOWE CO POWINNIENEM TERAZ ZROBIC ABY UZYSKAC PRAWO JAZDY JAK NAJTANSZYM KOSZTEM I FATYGA ISLANDZKIE GDZIE SIE KONTAKTOWAC ITP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
turboneta

Dołączył: 15 Lip 2008
Posty: 1195
Skąd: Gdańsk
PostWysłany: 9 Kwi 2014, 15:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Najlepiej zadzwoń do urzędu, który wystawił Ci prawo jazdy i tam dowiedz się wszystkiego.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Michal83x83

Dołączył: 17 Lis 2014
Posty: 3
Skąd: ŁódĹş
PostWysłany: 17 Lis 2014, 8:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie lepiej zrobić prawo jazdy w Polsce. Jest to znacznie tańsze rozwiązanie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
sensmajda

Dołączył: 31 Lip 2012
Posty: 4
PostWysłany: 21 Sty 2015, 10:03    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

No nie wiem... zależy jaką politykę wyznaje WORD... mi egzaminator przy 3 podejściu powiedział, że ogólnie to on by mnie przepuścił bo błędy były drobne, ale musza wyrobić limity... No serio? Celowe uwalanie kursantów za pierdoły, żeby kasa się zgadzała. takie rzeczy tylko w Polsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Queen

Dołączył: 16 Lip 2010
Posty: 8
PostWysłany: 8 Lut 2015, 19:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam
wie ktoś może po jakim czasie przedawniaja się punkty karne ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aadrianna

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 30
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 12 Mar 2015, 17:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Witam, pytanie; po ilu wyjezdzonych godzinach można przystąpić do egzaminów?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Tot-3

Dołączył: 21 Lut 2008
Posty: 41
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 15 Mar 2015, 2:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

Queen napisał:
Witam
wie ktoś może po jakim czasie przedawniaja się punkty karne ?

po roku punkty sie przedawniają jest w pl i na Icelandi tak samo ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
aadrianna

Dołączył: 29 Lip 2008
Posty: 30
Skąd: Reykjavik
PostWysłany: 14 Kwi 2015, 17:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem

punkty karne na Islandii wygasaja w przeciagu 3lat w tej samej kolejnosci jak zostaly zebrane..
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Jedi561

Dołączył: 31 Sty 2016
Posty: 2
PostWysłany: 31 Sty 2016, 22:35    Temat postu: prawojazdy kat A Odpowiedz z cytatem

Witam jestem nowym forumowiczem i jeżeli pisze post w złym miejscu to proszę mnie nie wyrzucać lub były już takie tematy ale nie mogę znaleźć moich odpowiedzi chciał bym się dowiedzieć jak jest z prawem jazdy na motocykl ile kosztuje ile trwa kurs jak jest z egzaminem i ogólnie jak wszystko wygląda i czy trzeba mieć prawo jazdy na pojemność 125 czy nie za wszystkie odpowiedzi bardzo dziękuje bo nie długo przeprowadzam się na islandie i chciałbym zrobić prawko na motocykl tam na Islandii
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Islandia :: Forum ICELAND.PL Strona Główna -> Ĺťycie na Islandii Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach



SIGN PETITION FOR TRAVELLING WITH PETS ON ICELAND!
Kuchnia Azjatycka: chińska, tajska, indyjska, japońska, wietnamska itd.
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group

Igloo Theme Version 1.0 :: Created By: Andrew Charron